Vlny pro Miroslava

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 19. kvě 2019 13:07:38

tam by musel být rambajs :D
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » ned 19. kvě 2019 17:51:10

Proč ?

Vedu-li vnitřní dialog já s já,

je to poklidný rozhovor dvou rozumných lidí,

žádnej nablblej pocitář tam neprovádí svá hodnocení co má nějakou hodnotu,

aby se tím voblboval...
vostal petr
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 19. kvě 2019 18:09:23

jsi dva?
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 19. kvě 2019 18:14:36

Vedu-li vnitřní dialog já s já,

je to poklidný rozhovor dvou rozumných lidí,

Který z těch dvou rozumných lidí je duševně normální a který z nich je halucinace toho duševně postiženého?
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » ned 19. kvě 2019 19:34:42

Návštěvník píše:jsi dva?


Dva je málo, čtyři je zase moc, takže tři sou tak akorát...

My bohové to takto občas míváme...
vostal petr
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. kvě 2019 5:31:32

vostal petr píše:
Návštěvník píše:jsi dva?


Dva je málo, čtyři je zase moc, takže tři sou tak akorát...

My bohové to takto občas míváme...


Konečně je s Tebou rozumná řeč. Jen abys zase nebyl čtyři: Ty + ego.
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. kvě 2019 11:39:52

vostal petr píše:
Obrázek



Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » pon 20. kvě 2019 17:22:40

vostal petr píše:Nejlepším lékem na Potřeby je odevzdání. Vždy dávej tolik, kolik chceš přijímat.


Lépe je dávat více než chceš přijímat. Pak se karmický dluh postupně vyrovnává a vytváří se tak podmínky pro uklidnění, prohloubení, osvícení
Nejlépe vůbec nechtít něco přijímat, jen se rozdávat až úplně rozdat. Zapomenout sebe.
Taková je moje zkušenost.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » pon 20. kvě 2019 17:56:19

P.S.
Abraham - vibrace abychom byli bohatí, úspěšní, atd. Tak to možná funguje, pokud něco takového je pro nás důležité.
Je to takový druh magie za nějakým cílem, účelem aby se naplnilo něco co chceme. aby bylo.
Ale to není odevzdání, cesta k ustání, k tomu "udělat nic" uprostřed bouře života...
V tom vidím u Vostála rozpor, že ho ta Abraham Hiks přes jeho zdravý přístup k realitě oslovuje pozitivně.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. kvě 2019 5:02:23

armin píše:
vostal petr píše:Nejlepším lékem na Potřeby je odevzdání. Vždy dávej tolik, kolik chceš přijímat.


Lépe je dávat více než chceš přijímat. Pak se karmický dluh postupně vyrovnává a vytváří se tak podmínky pro uklidnění, prohloubení, osvícení
Nejlépe vůbec nechtít něco přijímat, jen se rozdávat až úplně rozdat. Zapomenout sebe.
Taková je moje zkušenost.


Přijímání je jako nádech a rozdávání jako výdech. Zapomenout na sebe znamená, zapomenout na představu, že jsi ten, kdo to dýchání řídí. Pak to dýchá přirozeně, samo. Vděk za nádech, vděk za výdech. Obojí je stejným darem.

Jen velký podvodník nebo ignorant může tvrdit, že víc vydechuje, než nadechuje.

Rozdávat z vypočítavosti, pro zisk - pro smazání karmického dluhu, k osvícení nikdy nepovede. Jen tím roste sobeckost ega.

Karmu maže jen přijímání a darováním milosti, která se rodí v milostiplném srdci.
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » úte 21. kvě 2019 7:39:59

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. kvě 2019 10:26:21

Návštěvník píše:
Rozdávat z vypočítavosti, pro zisk - pro smazání karmického dluhu,


To není vypočítavost, ale pokora.

21Ježíš mu odpověděl: „Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej, co ti patří, rozdej chudým, a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne.“

Že by ho Ježíš naváděl k vypočítavosti? Jistě ne.
:)
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. kvě 2019 10:44:50

armin píše:
vostal petr píše:Nejlepším lékem na Potřeby je odevzdání. Vždy dávej tolik, kolik chceš přijímat.


Lépe je dávat více než chceš přijímat. Pak se karmický dluh postupně vyrovnává a vytváří se tak podmínky pro uklidnění, prohloubení, osvícení
Nejlépe vůbec nechtít něco přijímat, jen se rozdávat až úplně rozdat. Zapomenout sebe.
Taková je moje zkušenost.


Dávat, rozdávat vede k vyrovnání karmického dluhu ( = poklad v nebi).
:)
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » úte 21. kvě 2019 10:48:27

Návštěvník píše:Přijímání je jako nádech a rozdávání jako výdech. Zapomenout na sebe znamená, zapomenout na představu, že jsi ten, kdo to dýchání řídí. Pak to dýchá přirozeně, samo. Vděk za nádech, vděk za výdech. Obojí je stejným darem.

Jen velký podvodník nebo ignorant může tvrdit, že víc vydechuje, než nadechuje.


Když si přijímání a rozdávání přirovnáváš k dýchání, pak Jen velký podvodník nebo ignorant může tvrdit, že víc vydechuje, než nadechuje.
Přijímání a rozdávání ale není jako nádech a výdech.
Rozdáváním se mám na mysli dávat sebe, svoji pozornost, čas, energii a nic za to neočekávat.
Přijetí je neúčast odporu, odmítání v reakci na vše, co nás potkává.

Egoistická mysl má ve zvyku přistupovat ke světu a druhým lidem obráceně.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. kvě 2019 10:54:51

armin píše:
Návštěvník píše:Přijímání je jako nádech a rozdávání jako výdech. Zapomenout na sebe znamená, zapomenout na představu, že jsi ten, kdo to dýchání řídí. Pak to dýchá přirozeně, samo. Vděk za nádech, vděk za výdech. Obojí je stejným darem.

Jen velký podvodník nebo ignorant může tvrdit, že víc vydechuje, než nadechuje.


Když si přijímání a rozdávání přirovnáváš k dýchání, pak Jen velký podvodník nebo ignorant může tvrdit, že víc vydechuje, než nadechuje.
Přijímání a rozdávání ale není jako nádech a výdech.
Rozdáváním se mám na mysli dávat sebe, svoji pozornost, čas, energii a nic za to neočekávat.
Přijetí je neúčast odporu, odmítání v reakci na vše, co nás potkává.

Egoistická mysl má ve zvyku přistupovat ke světu a druhým lidem obráceně.


Uvědomuješ si, že přijímat a rozdávat může jen sebestředné ego? Egoistická mysl může mít svůj egoismus postavený i na pocitu "Já rozdávám".
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. kvě 2019 11:05:44

Návštěvník píše:
Uvědomuješ si, že přijímat a rozdávat může jen sebestředné ego? Egoistická mysl může mít svůj egoismus postavený i na pocitu "Já rozdávám".


Ego chce jen dostávat. Mít víc a víc....Takže ego rozdávat nebude. Musí tady tedy být jiný fenomén, který rozdává - a tím se ego roźpouští.
:)
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. kvě 2019 11:10:38

armin píše:Nejlépe vůbec nechtít něco přijímat, jen se rozdávat až úplně rozdat. Zapomenout sebe.


Ano, o to jde.
:)
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » úte 21. kvě 2019 13:58:48

Návštěvník píše:
Egoistická mysl může mít svůj egoismus postavený i na pocitu "Já rozdávám".


Ano i to se stává. Ale furt je to lepší než když je egoismus postavený na něčem jiném. Tohle totiž může ten egoismus postupně oslabit.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. kvě 2019 5:16:50

armin píše:
Návštěvník píše:
Egoistická mysl může mít svůj egoismus postavený i na pocitu "Já rozdávám".


Ano i to se stává. Ale furt je to lepší než když je egoismus postavený na něčem jiném. Tohle totiž může ten egoismus postupně oslabit.

Myšlenka "já dávám, ty bereš" egoismus posiluje, prohlubuje představu propastné rozdílnosti mezi entitami.
Oproti tomu radost z radosti obdarovaného z nás dělá také obdarované, což umožňuje vidět druhého jako naše vlastní já v jiné formě, a to ego rozpouští.
Návštěvník
 

Re: Vlny pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » stř 22. kvě 2019 6:55:46

Návštěvník píše:Myšlenka "já dávám, ty bereš" egoismus posiluje, prohlubuje představu propastné rozdílnosti mezi entitami.


Myšlenka sama o sobě ego neposiluje ani neoslabuje. Doporučuji méně teoretizovat a více praktikovat - meditační praxi.
Pozorovat vlastní mysl (myšlenky, představy, motivace, emoce) a uvědomit si, kdo to pozoruje, kdo je tím vším nedotčen.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků