Pro Lídu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Pro Lídu

Nový příspěvekod Tara » pon 29. dub 2019 7:50:38

Ahoj Lído, ve vlákně Pro Zdeňka armin napsal:

Bolest, nemohoucnost, nemoc jsou tou holí osudu. Učí nás pokoře, ale to neznamená, že nás pokoře naučí. Záleží na tom, jak silně si trváme na svém, do jaké míry jsme vzdorovití, jak hodně si trváme na tom co by jak podle nás mělo správně být. Do jaké míry důvěřujeme osudu a nasloucháme mu. Nesnažíme se ho přesvědčit o tom co by mělo být místo toho, co je.
Třeba Lída, potažmo Hawkins jsou příkladem obratu. Toho, jak když člověk změní svůj postoj a upustí od své pýchy, jaké se mohou začít dít zázraky na úrovni těla.


Byla bych ti velmi vděčná, kdyby ses se mnou i dalšími, koho by to zajímalo, ale především se mnou, podělila o tvou cestu z nemoci, špatné pohyblivosti...

Děkuji.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Linda. » pon 29. dub 2019 16:39:17

Nějak mě přešla potřeba psát do diskuse, ale na takovouhle otázku není možné neodpovědět :)

Moje zkušenost je, že když upouštíme od své pýchy, objeví se možnost začít vidět cokoliv negativního, u sebe i u druhých, jako pohyb Vesmírné Energie, tj. projev všetvořícího Bytí. Přímo to tak vnímat – jako když uvidím vzdouvající se mořskou vlnu, která se vrhá na ostatní vlny, a uvědomím si, že ta vlna neexistuje samostatně jako něco zlého, co ubližuje ostatním vlnám: přímo vidím, že je to voda. V tom okamžiku se stane něco nečekaného: tím rozpoznáním se ta vlna sama od sebe sjednotí s oceánem – splyne s ním a zmizí.

Jak se tohle naučit, vysvětluje ve svých knihách Dr. David Hawkins, především v knize “Neulpívat: cesta odevzdávání“ https://www.goodreads.com/book/show/16098910-letting-go . Její český překlad je postupně publikovaný na http://www.hawkins.support/studijni-kni ... evzdavani/ . Dr. Hawkins zjistil vlastní zkušeností a pak i zkušenostmi svých pacientů, že je možné odevzdávat každou svou negativní myšlenku, pocit i bolest všetvořícímu Bytí, s úlevou a vděčností, neustále, trpělivě, znovu a znovu..., až najednou se i ty projevy, které běžně vnímáme jako negativní (u sebe i u druhých), začnou rozpoznávat jako projevy Jednoty, která tohle všechno ze Sebe Samé promítá. Uvědomovat si to nejen myšlenkově = obsahem levé mozkové hemisféry, protože samotná myšlenka a pochopení nemá sílu něco změnit, ale přímo to vnímat, vidět, že to tak je – pravou mozkovou hemisférou. Je to jako rozdíl mezi napsanou větou ´vítr fouká´ a přímým pozorováním foukajícího větru.

Když se ty jednotlivé negativní projevy v mysli začnou přímo vnímat jako pohyby jediné všetvořící Vesmírné Energie, může se začít dít i to, čemu se říká “zázraky“.

Souvisí to s vibrační výší energie, se kterou zareagujeme na cokoliv, co se děje, protože na té úrovni pokaždé automaticky zareaguje i naše tělo, všechny jeho orgány i buňky.

Naše první reakce na to co se právě děje bývá taková, jak jsme byli doteď zvyklí v takové situaci zareagovat, tedy často i negativní. I ta se dá ale plně přijmout, můžu tu reakci vnitřně vzít do náručí, i svůj případný odpor k ní, pokud se objevil, a pak je možné obojí uvidět jako pohyb všetvořící Jednoty. Tím se ta negace = reakce obsahující emoci nechuti, bolesti, smutku nebo hněvu beze stopy rozpustila, i její vliv na tělo, a může se pak objevit jiná reakce, věcnější, pokojnější, harmoničtější....

Vůbec to neznamená, že se mi to daří se vším, co ve vědomí vyvstane, protože jakmile si některou emoci neuvědomím, dojde k automatickému sebeztotožnění s ní, moje energetická hladina se tím okamžitě sníží a k odevzdání nedojde: na nízké energetické úrovni si na možnost to odevzdat prostě nevzpomenu. Zřejmě ale ty dřívější zdravotní poruchy – u mě kdysi dost těžká artritida – byly spouštěné konkrétním druhem emocí a ty jsem si postupně uvědomovala, takže bylo možné je odevzdávat a rozpustily se. Včetně jejich účinků na tělo.

Celé to tedy souvisí s energetickou úrovní našich reakcí a jejich podvědomých spouštěčů. Čím je jejich energie nižší, tím ničivější dopady má na naše tělo. A čím vyšší je energie naší aktuální reakce na to co se právě děje v nás i kolem nás, tím harmoničtější dopad to má na naše tělo a jeho zdravotní stav. Teď... teď... teď...

Jenže k ochotě začít být takhle pozorný ke svým reakcím a odevzdávat je znovu a znovu Vesmírnému Bytí dojde – aspoň podle mé zkušenosti – teprve když jsme už totálně na dně, takže nám nic jiného nezbývá.

Tara píše: Spočinout v náručí Jednoty bytí...., vrátit se (konečně) domů...

O nic jiného nejde, než o toto...

:yes:
Linda.
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod armin » pon 29. dub 2019 18:17:41

Linda. píše:Nějak mě přešla potřeba psát do diskuse, ale na takovouhle otázku není možné neodpovědět :)



Mně taky přišlo, že nikdo nedoceňuje, co ty tady píšeš a cituješ (překládáš) :yes:
Já jsem ti za to vděčný a Tara to zřejmě ani nečetla (nebo četla s nějakým odsudkem (není to příběh)), že se tě teď takhle najednou ptá.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod Linda. » pon 29. dub 2019 18:50:04

armin píše:
Linda. píše:Nějak mě přešla potřeba psát do diskuse, ale na takovouhle otázku není možné neodpovědět :)

Mně taky přišlo, že nikdo nedoceňuje, co ty tady píšeš a cituješ (překládáš)

No... po všech těch létech spíš čím dál víc vnímám, že diskutující jsou většinou ochotní vzít úvahu jen to, na co už sami hledají odpověď. A že proto je v diskusích naprosto běžné a v podstatě normální zareagovat spíš námitkami.

Pomůže tedy něco nabízet, dokud o to někdo konkrétní neprojeví zájem?

Těžko. Protože obvykle se to pochopí jako další příležitost, jak se utvrzovat ve svém dosavadním přesvědčení = ulpívat na něm...

...no a to jako užitečné nevnímám.

Obrázek
Linda.
 

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod armin » pon 29. dub 2019 19:27:10

Linda. píše:
armin píše:
Linda. píše:Nějak mě přešla potřeba psát do diskuse, ale na takovouhle otázku není možné neodpovědět :)

Mně taky přišlo, že nikdo nedoceňuje, co ty tady píšeš a cituješ (překládáš)

No... po všech těch létech spíš čím dál víc vnímám, že diskutující jsou většinou ochotní vzít úvahu jen to, na co už sami hledají odpověď. A že proto je v diskusích naprosto běžné a v podstatě normální zareagovat spíš námitkami.

Pomůže tedy něco nabízet, dokud o to někdo konkrétní neprojeví zájem?

Těžko. Protože obvykle se to pochopí jako další příležitost, jak se utvrzovat ve svém dosavadním přesvědčení = ulpívat na něm...

...no a to jako užitečné nevnímám.

Obrázek

Už jsi nabídla. Kdo chce, může se k tomu tady vrátit, stojí-li mu to za tu námahu... snížení se...
Ale Tara asi chce zkrátka osobní přístup k jejím problémům... osobního "terapeuta či nabízetele něčeho". Ona přece...
A to vidím, jako to, co jí její bolest dnes sděluje...

Pokora. To je základ skutečného pochopení.
P.S.
Tu bolest jí neordinuji já, ale odsud.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » pon 29. dub 2019 21:28:33

Linda. píše:Nějak mě přešla potřeba psát do diskuse, ale na takovouhle otázku není možné neodpovědět :)

Moje zkušenost je, že když upouštíme od své pýchy, objeví se možnost začít vidět cokoliv negativního, u sebe i u druhých, jako pohyb Vesmírné Energie, tj. projev všetvořícího Bytí. Přímo to tak vnímat – jako když uvidím vzdouvající se mořskou vlnu, která se vrhá na ostatní vlny, a uvědomím si, že ta vlna neexistuje samostatně jako něco zlého, co ubližuje ostatním vlnám: přímo vidím, že je to voda. V tom okamžiku se stane něco nečekaného: tím rozpoznáním se ta vlna sama od sebe sjednotí s oceánem – splyne s ním a zmizí.

Jak se tohle naučit, vysvětluje ve svých knihách Dr. David Hawkins, především v knize “Neulpívat: cesta odevzdávání“ https://www.goodreads.com/book/show/16098910-letting-go . Její český překlad je postupně publikovaný na http://www.hawkins.support/studijni-kni ... evzdavani/ . Dr. Hawkins zjistil vlastní zkušeností a pak i zkušenostmi svých pacientů, že je možné odevzdávat každou svou negativní myšlenku, pocit i bolest všetvořícímu Bytí, s úlevou a vděčností, neustále, trpělivě, znovu a znovu..., až najednou se i ty projevy, které běžně vnímáme jako negativní (u sebe i u druhých), začnou rozpoznávat jako projevy Jednoty, která tohle všechno ze Sebe Samé promítá. Uvědomovat si to nejen myšlenkově = obsahem levé mozkové hemisféry, protože samotná myšlenka a pochopení nemá sílu něco změnit, ale přímo to vnímat, vidět, že to tak je – pravou mozkovou hemisférou. Je to jako rozdíl mezi napsanou větou ´vítr fouká´ a přímým pozorováním foukajícího větru.

Když se ty jednotlivé negativní projevy v mysli začnou přímo vnímat jako pohyby jediné všetvořící Vesmírné Energie, může se začít dít i to, čemu se říká “zázraky“.

Souvisí to s vibrační výší energie, se kterou zareagujeme na cokoliv, co se děje, protože na té úrovni pokaždé automaticky zareaguje i naše tělo, všechny jeho orgány i buňky.

Naše první reakce na to co se právě děje bývá taková, jak jsme byli doteď zvyklí v takové situaci zareagovat, tedy často i negativní. I ta se dá ale plně přijmout, můžu tu reakci vnitřně vzít do náručí, i svůj případný odpor k ní, pokud se objevil, a pak je možné obojí uvidět jako pohyb všetvořící Jednoty. Tím se ta negace = reakce obsahující emoci nechuti, bolesti, smutku nebo hněvu beze stopy rozpustila, i její vliv na tělo, a může se pak objevit jiná reakce, věcnější, pokojnější, harmoničtější....

Vůbec to neznamená, že se mi to daří se vším, co ve vědomí vyvstane, protože jakmile si některou emoci neuvědomím, dojde k automatickému sebeztotožnění s ní, moje energetická hladina se tím okamžitě sníží a k odevzdání nedojde: na nízké energetické úrovni si na možnost to odevzdat prostě nevzpomenu. Zřejmě ale ty dřívější zdravotní poruchy – u mě kdysi dost těžká artritida – byly spouštěné konkrétním druhem emocí a ty jsem si postupně uvědomovala, takže bylo možné je odevzdávat a rozpustily se. Včetně jejich účinků na tělo.

Celé to tedy souvisí s energetickou úrovní našich reakcí a jejich podvědomých spouštěčů. Čím je jejich energie nižší, tím ničivější dopady má na naše tělo. A čím vyšší je energie naší aktuální reakce na to co se právě děje v nás i kolem nás, tím harmoničtější dopad to má na naše tělo a jeho zdravotní stav. Teď... teď... teď...

Jenže k ochotě začít být takhle pozorný ke svým reakcím a odevzdávat je znovu a znovu Vesmírnému Bytí dojde – aspoň podle mé zkušenosti – teprve když jsme už totálně na dně, takže nám nic jiného nezbývá.

Tara píše: Spočinout v náručí Jednoty bytí...., vrátit se (konečně) domů...

O nic jiného nejde, než o toto...

:yes:

Liduš, díky...ale jaxi pro mou mentalitu neuchopitelné..., protože je tam hodně toho konání, všímání, techniky..., vedené, podle mne, z ega...., z osobnostní jednotky....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod Tara » pon 29. dub 2019 21:32:38

Armine, ty a s tou pokorou jsis uhodil hřebíček na hlavičku, protože většího moralistu jsem, naštěstí, nezažila a doufám, že nezažiju, bo bych ho musela vlastnoručně uškrtit :-)

Jj, jak kluci psali, duchovní zácpa, jejímž projevem je duchovní pýcha,... duchovní materialismus....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Jana » úte 30. dub 2019 6:25:55

Linda. píše:Nějak mě přešla potřeba psát do diskuse, ale na takovouhle otázku není možné neodpovědět :)

Moje zkušenost je, že když upouštíme od své pýchy, objeví se možnost začít vidět cokoliv negativního, u sebe i u druhých, jako pohyb Vesmírné Energie, tj. projev všetvořícího Bytí. Přímo to tak vnímat – jako když uvidím vzdouvající se mořskou vlnu, která se vrhá na ostatní vlny, a uvědomím si, že ta vlna neexistuje samostatně jako něco zlého, co ubližuje ostatním vlnám: přímo vidím, že je to voda. V tom okamžiku se stane něco nečekaného: tím rozpoznáním se ta vlna sama od sebe sjednotí s oceánem – splyne s ním a zmizí.

Jak se tohle naučit, vysvětluje ve svých knihách Dr. David Hawkins, především v knize “Neulpívat: cesta odevzdávání“ https://www.goodreads.com/book/show/16098910-letting-go . Její český překlad je postupně publikovaný na http://www.hawkins.support/studijni-kni ... evzdavani/ . Dr. Hawkins zjistil vlastní zkušeností a pak i zkušenostmi svých pacientů, že je možné odevzdávat každou svou negativní myšlenku, pocit i bolest všetvořícímu Bytí, s úlevou a vděčností, neustále, trpělivě, znovu a znovu..., až najednou se i ty projevy, které běžně vnímáme jako negativní (u sebe i u druhých), začnou rozpoznávat jako projevy Jednoty, která tohle všechno ze Sebe Samé promítá. Uvědomovat si to nejen myšlenkově = obsahem levé mozkové hemisféry, protože samotná myšlenka a pochopení nemá sílu něco změnit, ale přímo to vnímat, vidět, že to tak je – pravou mozkovou hemisférou. Je to jako rozdíl mezi napsanou větou ´vítr fouká´ a přímým pozorováním foukajícího větru.

Když se ty jednotlivé negativní projevy v mysli začnou přímo vnímat jako pohyby jediné všetvořící Vesmírné Energie, může se začít dít i to, čemu se říká “zázraky“.

Souvisí to s vibrační výší energie, se kterou zareagujeme na cokoliv, co se děje, protože na té úrovni pokaždé automaticky zareaguje i naše tělo, všechny jeho orgány i buňky.

Naše první reakce na to co se právě děje bývá taková, jak jsme byli doteď zvyklí v takové situaci zareagovat, tedy často i negativní. I ta se dá ale plně přijmout, můžu tu reakci vnitřně vzít do náručí, i svůj případný odpor k ní, pokud se objevil, a pak je možné obojí uvidět jako pohyb všetvořící Jednoty. Tím se ta negace = reakce obsahující emoci nechuti, bolesti, smutku nebo hněvu beze stopy rozpustila, i její vliv na tělo, a může se pak objevit jiná reakce, věcnější, pokojnější, harmoničtější....

Vůbec to neznamená, že se mi to daří se vším, co ve vědomí vyvstane, protože jakmile si některou emoci neuvědomím, dojde k automatickému sebeztotožnění s ní, moje energetická hladina se tím okamžitě sníží a k odevzdání nedojde: na nízké energetické úrovni si na možnost to odevzdat prostě nevzpomenu. Zřejmě ale ty dřívější zdravotní poruchy – u mě kdysi dost těžká artritida – byly spouštěné konkrétním druhem emocí a ty jsem si postupně uvědomovala, takže bylo možné je odevzdávat a rozpustily se. Včetně jejich účinků na tělo.

Celé to tedy souvisí s energetickou úrovní našich reakcí a jejich podvědomých spouštěčů. Čím je jejich energie nižší, tím ničivější dopady má na naše tělo. A čím vyšší je energie naší aktuální reakce na to co se právě děje v nás i kolem nás, tím harmoničtější dopad to má na naše tělo a jeho zdravotní stav. Teď... teď... teď...

Jenže k ochotě začít být takhle pozorný ke svým reakcím a odevzdávat je znovu a znovu Vesmírnému Bytí dojde – aspoň podle mé zkušenosti – teprve když jsme už totálně na dně, takže nám nic jiného nezbývá.

Tara píše: Spočinout v náručí Jednoty bytí...., vrátit se (konečně) domů...

O nic jiného nejde, než o toto...

:yes:


Díky, Lído, že potvrzuješ svou zkušeností, že tenhle způsob léčby funguje.

A Taře i všem ostatním z celého srdce přeji, ať je dobře.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod armin » úte 30. dub 2019 20:31:52

Tara píše:Jj, jak kluci psali,


... a co psaly holky? :confused:

to je pro mne podstatně zajímavější.

:D
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. kvě 2019 10:01:30

Tak jasně, vipassana (či její bleděmodrá verze Hawkinse), to jo, určitě, když mě dřevěněj nohy v sedu, nebo třeba někde někdy na retreatu a tak. A že by se to mohlo dělat neustále, tady a teď? No jasně, to přece vím, to mi nemusí nikdo říkat, tak se to dělá, někde v Barmě a tak.

Tak on to teda ten Hawkins s pacienty takhle dělal, a Lída teď taky.. no jo, on je rozdíl to mít taknějak povšechně zasunuté někde v mysli a dělat to... díky Lído :)

Ale mysl vzchopila se - jakápak odevzdávání? Když něco odevzdávám tak to někdo musí chtít přijmout. A proč by náš bordel měl někdo přijímat, co by z toho měl? Bez tohoto předpokladu "někoho laskavého přijímajícího" je to jako vysypat svůj bordel někam na černou skládku někde v lese.
Neboli - Jungovy archetypy v nás jsou hluboko zasunuty a nemusíme si je uvědomovat (někde jsem četl pojednání o buddhistech ze západu, kteří si do Asie přivážejí jakési podivné křesťanství do buddhistických termínů zabalené; v Barmě jsem potkával i tamní křesťany, ale připadali mi - takoví fakt nějak divní).
A napadl mě koan. Lída všechny vlny utišila, nepovažují se za oddělené, povrch oceánu se uklidnil a je krásně vyrovnaný.
Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod Linda. » stř 01. kvě 2019 10:23:34

Zdeněk píše:
Lída všechny vlny utišila, nepovažují se za oddělené, povrch oceánu se uklidnil a je krásně vyrovnaný

To ani náhodou :D :D :D

Nejrůznější vlny (emocionální reakce na to, co se děje) se objevují dál, protože jejich spouštěče vzniklé zkušenostmi nejen v téhle, ale i ve všech předchozích inkarnacích jsou uložené v podvědomí a aktivují se momentálním děním: někdy víc, někdy míň... záleží to i na aktuální intenzitě a výkyvech energetického pole téhle planety, které na nás všechny působí.
No a když se ta vyvstalá vlna uvidí jako pohyb Oceánu ... splyne s ním... a zmizí :)

Chvíli je ticho... než vyvstane další vlna

:)
Linda.
 

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. kvě 2019 11:02:06

Linda. píše:No a když se ta vyvstalá vlna uvidí jako pohyb Oceánu ... splyne s ním... a zmizí

To jo, to je pravda.. ale co to nakonec udělá s Lídou..? Která vlna probudí Šípkovou Růženku, když už žádná není?
Chudinka...
Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. kvě 2019 13:19:58

Návštěvník
 

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod armin » stř 01. kvě 2019 14:59:24

Zdeněk píše:
Linda. píše:No a když se ta vyvstalá vlna uvidí jako pohyb Oceánu ... splyne s ním... a zmizí

To jo, to je pravda.. ale co to nakonec udělá s Lídou..? Která vlna probudí Šípkovou Růženku, když už žádná není?
Chudinka...
Obrázek


Přeskakuješ od potíží těla (původem v nevědomí) k tomu, že už nejsi (nebo že Lída není).
Tudy cesta nevede.
Co je tělesné tělu (včetně psychosomatiky), co je božího Bohu.
Míchat to dohromady vede akorát ke zmatení. "Chci se uzdravit, nebo aby mne někdo uzdravil, ale já nejsem, na to nezapomínej."
:D
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. kvě 2019 16:49:08

armin píše:Přeskakuješ od potíží těla (původem v nevědomí) k tomu, že už nejsi (nebo že Lída není).
Tudy cesta nevede.
Co je tělesné tělu (včetně psychosomatiky), co je božího Bohu.
Míchat to dohromady vede akorát ke zmatení. "Chci se uzdravit, nebo aby mne někdo uzdravil, ale já nejsem, na to nezapomínej."
:D

Tak jako psychosomatika nevidí izolovaně tělo a duši, tak je i nesprávné izolovat duši od Boha.

Ale v tom svém "koanu" jsem myslel jakože není už žádná vlna, která by Růženku probudila, Růženka nezmizela, ale chudinka je uvězněna na dně tichého oceánu a nic s ní nehne, protože zdroj její aktivity, její emoce, zmizel.

A tady je analogie Růženky v podobě Armina:
Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod armin » stř 01. kvě 2019 17:43:37

No hlavně že víš, co chceš a nebo nechceš, případně že "tady" není nikdo kdo by něco chtěl.
Ale řekl bych, že si rád hraješ se slovy a významy a tak tvoje slova tak beru.
Já si také rád podobně hraju.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. kvě 2019 18:19:34

Aha, jsem si to špatně vyložil. Smyslem je identifikovat a pak odevzdávat negativní emoce (které ev. vyvolaly nemoce), nikoli pozitivní (ve vipassaně se sleduje všechno, tak jsem to automaticky nesprávně předpokládal i tady).

Hawkins tedy stanovuje vědomí Krista a Buddhy jako určitou metu, nicméně cestu k ní vede svým originálním způsobem. Tedy jestli jsem to správně pochopil.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. kvě 2019 18:45:20

No.. tak jsem krátce zabrousil do "studijních videí" ze serveru, co sem na něj dala Lída odkaz, a mám dost.


Než mít vědomí toho filosofa, to budu radši nemocnej. Fakt.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. kvě 2019 19:14:32



Věřím, že se to Hawkinsovi stalo, jak to popisuje, ale rozhodně to není běžné ani v meditačních centrech běžně doporučované (právě naopak). Nemohl by to tedy suverénně vykládat jako obecnou pravdu, pokud by byl kompetentní.
Fakt to jeho učení Lídě pomohlo? Divný.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Lídu

Nový příspěvekod Tara » stř 01. kvě 2019 19:26:00

No právě. Proto tohle nemohu přijmout (nevoní, nevoní, nevoní.... pravdou, opravdovostí...), je to mrtvolné, bez emocí, citu, vášně...

Spontánnosti, živosti, ach, živosti... ♥♥

Mrtvoly nemohu...., omlouvám se... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků