Moudrost nedokonalosti

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Moudrost nedokonalosti

Nový příspěvekod Linda » čtv 11. dub 2019 13:06:28

Otázka: Neexistuje něco jako permanentní dokonalost?

Nisargadatta: Ano, ale ona obsahuje všechny nedokonalosti.

:yes:

Nisargadatta: Blaženost Skutečnosti nevylučuje utrpení.

:)


Touha tazatele po permanentní dokonalosti bez jakýchkoliv nedokonalostí se nedá přehlédnout. Nisargadatta mu vysvětluje, že dokonalost spočívá v přijmutí nedokonalostí.


Učí tomu i Rob Preece (Thubten Kunkyen), autor knihy "Moudrost nedokonalosti", který praktikuje buddhismus již 40 let, převážně v tibetské tradici, a strávil řadu let v intenzivním ústraní v Himálajích pod vedením významných tibetských mistrů.

Jeden z jeho seminářů v MAITREA na téma ´Přijímání vlastní nedokonalosti´:

Seminář je určen jak praktikujícím budhistům, tak i těm, kteří zatím nemají s buddhistickou praxí a meditací zkušenost. Během víkendu budete procházet převážně tichou vnitřní prací, ale zároveň se vám dostane potřebného výkladu a doporučení. Láska a soucit se rodí z našeho porozumění a přijetí vlastní omylnosti, nikoli z ideálů dokonalosti.

Také moudrost nepřichází vždy jako náhlý záblesk inspirace, nýbrž jako výsledek mnohaletých zkušeností, mnohdy bolestných. Moudrost nedokonalosti se zabývá cestou individuace v životě buddhisty a zkoumá psychologický proces probíhající pod povrchem tradiční stezky bódhisattvy.

http://www.maitrea.cz/akce/prijeti-vlas ... ti-v-praxi

Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 1010
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Moudrost nedokonalosti

Nový příspěvekod Linda » čtv 11. dub 2019 17:36:28


MAITREA

PSYCHOLOGIE BUDDHISTICKÉ TANTRY - Stín a podosobnosti


Lektor: Rob Preece

"Budeme prozkoumávat povahu stínu a nevědomých emočních vzorců a návyků v kontextu tantrického alchymistického procesu. V buddhismu se o těchto vzorcích hovoří jako o karmických emočních vzorcích, které dokáží ovládat náš život a vztahy. V tradici tantry i v západní psychologii se jim často dává obraz, který nám umožní postavit se jim čelem a jejich energii transformovat. Během tohoto semináře si ozřejmíme, jakým způsobem se archetypální energie stínu transformuje v tantrické tradici."

Rob Preece se zabývá propojováním jungovské psychologie s buddhistickou tantrou již více než 30 let. Tomuto tématu věnoval řadu kurzů a workshopů vedených nejenom ve Velké Británii, ale i v Evropě. Závěry jeho dlouholeté práce vyústily v napsání několika knih na toto téma, např. Psychologie buddhistické tantry (vyšla právě v nakladatelství MAITREA), Moudrost nedokonalosti a jiných.

Během své návštěvy v Praze naučí Rob postupně účastníky seminářů, jak se na transpersonální psychologii podívat z buddhistické perspektivy, přičemž k tomu bude využívat různé aspekty psychologických procesů buddhistické tantry uvedených ve vztahu k práci C.G.Junga.

Tento seminář je určen především pro ty, kdo působí na poli psychoterapie či poradenství, ale samozřejmě také pro každého, kdo se zajímá o vlastní rozvoj.

Ačkoliv to není kurz, který by vyžadoval účast na všech částech, pro vyšší efektivitu a k získání toho nejlepšího z něj v nich doporučujeme postupně navštívit všechny díly tohoto cyklu.


V rámci cyklu Psychologie buddhistické tantry se budeme věnovat následujícím tématům:

- Transformace energetického těla (již proběhlo během 1. workshopu)
- Práce se Stínem a „podosobnostmi“
- Prozkoumání vztahu k archetypům a posvátnému
- Vztah mezi egem a Já (neboli buddhovskou podstatou)
- Pohled na ženský a mužský princip
- Prozkoumání podstaty Mandaly a vizí celistvosti
- Pohled na proces smrti a transformace
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 1010
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník