Astrální kecálkové

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Astrální kecálkové

Nový příspěvekod miroslav » pát 13. črc 2018 14:02:34

K zamyšlení nad podstatou Abraham a podobných "učení"



Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. črc 2018 19:53:21

miroslav píše:K zamyšlení nad podstatou Abraham a podobných "učení"




Moc mě neudivuje, že on zná jen astrální kecálky, že přitahoval či přitahuje jen astrální kecálky.
Tak jednoznačné, jak on si to představuje, to není.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. črc 2018 20:21:01

Návštěvník píše:
Moc mě neudivuje, že on zná jen astrální kecálky, že přitahoval či přitahuje jen astrální kecálky.
Tak jednoznačné, jak on si to představuje, to není.


P.S. Pro ego je jistě velmi přijemné si myslet, že je duchovnější než všechno z astrálního světa. To se hnedka všechen smutek rozplyne. :D

Ale rozhodně není na škodu, se (kriticky) zamyslet nad tím, co řikají astrální bytosti stejně jako nad tím, co říkají lidské bytosti. V čem mají nebo by mohli mít pravdu a v čem ne. Nebo jestli je ten člověk či astralák opravdu jen kecálek. ;)
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Jana » sob 14. črc 2018 5:51:14

Jan Zahradník Havelka říká, že bude mluvit o obtížích při interpretaci údajů z neviditelného světa. Nabízí hypotézu, že nejbližší neviditelný svět je hustě zabydlen spoustou různých tvorů, spoustou různé inteligence, které Zahradník Havelka říká astrální kecálkové.

Jsou to podle něj nudící se entity, které různě trolujou a spamujou do našeho vědomí a kdykoliv položíte otázku do neviditelného světa, tak první vám odpoví astrální kecálkové.

Když to vezmeme z gruntu s vědomím, že tady je jen jediné skutečné Vědomí, jediné pravé Já, jediný Zdroj, ze kterého vše pramení a všechno projevené je ve skutečnosti jen projekce mysli ve vědomí, pak každé slovo je vlastně projevem toho, čemu říká Zahradník nudící se entita.

Teď jde jen o to, jak moc je ta mysl zrovna zatemněná nebo osvícená a podle toho ta produkce mysli vypadá. V zatemněné nevědomé mysli jsou jen temné depresivní myšlenky, plné temných bytostí, strážců prahu, starostí, trápení, touhy, chtění, nechtění a utrpení.

Osvícená mysl je osvobozená od utrpení, depresí a strastí, a pokud se zde objeví myšlenky, tak jsou osvícené, láskyplné, směřující k lásce, šťastné, směřující ke skutečnému štěstí našeho pravého Já.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. črc 2018 9:34:07

Jana píše:Jan Zahradník Havelka říká, že bude mluvit o obtížích při interpretaci údajů z neviditelného světa. Nabízí hypotézu, že nejbližší neviditelný svět je hustě zabydlen spoustou různých tvorů, spoustou různé inteligence, které Zahradník Havelka říká astrální kecálkové.

Jsou to podle něj nudící se entity, které různě trolujou a spamujou do našeho vědomí a kdykoliv položíte otázku do neviditelného světa, tak první vám odpoví astrální kecálkové.

Když to vezmeme z gruntu s vědomím, že tady je jen jediné skutečné Vědomí, jediné pravé Já, jediný Zdroj, ze kterého vše pramení a všechno projevené je ve skutečnosti jen projekce mysli ve vědomí, pak každé slovo je vlastně projevem toho, čemu říká Zahradník nudící se entita.

Teď jde jen o to, jak moc je ta mysl zrovna zatemněná nebo osvícená a podle toho ta produkce mysli vypadá. V zatemněné nevědomé mysli jsou jen temné depresivní myšlenky, plné temných bytostí, strážců prahu, starostí, trápení, touhy, chtění, nechtění a utrpení.

Osvícená mysl je osvobozená od utrpení, depresí a strastí, a pokud se zde objeví myšlenky, tak jsou osvícené, láskyplné, směřující k lásce, šťastné, směřující ke skutečnému štěstí našeho pravého Já.


To je zase tvoje hypotéza. A každý se může zamyslet nad tím, jestli vzešla z mysli lidského kecálka nebo ne.

Velmi zajímavá je hypotéza toltéckých šamanů, že temné, negativní, zlé, sobecké myšlenky vůbec k lidské mysli nepatří, že jsou produktem jakéhosi "mysílícího tělíska", které bylo do lidské mysli vloženo "temnými, ale inteligentními bytostmi" z dalekého kosmu, aby tak mohly lidi manipulovat, kontrolovat a parazitovat na nich. Toltéci přišli na to tím, že zjistli, že to "tělísko" je možné odstranit.
Např. Ramana nazýval tyto bytosti "zlí duchové" a jen pouhou jeho přítomností odcházely i s tím "tělískem" od lidí, kteří se nacházeli v jeho blízkosti. Samozřejmě jen po tu chvíli, kdy byli lidé u Ramany. Pak se zase i s "tělískem" vrátily. Trvalé odstranění toho "tělíska" je náročné.
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Jana » sob 14. črc 2018 10:05:14

To, co píšeš, se může samozřejmě jevit z určité úrovně vědomí tak, jak píšeš. Nicméně to nevyvrací fakt, že všechno projevené je mysl.

Z absolutního pohledu nic zlého ve skutečnosti neexistuje. Všechno je Tvé pravé Božské Já, všechno je Bůh. Nebo, chceš-li Vědomí, Bytí, Jsoucno. Nijak se to nedělí.

V osvícené mysli nic zlého nenajdeš.

Nicméně zpravidla každý na cestě k osvícení se se strážcem prahu setká.

A je možné ty síly, které brání osvobození, které brání osvícení, nazývat jako zlé.

Je to něco jako zlý sen, ze kterého, když se probudíme, tak je nám jasné, že tady ve skutečnosti nic zlého z toho snu není.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. črc 2018 17:11:17

Jana píše:To, co píšeš, se může samozřejmě jevit z určité úrovně vědomí tak, jak píšeš. Nicméně to nevyvrací fakt, že všechno projevené je mysl.



To žádný fakt není, to je tvoje hypotéza.
Mimochodem :Jak definuješ pojem "mysl"? Co je podle tebe mysl?
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. črc 2018 17:27:16

Jana píše:T

A je možné ty síly, které brání osvobození, které brání osvícení, nazývat jako zlé.

Je to něco jako zlý sen, ze kterého, když se probudíme, tak je nám jasné, že tady ve skutečnosti nic zlého z toho snu není.


Jo, přesně tohle chtějí ty "síly", aby sis myslela. ;) Navíc chtějí, abys byla přesvědčená, že si to nemyslíš, ale samozřejmě - tvé oblíbené - že si to uvědomuješ. :D

No, nic, nemůžeš za to.
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Jana » ned 15. črc 2018 5:06:23

Návštěvník píše:Jak definuješ pojem "mysl"? Co je podle tebe mysl?


Osvícená mysl, která nehalí Pravdu závojem nevědomosti, je zcela prázdná. Je tímtéž, co Vědomí, Bytí, je radostí, blahem, krásou.

Nezakrývá skutečnost, kým JSI, JSME, čím to všechno JE, nevytváří v BYTÍ iluzi oddělenosti. Umožňuje poznávat, že všechno, co existuje, má stejnou chuť lásky. Dokonce i ten strážce prahu je v osvícené mysli láskou.

Je zde zcela jasné, že vůbec nesejde na tom, co si kdo myslí, jaká se objeví myšlenka. To, kým JSI, žádná myšlenka nemůže změnit.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Jana » ned 15. črc 2018 5:16:55

Skrz projekci mysli v osobním prožívání se jeví skutečnost mnohem rozmanitější.

Je tady možnost vnímat celé spektrum emocí,

existence Já jako by se rozdělila na já a ne-já, a stín téhle dvojnosti dělí existenci na polarity.

Vzniká tak možnost, aby existence byla nejen dobrá, ale i nedobrá, zlá.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. črc 2018 9:23:36

Jana píše:
Návštěvník píše:Jak definuješ pojem "mysl"? Co je podle tebe mysl?


Osvícená mysl, která nehalí Pravdu závojem nevědomosti, je zcela prázdná. Je tímtéž, co Vědomí, Bytí, je radostí, blahem, krásou.

Nezakrývá skutečnost, kým JSI, JSME, čím to všechno JE, nevytváří v BYTÍ iluzi oddělenosti. Umožňuje poznávat, že všechno, co existuje, má stejnou chuť lásky. Dokonce i ten strážce prahu je v osvícené mysli láskou.

Je zde zcela jasné, že vůbec nesejde na tom, co si kdo myslí, jaká se objeví myšlenka. To, kým JSI, žádná myšlenka nemůže změnit.

:)


Tyhle tvoje hypotézy známe už všichni tady nazpamět. Ale moje otázka byla: Co je to mysl? Jak definuješ mysl?
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. črc 2018 9:29:15

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:Jak definuješ pojem "mysl"? Co je podle tebe mysl?


Osvícená mysl, která nehalí Pravdu závojem nevědomosti, je zcela prázdná. Je tímtéž, co Vědomí, Bytí, je radostí, blahem, krásou.

Nezakrývá skutečnost, kým JSI, JSME, čím to všechno JE, nevytváří v BYTÍ iluzi oddělenosti. Umožňuje poznávat, že všechno, co existuje, má stejnou chuť lásky. Dokonce i ten strážce prahu je v osvícené mysli láskou.

Je zde zcela jasné, že vůbec nesejde na tom, co si kdo myslí, jaká se objeví myšlenka. To, kým JSI, žádná myšlenka nemůže změnit.

:)


Tyhle tvoje hypotézy známe už všichni tady nazpamět. Ale moje otázka byla: Co je to mysl? Jak definuješ mysl?


P.S. Všechny ty myšlenky, co jsi předtím sepsala, zplodila tvoje mysl, to je jasné. Ale co je mysl?
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. črc 2018 9:35:42

Jana píše:
Je zde zcela jasné, že vůbec nesejde na tom, co si kdo myslí, jaká se objeví myšlenka. To, kým JSI, žádná myšlenka nemůže změnit.

:)


Ale vždyt právě tohle všechno, co píšeš, není nic jiného než myšlenky tvé mysli - a na nich - podle tebe - vůbec nesejde. :D
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Jana » ned 15. črc 2018 12:54:45

Návštěvník píše: Co je to mysl?


Co je to mysl

Návštěvník píše: Jak definuješ mysl?


Zkus si definovat sama, pokud to vidíš jako patřičné. Není ve mně potřeba uzavírat cokoliv do definic.

Návštěvník píše:le vždyt právě tohle všechno, co píšeš, není nic jiného než myšlenky tvé mysli - a na nich - podle tebe - vůbec nesejde.

Bez připoutanosti k mysli, k osobě, k iluzi dvojnosti na nich opravdu nesejde.

S připoutaností samozřejmě sejde. Tvé prožívání skutečnosti se v závislosti na mysli pochopitelně mění.

S připoutaností k mysli, jsou pro Tebe všechno jen myšlenky, bez připoutanosti k mysli tady může být poznávání toho, co je mimo myšlenky, co je, jak říká N. Maharadž, před slovy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod miroslav » ned 15. črc 2018 13:37:43

Astrální kkecálkové nejsou nějaké bytosti, jak si představuje pan Havelka. Je to součást naší mysli. Já tomu říkám fantasmagorická složka mysli.
Ti "astrální" kecálkové, do nás velmi dobře vidí, jak vypozoroval pan Havelka, ale nevidí do nikoho jiného. Je to totiž jenom v nás, formou jakéhosi snění si touto formou akorát naplňujeme potřebu vlastní důležitosti.
Texty "Abraham" jsou toho typickým příkladem. Měl jsem možnost studovat jedince provozující channeling a ty kecy "Mistrů" - jejich duch je naprosto stejný.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. črc 2018 18:16:52

Jana píše:
Návštěvník píše: Co je to mysl?


Co je to mysl

Návštěvník píše: Jak definuješ mysl?


Zkus si definovat sama, pokud to vidíš jako patřičné. Není ve mně potřeba uzavírat cokoliv do definic.



Tedy nevíš, co je mysl. Proto všechno další, co o ní říkaš, je jen nesmysl. ;)
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. črc 2018 18:19:55

miroslav píše:Astrální kkecálkové nejsou nějaké bytosti, jak si představuje pan Havelka. Je to součást naší mysli. Já tomu říkám fantasmagorická složka mysli.


Další hypotéza o tom, jak by to mohlo být.
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. črc 2018 18:22:59

miroslav píše:Ti "astrální" kecálkové, do nás velmi dobře vidí, jak vypozoroval pan Havelka, ale nevidí do nikoho jiného.


No, někteří astraláci vidí do každého.
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. črc 2018 18:32:17

Návštěvník píše:
miroslav píše:Astrální kkecálkové nejsou nějaké bytosti, jak si představuje pan Havelka. Je to součást naší mysli. Já tomu říkám fantasmagorická složka mysli.


Další hypotéza o tom, jak by to mohlo být.


P.S. Podle mne některé takové fenomény patří tam, kam říkáš, ale ne všechny. Ale ta doba, kdy mne tohle zajímalo, je už dávno pryč.
Návštěvník
 

Re: Astrální kecálkové

Nový příspěvekod miroslav » ned 15. črc 2018 18:44:47

Návštěvník píše:
P.S. Podle mne některé takové fenomény patří tam, kam říkáš, ale ne všechny. Ale ta doba, kdy mne tohle zajímalo, je už dávno pryč.


Ano, ne vše, co k nám promlouvá musí mít tuto pouze vnitřně fantasmagorickou povahu. Abraham například je 100 procentně jen produktem fantasmagorické složky mysli.

Člověk musí být hodně svobodný od svého světa, aby mohl vnímat i něco jiného.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků