Jednoznačnost projevu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Jednoznačnost projevu

Nový příspěvekod Tara » stř 23. kvě 2018 15:35:46

Z vlákna O soucitu


Tara píše:
Dodo, v pohodě. Janin pohled je absolutný. A je stále nabízen jako TOP stav. Už hodně let.
Není žitý.
A v tom je celý problém...



Dodo píše:
Rámakrišna označil istého jogína, za najväčšieho džňánina, akého poznal. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby onen džňánin nenosil so sebou všade klietku, v ktorej mal starú topánku. :D
Z akéhosi dôvodu, sa hral na blázna. Rámakrišnu, tým ale neoblafol.

Znaky „duchovných kvalít“ nie sú vždy spoľahlivo zistiteľné podľa vonkajšieho prejavu človeka. Sú ukryté za ním.

Dajú sa zisťovať, či vnímať intuitívne, čo nie je vždy celkom spoľahlivé, ale aj inak. Celkom spoľahlivo.

V utváraní si hotových a nemenných názorov na kohokoľvek, je preto dobré byť opatrný, čo samozrejme ešte neznamená byť celkom nekritický a považovať všetkých bláznov, za veľkých džňáninov.


Tara píše:
Přesně tak :-), nejhorší jsou fanatici, co melou a nejen melou, ale vyloženě tlačí to samé své dokola :-) A to už je impuls, aby blikala červená kontrolka. Další impuls k blikání červené kontrolky je jistá známka, jak to říct...., mrtvolnosti sdělovaného bez špetky moudrosti i jakési laskavosti....
No a pak už jen stačí osobní setkání, které ti tvůj dojem potvrdí.

Ale!!!!

Nic není neměnné, vše se vyvíjí, takže co bylo včera, nemusí být zítra...

A co se týká mého nosu (intuice), ten má vytříbený vkus a ještě mě nikdy nezklamal v úsudku :-)

No, i když teď s tím Miroslavem, co píše poslední dobou, nevím nevím, jestli to brzy neodvolám :-))))


Ráda bych na tuto diskuzi navázala, neb mě téma zaujalo :-)
Podle mě je velice důležitá naše jednoznačnost. Jednoznačnost našeho projevu a tím tedy i jednoznačnost našeho (momentálního) smýšlení, cítění. Protože není nic horšího, než nejednoznačnost - ani ryba ani rak, je to tak, nebo jinak nebo naopak, mlžení důsledkem nejistoty, nejednoznačnosti v tom, co a jak chápeme, což vede k rozplizlosti našeho projevu a je to škoda...

Určitě se mohu, můžeme ve svém (momentálním) úsudku mýlit, ale nyní to chápu, cítím, vnímám tak a tak. Jsem v projevu opravdová a jen opravdovost, podle mě, je tím, co odemyká všechny dveře....
Je v tom jistá vášeň, ano! Nebojácnost, ano! Vždyť co mohu ztratit? Nic! mohu jen získat! Další pochopení, že jsem se třeba mýlil a je to jinak! Ztráta iluzí je zase jen zisk, krůček k Pravdě....

Velmi si cením otevřenosti v komunikaci mezi lidmi navzájem, opravdovosti, byť mají názor třeba úplně jiný, než mám já.

A je mi líto, když tuto otevřenost, opravdovost nahrazuje přetvářka, hra na něco nebo někoho, kým vůbec nejsem. Už ze své podstaty nemohu být!

To je jedna věc....

A pak je důležitá v té vzájemné komunikaci tolerance. V každém vztahu je důležitá. To je ta laskavost, která je vyvnímatelná z projevu, když v něm je. Pokud v něm není, pak je to o tvrdosti a snaze manipulovat, také lze dobře vyvnímat.... a pak záleží na nás, jak dlouho chceme v této komunikaci dál figurovat.

To je to: "Pokud někomu dovolíte, aby byl sebou samotným a jestli i Vám ten někdo dovolí být sebou samými, pak toto je láska.
A všechno ostatní je mučení."


Pokud někdo zná, žije stav jednoty Bytí, nechybí mu tolerance, jistý shovívavý (soucitně) nadhled, moudrost a hlavně láska.

To vše lze vycítit. Po vůni... :-)

A teď trošku sklouznu na zem.

Jak jsem psala nedávno. Jeden obraz, deset lidí a každý bude vidět něco jiného. Tak to prostě je, díky našemu momentálnímu chápání věcí vezdejších :-)
Jen si vezměme, jak dopadly nedávné volby. Já bych nikdy nemohla volit a taky jsem nevolila ty, kteří jsou nyní u moci, a přece je a myslím teď i současného prezidenta, volila větší část volící populace. Prostě nechápu, nemůžu, nemůžu vidět ani fotku nebo slyšet hlas, aby se mi neudělalo špatně, ale hold to tak je....

No, ale to jsem trošku odbočila od té jednoznačnosti. Je důležitá. Ostatně i v těch volbách jsme museli dát hlas někomu určitému a tak být jednoznační.
No a Vesmír si s tím bude muset poradit.... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Jednoznačnost projevu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. kvě 2018 16:47:18

Tara píše:No a Vesmír si s tím bude muset poradit.... :-)


Vesmír "dělá" všechno, i když si lidé mohou myslet, že jsou konatelé. Ale konečně i to, že si to myslí, "dělá" vesmír.

Ale je to komická myšlenka, že si Vesmir s tím bude muset poradit - (co si navařil :D ).
Návštěvník
 

Re: Jednoznačnost projevu

Nový příspěvekod Tara » stř 23. kvě 2018 16:55:58

Návštěvník píše:
Tara píše:No a Vesmír si s tím bude muset poradit.... :-)


Vesmír "dělá" všechno, i když si lidé mohou myslet, že jsou konatelé. Ale konečně i to, že si to myslí, "dělá" vesmír.

Ale je to komická myšlenka, že si Vesmir s tím bude muset poradit - (co si navařil :D ).

Jj, nějak poeticky a neurčitě to chtělo úvahu skončit... :-)

Něco jako ve Stopaři...., když se Stopař pídil, tápal, hledal, šel už dlouho, dlouho, dlouho a stále na své odpovědi nenacházel odpověď...., až konečně stanul u cíle!

A tam odpověď pro něj (a další hledající):

"42"



:-)


Tak asi tak....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Jednoznačnost projevu

Nový příspěvekod Tara » stř 23. kvě 2018 17:34:29

Jj, nějak poeticky a neurčitě to chtělo úvahu skončit... :-)

Něco jako ve Stopaři...., když se Stopař pídil, tápal, hledal, šel už dlouho, dlouho, dlouho a stále na své odpovědi nenacházel odpověď...., až konečně stanul u cíle!

A tam odpověď pro něj (a další hledající):

"42"



:-)


Tak asi tak....


Tady se stala krásná, vesmírem řízená "chyba", neb On je velký režisér :-)

Tak tedy oprava:


Jj, nějak poeticky a neurčitě to chtělo úvahu skončit... :-)

Něco jako ve Stopaři...., když se Stopař pídil, tápal, hledal, šel už dlouho, dlouho, dlouho a stále na své otázky nenacházel odpověď...., až konečně stanul u cíle!

A tam odpověď pro něj (a další hledající):

"42"



:-)


Tak asi tak....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků