Pro Taru

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 06. črc 2018 10:44:07

Tara píše:Jsem jaka jsem, dovoluji si byt spontanni a otevrena rikat, co prave citim a unavuji me stale pripominky, jaka bych mela byt a jaka ne a ze s nekym cukam.


Bud si, jaká chceš, ale pokud budeš na foru psát, jak se ti daří špatně nebo jak by měl být Miroslav jiný, než je, že si zahrává s tvými city atd., tak to má a bude mít ńásledky.

Tara píše:Bud me budes mit rad a akceptovat me takovou, jaka jsem, nebo budes dal pokracovat v mem napravovani. S dusledkem ztraty duvery a zavreni se.


Jo jo: pokud se, Miroslave, nezměníš k obrazu mému, pokud se nenapravíš, tak už tě nebudu mít ráda. :D

Neměj strach, Miroslav si s tím poradí, kdyby ses zcela nahodou ;) uzavřela.

Je zvláštní, že jsi zatím ještě nepochopila, že nejde o tvé napravování, ale o to, ti pomoci, aby se ti nedařilo špatně. Ale při velké sebestřednosti se to asi nedá pochopit.
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 06. črc 2018 10:51:22

:hm:
P.S. Musíš mě mít rád tak, jak já chci, a ne tak, jak mě máš rád.
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » pát 06. črc 2018 13:43:06

miroslav píše:
Tara píše:Pokud ,,někomu dovolíte, aby byl sebou samotným a jestli i Vám ten někdo dodvolí být sebou samými, pak toto je láska.
A všechno osztatní je mučení.

Myslíš, že ti nějak bráním v tom abys byla sama sebou?

Stale mi pripominas, ze jsem sebestredna, ze se ume jedna o chtivost, zamilovanost, ze s nekym cukam a to mi vadi, neprijimas me takovou, jaka prave jsem, jako rodic, co furt musi karat svoje decko, aby tolik neskakalo, neprozivalo se, nefnukalo, furt a furt. Myslis, ze takovy rodic je dobry? Co z takoveho nestale napominaneho decka vyroste? S nejvetsi pravdepodobnosti zakrikly, uzavreny jedinec, dusevni mrzak, nebo rebel, v kazdem pripade se sobe minou. Nepristupujes ke me jako milujici, prijimajici me takovou, jaka jsem, ale s tendenci me furt peskovat a predhazovat mi, jaka jsem fuj, sebestredna, zijici v iluzich. Tak jsem, no. Nejsem hold podle tvych predstav. Abys pochopil, o cem pisu, co me zranuje a co mi vadi, protoze to brani hlubsimu vztahu, zkus si pustit video s Peterem Gabrielem a prozij ho jako pribeh, procit, o cem je ta symbioza a pak zkus v tom samem pribehu techto dvou dosadit dalsi prvek, kritiku, co to s tou symbiozou udela.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » pát 06. črc 2018 13:44:30

Návštěvník píše::hm:
P.S. Musíš mě mít rád tak, jak já chci, a ne tak, jak mě máš rád.

Na tebe, Navstevniku, uz nebudu reagovat. Budu komunikovat jen primo s Miroslavem.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara. » pát 06. črc 2018 14:00:59

PS: Neni treba menit sebe, jen pristup.
Tara.
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 06. črc 2018 17:11:29

Tara píše:
miroslav píše:
Tara píše:Pokud ,,někomu dovolíte, aby byl sebou samotným a jestli i Vám ten někdo dodvolí být sebou samými, pak toto je láska.
A všechno osztatní je mučení.

Myslíš, že ti nějak bráním v tom abys byla sama sebou?

Stale mi pripominas, ze jsem sebestredna, ze se ume jedna o chtivost, zamilovanost, ze s nekym cukam a to mi vadi, neprijimas me takovou, jaka prave jsem, jako rodic, co furt musi karat svoje decko, aby tolik neskakalo, neprozivalo se, nefnukalo, furt a furt. Myslis, ze takovy rodic je dobry? Co z takoveho nestale napominaneho decka vyroste? S nejvetsi pravdepodobnosti zakrikly, uzavreny jedinec, dusevni mrzak, nebo rebel, v kazdem pripade se sobe minou. Nepristupujes ke me jako milujici, prijimajici me takovou, jaka jsem, ale s tendenci me furt peskovat a predhazovat mi, jaka jsem fuj, sebestredna, zijici v iluzich. Tak jsem, no. Nejsem hold podle tvych predstav. Abys pochopil, o cem pisu, co me zranuje a co mi vadi, protoze to brani hlubsimu vztahu, zkus si pustit video s Peterem Gabrielem a prozij ho jako pribeh, procit, o cem je ta symbioza a pak zkus v tom samem pribehu techto dvou dosadit dalsi prvek, kritiku, co to s tou symbiozou udela.


Už ses ptala Miroslava, jestli chce s tebou nějaký hlubší vztah či dokonce nějakou symbiozu? Tobě by připadalo v pořádku, kdybys byla Miroslavova žena, aby vytvářel s jinou ženou symbiozu? Ty nejsi v manželství spokojená a hledáš si nějaké vynahrazení venku, ale nějak zapomínáš, že on spokojený je.

Zeptej se ho konečně, jaký vztah s tebou si představuje on a ne pořád jen to, co chceš/požaduješ ty. To není láska, to je bezmezné sobectví.

Už se to nedá číst :green: ...snad už jen Miroslavovy reakce.
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 06. črc 2018 18:14:27

No tak to uz chce jen vyjadreni Miroslava.
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » pát 06. črc 2018 20:43:01

Návštěvník píše:No tak to uz chce jen vyjadreni Miroslava.

No, mlátí to s tebou pěkně :)

Láska, jak zpívá klasik, je u žen námět na horor. :)

Láska v nás oživí to nejlepší i to nejhorší. Je to příležitost se poznat, případně něco změnit, když vidíme, jak nás některé naše tendence omezují a kazí nám to život.
Příležitost, jsme na rozcestí, podobně jako v bardu (ve smrti). To neznamená, že bychom něco se sebou MĚLI nebo NEMĚLI dělat nebo nedělat. Je to šance, která se neopakuje. Vidíme, pokud neodmítáme cokoliv než to, co chceme, vidět. A jakou cestou se dáme je teď jen na nás. Naše svoboda. Naše svobodné a vědomé rozhodnutí.
V tom spočívá intenzita a zázračnost lásky. Láska je v tomto podobná smrti. Pokud to tedy není jen materiál pro chtivost a nenasycené "srdce", ale opravdová láska...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 07. črc 2018 4:30:12

Až když porozumíte tomu, že jsme do sebe oba, ty i já, opravdu zamilováni tam v sobě, v tom místě, jež je v tobě i ve mně, až pak jsme v lásce "společně". Začneme chápat, že láska znamená, že spolu sdílíme tentýž stav.

A tento stav existuje ve mně, jako existuje v tobě.

A vezměte si osvícenou bytost. To, co se s ní stane, je, že rozšíří předmět své lásky z jednoho vybraného předmětu na všechno.

Mohli byste říct, že osvícená bytost je naprosto zamilovaná do celého vesmíru v tom smyslu, že do všeho v tomto vesmíru je blázen a všechno ji vtahuje do toho místa v ní, kde je sama láskou a uvědoměním.

Ram Dass - Tanec života
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Jana » sob 07. črc 2018 7:51:09

miroslav píše:Láska v nás oživí to nejlepší i to nejhorší.


Láska je tím nejlepším, co existuje, co nás osvobozuje od sobectví, od ega, od připoutaností.

Je tím nejlepším, když rozkrývá to, co je v nás stejné.

Tím nejhorším se jeví, když je zaměňována s chtíčem ega po jistotách, po vlastnictví, moci a slávě.

Když se promění v touhu někoho vlastnit, ovládat, měnit a být jím obdivován.

To, co devalvuje lásku, je víra, že jsme omezenou formou, tělem, osobou, egem.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6878
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » sob 07. črc 2018 14:25:20

Ano Jani, máte to s Miroslavem hodně podobně.


Nejlepší, nejhorší, chtíč, vlastnictví, sláva, obdiv, sobectví, připoutanost...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Jana » sob 07. črc 2018 15:55:03

Ani v nejmenším to, co píšu, by nemělo být tím, co by směřovalo proti Tobě, Evi, nebo si osobovalo roli rozhodčího.

Spíš to byla obhajoba samotné lásky, že sama o sobě nikdy není něčím špatným.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6878
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara. » sob 07. črc 2018 16:14:00

Tak to ma i Miroslav. Ale jaxi ... :hm:
Tara.
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Jana » sob 07. črc 2018 16:28:57

Tara. píše:Tak to ma i Miroslav. Ale jaxi ... :hm:


Netuším, co přesně máš na mysli. Zajímalo by mě, Evi, Ty to máš nějak jiné?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6878
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » ned 08. črc 2018 7:56:11

Pro Taru k zamyšlení

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » ned 08. črc 2018 12:31:42

Tak to je přesné, díky :-)

Škoda, že to neumíš podat (to je ten přístup) jako Mooji, umíš to stejně jako Jana (to je odpověď i pro Janu) - když je tu sebestřednost, chtivost, nejedná se o skutečnou lásku, láska je když, láska není když, pak je to jako políček do tváře...

Představ si, kdyby Mooji řekl té návštěvnici, která z toho, co řešila, byla dost jak to říct, smutná není ten přesný výraz, bylo znát, že ji to trápí stejně jako mě, už dlouho, hledání naplnění skrze vztah, lásku......, kdyby jí řekl toto:

Láska je tím nejlepším, co existuje, co nás osvobozuje od sobectví, od ega, od připoutaností.

Je tím nejlepším, když rozkrývá to, co je v nás stejné.

Tím nejhorším se jeví, když je zaměňována s chtíčem ega po jistotách, po vlastnictví, moci a slávě.

Když se promění v touhu někoho vlastnit, ovládat, měnit a být jím obdivován.

To, co devalvuje lásku, je víra, že jsme omezenou formou, tělem, osobou, egem.



Nebo by jí řekl toto:


Láska, jak zpívá klasik, je u žen námět na horor. :)

Láska v nás oživí to nejlepší i to nejhorší. Je to příležitost se poznat, případně něco změnit, když vidíme, jak nás některé naše tendence omezují a kazí nám to život.
Příležitost, jsme na rozcestí, podobně jako v bardu (ve smrti). To neznamená, že bychom něco se sebou MĚLI nebo NEMĚLI dělat nebo nedělat. Je to šance, která se neopakuje. Vidíme, pokud neodmítáme cokoliv než to, co chceme, vidět. A jakou cestou se dáme je teď jen na nás. Naše svoboda. Naše svobodné a vědomé rozhodnutí.
V tom spočívá intenzita a zázračnost lásky. Láska je v tomto podobná smrti. Pokud to tedy není jen materiál pro chtivost a nenasycené "srdce", ale opravdová láska...


Jak hodně by jí to pomohlo? Jestli vůbec....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » ned 08. črc 2018 12:35:10

Vaše, tím myslím Miroslava a Janu, vyjadřování je bez empatie a skutečné snahy pomoci. Je to sebestředné mlácení slámy o tom, co je nebo není podle vás správné, co je nebo není láska, u Miroslava navíc s přídavkem více či méně skrytého zesměšnění.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Jana » ned 08. črc 2018 13:08:04

Tara píše:Tak to je přesné, díky :-)

Škoda, že to neumíš podat (to je ten přístup) jako Mooji, umíš to stejně jako Jana (to je odpověď i pro Janu) - když je tu sebestřednost, chtivost, nejedná se o skutečnou lásku, láska je když, láska není když, pak je to jako políček do tváře...

Představ si, kdyby Mooji řekl té návštěvnici, která z toho, co řešila, byla dost jak to říct, smutná není ten přesný výraz, bylo znát, že ji to trápí stejně jako mě, už dlouho, hledání naplnění skrze vztah, lásku......, kdyby jí řekl toto:

Láska je tím nejlepším, co existuje, co nás osvobozuje od sobectví, od ega, od připoutaností.

Je tím nejlepším, když rozkrývá to, co je v nás stejné.

Tím nejhorším se jeví, když je zaměňována s chtíčem ega po jistotách, po vlastnictví, moci a slávě.

Když se promění v touhu někoho vlastnit, ovládat, měnit a být jím obdivován.

To, co devalvuje lásku, je víra, že jsme omezenou formou, tělem, osobou, egem.



Jak hodně by jí to pomohlo? Jestli vůbec....


To záleží na tom, jestli by to brala osobně, pak by se cítila dotčená, ublížená, zraněná, ukřivděná a dokud by to všechno brala osobně, tak by jí nepomohlo vůbec nic.

Pokud by se na to dívala jako na obecný jev, který se může týkat úplně každého z nás a nebrala to osobně, tak by si třeba mohla uvědomovat, že ta samotná láska je opravdu osvobozující, krásná, naplňující, že je sama o sobě štěstím.

Ve videu: "Jaké je to žít bez ega" Mooji říká jednu moc zajímavou věc.

Když žijeme skrz ego, skrz egoismus (není to políček někomu, každý s takovou věcí máme zkušenost), tak je to braní energie, vysávání, chtění.

Když žijeme skrz Já, tak přirozeností toho je, že je tady ochota dělit se o štěstí, kterým to je. Je v nás obrovská síla, ale není určena egu, není určena naší osobě.


Skrz projekci ega, osoby, se vyplýtvá spousta energie a skutečné štěstí se stejně nenajde, a když už se něco nalézá, tak je to vyváženo stejnou měrou trápení a strastí.

Život skrz Já je bezstarostný, krásný, šťastný, ale nejde nám tady o to, abychom byli milováni, abychom získávali, ale je tady radost ze sdílení radosti, štěstí ze sdílení štěstí, nejspíš proto, že to skutečné pravé Já je jen jedno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6878
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. črc 2018 14:01:48

Tara píše:Vaše, tím myslím Miroslava a Janu, vyjadřování je bez empatie a skutečné snahy pomoci. Je to sebestředné mlácení slámy o tom, co je nebo není podle vás správné, co je nebo není láska, u Miroslava navíc s přídavkem více či méně skrytého zesměšnění.



:green:
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. črc 2018 14:21:41

miroslav píše:Pro Taru k zamyšlení





...tak ten lovený člověk, pokud je jen trochu intuitivní, to bude cítit a bude si myslet: "Tahle je nebezpečná, ještě mě praští po hlavě, odtáhne dovnitř a budu vyřízenej" :D


Žádné mazleni typu: Ty chudinko malá, ty ostatní jsou bez empatie a vůbec nemají snahu ti pomoci. Jsou sebestřední a chtějí tě zesměšnit.

Kdepak. Jasně jí říká, že problém i řešení jsou jen v ní, a co musí dělat, aby se z toho dostala. Pracovat na sobě.
:yes:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků