Pro Taru

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. led 2022 13:49:46

Zdeněk píše:
Tara píše:Mi to přijde, ten vztah, jako vztah hada s píšťalou.... :-)

Jo. Jenomže když had jakoby projeví slabost, jakože by potřeboval tvou pomoc, tak okamžitě zjihneš a předáš mu píšťalku. :-)

:yes: :D
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Jana » sob 29. led 2022 13:50:23

Návštěvník píše:To nám ale, nedává odpověď na otázku, jak víš, že tam Tara není.


Něco takového nemůžu vědět.

Naopak, ve skutečnosti je jasné, že není šance být doopravdy mimo Bytí, které je Boží.

Můžeme vysledovat, odkud ta konverzace o bourání mostu do míst, kde duše pramení, vznikla:

Jana píše:"Dříve než Abraham já jsem"

Není začátek a ani konec, je to neomezené časem a prostorem,

je to prostě Boží.

:)

Nicméně, když se ztotožníš s křesťanem nebo nekřesťanem nebo s čímkoli si Tvá mysl zamane, tak jsou tu začátky i konce.

viewtopic.php?f=32&t=8311&start=780#p169615

Tara píše:
Jana píše:
Tara píše:Škoda, že vedle Jany není po ruce nějaký ten zenový mistr, mlátit od rána do večera :-)


On by se ten zenový mistr i našel, jenže, jakmile mě pozná, tak je tímtéž co tady opěvuju.

Před tímto tvým příspěvkem existoval ještě jeden, který jsi smazala a na tom, slavný soude, trvám!!!!!!
O hloupých, kteří nevidí, že vše je jen krása - přetlumočeno. Bohužel dotyčný příspěvek zmizel, aniž by byl o tom záznam v moderátorském panelu.

:-)


Tara píše:
miroslav píše:Reagoval na mne - i z toho část ocitoval a ten můj komentář, na který reagoval tam pořád je. Tak nevím co řešíš.
Podle obsahu komentáře ten návštěvník vypadá na Vostála, ale je to na něj moc slušné. Takže spíš nějaký jeho žák či žačka nejspíš.
Třeba Trini. :D

Jana reagovala na můj komentář o mlácení od rána do večera a ten zmizel...., na to, asi vostál, reagoval tím, co jsem ocitovala a co tu stále ještě je.... :-)

Protože Jana použila výraz o hloupém, reagoval, asi vostál, taky výrazy o hloupém :-)


Případně je možné sledovat, jak konverzace pokračovala. Nicméně, jakmile je jasné to, co říkal Maharadž slovy: "nikdy jsem se nenarodil", tak neexistuje ani žádná cesta.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. led 2022 13:53:01

Hele, zajímavá otázka:

A kdo na tu píšťalu vlastně píská?

:)
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. led 2022 15:06:57

Jana píše:
Návštěvník píše:To nám ale, nedává odpověď na otázku, jak víš, že tam Tara není.


Něco takového nemůžu vědět.

Naopak, ve skutečnosti je jasné, že není šance být doopravdy mimo Bytí, které je Boží.

Můžeme vysledovat, odkud ta konverzace o bourání mostu do míst, kde duše pramení, vznikla:
----
----

Případně je možné sledovat, jak konverzace pokračovala. Nicméně, jakmile je jasné to, co říkal Maharadž slovy: "nikdy jsem se nenarodil", tak neexistuje ani žádná cesta.

Ano můžeme to i ono.
A jakmile je jasné...
Hm. Ale proč to není jasné už v tvych reakcích. Proč je ti to jasné až se to celé rozpitvá.
Proč to "jakmile", nenastavá (aspoň v tvém případě) dřív?
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Jana » sob 29. led 2022 15:13:54

Návštěvník píše:..."jakmile"

Možná se nepotřebuješ těch slov, která se domníváš, že by se neměla používat, držet. Možná tím pádem není co řešit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. led 2022 15:36:06

Jana píše:
Návštěvník píše:..."jakmile"

Možná se nepotřebuješ těch slov, která se domníváš, že by se neměla používat, držet. Možná tím pádem není co řešit.

Ty jsi (zh)řešila, že jsi smazala vlastní slova o hloupých. Proč?
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Jana » sob 29. led 2022 15:41:37

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:..."jakmile"

Možná se nepotřebuješ těch slov, která se domníváš, že by se neměla používat, držet. Možná tím pádem není co řešit.

Ty jsi (zh)řešila, že jsi smazala vlastní slova o hloupých. Proč?


Ach Taro, už jsem Ti to vysvětlila, Ty jsi to nečetla? Mám Ti to najít a překopírovat sem? Proč mi podsouváš že řešení je zhřešení? Proč by mělo být hřešením poodstoupení od pozorovaného a poznávání toho ve větší celistvosti? Máme svobodu měnit úhel pohledu a tím i změnit názor. Máme svobodu nebýt připoutáni k myšlence a věřit, že díky ní "víme", že je to tak a ne jinak.

A ty sama představu mlácení někoho od rána do večera nevidíš jako hřích?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. led 2022 16:32:58

Možná se nepotřebuješ těch slov, která se domníváš, že by se neměla používat, držet. Možná tím pádem není co řešit.

Máme svobodu měnit úhel pohledu a tím i změnit názor. Máme svobodu nebýt připoutáni k myšlence a věřit, že díky ní "víme", že je to tak a ne jinak.

Ty jsi řešila a každý čin má své následky.

A já se ptám, proč jsi to řešila? Ve skutečnosti přece není co řešit.

To jsou ty tvoje rozpory v tom, co neustále hlásáš a co děláš.

Nemusíš odpovídat, stejně by to byla zase jen snůška hesel a sebeobhajování. Radši mi tu dej nějakou pěknou písničku, jdu realaxovat do lůžka. :'-( :)
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod lklknml » sob 29. led 2022 17:32:08

Jana píše:A ty sama představu mlácení někoho od rána do večera nevidíš jako hřích?

"Kdo šetří hůl, nenávidí dceru svou."

Janina pokroková rovnoprávná bible
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod dodo » sob 29. led 2022 20:59:11

Hm...Akosi asi zas nerozumiem (tvojmu) typickému "národnému humoru".
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod lklknml » sob 29. led 2022 22:24:17

dodo píše:Hm...Akosi asi zas nerozumiem (tvojmu) typickému "národnému humoru".

Měl by ses trošku snažit, parodie není české národní specifikum, mladší kulturní bratře.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod lklknml » sob 29. led 2022 22:41:55

Zdeněk píše:
dodo píše:Hm...Akosi asi zas nerozumiem (tvojmu) typickému "národnému humoru".

Měl by ses trošku snažit, parodie není české národní specifikum, mladší kulturní bratře.

No ale je fakt, že by ani ev. snaha asi nedošla valného výsledku, trošku tě popostrčím – parodií snaží se umělec zrcadliti původní autorčino myšlení v naději, třeba i bláhové, že jí to třeba i dojde.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Réza » sob 29. led 2022 22:44:48

Dodo, Zdeněk parafrázuje starý zákon, zrovna tento úsek už je myslím kulturně přežitý.

Ale ráda bych tu trochu obhájila zenovou hůl a mistra, co s ní zachází.
Zenový mistr nemlatí své žáky od rána do večera pro svou potěchu nebo aby jim ubližoval nebo aby ukázal svou vyvýšenou pozici.
Zenový mistr při meditaci mnichů pozná, když někdo začne věnovat pozornost mysli, pak na to žáka upozorní, žák se na ránu připraví, vyhrbí záda, aby ránu zachytilo jen svalstvo a žák nebyl zraněn. Toto upozornění má pro žáka velký význam, proto za ně mistrovi poděkuje. To že upozornění neprobíhá jen slovně na mentální úrovni, ale na tělesné pomáhá žákovi rychle opustit mentální rovinu.
Takže pokud někdo si přeje zenového mistra ať už pro sebe nebo někoho jiného, přeje si vystoupení z mentalní roviny. Není to nic zlého. Aspoň tak to chápu já.
Réza
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. led 2022 22:58:28

Je tady někdo z vyznavačů fyzického násilí, pro koho by bylo přínosné, kdyby byl od rána do večera mlácen?
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod dodo » sob 29. led 2022 23:01:27

Zdeněk píše:
Zdeněk píše:
dodo píše:Hm...Akosi asi zas nerozumiem (tvojmu) typickému "národnému humoru".

Měl by ses trošku snažit, parodie není české národní specifikum, mladší kulturní bratře.

No ale je fakt, že by ani ev. snaha asi nedošla valného výsledku, trošku tě popostrčím – parodií snaží se umělec zrcadliti původní autorčino myšlení v naději, třeba i bláhové, že jí to třeba i dojde.
Zdeněk píše:
dodo píše:Hm...Akosi asi zas nerozumiem (tvojmu) typickému "národnému humoru".

Měl by ses trošku snažit, parodie není české národní specifikum, mladší kulturní bratře.


Oooooo... veľký, britký intelektuál.

Kto by len tvojmu tak nesmierne vyvinutému kultúrnemu duchu stačil ?

Tu je márna každá snaha, čo i len sa chcieť priblížiť paródii tvojich kvalít...
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. led 2022 23:03:01

Návštěvník píše:Je tady někdo z vyznavačů fyzického násilí, pro koho by bylo přínosné, kdyby byl od rána do večera mlácen?

Hele návštěvníku, to si vyplodil až potom mém příspěvku?
Že se vůbec exponuju.
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Réza » sob 29. led 2022 23:10:32

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Je tady někdo z vyznavačů fyzického násilí, pro koho by bylo přínosné, kdyby byl od rána do večera mlácen?

Hele návštěvníku, to si vyplodil až potom mém příspěvku?
Že se vůbec exponuju.

Vypadlo jméno...
Réza
Réza
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod dodo » sob 29. led 2022 23:12:57

Réza píše:Dodo, Zdeněk parafrázuje starý zákon, zrovna tento úsek už je myslím kulturně přežitý.

Ale ráda bych tu trochu obhájila zenovou hůl a mistra, co s ní zachází.
Zenový mistr nemlatí své žáky od rána do večera pro svou potěchu nebo aby jim ubližoval nebo aby ukázal svou vyvýšenou pozici.
Zenový mistr při meditaci mnichů pozná, když někdo začne věnovat pozornost mysli, pak na to žáka upozorní, žák se na ránu připraví, vyhrbí záda, aby ránu zachytilo jen svalstvo a žák nebyl zraněn. Toto upozornění má pro žáka velký význam, proto za ně mistrovi poděkuje. To že upozornění neprobíhá jen slovně na mentální úrovni, ale na tělesné pomáhá žákovi rychle opustit mentální rovinu.
Takže pokud někdo si přeje zenového mistra ať už pro sebe nebo někoho jiného, přeje si vystoupení z mentalní roviny. Není to nic zlého. Aspoň tak to chápu já.


Viem čo parafrázuje, ale aj tak ďakujem za pripomenutie.

To vysvetlenie k zenovej palici (holi) by sa dalo brať tiež, ako celkom v poriadku.

V poriadku už ale celkom nie je, ak sa ňou chce kde kto oháňať. To si jeden prečíta pár zenových príbehov a už je hotový "majster". Ale zvyčajne len v tom mlátení...
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. led 2022 23:13:40

Možná jsou tu vyznavači nejen sado, ale i maso.
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod lklknml » sob 29. led 2022 23:19:27

Réza píše:Zdeněk parafrázuje starý zákon, zrovna tento úsek už je myslím kulturně přežitý.

Kulturně je přežitý s příchodem Nového zákona, ale to neznamená, že by přestal platit – tak jako láska (či milost) nemůže existovat bez spravedlnosti, tak Nový zákon platí jen při zažití zákona Starého. Odpouštět pobertovi okrádat důchodce, protože je poberta přesvědčen, že je to jeho právo, není láska, ale zločin.

Réza píše:Zenový mistr nemlatí své žáky od rána do večera pro svou potěchu nebo aby jim ubližoval nebo aby ukázal svou vyvýšenou pozici.
Zenový mistr při meditaci mnichů pozná, když někdo začne věnovat pozornost mysli, pak na to žáka upozorní, žák se na ránu připraví, vyhrbí záda, aby ránu zachytilo jen svalstvo a žák nebyl zraněn. Toto upozornění má pro žáka velký význam, proto za ně mistrovi poděkuje. To že upozornění neprobíhá jen slovně na mentální úrovni, ale na tělesné pomáhá žákovi rychle opustit mentální rovinu.

Ne. Je třeba rozlišovat bití holí při společné meditaci, která – pokud to bijící umí – spíše zahání ospalost (protože energizuje tělo), od bití zenovou holí při interview s Mistrem (které se obvykle koná o samotě tváří v tvář), jehož účelem je osvícení žáka.
Vzhledem k "pokrokové" kultuře nevím, že by se to dnes někde praktikovalo (proto taky máme kulturu, jakou máme).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků