Pro Taru

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 12:53:44

Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 13:09:35

Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » čtv 07. čer 2018 21:21:20

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » pát 08. čer 2018 9:18:06

Tak jsem přemýšlela, Miroslave, co jsi tím Taře chtěl říct, tou písničkou :-)
???
Na mě zapůsobila tak, že bych se chtěla zastavit, z toho blázince :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. čer 2018 19:37:57

Tara píše:Tak jsem přemýšlela, Miroslave, co jsi tím Taře chtěl říct, tou písničkou :-)
???
Na mě zapůsobila tak, že bych se chtěla zastavit, z toho blázince :-)

Tak to zapůsobila dobře.
V té písničce je krásně zachycen ten vznět raného dívčího mládí. Ale je to vlastně vstup do toho blázince dospělosti. Když vidím videa aktérek z pozdější doby, už je to jen uvíznutí v tom blázinci, kouzlo už zcela vyprchané a už jen závislost a mlácení prázdné slámy.
Prostě je to dobrý materiál pro pochopení života. To neznamená,že už ho díky tomu chápeme, ale je to dobrý - skutečný materiál pro pochopení života. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » pon 18. čer 2018 20:08:38



:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. čer 2018 18:28:06

Ten pěkný citát Drtikola, který byl nedávno na "k zamyšlení" už tam není. Proč??
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. čer 2018 19:08:01

Fakt ? ? ? Zjistím.
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » úte 26. čer 2018 19:47:41

miroslav píše:Ten pěkný citát Drtikola, který byl nedávno na "k zamyšlení" už tam není. Proč??

Je to tam pořád :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. čer 2018 19:52:46

Tak to je dobře :-)

Už asi pro oči nevidím.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » úte 26. čer 2018 19:54:37

:-)

Jinak díky za připomenutí :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. čer 2018 20:23:50

Vlažnost??

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. čer 2018 21:01:47

Ne vlazny, ale mrtvy. A podle Atmanky moudry. Co s tim zrobit?
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » pát 29. čer 2018 15:50:13

Návštěvník píše:Ne vlazny, ale mrtvy. A podle Atmanky moudry. Co s tim zrobit?

Ano, pro ego mrtvý - žadná šťáva, žádná krev, kterou by se dalo se sytit. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 30. čer 2018 11:09:46

NikdeNikdo :-)
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » úte 03. črc 2018 17:21:26

Na vlákně "Tantra" jsem našel pěknou citaci z Osha o duchovním vztahu muže a ženy

Muž a žena. Meditace a láska.

Jsou jen dvě cesty, dvě základní cesty, které vedou k osvícení. Jednou je meditace, druhou je láska. K lásce potřebujeme druhého. Meditaci může provádět jedinec.

Muži mohou být osvíceni prostřednictvím meditace, protože dovedou být snadněji sami a tak mohou dosáhnout osvobození přímo. Být sám je přirozenou vlastností muže – hluboce uvnitř je sám. Pro ženu není samota lehká, dokonce velmi těžká, téměř nemožná. Celé její bytí je mocnou touhou po lásce. A k lásce potřebujeme druhého. Muž může meditovat, když zde druhý není – to není problém, ale jak má člověk milovat, když zde není druhý?

Žena, ženská energie dosahuje meditativního stavu láskou – a mužská energie dosahuje lásky meditací. Ženská energie se liší od mužské energie.

Je to stejné, jako kdyby někdo řekl, že jenom žena může přivést na svět dítě. Muž nemůže porodit, může přivést dítě na svět jen prostřednictvím ženy. Fyzické bytí ženy je takové, že ji předurčuje k mateřství. Nikoli muže. Muž může mít dítě jen prostřednictvím ženy.

Při duchovním zrození je tomu opačně. Žena může být osvícena jen prostřednictvím muže. Obě duchovní a právě tak fyzické energie jsou rozdílné. V tom netkví zhodnocení, ani problém rovnocennosti nebo nerovnocennosti. Proč je tomu tak? Je to otázka rozdílnosti. Jsou prostě oba rozdílní. Žena není žádným nižším bytím proto, že nemůže být přímo osvícena, a muž není nižším bytím proto, že nemůže přímo rodit.

Proč je pro ženu těžké, aby dosáhla osvícení přímo? Proč je pro muže možné bezprostřední přímé osvícení?

Když se Buddha vrátil do svého paláce, byla jeho žena rozlícena – dvanáct roků se neobjevil. Jedné noci, aniž by co řekl, zmizel. Utekl jako zbabělec, zatímco ona spala. Buddhova žena, Jašódhara, by mu dovolila odejít, byla statečnou ženou, dovolila by mu, aby ji opustil, kdyby se jí byl zeptal, nedělala by žádné scény, ale Buddha nic neřekl. Měl strach, že by se něco nezdařilo, že by začala plakat nebo něco jiného. Ale strach ve skutečnosti neměl kvůli ní, strach byl hluboko v jeho vlastním nitru. Bál se, že by pro něho bylo příliš obtížné Jašódharu opustit, kdyby zde ležela a plakala. Měl jako každý muž strach jen o sebe. Bylo by to kruté a on nechtěl být krutý. Utekl raději, když spala. Utekl odtud a vrátil se za dvanáct let.

Ve vztazích bez lásky nejsou skutečně žádné problémy. Druhý se pohybuje jenom na okraji území a člověk není svázán. Druhý neexistuje, druhý je vlastně jen tělem, které se pohybuje na vnější úrovni.

Pro muže je těžké meditovat, když miluje. To je problém. Je to neuvěřitelně těžké, poněvadž žena nebo někdo druhý vstupuje do popředí vědomí milujícího muže. A když chce meditovat, točí se celá jeho bytost a myšlení kolem milovaného. A když člověk někoho miluje, může na něho možná zapomenout, když je zaměstnán, ale není-li zaměstnán, okamžitě si na milovaného vzpomíná. Pak není přestávek mezi myšlenkami, v nichž by mohlo božské vstoupit.

Muži nemohou dosáhnout božského prostřednictvím lásky, neboť jejich energie se zcela odlišuje od ženské energie. Muž musí nejprve dosáhnout meditace, pak k němu přichází také láska. Pak není nenávisti. Muž musí nejprve dosáhnout božského, pak se stane také milovaný božským.

Přesně opačně to probíhá u ženy. Nemůže meditovat, poněvadž je celým bytím tažena k druhému, nemůže být sama. Je-li sama, je nešťastná. A když se řekne, že samota je čistá svátost, totální vytržení, nemůže tomu porozumět. Všude na světě byla samota zdůrazňována jen proto, že mezi hledajícími bylo více mužů. Buddha, Muhammad, Mahávíra, Ježíš – všichni se uchylovali do samoty a byli v samotě osvícení. Vytvořili obecný názor. Když je žena sama, cítí se nešťastnou. Je-li přítomen milovaný, a může to být i jen v její představě, je šťastná. Živí se láskou, kterou jí někdo dává, nebo kterou dává ona. Potřebuje kolem sebe lásku, je jí výživou, subtilní potravou; žena umírá hladem, vadne, není-li přítomna láska. A proto nemůže žena nikdy pochopit, že může být samota krásná.

Pro ženskou energii nastává meditace jen v nejhlubším seberozpouštění láskou. Pak teprve může být sama, pak to není problém, neboť teď již není sama. Milovaný je s ní sjednocen, je stále s ní. Láska je pro ženu Bohem. A právě jen takovou láskou k milovanému přichází k bodu, kdy se milující i milovaný sjednocují. Pak nastává meditace. Tento rozdíl je třeba mít na zřeteli a je nutné mu hluboce porozumět, neboť vše na něm závisí.

Ženská energie je milující a meditace je květem této lásky. U mužské energie je meditace kořenem, z něhož rozkvétá láska.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » stř 04. črc 2018 8:38:48

Ano, je to tak. Mimochodem Klára je i Tara :-)

Proto jsem ti několikrát psala, že jsme každý jiný a tvoje reakce o zamilovanosti, chtivosti u mne jako něčeho nepatřičného mě zraňovaly a nechápala jsem to. I proto jaksi zmizela důvěra v tebe.

Neumím to, jako Lída, milovat Jediného (Boha) a jemu vše odevzdávat. Zkrátka neumím...

A ano, pokud žena necítí lásku, nemá pocit, že je milována, uvadá a chřadne a nějak tady už nemá potřebu být...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod nop » stř 04. črc 2018 10:00:45

Tara píše:Ano, je to tak. Mimochodem Klára je i Tara :-)

Proto jsem ti několikrát psala, že jsme každý jiný a tvoje reakce o zamilovanosti, chtivosti u mne jako něčeho nepatřičného mě zraňovaly a nechápala jsem to. I proto jaksi zmizela důvěra v tebe.

Neumím to, jako Lída, milovat Jediného (Boha) a jemu vše odevzdávat. Zkrátka neumím...

A ano, pokud žena necítí lásku, nemá pocit, že je milována, uvadá a chřadne a nějak tady už nemá potřebu být...

Neběduj předčasně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. črc 2018 13:02:29

Tara píše:Ano, je to tak. Mimochodem Klára je i Tara :-)

Proto jsem ti několikrát psala, že jsme každý jiný a tvoje reakce o zamilovanosti, chtivosti u mne jako něčeho nepatřičného mě zraňovaly a nechápala jsem to. I proto jaksi zmizela důvěra v tebe.

Neumím to, jako Lída, milovat Jediného (Boha) a jemu vše odevzdávat. Zkrátka neumím...



Už se asi neidentifikuje s tělem. Při silné identifikaci s tělem existuje trápení. A to žádná láska muže nemůže natrvalo změnit, akorát tak chvilkově.
Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. črc 2018 13:09:06

Tara píše:
A ano, pokud žena necítí lásku, nemá pocit, že je milována, uvadá a chřadne a nějak tady už nemá potřebu být...


Tak to je lepší tuhle představu ženy pustit a radši se držet představy ženy, která je štastná, protože miluje.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků