Jak mít za každou cenu dospod

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. kvě 2018 8:29:50

Jana píše:
Nerozumíš mi a máš na to právo.

:)


Rozumí ti, ale nebude se s tím identifikovat. Má štěstí, nepotřebujete to.

:)
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » ned 06. kvě 2018 9:00:38

Návštěvník píše:
Jana píše:
V tom místě, kde jsme se nikdy nerozdělili, nám nikdy nikdo neumře.


Když tam nikdo není, tak kdo by mohl umírat.
To "my" k tomu vůbec nepatří. Dělá to z tvého tvrzení absolutní blbost.
A neboj se, umřeš, a už nebudeš moct pořád blbnout o lásce. Ale to ti nebude vadit, protože už nebudeš.

:)


To, kým skutečně právě teď JSI, nikdy neumírá, nikdy se nerodí a je právě teď tady. A na setkání se v tom místě, kde jsme se my dvě nikdy nerozdělily, nemusíš čekat, až umřeme.

To kým skutečně jsi, tady není nijak odděleno od té lásky, o které Tvá mysl říká, že blbne.

:)

Důvod, proč Tvůj oblíbený guru Maharadž říká, že bez lásky je všechno špatně a neexistuje nic jiného, než láska, je ten, že JSEM je láskou, Bytí je láskou, existence sama je láskou, a samozřejmě nemůže existovat nic mimo existenci, mimo ni nic není. A pokud nepoznáváme lásku, tak jsme mimo možnost poznání, čím to, co JE, je.

Nejspíš zase napíšeš, že to "JSEM je láska", je pro začátečníky a Ty jako pokročilá JSI už za tím.

Za tím nikdo nejsme ničím, což je nádherně šťastná Boží přítomnost, pokud tu nějaká existence právě je, a to právě z těch důvodů, protože to Boží JSEM je Láskou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod vostal petr » ned 06. kvě 2018 9:22:07

Já ti rozumím,
ty jsi prostě Blažena...
vostal petr
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. kvě 2018 10:10:08

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
V tom místě, kde jsme se nikdy nerozdělili, nám nikdy nikdo neumře.


Když tam nikdo není, tak kdo by mohl umírat.
To "my" k tomu vůbec nepatří. Dělá to z tvého tvrzení absolutní blbost.
A neboj se, umřeš, a už nebudeš moct pořád blbnout o lásce. Ale to ti nebude vadit, protože už nebudeš.

:)


To, kým skutečně právě teď JSI,


O tom nic nevíš a děláš si jen představy.

Jana píše: A na setkání se v tom místě, kde jsme se my dvě nikdy nerozdělily, nemusíš čekat, až umřeme.


Proč si děláš představy o nějakém rozdělení a proč si myslíš, že na něco čekám? Na nic něčekám.


Jana píše:

To kým skutečně jsi, tady není nijak odděleno od té lásky, o které Tvá mysl říká, že blbne.


To si nějak pleteš. Psala jsem, že blbne tvoje mysl. Má strach ze smrti, a proto si vytvořila tyhle všechny pomateniny.

Jana píše:

Důvod, proč Tvůj oblíbený guru Maharadž říká, .


Ty vůbec nevíš, jaké měl Nisargadatta důvody. Zase si jen něco představuješ. Ale opravdu řekl: Plakal jsem, když jsem se narodil, a budu se smát, až budu umírat. Nepotřeboval si namlouvat, že neumře. Umřel.

:)
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Hmla » ned 06. kvě 2018 17:09:08

"Existuje jedno tajemství, které je nesdělitelné.

Ale občas se může objevit tendence to sdělit, pokud to třeba nejde sdílet.

V tom místě, kde jsme se nikdy nerozdělili, nám nikdy nikdo neumře"

To, co nazýváš tajemstvím, samo sebe tak nenazývá. Sdělitelné je, ale samosebou. Osoba, i když má o tom povědomí, to sdělit nemůže, ani v podobě Buddhy, Lao-c', či Ježíše, natož někoho jiného. Tendence je všudypřítomná, ať už k pitomostem všeho druhu, sdělování, sdílení, či rozdělování. A to že se lidi roděj a umíraj, snad netřeba řešit.
Hmla
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » ned 06. kvě 2018 17:48:12

vostal petr píše:Já ti rozumím,
ty jsi prostě Blažena...


A kterejpak seš Ty?

:D :D :D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod vostal petr » ned 06. kvě 2018 17:53:32

Ten co ti rozumí...
vostal petr
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. kvě 2018 17:55:48

Jana píše:
vostal petr píše:Já ti rozumím,
ty jsi prostě Blažena...


A kterejpak seš Ty?

:D :D :D

Namítatel?
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Hmla » ned 06. kvě 2018 18:08:35

Jo a to místo.. No je všude, no a co. Jaképak tajemství. Někdo ho může mít za lúno, jinej za školu, další za bojiště, atdp, to je o povaze. A ta je smrtelná, neboť i narozená. A proto prostě z tebe jednou nezbyde nic, ani neoholenej chlup, ani mobilní telefon, ani písmenko. Natož idea. Ani prd
Hmla
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » ned 06. kvě 2018 18:43:37

Návštěvník píše:

To, kým skutečně právě teď JSI,


O tom nic nevíš a děláš si jen představy.

Jana píše: A na setkání se v tom místě, kde jsme se my dvě nikdy nerozdělily, nemusíš čekat, až umřeme.


Proč si děláš představy o nějakém rozdělení a proč si myslíš, že na něco čekám? Na nic něčekám.


Jana píše:

To kým skutečně jsi, tady není nijak odděleno od té lásky, o které Tvá mysl říká, že blbne.


To si nějak pleteš. Psala jsem, že blbne tvoje mysl. Má strach ze smrti, a proto si vytvořila tyhle všechny pomateniny.


Jesli bys dovolila, tak bych si to krasopisně opsala, nalepila na ledničku a kdyby mě náhodou napadlo něco jako sebedotazování, tak bych to mohla použít jako tahák.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. kvě 2018 18:45:19

:D
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » ned 06. kvě 2018 18:49:21

Hmla píše:"
A to že se lidi roděj a umíraj, snad netřeba řešit.

Poznání, že jsi to, co se nerodí a neumírá, je základ osvobození.

Nestačí si to jenom myslet nebo tomu nějak uvěřit. Jde o to skutečně poznat neomezenost a nerozdělenost Bytí, spojení všeho v Jedno.

Je to osvobozující nejen od strachu z vlastní smrti, ze smrti vlastního těla, ega, duše, ale především je to osvobozující od strachu o naše milované.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. kvě 2018 18:49:50

Hmla píše:Jo a to místo.. No je všude, no a co. Jaképak tajemství. Někdo ho může mít za lúno, jinej za školu, další za bojiště, atdp, to je o povaze. A ta je smrtelná, neboť i narozená. A proto prostě z tebe jednou nezbyde nic, ani neoholenej chlup, ani mobilní telefon, ani písmenko. Natož idea. Ani prd


Jo. :D
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » ned 06. kvě 2018 18:52:30

Návštěvník píše:
Hmla píše:Jo a to místo.. No je všude, no a co. Jaképak tajemství. Někdo ho může mít za lúno, jinej za školu, další za bojiště, atdp, to je o povaze. A ta je smrtelná, neboť i narozená. A proto prostě z tebe jednou nezbyde nic, ani neoholenej chlup, ani mobilní telefon, ani písmenko. Natož idea. Ani prd


Jo. :D


Tohle je moc hezký, akorát tohle poznat přímo v Přítomnosti.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. kvě 2018 18:55:11

Nestačí si to jenom myslet nebo tomu nějak uvěřit

= mentálně to pochopit (levou mozkovou hemisférou)

Jde o to skutečně poznat

= přímo to vnímat (pravou mozkovou hemisférou)

http://vladimirbohm.cz/2013/10/pouzivat ... uchy-test/
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. kvě 2018 18:59:40

Jana píše:
Hmla píše:"
A to že se lidi roděj a umíraj, snad netřeba řešit.

Poznání, že jsi to, co se nerodí a neumírá, je základ osvobození.

Nestačí si to jenom myslet nebo tomu nějak uvěřit. Jde o to skutečně poznat neomezenost a nerozdělenost Bytí, spojení všeho v Jedno.

Je to osvobozující nejen od strachu z vlastní smrti, ze smrti vlastního těla, ega, duše, ale především je to osvobozující od strachu o naše milované.


Jo, milované už nikdy neuvidíš, když zemřou. Ale můžeš se utěšovat tou esencí, z které je všechno - když ti to stačí. Někdo se utěšuje, že zemřelí jsou v nebi a že se tam jednou potkají. Nebo v dalším životě. Když se potom dotyčný cítí lépe, tak proč ne.
Strach ze smrti odjakživa nemám, takže tohle se nepotřebovalo osvobozovat. Poznáním se vyřešil jiný problém, který mě kdysi dávno trápil.

:)
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » ned 06. kvě 2018 19:06:26

vostal petr píše:Ten co ti rozumí...


To by mohl říct každý. Tak schválně, co je dneska za den?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » ned 06. kvě 2018 19:07:23

Návštěvník píše:Jo, milované už nikdy neuvidíš, ...


To, co skutečně jsi, není vidět.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Hmla » ned 06. kvě 2018 19:14:06

Jana píše:
Hmla píše:"
A to že se lidi roděj a umíraj, snad netřeba řešit.

Poznání, že jsi to, co se nerodí a neumírá, je základ osvobození.

Nestačí si to jenom myslet nebo tomu nějak uvěřit. Jde o to skutečně poznat neomezenost a nerozdělenost Bytí, spojení všeho v Jedno.

Je to osvobozující nejen od strachu z vlastní smrti, ze smrti vlastního těla, ega, duše, ale především je to osvobozující od strachu o naše milované.

Že jsem co! Já jsem? Ale to nemá nic společnýho s "já jsem" :D Svou identitu nenůžeš napasovat do věčnosti. Je to jakobys do ní nalila kořalku, ta bude vydávena. Tady přece nejde o strach ze smrti, ale o prosté vnímání. Víra v posmrtný život, či život věčný, je neopodstatněná, vostálník by řekl asi nablblá. Ale není důvod být kvůli tomu ve stresu, osoby se rodí a mřou, hotovo. Nedokážu si ani představit ten zmatek na nebesích, kdyby tam ty miliardy umrlých osob, furt klepaly na bránu. Chudák svatý petr., chudák bůh..
Hmla
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. kvě 2018 19:24:33

Jana píše:
Návštěvník píše:Jo, milované už nikdy neuvidíš, ...


To, co skutečně jsi, není vidět.

:)


Mluv, prosím tě, o sobě a nedělej si takové směšné představy o mně. Když si myslíš, že jsi neviditelná, tak je to opravdu jen tvoje záležitost. :D

:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků