Jak diskutovat

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Jana » sob 17. lis 2018 7:01:56

Návštěvník píše:
Proč nestačí jen rozpoznat, že myšlenky jsou představy a nejsou ničím skutečným?
..


Ptotože po rozpoznání, že mysl je prázdná, je potřeba si ještě uvědomit, že tu není nic, co by vrhalo jakýkoliv Stín, a že tudíž nebrání nic tomu, aby mysl byla trvale osvícená, protože prázdnota je čiré světlo. čiré světlo je spojením (láskou), spojení je velká blaženost.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Jana » sob 17. lis 2018 7:14:17

Poznání pravdy si není možné brát osobně, protože jakmile si to začneme brát osobně, tak jsme zpátky ve snu iluze oddělenosti.

Věřím tomu, že Eduard Tomáš "ať jsou všechny bytosti šťastné", neříkal jako frázi, věřím tomu, že i vám přál z celého srdce ať jste šťastní, úplně stejně, jako Ti přeji z celého srdce i já to nejlepší.

Je velkou radostí, vnímat Tě v proudu Boží milosti, v proudu přejícnosti.

Tohle je zřejmě to, co měl na mysli Mooji, když mluvil o tom žehnání.

Není ve mně nejmenší pochybnost, že tohle funguje.

Ono je jen jedno Já, ve skutečnosti žádná oddělenost neexistuje.

Tudíž Tvé pravé Já ve Tvém nitru je požehnané, plné štěstí, lásky, blaha.

Má hotovo, je osvícené. Nepotřebuje k tomu, aby bylo tím, čím je, už vůbec nic.


Tohle není žádný kompliment, kam jsi to dotáhla, ale pouhá vděčnost z uvědomění si, kým jsi.

Reakce na tohle může být buď otevřená bez osobní projekce a díky tomu se otevře poznání, že to tak skutečně je.

Nebo to může být skrz osobní filtr vrhající všechny ty stíny a pak se může objevit odpor a nedorozumění: "Nejsem, nejsi na tak vysoké duchovní úrovni, aby tohle mohla být pravda, abych, abys mohla být milující láskou, aby Tvá nebo má existence byla štěstím, protože pro milovanou milující lásku to tak prostě je, že láska je štěstím a blahem, tohle zná i malé dítě, ale jelikož Tvá nebo má osoba nedosahuje tak vysoké duchovní úrovně, takové dokonalosti, aby mohla být milovanou milující láskou, tak je takové vyjádření je naprosto nepřijatelné a nemístné. Představa Tvé, mé osoby nikdy takové dokonalosti nedosáhne. Ale Tvá - má Božská podstata už tím JE.

Můžeš číst v podtextu všech těch osobních soudů a odsuzování - "Nejsi, nejsem tak dobrý, dobrá, abych si, aby sis zasloužil, zasloužila, být milující milovanou láskou"

Tohle je celý ten Stín, který osobní mysl vrhá na osvícenou skutečnost. Celý ten důvod, proč existence nemůže být štěstím, blahem, celý ten důvod, proč se nesmyslně hledá něco, čím ve skutečnosti JSI, JSEM, JSME.

Celá ta duchovní práce na sobě, celé to lopotění směřuje k tomu, abychom si dovolili dosáhnout toho, co tady bez těch stínů mysli už je.

Dosáhnout Boží milosti. Přitom Tvá samotná existence, když ji nebude soudit žalobce v mysli, už Boží milostí je.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Jana » sob 17. lis 2018 7:56:24

V každém okamžiku si můžeme uvědomit, jestli z nás promlouvá osobní žbrblající odsuzující mysl, která "ví, že něco je špatně", nebo milující srdce.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Jana » sob 17. lis 2018 9:27:58

Je možné neulpívat na iluzi neexistujícího osobního já a uvědomit si ve svém nitru Pravdu? Uvědomit si skutečnost?

Kým jsi, kým jsme, čím tohle všechno je?

Možná je potřeba k tomu ještě ta moudrost, kterou dává poznání prázdnoty mysli. To, co si osobně o osobách myslíme, je NIC, NIC, NIC. To je ta moudrost, která nás vpustí poznávat Pravdu kým jsme v milujícím srdci.

Proč nestačí jen rozpoznat, že myšlenky jsou představy a nejsou ničím skutečným?

Nestačí to jen vědět, myslet si, že to rozpoznáváme, je potřeba si to doopravdy uvědomovat. Všechno, co si myslíme, je prázdné. Není ničím.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Jana » sob 17. lis 2018 9:31:50

Co si myslím o Tobě - není NIC NIC NIC.

Co si myslíš, že si o Tobě myslím - není NIC NIC NIC.

Co si myslíš o druhých - není NIC NIC NIC.

Co si myslí oni o Tobě - není NIC NIC NIC.

Co si myslíš o sobě - není NIC NIC NIC.

Ale to, co je vědomé v srdci nezastíněném myslí,

to je NĚCO!

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 10:50:35

Ptát se může jen ego. Ovšem to se nezeptá, protože neexistuje.
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 10:51:31

A pokud ego existuje, tak se nezeptá, aby někdo nepoznal, že je ego.
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Tara » sob 17. lis 2018 11:16:50

Co to tu je za samomluva?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 11:18:51

To si jen tak píšu samo pro sebe nahlas.
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 11:20:23

A TEĎ TI NEVÍM, JESTLI TO PÍŠU JAKO EGO, NEBO JÁ?
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 11:24:52

A jelikož ta myšlenka, že by něco bylo špatně, je zdrojem legrace a tím pádem není vůbec špatná,

tak to nejspíš ego nebude.

Teď ještě vysledovat, kdy se ta hravost mysli může proměnit v ego.
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 11:28:30

A neříkají to ti Probuzení, že když se probudíme, tak tohle všechno je jen zábavnou podívanou?
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod ... » sob 17. lis 2018 11:41:04

A nepokoušejte se pochopit, jaký všechno tohle doporučování má smysl, protože vy ani ten co vám to doporučuje neexistuje.

Existuje akorát TO Jediné, které by se nudilo (teda - vůbec by nevědělo, že existuje), kdyby si v Sobě nepromítlo vesmír a v něm všechny ty figurky, za které se pak na nějaký čas (který - bacha! - taky neexistuje) považuje.
...
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 11:54:00

... píše:Jojo.

A nepokoušejte se pochopit, jaký všechno tohle doporučování má smysl, protože vy ani ten co vám to doporučuje neexistuje.

Existuje akorát TO Jediné, které by se nudilo (teda - vůbec by nevědělo, že existuje), kdyby si v Sobě nepromítlo vesmír a v něm všechny ty figurky, za které se pak na nějaký čas (který - bacha! - taky neexistuje) považuje.


Děkuji, nepokouším se pochopit.

:)

Mimochodem, tohle je skvělé doporučení.
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod ... » sob 17. lis 2018 12:10:46

Návštěvník píše:
... píše:Jojo.

A nepokoušejte se pochopit, jaký všechno tohle doporučování má smysl, protože vy ani ten co vám to doporučuje neexistuje.

Existuje akorát TO Jediné, které by se nudilo (teda - vůbec by nevědělo, že existuje), kdyby si v Sobě nepromítlo vesmír a v něm všechny ty figurky, za které se pak na nějaký čas (který - bacha! - taky neexistuje) považuje.


Děkuji, nepokouším se pochopit.

:)

Mimochodem, tohle je skvělé doporučení.

Nojo ... ale... :what:

proč se tady vykecávám, když neexistuju???
...
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 12:23:32

Nejspíš proto, že jsi nejenom nic, které není ničím, ale jsi i láska, která je vším.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod ... » sob 17. lis 2018 12:42:41

Návštěvník píše:Nejspíš proto, že jsi nejenom nic, které není ničím, ale jsi i láska, která je vším.

Obrázek

Tenhle argument milujícího osobního já ve zdejší diskusi od rána do večera slouží akorát jako flaška rumu, která se nabízí každému - aby na chvíli zavřel pusu.

Tím mě neukecáš

ani náhodou

:hm:
...
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. lis 2018 12:47:41

... píše:Tenhle argument milujícího osobního já ve zdejší diskusi od rána do večera slouží akorát jako flaška rumu, která se nabízí každému - aby na chvíli zavřel pusu.

Tím mě neukecáš

ani náhodou

:hm:


A co takhle neosobně?

;)
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod ... » sob 17. lis 2018 12:50:43

Návštěvník píše:Nejspíš proto, že jsi nejenom nic, které není ničím, ale jsi i láska, která je vším.


jak to můžeš vědět, když neexistuješ?

No?

:knock:

Obrázek
...
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod ... » sob 17. lis 2018 12:52:36

Obrázek
...
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků