Jak diskutovat

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Jana » pát 22. úno 2019 9:14:32

K tomuhle tématu se hodí video :

a1.PNG


a2.PNG


a3.PNG


To malé centrum, které se snaží to mít všechno správně, může mít tendenci zmáknout i správné diskutování.

Když zmizí ztotožnění s ním, když se objeví poznání, že tím nejsme, tak je tady jen přirozenost, která se nikoho nijak osobně nedotýká, protože tady nikdo takový, koho by se to mohlo nějak dotknout, není.

Není tady nikdo takový, kdo by se mohl cítit být osobně ponížen někým, kdo by se mohl jevit jako povyšující.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. úno 2019 11:34:38

armin píše:

Když se člověka znovu a znovu ptají a on jim pokaždé vysvětlí, jak to vidí, pak trpělivě vysvětluje.
Když se ho nikdo na nic neptal a on druhým neustále popisuje a dokazuje, jak je to správně, pak je přesvědčuje.


Řekl bych, v tomhle našem duchovňáckém diskutování, nejde o to, někoho o něčem věcném přesvědčit, ale přesvědčit druhé o tom, že já to mám, já tomu rozumím, já jsem zkrátka ten správný, "probuzený" a ty ne :D

Z čeho asi vzniká tahle potřeba to ostatním dokazovat? Po zkušenosti nad protiklady se znovu objevilo osobní já a stav bez ega si přivlastnilo. I když se ho nikdo na nic neptá, potřebuje pak pořád znovu v diskusi popisovat "svůj stav" těm podle něj neexistujícím ostatním.

Proč? Co tím potřebuje dokázat?

já to mám, já tomu rozumím, já jsem zkrátka ten správný, "probuzený"...


Komu to potřebuje pořád znovu dokazovat?
Návštěvník
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod armin » pát 22. úno 2019 15:39:05

Návštěvník píše:Komu to potřebuje pořád znovu dokazovat?


To je právě taková past, zamotanina, do které se dnes zaplétá spousta duchovňáků. Pod vlivem duchovní literatury a nějakého duchovně zabarveného prožitku a "pochopení" si myslí, že už jsou osvícení, či probuzení, nebo že poznali Já atd.

Takže ten, co potřebuje stále něco druhým dokazovat a druhé přesvědčovat (o vlastní dokonalosti), je to stále ego, akorát nabarvené na růžovo. Ale stejně urputné jako bylo před tím údajným probuzením.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Jana » pát 22. úno 2019 16:06:26

Při poznání kým jsme, poznáváme totéž v ostatních bytostech.

Proto Mudrcové projevují radost, když se vyjasňuje poznání, že nejsme ego. Proto si to nenechávají pro sebe, účastní se satsangů, píší knihy, umožňují nahrávání videí.

Skrz projekci mysli, skrz ztotožnění s tělem a myslí, skrz to, čemu se říká ego, se nám i všichni ostatní jeví jako ego.

Proto při ztotožnění s osobou, s představou ega, se mohou objevit i obavy, aby nás někdo v těch duchovních závodech nepředběhl,

aby se někdo nechtěl na nás vytahovat, že už není ego. : D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Tara » pát 22. úno 2019 16:06:43

Za sebe- více než o dokazování, že to mám (něco mít už je nesmysl...), jde asi o to, sdílet...., člověk je tvor, který má potřebu se sdílet, "člověk není ostrov sám pro sebe..."

Do jaké míry je to špatně, nechť posoudí realizovaný, já realizovaná určitě nejsem...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Tara » pát 22. úno 2019 16:16:32

A jsem ráda, za možnost tohoto ostrůvku a za vás, že jste...

Za nějakou dobu to bude třeba jinak, viz. Petr (všechno nejlepší k svátku) :-) Kobiersky. Jeho Kapky mají čestné místo v naší knihovně...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod Linda. » pát 22. úno 2019 16:30:31

armin píše:
Návštěvník píše:Komu to potřebuje pořád znovu dokazovat?


To je právě taková past, zamotanina, do které se dnes zaplétá spousta duchovňáků. Pod vlivem duchovní literatury a nějakého duchovně zabarveného prožitku a "pochopení" si myslí, že už jsou osvícení, či probuzení, nebo že poznali Já atd.

Takže ten, co potřebuje stále něco druhým dokazovat a druhé přesvědčovat (o vlastní dokonalosti), je to stále ego, akorát nabarvené na růžovo. Ale stejně urputné jako bylo před tím údajným probuzením.

Možná ještě urputnější, protože nic vyššího než osvícení už nemá k dispozici a kdyby mělo přijít i o tuhle identifikaci se svým domněle osvíceným já, byl by to definitivní konec jeho iluzorní existence.

Tara píše:A jsem ráda, za možnost tohoto ostrůvku a za vás, že jste...

Já taky. Tady se toho můžeme naučit hodně, akorát to chce nic si nenamlouvat, a to holt není vždycky snadné
Linda.
 

Re: Jak diskutovat

Nový příspěvekod armin » pát 22. úno 2019 19:26:49

Linda. píše:
armin píše:
Návštěvník píše:Komu to potřebuje pořád znovu dokazovat?


To je právě taková past, zamotanina, do které se dnes zaplétá spousta duchovňáků. Pod vlivem duchovní literatury a nějakého duchovně zabarveného prožitku a "pochopení" si myslí, že už jsou osvícení, či probuzení, nebo že poznali Já atd.

Takže ten, co potřebuje stále něco druhým dokazovat a druhé přesvědčovat (o vlastní dokonalosti), je to stále ego, akorát nabarvené na růžovo. Ale stejně urputné jako bylo před tím údajným probuzením.

Možná ještě urputnější, protože nic vyššího než osvícení už nemá k dispozici a kdyby mělo přijít i o tuhle identifikaci se svým domněle osvíceným já, byl by to definitivní konec jeho iluzorní existence.

Tara píše:A jsem ráda, za možnost tohoto ostrůvku a za vás, že jste...

Já taky. Tady se toho můžeme naučit hodně, akorát to chce nic si nenamlouvat, a to holt není vždycky snadné

Tady není možnost poděkování, tak alespoň formou komentáře Vám oběma děkuji. Protože mi to mluví z duše. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků