Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod vostal petr » sob 03. úno 2018 10:29:21

vostal petr
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Jana » sob 03. úno 2018 11:05:13

Můžeš důvěřovat své vlastní zkušenosti?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Jana » sob 03. úno 2018 11:14:05

PS: To co nedává svobodu, není osvobozující.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod vostal petr » sob 03. úno 2018 11:30:13

Jana píše:Můžeš důvěřovat své vlastní zkušenosti?



Je to stejné jako s rozumem,

rozumný člověk ví, že rozum je omezený nástroj poznání,

nerozumný člověk to ovšem není a lpí na rozumu,

a hloupý člověk ten rozum navíc ještě popírá, páč si myslí, že s tím rozumem je to všechno špatně a nechápe to,

že rozum je jen omezený nástroj poznání,

A stejně tak nerozumný člověk lpí na své zkušenosti,

páč ji považuje za pravdu,

a nemůže se z toho uvolnit...
vostal petr
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Jana » sob 03. úno 2018 11:32:30

To je super, že tu jsi a že nám vysvětlíš, že jsme v pořádku, tak, jak jsme a že nemusíme na něco čekat nějakých dalších sedm let.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 11:43:32

vostal petr píše:Proto, nedůvěřujte žádné své vlastní zkušenosti, a už vůbec ne tomu, když vám někdo manipuluje s pozorností dle svého zájmu a přesvědčení a náký pravdy..

Jo, to je mi jasné,

když mě o tomhle přesvědčuješ a manipuluješ tak s mou pozorností podle tvého vlastního zájmu a přesvědčení, tak by byla blbost tomu co říkáš věřit.
To se mi fakt ulevilo ;) , mně se totiž osvědčuje důvěřovat jen své vlastní zkušenosti a když ty mi teď takhle manipulativně přikazuješ, že to dělat nemám, tak je to pro mě jisté ověření, že důvěřovat především své vlastní zkušenosti je OK.

:)
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod vostal petr » sob 03. úno 2018 11:45:16

To je super, že tu jsi a že nám vysvětlíš, že jsme v pořádku, tak, jak jsme a že nemusíme na něco čekat nějakých dalších sedm let.


No to ty tady v jednom kuse trdíš, že nejsme v pořádku a že trpíme,

a furt lpíš na nějaké své zkušenosti,

že je prej lepčí než náká jiná zkušenost,

páč jsi se nechala zmanipulovat....

Hraješ si na duchovního manipulátora, páč ti z toho tvého zmanipulování cáklo...

Takže musíme čekat ještě maximálně sedum let, jestli ti to dojde,

že prodáváš harampádí a snažíš se druhý zmanipulovat aby něčemu věnovali pozornost...

Páč jsi uvěřila svému zmanipulovní , proto to taky každýmu cpeš...
vostal petr
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 11:48:56

Návštěvník píše: mně se totiž osvědčuje důvěřovat jen své vlastní zkušenosti

PS. která se průběžně mění každým dalším mým pochopením v nových, dalších souvislostech, které předtím nebyly k dispozici
Je to fakt dobrodružství, kam se hrabou výpravy v temné Africe ;) :)
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod vostal petr » sob 03. úno 2018 11:52:43

Návštěvník píše:
vostal petr píše:Proto, nedůvěřujte žádné své vlastní zkušenosti, a už vůbec ne tomu, když vám někdo manipuluje s pozorností dle svého zájmu a přesvědčení a náký pravdy..

Jo, to je mi jasné,

když mě o tomhle přesvědčuješ a manipuluješ tak s mou pozorností podle tvého vlastního zájmu a přesvědčení, tak by byla blbost tomu co říkáš věřit.
To se mi fakt ulevilo ;) , mně se totiž osvědčuje důvěřovat jen své vlastní zkušenosti a když ty mi teď takhle manipulativně přikazuješ, že to dělat nemám, tak je to pro mě jisté ověření, že důvěřovat především své vlastní zkušenosti je OK.

:)


No jistě že by to byla blbost, to by jsi se musela řídit podle sebe, nikoliv podle nějakýho manipulátora,

ale protože už jsi zmanipulovaná, musíš se řídit nějakým manipulátorem a lpět na své zkušenosti...

Tebe ani náhodou nemůže napadnout, že by jsi se měla řídit podle sebe,

to by pro tebe mohlo znamenat utrpení

a z utrpení je třeba utéci nejlépe nějakou manipulací....
vostal petr
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod vostal petr » sob 03. úno 2018 12:00:48

Když člověk neví, to co chce,

tak pak trpí,

to je jasná věc a hledá kde je nějaká chyba,

a tak mu každej manipulátor poskytne něco, co by měl chtít,

a von pak už je konečně happy, akorát že pak chce to, co chce manipulátor a ne to, to co chce on sám...


A co on vlastně chce ???

neví, neví, dávno to už zapomněl a proto začal trpět...
vostal petr
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 12:02:10

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: mně se totiž osvědčuje důvěřovat jen své vlastní zkušenosti

PS. která se průběžně mění každým dalším mým pochopením v nových, dalších souvislostech, které předtím nebyly k dispozici
Je to fakt dobrodružství, kam se hrabou výpravy v temné Africe ;) :)

PPS. To vnímám jako způsob, jak se řídit podle sebe díky nejrůznějším zkušenostem a z nich vyplývajícího pochopení

:)
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 12:08:35

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: mně se totiž osvědčuje důvěřovat jen své vlastní zkušenosti

PS. která se průběžně mění každým dalším mým pochopením v nových, dalších souvislostech, které předtím nebyly k dispozici
:)
Návštěvník píše:Je to fakt dobrodružství, kam se hrabou výpravy v temné Africe ;)
PPS. To vnímám jako způsob, jak se řídit podle sebe díky nejrůznějším zkušenostem a z nich vyplývajícího pochopení :)

PPPS. To je - aspoň podle mé dosavadní zkušenosti - opak lpění na své zkušenosti

;)
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod vostal petr » sob 03. úno 2018 12:26:03

- opak lpění na své zkušenosti


To je rozumné i v případě, když někdo s tvou pozorností manipuluje nějakým "žádoucím směrem" jenž ti je podsunut...

Jenže ten někdo už ti vytyčil směr k nějakým zkušenostem, čímž tě omezil na určité zkušenosti,

to funguje naprosto přesně, takže naprosto přesně pak vopakuješ i chyby z toho náhledu....
vostal petr
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 12:40:50

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: mně se totiž osvědčuje důvěřovat jen své vlastní zkušenosti

PS. která se průběžně mění každým dalším mým pochopením v nových, dalších souvislostech, které předtím nebyly k dispozici
:)
Návštěvník píše:Je to fakt dobrodružství, kam se hrabou výpravy v temné Africe ;)
PPS. To vnímám jako způsob, jak se řídit podle sebe díky nejrůznějším zkušenostem a z nich vyplývajícího pochopení :)

PPPS. To je - aspoň podle mé dosavadní zkušenosti - opak lpění na své zkušenosti

;)

PPPPS: Ty nové, další souvislosti, umožňující jasnější pochopení, někdy mohou vést i k podstatným změnám mého dosavadního pohledu.

Inspirace se dá najít kdekoliv, od kámošů, ale třeba i ze zkušeností duchovních Mistrů. Nemám potřebu přijmout všechno, co říkají, někdy mě ale osloví nějaký jejich postřeh, díky kterému mi dojdou určité souvislosti, i co z toho vyplývá. A najednou je jasné, proč mi něco doteď u někoho vadilo a dráždilo mě to, protože jsem nebrala v úvahu celkem podstatné souvislosti, které v té věci nebyly na první pohled zřejmé. Například z čeho vyplývají skryté motivace, které způsobují, jak se někdo neustále chová, a důvody, proč se přes všechno upozorňování bude chovat stejně i dál, - dokud se ty jeho motivace nezmění. A díky tomu pochopení mě jeho chování přestalo dráždit. Je to další, docela užitečná zkušenost, která změnila tu mou předchozí.
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod vostal petr » sob 03. úno 2018 13:04:36

Například z čeho vyplývají skryté motivace, které způsobují, jak se někdo neustále chová, a důvody, proč se přes všechno upozorňování bude chovat stejně i dál, - dokud se ty jeho motivace nezmění. A díky tomu pochopení mě jeho chování přestalo dráždit. Je to další, docela užitečná zkušenost, která změnila tu mou předchozí.


Tohle považuji za převzatý program,

takže pak s tím máš spoustu problémů,

malý děti se tím vůbec nezaobírají, ty ještě jsou schopní směřovat dle svého naprogramování aniž by měli nějaký smysl, cíl a zisk,

pak je ale zpracuje (přeprogramuje) výchova rodičů a školy,

a oni ztratí svoje individuální naprogramování, jsou neštatní a hledaj, kde se stala chyba,

a přijmou pak nějakou manipulaci, jak dosáhnout štěstí...

Malý děti nemají potřebu odstranovat neštěstí ani se hnát za štěstím, neřešej skrytý motivace ani neřešej boha,

věnují prostě pozornost tomu, co je baví,

a pak ta jejich hra je jejich školou,

nikoliv jak říkal vobráceně Komenský, že škola je hrou, ale hra je školou poznávání...

Uplácnu bábovku, rozbiju bábovku,

žádný lpění, žádnej cíl a žádnej zisk...
vostal petr
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 13:15:25

PS. k
Inspirace se dá najít kdekoliv, od kámošů, ale třeba i ze zkušeností duchovních Mistrů. Nemám potřebu přijmout všechno, co říkají, někdy mě ale osloví nějaký jejich postřeh, díky kterému mi dojdou určité souvislosti, i co z toho vyplývá.

Proč je podle mé zkušenosti klíčové uvědomovat si souvislosti, které někdy nejsou na první pohled zřejmé?
Když se například jasně pochopí, že

Zkušenost Absolutna nastala, protože ego beze stopy zmizelo. Když se ego obnoví, začne opěvovat a popisovat to, u čeho nebylo

člověku najednou dojde, co z toho vyplývá..... a uvědomí si i svoje doteď naprosto neuvědomované, vědoucí duchovní já. I jeho neutuchající nutkání přesvědčovat ostatní. A začne taky rozpoznávat, jak velký je rozdíl mezi ochotou odpovídat na otázky těch, kteří si někoho z pokročilejších nebo probuzených vybrali a navštívili ho, protože je jim v něčem blízký a rádi by se dozvěděli něco, co by jim na cestě k sebepoznání pomohlo, a mezi snahou pořád znovu přesvědčovat ty, kteří se na nic neptali.

Teprve pak je možné začít se zajímat, odkud se to neustálé nutkání bere, proč se objevuje... co se tím člověk nevědomky snaží získat, nebo před čím utíká. A proč.

To "a proč?" mi přijde jako dost podstatné. Otevírá cestu k možnosti pochopit, co v nás skrytého a neuvědomovaného rozhoduje o tom, jak zareagujeme.
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 13:25:18

Moje zkušenost je, že dokud člověk tlačí na ostatní, rozčiluje ho jakákoliv informace, která plně nesouhlasí plně s tím, co si on sám taky myslí: vnímá ji automaticky jako nátlak. A toho, kdo ji sděluje, jako někoho, kdo se mu snaží něco vnutit.
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 13:29:36

Návštěvník píše:PS. k
Inspirace se dá najít kdekoliv, od kámošů, ale třeba i ze zkušeností duchovních Mistrů. Nemám potřebu přijmout všechno, co říkají, někdy mě ale osloví nějaký jejich postřeh, díky kterému mi dojdou určité souvislosti, i co z toho vyplývá.

Proč je podle mé zkušenosti klíčové uvědomovat si souvislosti, které někdy nejsou na první pohled zřejmé?
Když se například jasně pochopí, že

Zkušenost Absolutna nastala, protože ego beze stopy zmizelo. Když se ego obnoví, začne opěvovat a popisovat to, u čeho nebylo

člověku najednou dojde, co z toho vyplývá..... a uvědomí si i svoje doteď naprosto neuvědomované, vědoucí duchovní já. I jeho neutuchající nutkání přesvědčovat ostatní. A začne taky rozpoznávat, jak velký je rozdíl mezi ochotou odpovídat na otázky těch, kteří si někoho z pokročilejších nebo probuzených vybrali a navštívili ho, protože je jim v něčem blízký a rádi by se dozvěděli něco, co by jim na cestě k sebepoznání pomohlo, a mezi snahou pořád znovu přesvědčovat ty, kteří se na nic neptali.

Teprve pak je možné začít se zajímat, odkud se to neustálé nutkání bere, proč se objevuje... co se tím člověk nevědomky snaží získat, nebo před čím utíká. A proč.

To "a proč?" mi přijde jako dost podstatné. Otevírá cestu k možnosti pochopit, co v nás skrytého a neuvědomovaného rozhoduje o tom, jak zareagujeme.


Ty tady tohle píšeš už skoro stejně často jako Jana o lásce a blaženosti. Nebylo by na čase se zeptat, co tě k tomu nutká? Co se snažíš něvědomky získat?



:)
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 13:46:46

Ty tady tohle píšeš už skoro stejně často jako Jana o lásce a blaženosti. Nebylo by na čase se zeptat, co tě k tomu nutká? Co se snažíš něvědomky získat?

Nojo, asi jsem vedle jak ta jedle, když si myslím, že diskusní fóra jsou nejen k tomu, aby se lidi mohli hádat a napadat ty druhé, nebo si užívat svůj spasitelský komplex :( ; že se může někomu třeba hodit třeba i to, co mi zaplaťpámbu konečně zafungovalo a funguje i dál... Obrázek

Tak se moc omlouvám, mě to hádání se, obviňování druhého nebo vznášení se nad oltářem prostě nesedí

Někdo se pochechtává, někdo má potřebu oblažovat druhé, někdo hledá na všem chyby... každej jsme nějakej, co naděláme :what: :D
Návštěvník
 

Re: Důvěřuj vlastní zkušenosti ???

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. úno 2018 14:06:43

Návštěvník píše:
Ty tady tohle píšeš už skoro stejně často jako Jana o lásce a blaženosti. Nebylo by na čase se zeptat, co tě k tomu nutká? Co se snažíš něvědomky získat?

Nojo, asi jsem vedle jak ta jedle, když si myslím, že diskusní fóra jsou nejen k tomu, aby se lidi mohli hádat a napadat ty druhé,/quote]

Ty se cítíš být napadená?
Konstatovala jsem, co se děje, a zeptala jsem se, jestli tvoje rady nechceš taky aplikovat u sebe. Když nechceš, tak nechceš. To je tvoje věc.


:)
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků