O sexu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

O sexu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. bře 2016 7:02:31

Agresivita dokáže uspokojit stejně jako sex


Muži jsou agresivnější než ženy především kvůli hormonům. To platí napříč savčí říší i lidskými kulturami. Jenže podle amerických odborníků významnou roli v tomto fenoménu hraje také mozek. Po výlevu agresivity se totiž dostavují stejné pocity uspokojení jako po sexu.
Mozek má z agresivity stejné uspokojení jako ze sexu, jídla a drog.

Tým vědců z Vanderblit University v americkém státě Tennessee zjistil, že právě mozek má z agresivity stejné uspokojení jako ze sexu, jídla a drog.

„Zjistili jsme, že pocity uspokojení v mozku byly vyvolány jako odpověď na agresivní zážitek a že se procesu účastnil dopamin. Je všeobecně známo, že dopamin se tvoří při odpovědi na uspokojující stimuly jako je jídlo, sex a drogy. Co jsme teď zjistili je, že slouží také jako pozitivní zesílení agresivity,“ uvedla pro Science Daily Maria Couppisová.

„Tento výzkum jako první svého druhu dokazuje, že agrese sama o sobě je motivací a že dobře známý pozitivní posilovač dopamin při tom hraje klíčovou roli,“ uvedl člen výzkumného týmu Craig Kennedy.
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex ... o-sex.html
Návštěvník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. bře 2016 7:26:28

Boj pohlaví

Často vidím, jak je vaše energie svázána do uzlu. Vaše oči jsou zavřené a vy jste uvězněni ve svých negativních úsudcích. Je třeba očekávat, že vy všichni, jelikož jste se narodili na Zemi, se musíte vypořádat s tímto pocitem nehodnosti. Je to součást bytí na Zemi. Ve skutečnosti je Země na energetické úrovni pokryta pocitem vlastního znevažování a posuzování, jež se předávají z generace na generaci. Někteří lidé jsou požehnáni tím, že zažili v dětství pocit nevinnosti a spontaneity, která je životu přirozená. Avšak často, když se inkarnujete na Zemi jako lidská bytost, se vaše vědomí snadno zahalí negativitou a strachem, které tu jsou. Nyní jsem zde, abych vám připomněla vaši skutečnou přirozenost a pomohla vám ji probudit ve vašem každodenním životě. Protože, i když energie na Zemi může být velmi hustá a těžká, já znám sílu vaší duše. Jste opravdovými bojovníky světla, i když se někdy zdá, že jste na to zapomněli. Někdy nad tím cítím zármutek, jistý druh smutku, když vidím, jak jste ztraceni. Víte, stále mám lidské pocity a jsem s vámi spojena svým srdcem.

Dnes bych vám ráda pověděla příběh o tom, co se přihodilo mezi pohlavími, mezi mužem a ženou, protože mnoho z temné energie nebo z hlubokého pocitu nehodnosti, má s touto historií společného. Tato historie se týká oblasti sexuality. A jak víte, sexualita by měla být zdrojem světla, lásky a ryzího setkání duší. V opravdovém sexuálním setkání jste otevřeni ze srdce. Setkat se s osobou na této úrovni je prožitek blaženosti a extáze. Tragédií osudu však takové sexuální spojení může prožívat jen málo lidí. V této oblasti existuje v srdcích mužů i žen spousta hluboké bolesti, protože právě oblast sexuality je u lidských bytostí nejzranitelnější. Všichni jste si vědomi nedávné historie a nedávnou mám na mysli posledních čtyři až pět tisíc let. Během této doby byla ženská energie znehodnocována a ponižována agresivní mužskou energií. V ženském bytí to dalo vzniknout zranění na velmi hluboké úrovni. Stejně tak to však ublížilo mužům. Kvůli této agresivní mužské energii, která byla v tomto období přítomna, nebyli muži schopni vyvinout jejich citlivou, ženskou stránku. Stalo se pro ně obtížným spojovat se s jinými lidmi ze srdce a projevit emoce. Ženy na druhé straně ztratily spojení se svým pocitem vlastní hodnoty a síly jednat. V důsledku toho se muži a ženy vzájemně odloučili a odcizili. Proto se oblast sexuality, jež je mezi mužem a ženou nejposvátnější, zneuctila. Namísto blaženosti se stala oblastí ohromné bolesti. Nyní bych ráda zašla o krok dál a pověděla vám o části historie, která je starší, než znáte. Byly časy, ve kterých ženy ovládaly moc a uplatňovaly moc nad muži. Ženy to v sobě mohou cítit. I když byly obětí mužské agrese v mnoha životech, mohou taktéž v sobě vnímat schopnost manipulovat energie u mužů. V žádném případě to neříkám proto, abyste se cítili provinile či zahanbeně. Chci jít k podstatě zranění u mužů a žen. Proto vás žádám, abyste nyní pocítili, zda uvnitř sebe rozpoznáváte zranění, o kterém nyní hovořím. Je pro vás možné cítit skutečnou lásku ve vztahu k druhému pohlaví? Můžete být ženou nebo mužem bez studu, bez výhrad k druhému pohlaví?

Pravím vám, že pocit nehodnosti, se kterým se vy všichni potýkáte, je velice spojen se sexuálním zraněním jak u mužů, tak u žen. Nyní nastal čas toto zranění vyléčit. A tak žádám zejména ženy, aby se povznesly nad záležitostmi hněvu a nedůvěry, které zažívají vůči mužům. Vy, jak muži, tak ženy, jste byli v této dlouhé historii boje obojím, obětí i pachatelem.

Představte si se mnou, že jste před svým milovaným, pokud nikoho takového nemáte, představte si jednoduše, jak tam někdo stojí.

Nyní se nejdříve podívejte na proud dávání: co dáváte této druhé osobě, co jste schopni dávat? Teď se dobře podívejte na své vlastní tělo, zatímco dáváte tuto energii. Jaký máte pocit ve svém srdci, jaký máte pocit ve svém břiše? Pokud si všimnete, že proud dávání je v nějaké oblasti přerušen, nesuďte to, nepokoušejte se to změnit hned, jen to pozorujte.

Nyní se podívejte na proud přijímání. Co od svého partnera přijímáte? Co jste schopni od svého partnera přijmout? Co jste schopni přijímat?

Možná vidíte, že v obou tocích existují oblasti, které se cítí být zablokovány. Chci, abyste věděli, že tyto bloky nejsou pouze osobní bloky. Zdědili jste je z historie. Neodsuzujte se tedy za ně. To, k čemu jste v této době vyzýváni je, abyste vyléčili tuto bolest. Když tak činíte, pomáháte vyléčit také kolektivní bolest lidstva. Jste mnohem silnější, než sami sebe vnímáte.

Vyzývám vás, abyste se mnou učinili malé léčivé cvičení. Nyní vás nežádám, abyste vyléčili bolest nebo bloky, které si uvědomujete v sobě. Nyní vás žádám, abyste pohlédli na bolest nebo bloky ve vašem partnerovi. Dělejte to jednoduše. Pouze se zeptejte svého partnera: co bys ode mě rád dostával? Co by ti nejvíce posloužilo, co by ti pomohlo, aby ses ve svém životě posílil? Dejte to jemu či jí na energetické úrovni.

Ráda bych, abyste měli pochopení pro svého partnera, zvláště, abyste pochopili konkrétní bolest opačného pohlaví. Zranění či bolest je jiná u mužů a jiná u žen. Muži se odcizili své vlastní pocitové stránce, své vlastní ženské podstatě. Touží po opravdovějším spojení. Ženy se zase potřebují znovu spojit se svou vlastní sílou a sebeúctou. Ženy mohou pomoci mužům tím, že jim odpustí a převezmou sami za sebe zodpovědnost. Tak může nastat skutečně krásná spolupráce mezi muži a ženami.

Ačkoli je spirituální cesta v podstatě o léčení sebe sama, nyní je čas spojit se za ruce a postavit mosty mezi muži a ženami. Tím, že máte skutečný soucit a pochopení pro sebe navzájem, léčíte také sami sebe. Povzneste se nad staré boje a opět dovolte oblasti sexuality, aby se stala oblastí skutečné radosti a přátelství.

Když bojujete se svou vnitřní temnotou a cítíte se nehodni, žádám vás, abyste zvážili, do jaké míry je to kvůli vašim zraněním jako muže či ženy. Tím, že jste si vědomi tohoto aspektu, začínáte více chápat sami sebe a umožňujete, aby do vašeho života vstoupilo více světla. Na nové Zemi, která se v těchto časech rodí, se muži a ženy znovu spojí v harmonii. Jejich energie se budou vzájemně přirozeně doplňovat. Právě v oblasti sexuality vaše duše, vaše spirituální energie, skutečně přichází na Zemi z nejvyššího energetického centra k nejnižšímu. Když je sexuální spojení od srdce k srdci, jste zpět v centru ráje. V té chvíli máte pocit jednoty. V této chvíli pospolitosti směřujete tu nejčistší energii na Zemi. Sexualita je původně tak vzácným darem. Skutečnost, že se zahalila temnou a bolestnou energií je pro vás všechny velkým břemenem. Je příčinou mnoha vašich emocí, osamělosti a zoufalství. V této době však existuje mnoho znamení naděje. Muži a ženy opravdově usilují o vytvoření skutečného vzájemného spojení mezi sebou. Ve vás všech je těžké břemeno, ale stejně tak ohromný potenciál pro léčení.

Opět vás vyzývám, abyste na sebe pohlíželi tak, jako já na vás z druhé strany závoje. Žádám vás, abyste se mnou byli nyní za jedno a podívali se na sebe mými očima. Vidíte sebe jako krásné a odvážné duše, kterými jste? Není na vás nic špatného. Nic! Jste dokonalé bytosti. Kéž byste to ode mě přijali.

© Pamela Kribbe 2012
http://www.jeshua.net

Překlad: Denisa Vaňková
http://www.jeshua.cz
Návštěvník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod ahahah » ned 20. bře 2016 11:17:01

Vzdát se vědomí (připoutanosti) těla

Zanechání chybného ztotožňování s tělem, následováné nezaujatostí světským životem, by mělo být dosaženo za pomocí těla, mysli a řeči. Neustálým uvědomováním Já začne vadnout naléhavá připoutanost ke světskému životu, a pravá podstata (svarúpa) se dostává do středu pozornosti a je realizována. Mysl se pak vzdává ega a nechává tělo v zapomenutí.

Když je mysl nasměrována k Já, zjistí, že Já je všudypřítomné. Aspiranti, kteří chtějí zakusit Já, se musejí vzdát jakékoliv myšlenky na tělo a soustředit se výhradně na Já. Vědomí (připoutanost) těla musí být zdoláno, pak již aspirant nemá žádné motivy nebo impulsy. Takoví lidé mohou dál provádět svou každodenní rutinu, avšak jejich činy nevykazují uvědomování si (připoutanost) těla. Při vykonávání tělesných činností a každodenní rutiny se nikdy nepovažují za konatele.

Právě tak jako suchý list, který je snadno odvát větrem, tak i vědomí (připoutanost) těla by mělo být odváto. Člověk by se měl vzdát posedlosti tělem. Teprve pak objeví své pravé Já. Můžeme sami sebe povznést, a uskutečnit své vlastní osvobození, ale jestliže zůstaneme zcela ponořeni výhradně do světských záležitostí, jsme to my sami, kdo je zodpovědný za náš vlastní ubohý stav. Odkládání je běžným zvykem, kterého bychom se měli zbavit. Jestliže člověk stále odkládá vzdání se vědomí (připoutanosti) těla na zítřek, neudělá to nikdy. Zítřek nikdy nepřichází. Tímto způsobem si přivodíme svou vlastní zkázu. Jestliže jste se nikdy nepokusili prozkoumat svůj vlastní stín, uvidíte, že v momentě, kdy se o to pokusíte, váš stín zmizí. Podobným způsobem, v momentě, kdy překonáte vědomí (připoutanost) těla, iluze je zničena.

Džnánin chápe a zakouší, že tělo je neskutečné. Dokonce když džnánin říká "udělal jsem toto, udělal jsem tamto", zůstává nedotčen jakýmkoliv výsledkem, poněvadž jeho ztotožnění s tělem již neexistuje. Pochopil vše. Jeho ego je úplně zničeno, a on je nedotčen pýchou. Vědomí (připoutanost) těla ovlivňuje lidské jednání, takže když se člověk stále více ztotožňuje s vědomím těla, výsledkem je, že se stává nabubřelým pýchou. Člověk by měl prozkoumat a zjistit, kolik vědomí (připoutanost) těla a kolik vědomí Já člověk má, a v jakém poměru.
http://www.advaita.cz/24860-vzdat-se-ve ... nosti-tela
ahahah
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 9:08:07

samota Já,


To znamená že všechno je láska,
nelze nikam nic přidávat či ubírat

žádná Láska k Lásce, nebo Ticho k Tichu

a jiný blabla
vostálník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod Necita » pon 21. bře 2016 10:09:52

vostálník píše:
samota Já,


To znamená že všechno je láska,
nelze nikam nic přidávat či ubírat

žádná Láska k Lásce, nebo Ticho k Tichu

a jiný blabla


:D :D :D

Zvedl jsi laťku o level vejš šéfe

Obrázek
Necita
 

Nejen o sexu

Nový příspěvekod jejdanánku :-))) » pon 21. bře 2016 11:31:33

K čemu by to všechno asi tak Pánbu stvořil jinému, než k užívání si?

Užívat si je možný až když se objeví uživatel

rozhlídne se... :confused:

rozhodne se, že nejlepší je si užívat :yes:

a tak si užívá :yeah: a tetelí se blahem :yeah:


:D :D :D
jejdanánku :-)))
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 12:06:16

A vadí to, když tomu nebudeš dávat jména, bude tady jen to užívání si, bez touhy po něčem jiném, třeba po něčem, čemu bys říkal Nirvána?


nirvána je vyvanutí "užívání si"
vostálník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 12:10:33

rozhodne se, že nejlepší je si užívat


Já jsem měl hezký dětství, takže já jsem se pro užívání nemusel nějak moc rozhodovat,

pokud jsem měl kdy nějakej problém tak jedině s těmi kteří mně to chtěli zakazovat či omezovat,

a i s nimi jsem si užíval hezkých časů, nebot i srážky s blbcema si lze užívat...
vostálník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 12:28:41

Užívat si je možný až když se objeví uživatel


Jo je to trošku past a zlatá klec,

ale o užívání si platí

že je to zároven i odžívání (tedy nikoliv jen ztráta času)

a to odžívání si myslím tedy v pozitivním slova smyslu

třeba nějak takto :

vostálník
 

Re: Nejen o sexu

Nový příspěvekod Jana » pon 21. bře 2016 12:43:33

jejdanánku :-))) píše:
K čemu by to všechno asi tak Pánbu stvořil jinému, než k užívání si?

Užívat si je možný až když se objeví uživatel

rozhlídne se... :confused:

rozhodne se, že nejlepší je si užívat :yes:

a tak si užívá :yeah: a tetelí se blahem :yeah:


:D :D :D


reseek tady píše:
všechno tvary byly vymodelované z Prázdnoty, pozorované nekonečným všetvořícím Vědomím jako jeho tvary v pohybu, a nebyl tu žádný "někdo", kdo by to pozoroval. Beze stopy zmizela osoba, která do té doby byla "mnou", včetně jejích myšlenek - byly to tvary živoucího vědomí, stejně jako ostatní členové rodiny, nábytek, domy, krajina, atd. Existovala jen živá Celistvost. Ve srovnání s tou Celistvostí je všechno utrpení - dokonce i blaženost. Bylo zřejmé, že odjakživa nic ´doopravdy´ neexistovalo. Že všechno stvořené je snová iluze, vytvářená a modelované z prázdného nekonečného Vědomí.


A ta živá Celistvost je skutečně živá, není v ní nikdo, kdo by co dělal, nicméně to užívání si všeho, co se v ní je, tady je, dokonce, i když je zcela prázdná, bez projevu, je v ní štěstí, blaho, láska, radost...

Tohle je moc pěkné video o umírání,



je to vlastně popis spojení energie mysli z hlavy a energie Vědomí v srdci a následný okamžik osvícení, popis toho, co je po smrti. je vlastně popis toho, co se děje ve spánku těla.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 12:56:44

A ta živá Celistvost je skutečně živá, není v ní nikdo, kdo by co dělal, nicméně to užívání si všeho, co se v ní je, tady je, dokonce, i když je zcela prázdná, bez projevu, je v ní štěstí, blaho, láska, radost...


Tůdle nůdle,

žádný užívání si...

:D

není tam žádný užívání si...

Ale může tam být, ale pak to není nirvána...
vostálník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 13:10:40

je to vlastně popis spojení energie mysli z hlavy a energie Vědomí v srdci a následný okamžik osvícení, popis toho, co je po smrti. je vlastně popis toho, co se děje ve spánku těla.


Takže nesmrtelná dušička si to moc pěkně užije,

včetně záblesku

a pak se hezky vrátí zpátky na svět

a tam si dákle užívá svých tendencí...
vostálník
 

Re: O užívání si

Nový příspěvekod reseek » pon 21. bře 2016 14:09:12

vostálník píše:
A ta živá Celistvost je skutečně živá, není v ní nikdo, kdo by co dělal, nicméně to užívání si všeho, co se v ní je, tady je, dokonce, i když je zcela prázdná, bez projevu, je v ní štěstí, blaho, láska, radost...


Tůdle nůdle,

žádný užívání si...

:D

A to, že ty tam máš nějaký užívání si na tý věci nic nemění, není tam žádný užívání si...

Ale může tam být, ale pak to není nirvána...

Asi tak. Sebenaplňující Prázdnota nekonečného živého Vědomí pozoruje pohyby Svých tvarů v Sobě... a to je všechno.

Když voda oceánu vnímá sebe samu jako vodu, je tu JEN voda v pohybu; vlny jsou voda pohybu...

Celistvost nekonečné Prázdnoty... žitý paradox...

Je krásné tu Hru pozorovat Obrázek: jak sebeztotožněním vody s konkrétní vlnou se objeví blaženost, kterou ta vlna prožívá - na rozdíl od ostatních vln. Vznikne v ní potřeba to z vlastního zájmu znovu a znovu sdělovat ostatním vlnám. Kdyby je nevnímala jako samostatně existující bytosti, které si na rozdíl od ní blaženost neuvědomují, nevznikala by v ní nutkavá potřeba je o tom informovat.

Nebyl by tam žádný někdo, kdo by si to užíval. Pokud by se objevila otázka (zavlnění vody), vyvstala by odpověď (zavlnění vody), bez sebeztotožnění s jejím pohybem a dočasným tvarem odpovídajícího, a nastala by znovu vnitřní tichost. Neexistoval by žádný "někdo", kdo by měl potřebu z vlastní vůle o čemkoliv informovat dalšího "někoho"

žádné samostatné "já", které existuje v nás, co tady o tom klábosíme

:D
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 16:17:57

Asi tak. Sebenaplňující Prázdnota nekonečného živého Vědomí pozoruje pohyby Svých tvarů v Sobě... a to je všechno.


Já bych to tak vznešeně ani neříkal,

jakmile se uvědomíš jako vědomí (a to ještě navíc mluvím o ztotožněném vědomí)

a je zde jen pozorování...

Jenže když si někdo přifrkne k pocitu štěstí ještě to, že je vědomí,

no tak pak zcela nepochybně si to užívá a je blážené vědomí,

i když spíše je blaženě vědomej...


Každýmu kdo aspon milimetr praktikoval je tohle jasný, takže težko někoho oblafnout kecama o užívání si


Já si ale užívám, nebot jsem ego... :D
vostálník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod Jana » pon 21. bře 2016 17:02:16

vostálník píše:
Asi tak. Sebenaplňující Prázdnota nekonečného živého Vědomí pozoruje pohyby Svých tvarů v Sobě... a to je všechno.


Já bych to tak vznešeně ani neříkal,

jakmile se uvědomíš jako vědomí (a to ještě navíc mluvím o ztotožněném vědomí)

je zde jen pozorování...


Tak ještě jednou:

„Proto, Šáriputro, všechny jevy, svojí podstatou prázdné, nemají počátek ani konec. Nejsou bez vady, ani ne bez vady; nejsou dokonalé, ani nedokonalé. V prázdnotě není tvar, není pociťování, není vnímání, není rozlišování, není vědomí. Není tam oko, není tam ucho, není tam nos, není tam jazyk, není tam cit, není tam mysl. Není tam vidění, není tam slyšení, není tam čichání, není tam chutnání, není tam dotýkání, není tam myšlení, není tam objekt mysli, není tam vědění, není tam nevědění. Není tam zničení předmětů, není tam ustání nevědění. Nejsou tam Čtyři vznešené pravdy, není tam utrpení, není tam příčina utrpení, není tam ustání utrpení, není tam Ušlechtilá osmidílná stezka vedoucí k ustání utrpení. Není tam stárnutí, není tam smrt, a není tam zničení stárnutí a smrti. Není tam vědění o nirváně, není tam dosažení nirvány...."

V hlubokém spánku beze snů není žádné pozorování, psychosomatická jednotka nepremává, není tady žádné pociťování...

Je tady jen vědomé Vědomí, sat-čit-ánanda. ŽÁDNÉ POZOROVÁNÍ. Kde by se tady asi vzalo? Je tady jen vědomí srdce bez tvarů, bez formy, bez času, bez projevu...

Je tady jen vědomí srdce. K pozorování se už musí zapojit mysl.

Mysl je hmotou – Srdce je podstatou.
Mysl je formou – Srdce je bez formy.
Mysl je časem – Srdce je věčností.

Mooji

Já si ale užívám, nebot jsem ego... :D


Nejsi ego, ale to ztotožnění s individualitou je skvělá věc. Díky tomu ta individualita může toužit a naplňovat svý touhy...

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: O užívání si

Nový příspěvekod Jana » pon 21. bře 2016 17:09:31

reseek píše:...s konkrétní vlnou se objeví blaženost, kterou ta vlna prožívá - na rozdíl od ostatních vln....


To je asi tak, jako když věříme, že sluneční svit je osobní záležitost toho, na koho slunce zrovna na rozdíl od ostatních svítí.

"Blaženost, přátelé, je nirvána - slast je tato nirvána." Nato vstal jeden z naslouchajících mnichů a pravil: "Jak však může býti v tomto stavu slast, když tu není pociťování?" A Šáriputra odpovídá: "To je právě slastí v tomto stavu, že tu není pociťování."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 17:17:23

Je tady jen vědomé Vědomí, sat-čit-ánanda. ŽÁDNÉ POZOROVÁNÍ. Kde by se tady asi vzalo? Je tady jen vědomí srdce bez tvarů, bez formy, bez času, bez projevu...


Přečti si Maharadže, tam to máš vysvětlený...
vostálník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod vostálník » pon 21. bře 2016 17:20:54

Nejsi ego, ale to ztotožnění s individualitou je skvělá věc.


No a to snad je ego,

nebo tomu budeme říkat kolovrátek ???
vostálník
 

Re: O sexu

Nový příspěvekod Jana » pon 21. bře 2016 17:51:22

vostálník píše:
Je tady jen vědomé Vědomí, sat-čit-ánanda. ŽÁDNÉ POZOROVÁNÍ. Kde by se tady asi vzalo? Je tady jen vědomí srdce bez tvarů, bez formy, bez času, bez projevu...


Přečti si Maharadže, tam to máš vysvětlený...


Vyzkoušej si to, ve spánku beze snů není žádné pozorování, pouze vědomé Vědomí.

Můžeme si toho Maharadže najít, co k tomu říká.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: O sexu

Nový příspěvekod Jana » pon 21. bře 2016 17:59:49

Co třeba tohle:

Maharadž: Mezitím, co se poznání usadí, budete ve stavu podobnému spánku, nebude zde dokonce ani pozorování. Budete cítit, jakoby jste spal, ale spánek to není. Nazývá se to Unmani, což znamená za myslí. Jogíni a Světci jsou ve stavu za myslí. Je to stav, který mysl transcenduje. Když mluvím, hovořím ze stavu Unmani z Prázdnoty. Je to klidný a uvolněný stav.

Tazatel: Je to stav hlubokého spánku?

Maharadž: Třebaže se zdá spánku podobný, není to spánek, protože hluboko uvnitř je zde Uvědomění neboli Vědomí. Tuto zkušenost nebudete mít, dokud nejste stabilizován v klidu a tichosti.

Tazatel: Když čtu, někdy je zde identita a já spatřuji sebe sama, jak čtu. Liší se tento stav od stavu, o němž hovoříte?

Maharadž: Během snění pozorujete sen, není to tak? V tu chvíli je před vámi celý snový svět. Vy zároveň pozorujete, co se ve snu děje, ale též v něm působíte jako jedna z postav, jeden z herců. Kdežto ve stavu Unmani jste čistě Svědek. Nekonáte, prostě jste pouze Svědek, zatímco ve stavu snění se také účastníte děje ve snu. Někteří Guruové dávají žákům disciplíny, které pouze zaměstnávají mentální aspekt a činnost. Nechávají své žáky, na základě konceptů, které na ně uvalili, vtáhnout do hry mysli.
Konkretizují své preferované koncepty do formy činností pro své žáky.
http://docplayer.cz/1164547-Jiskra-jast ... mkova.html
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron