Zákon jednoty

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod lklknml » pát 14. úno 2020 18:39:07

Jana píše:Všechno je Láska, všechno je Bytí, všechno je Vědomí, všechno je Blaho. Tak mi řekni, kde by se tady mohla ještě vzít ještě nějaká touha?

Nu, tak tu Lásku, Bytí, Blaho přibij na kříž.
Pak poznáš, co je Temná noc.

Dokážeš to? Vím, že ne. Protože tě to bytostně naplňuje, miluješ to, chceš to. Ale to nezastaví kolo karmy. Sorry.

Mahá Tanhásankhaja-sutta neboli Delší rozprava o odstranění toužení:
Ať zakouší jakékoli pocity, příjemné, nepříjemné nebo ani-příjemné-ani-nepříjemné, opustil jejich přijímání a odmítání (anurodhavirodhappahíno), neraduje se a netěší se z pocitů a není jimi upoután.
Když se neraduje a netěší z pocitů a není jimi upoután, potěšení [rozkoš] v něm ustává (nandí sá nirudždžhati). S tímto ustáním potěšení v něm ustává ulpívání (tassa nandínirodhá upádánanirodho). S ustáním ulpívání ustává bytí (upádánanirodhá bhavanirodho), s ustáním bytí ustává zrození (bhavanirodhá džátinirodho), s ustáním zrození ustávají stárnutí a smrt (džátinirodhá džarámaranam nirudždžhanti), trápení naříkání, bolest, žal a zoufalství. Takové je ustání celého tohoto množství strasti.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 8:04:37

Zdeněk píše:
Jana píše:Všechno je Láska, všechno je Bytí, všechno je Vědomí, všechno je Blaho. Tak mi řekni, kde by se tady mohla ještě vzít ještě nějaká touha?

Nu, tak tu Lásku, Bytí, Blaho přibij na kříž.
Pak poznáš, co je Temná noc.

Dokážeš to? Vím, že ne. Protože tě to bytostně naplňuje, miluješ to, chceš to. Ale to nezastaví kolo karmy. Sorry.

Mahá Tanhásankhaja-sutta neboli Delší rozprava o odstranění toužení:
Ať zakouší jakékoli pocity, příjemné, nepříjemné nebo ani-příjemné-ani-nepříjemné, opustil jejich přijímání a odmítání (anurodhavirodhappahíno), neraduje se a netěší se z pocitů a není jimi upoután.
Když se neraduje a netěší z pocitů a není jimi upoután, potěšení [rozkoš] v něm ustává (nandí sá nirudždžhati). S tímto ustáním potěšení v něm ustává ulpívání (tassa nandínirodhá upádánanirodho). S ustáním ulpívání ustává bytí (upádánanirodhá bhavanirodho), s ustáním bytí ustává zrození (bhavanirodhá džátinirodho), s ustáním zrození ustávají stárnutí a smrt (džátinirodhá džarámaranam nirudždžhanti), trápení naříkání, bolest, žal a zoufalství. Takové je ustání celého tohoto množství strasti.

Asketi jsou ti, kteří dodržují askezi.
Byli před Buddhou a k našemu překvapení mohou být i po Buddhovi, i po tom, co poznal, že





Možná je dobré vycházet v Buddhismu přímo z učení Buddhy, nikoliv z učení jeho následovníků, kteří si Buddhovo učení mohou vykládat po svém.

Buddhova Ušlechtilá osmidílná stezka je totiž učením nesobecké láskyplnosti, nikoliv učením, jak vypadat ušlechtile.

Ta láskyplnost vede buddhisty nakonec k mantře:

„Subham astu sarvadžagatam! ÓM“

Účinek té mantry je stejný, jako Ježíšovo Největší přikázání.

No, vidíš to, a Ty by sis sám pro sebe přál:

Zdeněk píše:Pokud bys skutečnou lásku měla, pak bys přijala argumenty mé, vžila se do nich, abys mi pak mohla skrze ně (tj. skrze mou mysl) ukázat cestu za světlem.


A druhému bys snad přál život v temnotě bez lásky?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 8:33:41



:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod lklknml » sob 15. úno 2020 9:02:17

Jana píše:A druhému bys snad přál temnotu?

Není li ukřižování, nemůže být zmrtvýchvstání.

Právě že já cituji z původních zdrojů, to ty od nich utíkáš, se ti to nelíbí.
Ona askeze je totiž druhá strana tvého štěstí, jde o stejnou minci v oběhu.

Pravého Boha nikdy nikdo neviděl, nejde uchopit ničím, vše co máš v ruce, je jen loňské listí co považovala jsi za zlato. Tudíž pouštějící ruka nevidí než tmu, je prázdná. Nemám pro Tebe příznivější informace.
Ve skutečnosti je to ta nejúžasnější zpráva.

Tedy ne že bych tomu rozuměl :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 9:28:29

Zdeněk píše:
Jana píše:A druhému bys snad přál temnotu?

Není li ukřižování, nemůže být zmrtvýchvstání.


Ježíš: "Dříve, než Abrahám, JÁ JSEM"

Nisargadatta: "Nikdy jsem se nenarodil,... v mém světě nikdo neumírá."

Kříž - horizontála - prostor
Vertikála - čas

Časoprostor - projekce mysli

V místě, kde se protíná vertikála s horizontálou, je nulový bod iluze oddělenosti. Umírá v něm projekce času a prostoru. Umírá v něm i možnost Tvého zrození a smrti.

Můžeš si tenhle nulový bod osobní existence uvědomit jako ticho v srdci.

Askeze má jeden dobrý účinek, že umrtvuje honbu za vnějšími požitky a uvnitřňuje.

Je nesmírně blahodárné spočívat v tomhle tichu srdce, nic si o nikom a o ničem nemyslet a být tak přístupný - otevřený Boží lásce.

Právě že já cituji z původních zdrojů, to ty od nich utíkáš, se ti to nelíbí.

Původní řeč Buddhy jistě nebude o tom, jakým způsobem učí někdo jiný jeho učení, ne?

Ona askeze je totiž druhá strana tvého štěstí, jde o stejnou minci v oběhu.

Když se vrátíme k tomu: "Kéž jsou všechny bytosti šťastny" - patří mezi ně i Tvá bytost.

Není možné vést kohokoliv k nalezení štěstí, které sami nenalézáme.

Pravého Boha nikdy nikdo neviděl,...

Pravou Lásku také nikdo neviděl, ale je možné si ji uvědomit, stejně tak jako Boží přítomnost.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod dodo » sob 15. úno 2020 9:43:14

Zdeněk píše:
Jana píše:Všechno je Láska, všechno je Bytí, všechno je Vědomí, všechno je Blaho. Tak mi řekni, kde by se tady mohla ještě vzít ještě nějaká touha?

Nu, tak tu Lásku, Bytí, Blaho přibij na kříž.
Pak poznáš, co je Temná noc.

Dokážeš to? Vím, že ne. Protože tě to bytostně naplňuje, miluješ to, chceš to. Ale to nezastaví kolo karmy. Sorry.


Popisovať či vysvetľovať Oslobodenie ako poznanie Temnej noci následkom ukrižovania, je scestné.

V rozprave o odstránení túžob je reč o odpútaní, ustávaním (dožívaním vyčerpávaním ...) foriem pútania.
Aj samotný buddhistický pojem vyvanutie vypovedá o niečom úplne inom, nie o znásilňovaní pribíjaním ich na kríž a o Temnej noci.

V tvojej teórii je zásadná chyba. Určite nechceš po nikom, aby praktikoval tvoje omyly. A ani ty sám sa ich nedopúšťaj.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod ... » sob 15. úno 2020 10:54:09

dodo píše:
Popisovať či vysvetľovať Oslobodenie ako poznanie Temnej noci následkom ukrižovania, je scestné.


Temná noc duše (Eduard Tomáš)

Jdeme svou duchovní cestou......v plném vědomí. A pak se jednoho dne vzbudíme a ten pocit pádu, hluchoty a slepoty, tíže je nesnesitelný. Není to chvilkový stav. Může trvat léta. Je plný chaosu, zmaru, otvírají se nám staré zkoušky a neřesti, kterých jsme se prý už zbavilii ! Je to k zbláznění......

Ale tahle hrůza má vždy dobrý konec :)

Mystikové a jógini považují tento stav za největší zkoušku života.

Já bych však neřekl, že je to jen zkouška. Podle mne je to prostě pád. Nepřichází v začátcích hledání, ale až později, po jistých hlubších duchovních zkušenostech. Není to ovšem trest za naše hříchy, jak si mnozí myslí. Naopak, je to duchovní výzva pomocných božských sil, výzva k duchovnímu pokroku. Zkušenost je to ovšem přesto strašná. Já, protože znám toto období až moc dobře, jsem tomu říkal pád rovnou do pekla. Prodělal jsem ho také, i když je to už hezká řádka let.

Je to pád, který se projevuje jako silný nedostatek duchovní moudrosti, jako naprosté neštěstí. Jen si to představte. Jste už jakž takž pokročilí, takže máte naprostou nechuť, ba přímo odpor ke všemu, co je povrchní, plytké a stupidní, všední a šedé, a celým svým srdcem toužíte po nadpozemské blaženosti, protože jste ji již mnohokrát okusili. A zčistajasna je všemu konec, ono nadpozemské vás najednou nechce. A vy ani nevíte proč. Následkem toho, jak sílí vaše duchovní touha, sílí i vaše neštěstí a temnota, a duchovní tma se stává neproniknutelnou.

Jedná se, pravda, o očišťující proces, ale vy to nevíte. Nevíte, že je to očišťující proces, který vás má naučit hlubšímu sebeodevzdání a pokoře -já to aspoň nevěděl a můj přítel také ne, protože nám to nikdo neřekl a nikdo neporadil. Dal byste celý život za jediný paprsek duchovního světla nebo aspoň naděje, ale nakonec jste zbaven i tohoto přirozeného toužení a hlavně jakékoli naděje, protože i ta se ztratí. Vypaří se bez varování a vám se zdá, že je to naprostý konec a zmar všeho - štěstí i života.

Proč ještě žít? Staré špatné dávno zapomenuté sklony, o nichž jste měl za to, že jste je už dávno překonal, se znovu objevují a napadají vás jako nezranitelné hydry a lákají vás, abyste se k nim opět a opět vrátil a utápěl v nich svůj čas. Ale ani tím to ještě nekončí. Na všechno nakonec padá neplodná, mrtvá, zatuchlá rezignace. A vaše vůle je nyní tak oslabena, že udělá i to, co by nikdy dřív neudělala.

Je to hrozná doba. Nejčernější období života, jaké znám. Duchovní světlo, které vás již oživovalo a znovu a znovu vracelo k životu, nyní zhaslo docela a zůstává jen bezcílný strach a beznadějná duchovní nejistota s přesvědčením, že to tak už bude asi navždy. Navždy! Snad až do skonání světa.

Co má člověk za těchto okolností dělat? Nic, leda snad umřít. Ale ani to se mu nepovede. Jako se to ještě nikdy nikomu v temné noci duše nepovedlo. Proč? Protože temná noc duše je nejen zkouškou, ale vlastně i milostí, jak už jsem řekl. Je to nejvyšší milost Božích sil na duchovní cestě.

I když vaše duchovní cvičení nevedou k ničemu a člověk je tak zoufalý a osamělý jako ten zpuchřelý kůl v plotě, temná noc duše není ničím jiným než milující milostí nejvyššího Já.

A potom uprostřed největší tmy a tísně přichází zvrat. Náhle, když už jste nic nechtěli a ani nemohli chtít a na všechno naprosto rezignovali, náhle je tu světlo vyšší a jasnější než kdykoli jindy a vaše meditace se změní v koncentraci, koncentrace v kontemplaci a kontemplace v duchovní jas. Tak jsem to zažil kdysi já sám, a proto vím, o čem mluvím. A právě tak to zažil i můj dobrý přítel. Co mu zbývalo? To, co je příznačné pro tuto situaci, totiž změnit taktiku. Odložit, ba přímo zavrhnout dosavadní evoluční postup dlouhé cesty, na které dosud pracoval tolik trapných let, a nastoupit krátkou duchovní cestu uvědomění. Uvědomění si toho, čím odjakživa člověk je - svého vlastního božství. To však znamená jediné - cele se obrátit k samotné pravdě, ke zdroji existence a dovolit jí, aby pronikla celou vaší bytostí, myšlenkami, žádostmi, vírou i altruistickou činností, a setrvat tak už napořád a stále. A bez ustání si připomínat védántickou pravdu, že božství není něčím, co má být jednou dosaženo, ale zeje a žije v člověku stále už teď a právě teď, v každém současném okamžiku života. Přestat se proto po božském pachtit a těžce o ně usilovat, jako to dělal můj přítel a jak jsem to po celá dlouhá léta dělal i já, a prostě se mu odevzdat.

Zdroj: Eduard Tomáš - Živá věčnost - paměti mystika II.

...
 

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 11:01:40

... píše:
Odložit, ba přímo zavrhnout dosavadní evoluční postup dlouhé cesty, na které dosud pracoval tolik trapných let, a nastoupit krátkou duchovní cestu uvědomění. Uvědomění si toho, čím odjakživa člověk je - svého vlastního božství. To však znamená jediné - cele se obrátit k samotné pravdě, ke zdroji existence a dovolit jí, aby pronikla celou vaší bytostí, myšlenkami, žádostmi, vírou i altruistickou činností, a setrvat tak už napořád a stále. A bez ustání si připomínat védántickou pravdu, že božství není něčím, co má být jednou dosaženo, ale zeje a žije v člověku stále už teď a právě teď, v každém současném okamžiku života. Přestat se proto po božském pachtit a těžce o ně usilovat, jako to dělal můj přítel a jak jsem to po celá dlouhá léta dělal i já, a prostě se mu odevzdat.

Zdroj: Eduard Tomáš - Živá věčnost - paměti mystika II.



Obrázek

Ano. Jsi tím božstvím, tou láskou, kterou hledáš.

Proto se neboj a jen miluj.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod ... » sob 15. úno 2020 11:20:31

Jana píše:
Ano. Jsi tím božstvím, tou láskou, kterou hledáš.

Prožitím Temné noci duše a úplným, celobytostným odevzdáním se neomezenému všetvořícímu Bytí se rozpustí iluzorní osobní já i s jeho přesvědčením, že je láskou.

Je tu jen nekonečná, bezpříčinná, NEOSOBNÍ Láska.

Co se změnilo?

Zmizelo iluzorní já, rozpustila se i jeho neutuchající potřeba doporučovat druhým iluzorním já, aby milovali... milovali... milovali...
...
 

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 12:15:43

... píše:
Jana píše:
Ano. Jsi tím božstvím, tou láskou, kterou hledáš.

Prožitím Temné noci duše a úplným, celobytostným odevzdáním se neomezenému všetvořícímu Bytí se rozpustí iluzorní osobní já i s jeho přesvědčením, že je láskou.

Je tu jen nekonečná, bezpříčinná, NEOSOBNÍ Láska.

Co se změnilo?

Zmizelo iluzorní já, rozpustila se i jeho neutuchající potřeba doporučovat druhým iluzorním já, aby milovali... milovali... milovali...



Ještě drobet jinak, zmizelo veškeré ztotožnění s tím, kdo cokoliv osobně dělá, doporučuje nebo nedoporučuje, přičemž to doporučování tady klidně může být dál.

Konání tady je dál, ale konatel zmizel.

Zmizela iluze, že jsi tím egem, konatelem, osobou,

a objevilo se uvědomění si toho, čím odjakživa jsi - objevilo se uvědomění Tvého vlastního božství, Lásky, která je vším.

Je to všechno v její režii.

Jsi tím božstvím, které hledáš. Jsi tou Láskou.

Co by mohla Láska dělat jiného, než milovat?

Tudíž tou nejlepší a nejednodušší cestou k sebepoznání a osvobození od iluze ega, od temnoty nevědomosti, je přesně to, co doporučuje "Saint Germain":

Miluj

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 12:22:27

Jenže,

někdy to může být opravdu těžké milovat,

když je tady připoutanost k představě osoby,

která "ví, co je špatně".
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 12:27:44

Ze zajetí téhle připoutanosti může osvobodit pokora.

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu.

Tedy jsem začal považovat vše za dobré,

neb On to učinil.

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod ... » sob 15. úno 2020 12:47:05

Jana píše:doporučování tady klidně může být dál.

Informace z wikipedie o třech základních ego-stavech:

Charakteristika osobnostních rovin (ego-stavů):

Rozdělení osobnosti do tří ego-stavů. Každý z ego-stavů má svou specifickou funkci, která se v určitých životních situacích může zapojit do jednání.

1. Rodič: Obsahuje základní normy - zákazy, příkazy (pozn.: např. příkaz “miluj!“), postupy (jak se co dělá), sociální pravidla... Tyto informace je možné kdykoliv v průběhu života vyvolat, a to i tehdy, jsou-li kvůli povaze vytěsněny do nevědomí.

2. Dospělý: V komunikaci se Dospělý projevuje informativním způsobem transakcí, tedy sdělováním faktů. Jeho povahou je věcnost. Není hodnotící jako Rodič a není emotivní jako Dítě. Tento typ je vhodný pro velkou většinu každodenní komunikace, protože věcnost je dosti cenný přístup.

3. Dítě: Osoba, nacházející se v tomto ego-stavu, se tak navrací k dřívějším vzorcům chování (regrese). Hlavní vlastností Dítěte je emotivnost.


Vědoucí osobní já, ovládané z podvědomí svým rodičovským naprogramováním, cítí neutuchající potřebu doporučovat druhým iluzorním já, co mají dělat: aby milovali... milovali... milovali...

Občas je docela zábavné tuhle hru osobního já na neosobní vševědoucí Božství pozorovat.

Na chvíli

Obrázek
...
 

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod dodo » sob 15. úno 2020 12:55:29

... píše:
dodo píše:
Popisovať či vysvetľovať Oslobodenie ako poznanie Temnej noci následkom ukrižovania, je scestné.


Temná noc duše (Eduard Tomáš)

Jdeme svou duchovní cestou......v plném vědomí. A pak se jednoho dne vzbudíme a ten pocit pádu, hluchoty a slepoty, tíže je nesnesitelný. Není to chvilkový stav. Může trvat léta. Je plný chaosu, zmaru, otvírají se nám staré zkoušky a neřesti, kterých jsme se prý už zbavilii ! Je to k zbláznění......


Ak ti dobre roumiem, tak popis pána Tomáša sem dávaš preto, aby si vyvrátil čo som napísal vyššie.

Ak by si čítal celú diskusiu odvíjajúcu sa medzi Zdenkom a Janou dôsledne a nezaujato, rovnako ako aj priložené citáty buddhizmu ktoré sem dal Zdenek a tiež popis Temnej noci Eduarda Tomáša ktorý si sem dal ty, možno by si s prekvapením zistil, že už len ten samotný popis, skôr potvrdzuje ako vyvracia to, čo som sem napísal.

Skrátka. Nepopieram existenciu Temnej noci, (Buddha ňou tiež prechádzal v čase asketického sebatrýznenia) tá ale nie je tým, čím ju definuje Zdeněk.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod lklknml » sob 15. úno 2020 12:59:19

Jana píše:Ježíš: "Dříve, než Abrahám, JÁ JSEM"
Ano, JÁ JSEM bylo ukřižováno.

Jana píše:
Zdeněk píše:Právě že já cituji z původních zdrojů, to ty od nich utíkáš, se ti to nelíbí.

Původní řeč Buddhy jistě nebude o tom, jakým způsobem učí někdo jiný jeho učení, ne?
Citoval jsem přímou řeč Buddhy který mluví o své zkušenosti, samozřejmě.

Jana píše:Pravou Lásku také nikdo neviděl, ale je možné si ji uvědomit, stejně tak jako Boží přítomnost.
Zákon byl dán skrze Mojžíše, milost a pravda se stala skrze Ježíše Krista.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 13:01:50

... píše:
Jana píše:doporučování tady klidně může být dál.

Informace z wikipedie o třech základních ego-stavech:

Charakteristika osobnostních rovin (ego-stavů):

Rozdělení osobnosti do tří ego-stavů. Každý z ego-stavů má svou specifickou funkci, která se v určitých životních situacích může zapojit do jednání.

1. Rodič: Obsahuje základní normy - zákazy, příkazy (pozn.: např. příkaz “miluj!“), postupy (jak se co dělá), sociální pravidla... Tyto informace je možné kdykoliv v průběhu života vyvolat, a to i tehdy, jsou-li kvůli povaze vytěsněny do nevědomí.

2. Dospělý: V komunikaci se Dospělý projevuje informativním způsobem transakcí, tedy sdělováním faktů. Jeho povahou je věcnost. Není hodnotící jako Rodič a není emotivní jako Dítě. Tento typ je vhodný pro velkou většinu každodenní komunikace, protože věcnost je dosti cenný přístup.

3. Dítě: Osoba, nacházející se v tomto ego-stavu, se tak navrací k dřívějším vzorcům chování (regrese). Hlavní vlastností Dítěte je emotivnost.


Vědoucí osobní já, ovládané z podvědomí svým rodičovským naprogramováním, cítí neutuchající potřebu doporučovat druhým iluzorním já, co mají dělat: aby milovali... milovali... milovali...

Občas je docela zábavné tuhle hru osobního já na neosobní vševědoucí Božství pozorovat.

Na chvíli

Obrázek


To, co je někomu k něčemu dobré, je dobré pro toho, pro koho to je dobré. Ten, kdo něco takového nepotřebuje, se tím, co nepotřebuje, nemusí vůbec zabývat.

Je možné tohle celé vzít jako zábavnou podívanou.

Případně skrz temnotu mysli být v zajetí negativity.

Pro toho, kdo hledá Pravdu, se cesta k osvícení Pravdy vždycky najde.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod lklknml » sob 15. úno 2020 13:02:28

dodo píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Všechno je Láska, všechno je Bytí, všechno je Vědomí, všechno je Blaho. Tak mi řekni, kde by se tady mohla ještě vzít ještě nějaká touha?

Nu, tak tu Lásku, Bytí, Blaho přibij na kříž.
Pak poznáš, co je Temná noc.

Dokážeš to? Vím, že ne. Protože tě to bytostně naplňuje, miluješ to, chceš to. Ale to nezastaví kolo karmy. Sorry.


Popisovať či vysvetľovať Oslobodenie ako poznanie Temnej noci následkom ukrižovania, je scestné.

V rozprave o odstránení túžob je reč o odpútaní, ustávaním (dožívaním vyčerpávaním ...) foriem pútania.
Aj samotný buddhistický pojem vyvanutie vypovedá o niečom úplne inom, nie o znásilňovaní pribíjaním ich na kríž a o Temnej noci.

V tvojej teórii je zásadná chyba. Určite nechceš po nikom, aby praktikoval tvoje omyly. A ani ty sám sa ich nedopúšťaj.

Pokud chceš srovnávat buddhizmus a křesťanství, musíš znát jejich kontext (což ani v případě judaizmu není vůbec snadné, natož u buddhizmu). Jinak diskuze opravdu nemá smysl (viz má anekdota ala Zieleniec). A ten kontext je opravdu těžké vysvětlovat, zvláště, když oponenta tyto souvislosti vůbec ani nenapadnou (jak chceš oponenta přesvědčovat, že psi se nejí a králíci ano?).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod lklknml » sob 15. úno 2020 13:04:19

Jana píše:Konání tady je dál, ale konatel zmizel.

Kdybys nekecala Jano. Ukřižování se vyhýbáš jak čert kříži.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Jana » sob 15. úno 2020 13:06:48

Zdeněk píše:
Jana píše:
Zdeněk píše:Právě že já cituji z původních zdrojů, to ty od nich utíkáš, se ti to nelíbí.

Původní řeč Buddhy jistě nebude o tom, jakým způsobem učí někdo jiný jeho učení, ne?
Citoval jsem přímou řeč Buddhy který mluví o své zkušenosti, samozřejmě.


Jestli ano, tak se na ten text, jak bude chvíli čas, můžeme podívat podrobněji.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zákon jednoty

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. úno 2020 13:38:00

dodo píše:
Ak by si čítal celú diskusiu odvíjajúcu sa medzi Zdenkom a Janou dôsledne a nezaujato, rovnako ako aj priložené citáty buddhizmu ktoré sem dal Zdenek a tiež popis Temnej noci Eduarda Tomáša ktorý si sem dal ty, možno by si s prekvapením zistil, že už len ten samotný popis, skôr potvrdzuje ako vyvracia to, čo som sem napísal.


Zde podsouváš druhému zaujatosta nedůslednost. Proč? Vždyt' je to, jen co se domníváš. Nic víc než tvůj osobní pohled/názor.

dodo píše:Skrátka. Nepopieram existenciu Temnej noci, (Buddha ňou tiež prechádzal v čase asketického sebatrýznenia) tá ale nie je tým, čím ju definuje Zdeněk.


Vidíš to zkrátka jinak než Zdeněk.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků