Vlny relaxace (a fantazírování)

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vlny relaxace (a fantazírování)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. led 2015 12:35:03

Na jaké mozkové vlny se naladit?


Naladění se - vlastnosti jednotlivých mozkových vln

Zkušenosti potvrzují, že jakmile se začnou mozkové vlny měnit na alfa, theta a pak delta rovinu (častější a častější setrvání a udržení těchto nižších frekvencí mozku a tedy i rozšířeného vědomí), začínají vyvstávat nové skutečnosti, například schopnost živit se "božskou láskou" nazývanou čchi. Také prána přichází (mnohem intenzivněji a přirozeněji) ve stavu, kdy jsme již pevně zakotveni v theta / delta vlnové oblasti.


Beta oblast rezonuje na 14 - 30 cyklech za sekundu.

Tato vlnová délka odpovídá oblasti bídy, násilí, sociální nespravedlnosti, emocionálních výšek a propadů. Je to často oblast chaosu, který lidstvo vytvořilo, samo se jím nechalo pohltit a má pocit oběti. Beta oblast je tempo zaneprázdněnosti.


Alfa oblast rezonuje na 8 - 13 cyklech.

Když se naše mozkové vlny nachází na této frekvenci, otevírá se nám nový životní směr. Ten nám dává čas na odpočinek, na vzdálení se zmatku a znovunalezení rovnováhy. Díky meditaci se těšíme lepšímu zdraví a cítíme se šťastní. Je to vykročení k novému, mnohem lepšímu životu. (Ne náhodou tato rovina souvisí také s čištěním, do této hladiny automaticky také vstupujeme vždy na toaletě při vyprazdňování - snížení mozkové frekvence je toho podmínkou; atd).


Theta oblast rezonuje na 4 - 7 cyklech.

Je to zóna, v níž dochází k takovým náhodám, že za nimi cítíme hluboký smysl. Je to oblast nekonečného potenciálu kreativity, skutečného naplnění a lásky. Odsud pochází vhledy, vize a informace přijaté z univerzálního pole nekonečné lásky a moudrosti.

(Skrze snižování mozkové frekvence návrat ke Zdroji, do absolutna a Celku, plnému vědomí a plné blaženosti a zdraví.)


Delta oblast rezonuje na ½ - 3 cyklech.

V této oblasti se obrazně nachází ráj a božská zahrada Eden, místo, odkud také pochází Elohim, archandělé a nejčistší láska. Odsud pramení naše nadpřirozené schopnosti. Naše vnitřní božské Já je zakořeněno právě zde a vyzařuje potom skrze naše fyzické tělo.

Přístup sem získáme např. hlubokou meditací a tento zážitek si ještě prohloubíme, zbavíme - li se předtím všech toxinů. V tomto stavu pobývají jogíni, když opouštějí svá těla a cestují do vesmíru mezi dimenzemi.



... viz také kniha Jasmuheen - Využití prány, Petr Velechovský - Modrá alfa...

http://objevto.blog.cz/1101/na-jake-moz ... se-naladit
Návštěvník
 

Re: Vlny relaxace (a fantazírování)

Nový příspěvekod Pavla » pon 05. led 2015 10:02:09

Mě by docela zajímalo, jestli při své meditaci dosahuju hloubky těch delta vln... To se asi zjistit moc nedá.. ??
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Vlny relaxace (a fantazírování)

Nový příspěvekod Pavla » pon 05. led 2015 10:46:34

vostalpetr píše:No asi jedině že by jsme ti změřili mozek... :D

Můžeš tedy asi použít nákou hudbu "delta waves" který je na you tube mraky,

ale podle mne není moc dobrá,

nevím proč tam furt do toho základního vrnění cinkaj náký zvonky,

že by měly vyvolávat ty velký vlny ???

Podle mne je nejlepší hudba to budhistický mručivý bručení,

ale to si nakonec můžeš zabručet i sama pro sebe,

pokud máš hlas jako medvěd... ((Máš ???))


Nejlepší je asi náký "monotoní bručení tranformátoru "

to je furt stejný,

ale to už se možná jedná o gama vlny,

jenž mají 50 Hz...


Gama (25 – 100 Hz)

Vlny gama jsou nejrychlejší frekvencí, na níž může mozek fungovat. Díky nim lze zažívat náhlá jasnozření, případně vysoce efektivní zpracování informací. Experimenty prováděné u tibetských mnichů prokázaly souvislost mezi transcendentálními duševními stavy a vlnami gama. Když byli mnichové vyzváni, aby uvolnili pocity soucitu, jejich mozková aktivita přešla na frekvenci gama. V tomto stavu máte pocit, že dokážete všechno.


dík :D

změřit mozek bych asi někdy potřebovala.. :D

hlas jako medvěd asi spíš nemám, tak si taky moc nezabručím
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Vlny relaxace (a fantazírování)

Nový příspěvekod nop » pon 05. led 2015 11:48:16

I když si myslím, že někdy na podrobnostech nezáleží, nedá mi to nedoplnit.
..Archimeda zasáhl „aha okamžik“ při koupeli ve vaně tak mocně, až vykřikl „Heureka!“ („Mám to!“). Konečně (a „z ničeho nic“) si uvědomil, že těleso ponořené do kapaliny (v jeho případě zlatá koruna) vždy vytlačí množství vody odpovídající jeho objemu. Tím položil základ svého objevu, jelikož si uvědomil, že když vydělí váhu tělesa objemem vytlačené vody, získá údaj o hustotě tělesa.

Jinde jsem četl, že pozoroval, jak stoupá hladina vody když je ponořený. Napadlo ho, že tělem vytlačuje objem vody tak velký jako objem svého těla,
Vyběhl potom z lázně a bez meškání ještě nahý běžel přes město domů. Po cestě křičel "našel jsem to". Byl totiž požádaný aby pomohl králi ověřit cenu koruny.
Zlatou korunu ponořil před králem až potom. Stříbro je lehčí než zlato, ale dá se pozlatit. Cena stříbra je nižší a tedy koruna ze stříbra by zlatníka přišla laciněji, ale prodána králi jako zlatá by byla se ziskem, ale s podvodem.
Nevím, jak to tehdy dopadlo, ale zjistit bez řezání dovnitř z jakého kovu je, to bylo možné změřením objemu a zvážením.

Objem se mohl změřit změřením kolik vody vytlačila koruna při ponoření do vody v nádobě zaplněné po samý okraj vodou. Tedy změřením vody přetečené přes okraj. Koruna ze zlata i ze stříbra vytlačí stejný objem, ale je-li zlatá (a ne ze stříbra s tenkým pozlaceným povrchem), bude těžší a o to šlo.
Opakování ze školy (a z Wiki).
Hustota zlata je 19,3, tedy 1 cm kubický váží 19,3 gramů, ale u stříbra je 10,5.
Rozdíl je to značný, téměř 2 : 1. Stříbrná koruna by tedy byla o cca polovinu lehčí. Spolu s nižší cenou stříbra by to byl hustý job.
=
uznávám, že to je pouze podrobnost, šlo o náhlé poznání v okamžiku, který přichází nečekaně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Vlny relaxace (a fantazírování)

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. led 2015 14:20:42

Raději jsem si to nepustila. :D

Hudba je někdy jen jakýsi spouštěč různých asociací, představ, které mívá ten či onen s různými hudebními motivy spojeny...
Návštěvník
 

Re: Vlny relaxace (a fantazírování)

Nový příspěvekod Davis Hunter » čtv 25. črc 2019 18:21:13

Při každé meditaci se snižuje frekvence kmitočtů mozkových vln udávanou v Hz.Dostat mozek do stavu Delta vlnění je možné při plném vědomí,ale podaří se to asi jen málo jedincům, kteří se meditacím věnují celoživotně a berou to jako hlavní úkol jejich života.Kdo se musí zabývat dennodenní mi starostmi atd.,je rád, když si najde denně aspoň půl hodiny pro své nitro.Mobilní aplikace nabízejí zdarma program,kde za pomoci binaurálních rázů můžete bez problémů vytvořit konečný podprahový ,,tón,, např. 0,1 Hz,což je nejnižší měřitelná frekvence Delty.Jediné, co k tomu potřebujete jdou kromě mobilu stereofonní sluchátka.Stačí do jednoho sluchátka nastavit např.70 Hz a do druhého 70,1 Hz a výsledek je 0,1 Hz.Mám to vyzkoušeno sám na sobě a doporučuji, aplikace se jmenuje Brain Waves,ale je jich mnohem více...
Davis Hunter
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků