Podzimní setkání

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod nop » pon 01. zář 2014 19:24:18

irulan píše:Ahoj,
Je tu několik otevřených otázek:
- Kdo přijede? - Kolik lidi potřebuje přespat a jake prespani kdo "vyžaduje"?
- Padla tady dvě mista: Hranice nebo Teplice, co kdo preferuje?
....jeste si vzpomenu na další později..

Nop se hlásí, přijedu jako jedna osoba (bez doprovodu), budu chtít přespat a večeřet (mrkev ke svačině mám vlastní), nároky kde a druh spaní nemám. Usnu kdekoliv.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod Tara » pon 01. zář 2014 21:12:42

Škoda, že Hranice vůbec neznám..., jen trošku ty Teplice nad Bečvou, ale zase jen lázně, kde jsem dvakrát krátce byla, takže s ubytováním asi nepomůžu...

Více už znám např. Štramberk, kde je i možnost krátkých procházek na Štramberskou trůbu nebo rozhlednu Bílá hora, je to moc pěkné, malebné městečko známé např. štramberskými uchy a právě štramberskou trůbou..., starými dřevěnicemi, např. v roubence měl náš syn svatbu (včetně ubytování), stylové, klidné a pěkné místo....http://www.roubenkahotel.cz/cz/kategorie/ubytovani.aspx do Štramberka se jede přes Studénku (Studénka je na hlavní trati), v ní se přesedá na motoráček do Štramberka...

Jen navrhuji..., že to tam lépe znám a jako Moravačka mám co se týká místa Hranice na Moravě pocit, že moc s ničím nepomůžu a neporadím, protože je neznám...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod irulan » pon 01. zář 2014 21:27:10

My z cech dorazíme až někdy odpoledne a na výlety (i kdyz je tam asi moc hezky) moc času nebude, spis jde o nejake fajn místo na pokec a nejake to jednoduché prespani. Tady slo o to, abyste to neměli daleko. Pro nás několikeré prestupovani vlakem ci autobusem taky bude trochu zdrzovacka, tak navrhuju nekomplikovat to a najít nejaky kompromis na hlavní trati.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod Tara » pon 01. zář 2014 21:47:05

To vypadá taky dobře .-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 9:04:30

pěkný místo na sraz :yes:
ještě jeden návrh: ros mi dala tip, že české dráhy mají hrozně drahé jízdné a je to pravda - vlak v 11,11 h mě bude stát asi 400 (nevím jak jste na tom se slevami vy, já nic) a vlak v 11,44 (RegioJet) asi 200, to je dost velký rozdíl. Co vy na to?
http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/#nextanchor
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod Ja.na » úte 02. zář 2014 9:21:19

Je dokonce rychlejší.

27.9.

odjezd - Praha hl.n. 11:44
příjezd -Hranice na Moravě 14:39

Celkový čas 2 hod 55 min, vzdálenost 301 km
Dopravce: RegioJet a.s.

Vlak IC 1007 RegioJet občerstvení roznáškovou službou možno zakoupit místenku ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V vlak v celé trase nečeká na žádné přípoje
Ja.na
 

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod papadev » úte 02. zář 2014 11:52:30

kolik starostí jen pro tu krásnou chvíli SETKÁNÍ?
A vite,že SETKÁNÍ--jde-li fakt o SETKÁNÍ--je ne-lokální a nadčasové?

a neměli bychom to my--avantgarda ..zkoušet spíše jinak než namačkat se do jednoho místa a jednoho času?..raděj teda namačkat se do jednoho tady a ted,jak s oblibou říkate?

ale nic proti staromilství,pokud to sem schopný vidět jako rudiment a nebrzdí mě to

jako kompromis bych viděl skajpkonferenci..např

to je můj návrh
...o...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod nop » úte 02. zář 2014 12:34:16

Ja.na píše:Je dokonce rychlejší.

27.9.
odjezd - Praha hl.n. 11:44
příjezd -Hranice na Moravě 14:39

Celkový čas 2 hod 55 min, vzdálenost 301 km
Dopravce: RegioJet a.s.
Vlak IC 1007 RegioJet občerstvení roznáškovou službou možno zakoupit místenku ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V vlak v celé trase nečeká na žádné přípoje

Už vidím, kam jsem došel. Je možné vyhledávat na www.idos.cz, ale také na www.cd.cz, tam jsou jen vlaky Českých drah.
Jsem pro úsporu 200 a pak to probendit na mléčných koktejlech.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod ros » úte 02. zář 2014 13:03:48

papadev píše:kolik starostí jen pro tu krásnou chvíli SETKÁNÍ?
A vite,že SETKÁNÍ--jde-li fakt o SETKÁNÍ--je ne-lokální a nadčasové?

Některé věci za trochu starostí stojí. :-) (zvlášť když je je na koho delegovat - díky Iru :) )

a neměli bychom to my--avantgarda ..zkoušet spíše jinak než namačkat se do jednoho místa a jednoho času?..raděj teda namačkat se do jednoho tady a ted,jak s oblibou říkate?

ale nic proti staromilství,pokud to sem schopný vidět jako rudiment a nebrzdí mě to

Tak doufám, že Tebe to nezabrzdí a přijedeš.

jako kompromis bych viděl skajpkonferenci..např

to je můj návrh
...o...

Tohle můžeme zkusit třeba jindy, stejně si moc starostí neušetříš.
IMO skypovat je lepší jen ve dvou.
ros
 

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod ros » úte 02. zář 2014 13:18:25

Tara píše:Škoda, že Hranice vůbec neznám..., jen trošku ty Teplice nad Bečvou, ale zase jen lázně, kde jsem dvakrát krátce byla, takže s ubytováním asi nepomůžu...

Více už znám např. Štramberk, kde je i možnost krátkých procházek na Štramberskou trůbu nebo rozhlednu Bílá hora, je to moc pěkné, malebné městečko známé např. štramberskými uchy a právě štramberskou trůbou..., starými dřevěnicemi, např. v roubence měl náš syn svatbu (včetně ubytování), stylové, klidné a pěkné místo....http://www.roubenkahotel.cz/cz/kategorie/ubytovani.aspx do Štramberka se jede přes Studénku (Studénka je na hlavní trati), v ní se přesedá na motoráček do Štramberka...

Jen navrhuji..., že to tam lépe znám a jako Moravačka mám co se týká místa Hranice na Moravě pocit, že moc s ničím nepomůžu a neporadím, protože je neznám...



Hranice jsou hned na hlavní trati - stanice Hranice hl.nádr., to není v centru, ale jeden hotel je tam poblíž. (pak je tam ještě jedno nádraží: Hranice - město -tam staví jen osobáky)
Teplice ještě vyžadují přesun MHD nebo os. vlak - stojí to však podle mě za to. Budeme v krásné prostředí a nikam už nemusíme. Se zamluvení ubytování bych raději pospíšila.

Štramberk je taky hezký, ale zase je to okus dál, z Prahy 4hod 33m a spojů není moc.
Musíme myslet na to, že např. Jana a Iru se ještě musí dopravit do Prahy.
Takže třeba někdy jindy, jestli by to vyšlo na déle než jedno přespání.
ros
 

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 14:12:45

Jana píše:
ros píše: Se zamluvení ubytování bych raději pospíšila.

Už jsem napsala do toho penzionu Ostravanka, který jsi doporučila.

Zatím se ještě neozvali. Potřebujeme vědět, kolik nás pojede a kdo bude potřebovat nocleh. Z Prahy nás pojede vlakem nejméně pět.

:D :D :D já tam taky napsala, taky zatím nic. Aby se z toho neopupínkovali, když jsme napsaly obě, tak si budou myslet jaký je zájem :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 16:07:23

Jana píše:Dala jsem jim odkaz na tyhle stránky, tak možná na ně koukli a budou dělat mrtvého brouka.

:D

:D tak to urcite, v tom bude ten háček, ze nepíšou. Nebo napíšou, ze mají obsazeno na příštích deset let :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 16:13:54

Jana píše:Dala jsem jim odkaz na tyhle stránky, tak možná na ně koukli a budou dělat mrtvého brouka.

:D


tak to být tebou bych radši vůbec nedávala :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 16:28:06

papadev píše:kolik starostí jen pro tu krásnou chvíli SETKÁNÍ?
A vite,že SETKÁNÍ--jde-li fakt o SETKÁNÍ--je ne-lokální a nadčasové?

a neměli bychom to my--avantgarda ..zkoušet spíše jinak než namačkat se do jednoho místa a jednoho času?..raděj teda namačkat se do jednoho tady a ted,jak s oblibou říkate?

ale nic proti staromilství,pokud to sem schopný vidět jako rudiment a nebrzdí mě to

jako kompromis bych viděl skajpkonferenci..např

to je můj návrh
...o...

Jo mas pravdu, na co starosti. Proste sedm hodin pocestuju, den s kamarády a pak zase zpátky. :D o nic nejde, jen si to vylepsujem, no... Treba kdyz ti Moraváci nepřijedou, tak aspon zaparime ve vlaku :yeah: , život je krátkej...


Jakze je to s tim přijímáním výzev a experimentů? Uz minimalne tři (baby) te zvou na pokec a ty jsi nejaky dznaninsky asketa ci co? :D

Skajpkonference, no proc ne... Mužem někdy zkusit. Asi si ho budu muset obnovit a proboxovat se k rychlejšímu compu. :'-(
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 17:44:04

taky nechápu proč se z toho někteří dělají takovou vědu :)

člověk je tvor společenský, považuji za naprosto normální a přirozené, že se lidé setkávají a druží :)

i obyčejný přátelský pokec je fajn ... učí nás to sdílení společného prostoru

sdílíme ho osobně, po skajpu i v netových diskuzích

někteří mají za to, že setkání osobní je jiné, moje zkušenost je, že v tom není žádný rozdíl, tedy pro mne to není žádný rozdíl, protože to co z člověka jde je přímo vnímatelné, ať ho vidím nebo ne a dokonce to není omezeno ani tím, že už tady jeho tělesná schránka není ...
Návštěvník
 

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod nop » úte 02. zář 2014 17:52:25

Ja.na píše:Je dokonce rychlejší.
27.9.
odjezd - Praha hl.n. 11:44
příjezd -Hranice na Moravě 14:39

Celkový čas 2 hod 55 min, vzdálenost 301 km
Dopravce: RegioJet a.s.
Vlak IC 1007 RegioJet občerstvení roznáškovou službou možno zakoupit místenku ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V vlak v celé trase nečeká na žádné přípoje

Vyluštěné přes internet-
a/ Regio" má tři ceny-
Standard, v kupé se šesti sedadly do Hranic za 190 Kč,
Relax, otevřený prostor, 275,-
Business, v kupé pro čtyři, 330 Kč,

b/ České dráhy, Detvan, 275 Kč,
s tarifem IN 50 je to 204,-
s tarifem IN25, za 243,-
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 18:00:27

Ono je to jízdné Nope jeste různe u různých vlaku ( podle časů), odpoledne ta vlaky stojí treba víc nez dopolední. To jeste dospekulujeme :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod malpan » úte 02. zář 2014 19:04:33

irulan píše:pěkný místo na sraz :yes:
ještě jeden návrh: ros mi dala tip, že české dráhy mají hrozně drahé jízdné a je to pravda - vlak v 11,11 h mě bude stát asi 400 (nevím jak jste na tom se slevami vy, já nic) a vlak v 11,44 (RegioJet) asi 200, to je dost velký rozdíl. Co vy na to?
http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/#nextanchor

ahoj, ještě tady jeden tip:
http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/-3639/
stojí 2200,- =>platí jen pro vlaky českých drah a tebe by vyšla cesta z domova až na Moravu 440,- a to samý zpět a ještě by ti zbylo 1200 km projezdit během 6 měsíců. Je přenosná, takže pro ty kdo cestují delší trasy se určitě vyplatí.
Projezdil jsem jich několik už v době, kdy stávala třetinu současné ceny...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 21:04:36

Uz mi odpověděli z penzionu:
Ano, v termínu 17.9. máme možnost ubytovat 9 osob, nikoli však jednotlivě. Pro potvrzení rezervace je potřeba upřesnit skladbu pokojů (1-lůžkový, 2-lůžkový, případně i 4-lůžkový – zde dvoulůžko+patrová postel). Také není uvedeno, na kolik nocí ubytování potřebujete. Prosím o upřesnění.

Tak se musíme dohodnout kolik nás bude (Jani, Ros, nop, ja, tara?, ....?????)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Podzimní setkání

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 21:10:00

malpan píše:ahoj, ještě tady jeden tip...

Diky za tip a jen tak mimochodem: dorazis?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 103 návštevníků