Svět - kterého jsme součástí

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Linda » pát 18. črc 2014 12:18:41

Návštěvník píše:díky tomu, že se myšlení lidstva nijak podstatně nezměnilo ...

pořád stejný scénář se opakuje ... mění se akorát kulisy ...

malpan píše:
irulan píše:já tedy nevím, nesdílím esoterické teorie o transformaci lidstva, dimenzích 4D a 5D apod... Vám někomu přijde, že se myšlení lidí nějak v průběhu dějin mění? Mě tedy ne.... Pořád jsme lidstvo jako celek hrozný zabedněnci.

neumíme jako jednotlivci žít v harmonii, ale svět harmonický je. Doma máme pro všechny pochopení, ale pro sousedy, politiky... ne. Někdo někoho podřezává a jiný se oddává extázím - "normálnost", střed nám nevoní, protože sobectví má zelenou...

Návštěvník píše:
Raméš Balsekar:

"Nevíme, proč se určité věci dějí, jak se dějí,
ale všechno má svůj smysl.
Chyby neexistují, existují jen zkušenosti,
ze kterých se učíme.

Vycházejme zásadně z toho, že každý se snaží, jak nejlíp dovede.
I ten, kdo mě zranil nebo zneužil,
nedokázal v dané situaci jednat jinak.
Když dokážu pochopit, že dotyčný nedokázal jednat jinak,
začnu s ním cítit."

:yes: I když to dá někdy fušku :D :D :D

Teprve když mi dojde, že na být na místě toho druhého - s jeho genetickým naprogramováním, na které od jeho narození reagovalo jeho okolí svým navyklým způsobem (podle vlastních sklonů) a naprogramovalo v něm tak během prvních několika let života způsob, jakým bude na okolí reagovat on, aniž to mohl sebemíň ovlivnit - jednala bych teď přesně stejně jako on. Pak je tu najednou samo od sebe přijetí toho, co je. Protože to JE. Tečka. A vznikla možnost reagovat na to bez emocí.

Dokud nám tohle nedojde, ani nás nenapadne začít si všímat vlastních, emočně podbarvených reakcí - a učit se klidně je pozorovat, když se objeví, bez sebeztožnění se s nimi, - místo abychom je od rána do večera obhajovali, nebo naopak potlačovali.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod irulan » pát 18. črc 2014 13:08:38

ahoj Lído,
co si tedy myslíš o lidstvu jako celku a o teoriích vzestupu, transformace a "zduchovňovávání"? Já si myslím, že je to jen taková módnost dnešní doby, stejně jako v 68 filosofie života dětí květin (kde skončily jejich ideály). Možná bych se přikláněla k takovému cyklu "negativistických" a "pozitivistických" období. Např. baroko - renesance apod.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 13:23:21

přesně ... toto uvědomění je velmi účinné v mezilidských vtazích :) určitým způsobem je to účinné i co se týká globálního dění ve světě

nicméně moje zcela osobní zkušenost je, že co se týká takových extrémních záležitostí, jako když je člověk konfrontován s válkou a se vším tím co to obnáší, tak jediný co mi pomohlo se s tím vyrovnat - je sklonit se před tím

sklonit ve smyslu, že je to něco co tu prostě přítomné je a že je to nad mé možnosti pochopení, takže mi nezbývá nic jiného než plně akceptovat i to
to neznamená s tím souhlasit, ale prostě to akceptovat :what:

samozřejmě že s tím, že já osobně udělám všechno proto, abych se nepodílela na podporování takovýchto věcí, a to jako obyčejný jedinec s téměř nulovým politickým vlivem, moc šancí nemám :what: zároveň s tím, že udělám všechno co mohu a jak mohu, abych podpořila mírnění válečných hrůz například účastí osobní nebo finanční v oblasti humanitární pomoci

říct, že všechno je OK lze jen v případě velmi hlubokého, stále přítomného a nezpochybnetitelné uvědomění jednoty,
nejen jednoty všeho projeveného, ale i jednoty projeveného a neprojeveného a absence osobního já

že všechno je jedno jediné vědomí, které objektivizuje samo sebe všemi možnými způsoby - slovy Balsekara "celou tu škálu zkušeností zakouší prostřednictvím různých psycho-fyzických mechanismů."

aneb to známé VŠECHNO JE BŮH, VŠECHNO JE BOŽÍ VŮLE

"Všechno, k čemu dochází prostřednictvím bilionů psycho-fyzických mechanismů, což zahrnuje
všechny dobré skutky i všechny špatné skutky, zemětřesení a záplavy, války, boje, všechno
– přesně je tím fungování Celku"
Raméšh Balsekar
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod papadev » pát 18. črc 2014 13:32:20

reguji jen na nadpis

sme součástí světa-ok
ale daleko víc je svět součástí nás
(podobně jako máme tělo,máme i svět--čím má student víc Síly,tm víc to vnímá nebo aspon teoretcky chápe)
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 13:34:24

irulan píše:ahoj Lído,
co si tedy myslíš o lidstvu jako celku a o teoriích vzestupu, transformace a "zduchovňovávání"? Já si myslím, že je to jen taková módnost dnešní doby, stejně jako v 68 filosofie života dětí květin (kde skončily jejich ideály). Možná bych se přikláněla k takovému cyklu "negativistických" a "pozitivistických" období. Např. baroko - renesance apod.


sice se ptáš Lídy, ale myslet si o tom můžeme všechno možný :D :D :D život si stejně jde dál svými cestičkami, které lidská mysl nemá šanci pochopit :what:

že utrpení ve světě narůstá a extrémní se dá vypozorovat
takže podle mně jsou dvě možnosti - že dojde k vyhubení lidstva (lidi neničí jen sami sebe ale všechno)
nebo dojde ke změnám lidského vědomí směrem k uvědomění jednoty

jak se to ale bude vyvíjet dál - těžko říct :what: očekávaná transformace zatím evidentně neproběhla :D
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 13:46:48

papadev píše:reguji jen na nadpis

sme součástí světa-ok
ale daleko víc je svět součástí nás
(podobně jako máme tělo,máme i svět--čím má student víc Síly,tm víc to vnímá nebo aspon teoretcky chápe)
...x...


jasně

jako lidská bytost jsi kolečkem ve stroji s názvem Svět - tedy ve světě
jako přítomné vnímání (vědomí) je svět vytvářen v tobě a tebou, protože jsi
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod papadev » pát 18. črc 2014 13:51:56

no a chápeš to teoreticky nebo i prakticky?
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 14:06:14

papadev píše:no a chápeš to teoreticky nebo i prakticky?
...x...


ta "zkušenost" tu je a není to poznání intelektu

ale není stabilizovaná v integritě

přepadává to ... častěji se vnímám jako jedinec ve světě :)
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Linda » pát 18. črc 2014 14:22:58

irulan píše:ahoj Lído,
co si tedy myslíš o lidstvu jako celku a o teoriích vzestupu, transformace a "zduchovňovávání"?

Pozoruju, že v posledních dvou desetiletích se celková energie lidstva mění. V dobách mého mládí převládala konvenční slušnost a náboženství bylo povinným školním předmětem - nejen na prvním stupni, i na gymnáziu. Farář v hodinách náboženství i u dospívajících kontroloval, kdo byl a kdo nebyl v neděli na mši. Všichni zápaďáci v tom po generace vyrůstali a tak i dospělí se podvědomě obávali jakéhosi Boha, i když nebyli vůbec věřící, jako třeba můj tchán. Občas přece jen pro jistotu zašel do kostela na mši - "co kdyby byl nějakej Bůh..." Spousta lidí takhle vnímala křesťanství, čistě účelově, protože faráři tradičně hřímali z kazatelen výhrůžky o věčném zatracení; nešlo o skutečnou víru, ale převážně o strach "kdyby přece jen..." a to lidi nutilo držet se zpátky. Vyžadovala to nemilosrdně i společnost a každý v sobě zadržoval a potlačoval všechno, co nebylo společensky přijatelné. Když jsme jako mladí randili, nebylo tehdy myslitelné, abychom se na ulici před očima cizích lidí políbili. To by se bralo jako sprostota, nevychovanost a neslušnost - a nebylo to na venkově, kde si lidi vidí navzájem až do talíře, bylo to v Praze, ve velkoměstě, odkud pocházím.

Tohle všechno poměrně rychle skončilo, když koncem druhé poloviny minulého století vliv náboženství na západní polokouli zeslábnul a lidi, kteří žijí v křesťanském prostředí a celá staletí byli přísně vychovávaní, se přestali bát dávat najevo, co si skutečně myslí, co právě cítí, a část z nich se začala chovat bez zábran: podvědomí západní části lidstva se plně otevřelo a do vědomí jedinců se začalo valit všechno, co v sobě převážná většina z nich po celé generace potlačovala. Navíc - vynález tisku a rozhlasu završila televize a internet, a informační pole lidstva tak začalo být prvně v dějinách trvale propojené.

Takže cca v 80 až 90 létech minulého století se začalo lidstvo automaticky dělit na ty, kteří si naplno užívají psychickou svobodu bez jakýchkoliv skrupulí a bez ohledu na to, co tím komu způsobují, a na ty, kteří už jakž takž dozráli k nějakému dalšímu vývoji. Ti většinou začali hledat (nejdřív nevědomky, později vědomě), jak dál, a současně začalo docházet k rozvoji hlubinné psychologie, v Americe vycházely překlady knih východních mudrců, které se u nás za totáče překládaly do češtiny a samizdatově se šířily ručním opisováním (internet tehdy ještě neexistoval), a po pádu komunismu se i u nás objevilo nejen hnutí NEW AGE, ale hlavně začali - prvně v dějinách - komunikovat se západními zájemci skuteční živí Probuzení, kteří tradičně žijí na Východě a ještě do nedávna byli izolovaní od západní civilizace. Poznatky o cestách k sebepoznání tak začaly být dostupné i západním lidem a pomalu prosakovaly do vědomí těch, které to nějakým způsobem oslovilo. Vznikaly další pomocné metody - konstelace a regrese, metoda RUŠ atd, - které lidem umožňují postupně zpracovávat tuny nezpracovaných a potlačených stavů z mládí a z minulých inkarnací...

Někdy mi to připadá, jako když od konce minulého století se obyvatelé zeměkoule dál a dál dělí "na pravici - a na levici".

Vznikají tak dvě energeticky zcela odlišné skupiny lidstva a která z těch dvou skupin bude silnější a nakonec na Zemi převládne, těžko říct - to si netroufám odhadnout.

.....................

Vida, nejsem sama, kdo to tak vidí

Návštěvník píše:takže podle mně jsou dvě možnosti - že dojde k vyhubení lidstva (lidi neničí jen sami sebe ale všechno)
nebo dojde ke změnám lidského vědomí směrem k uvědomění jednoty

jak se to ale bude vyvíjet dál - těžko říct :what: očekávaná transformace zatím evidentně neproběhla
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 14:42:10

mně to celý příjde, že v dnešní době je velmi otevřená a Univerzem podporovaná možnost uvolňovat - nezpracované bloky a převzaté programy :what: proto i převážná většina současných Mistrů se věnují různým formám psychoterapií :what: a dokonce i na promluvách méně hovoří o vědomí, ale o navyklých vzorcích a blocích v psychice

nebo sedí s lidmi jen v tichu ... což samo o sobě pak bloky uvolňuje

je vidět i jak se vyvíjejí různé terapeutické metody a jdou čím dál tím více do "hloubky" až k jádru ztotožnění se s osobním já :what:

je to zřejmě další experiment Univerza o transformaci lidského vědomí u té skupiny lidí, které v sobě pociťují transformační tlaky :what:
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 14:44:14

a vůbec mi to příjde jako dost velký fofr ! až moc velký, že už lidstvo jede 10minut po dvanácté ... :what:
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 14:48:26

to teda píšu jen ze své osobní zkušenosti, neprovádím channelig nebo něco podobného ... jen jak mne to a lidi co jsme spolu ve styku - navádí

doslova vykašlat se na dělání duchovna a honěním se za osvícením či různými pokusy ovládnout Univerzum, ale jít do sebe a dávat pozornost tomu co se aktuálně hlásí o slovo :)
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Linda » pát 18. črc 2014 14:49:50

Návštěvník píše:mně to celý příjde, že v dnešní době je velmi otevřená a Univerzem podporovaná možnost uvolňovat - nezpracované bloky a převzaté programy :what: proto i převážná většina současných Mistrů se věnují různým formám psychoterapií :what: a dokonce i na promluvách méně hovoří o vědomí, ale o navyklých vzorcích a blocích v psychice

nebo sedí s lidmi jen v tichu ... což samo o sobě pak bloky uvolňuje

- úměrně tomu, jak se člověk celým srdcem a celým tělem - všemi jeho buňkami - otevírá Energii,

která skrze Probuzené zcela neomezeně a bez jakýchkoliv zábran vyzařuje.

Působí to stejně účinně i skrze videa a jejich fotky - to, co je podstatné, je naprosté sebeotevření,
při kterém mizí i ten, kdo se otevírá... je jen Parabhakti... Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod irulan » pát 18. črc 2014 15:22:07

Návštěvník píše:... že je to nad mé možnosti pochopení, takže mi nezbývá nic jiného než plně akceptovat i to
to neznamená s tím souhlasit, ale prostě to akceptovat :what:

samozřejmě že s tím, že já osobně udělám všechno proto, abych se nepodílela na podporování takovýchto věcí, a to jako obyčejný jedinec s téměř nulovým politickým vlivem, moc šancí nemám :what: zároveň s tím, že udělám všechno co mohu a jak mohu....

asi tak v tom jsem taky. Dělám co můžu a to je tak všechno. Není to ani rezignace ani boj. Pokud je moje činnost v souladu s mým cítěním a svědomím, je ten život asi spokojený. Když ne, je nějaký nesoulad, chybí přirozenost a projeví se to jako problém. Ale to je taky součástí poznávání.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 15:34:44

irulan píše:asi tak v tom jsem taky. Dělám co můžu a to je tak všechno. Není to ani rezignace ani boj. Pokud je moje činnost v souladu s mým cítěním a svědomím, je ten život asi spokojený. Když ne, je nějaký nesoulad, chybí přirozenost a projeví se to jako problém. Ale to je taky součástí poznávání.


jj :)

"Pravá svoboda nastane při POZNÁNÍ naší bezmocnosti a když akceptujeme to, CO JE. AKCEPTOVANÍ našeho života, se všemi jeho omezeními, s pocitem veškerých hranic či nesvobody, které nám život nabízí.

OPRAVDOVÁ SVOBODA zahrnuje všechno a nevynechává nic, tedy ani pocit nesvobody, strachu či depresí. Proto buď na tu svoji depresi hodný a měj ji rád. To je jediná možnost, jak ji transformovat na svobodu bytí. Po poznání pravdy sice pocit jáství či osobního konatelství zmizí, ale nemusí zmizet strach či vztek, bezmocnost nebo smutek a veškeré jiné lidské pocity, které patří mysli. Rozdíl je jen ten, že se na nikoho nevztahuji. Život je náš pravý mistr, který nás učí.Tento mistr nás učí oddání se našim veškerým kondicím, našim někdy bláznivým programům, ze kterých je pro nás mnohdy nemožné vystoupit. ODDAT SE veškerým emocím, které cítíš, každé možné či nemožné situaci, ve které se nacházíš.

Oddat se tomu a být s tím, CO JE a být OCHOTEN pocítit a PŘIJMOUT vše, aniž by záleželo na tom, jestli je to krásné či bolestivé.TO JE PRAVÁ SVOBODA, TO JE NEZÁVISLOST."

...

"Když překročíš a ztransformuješ polaritu, přestaneš pak vybírat. Všechny možnosti přijímáš s pokorou a vděčností, stejně tak jako jejich opak. Nejsi schopen být ani pro ani proti. Žiješ v jednotě se vším jako ztělesněný nástroj Boha."

Marta Jansen
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod irulan » pát 18. črc 2014 15:39:34

Návštěvník píše:....že utrpení ve světě narůstá a extrémní se dá vypozorovat
takže podle mně jsou dvě možnosti - že dojde k vyhubení lidstva (lidi neničí jen sami sebe ale všechno)
nebo dojde ke změnám lidského vědomí směrem k uvědomění jednoty

jak se to ale bude vyvíjet dál - těžko říct :what: očekávaná transformace zatím evidentně neproběhla :D

mě tyhle dvě extrémní možnosti přijdou jen jako pomyslné hranice, ke kterým se můžeme jen nekonečně přibližovat a pak následně nějakou zákonitostí zase odkloňovat. Jako by všechno bylo cyklické a v nějakých sinusových křivkách. Absolutní ráj nebo peklo pro lidstvo jsou jen čisté teorie a utopie. Tedy to je můj názor, prostě mi to nepřijde ani logický, ani z historie mi nepřijde, že by byl svět jako celek lepší či horší. Prostě něco se "zhoršuje" a něco "zlepšuje", osciluje to kolem rovnovážného stavu a ten pohyb je život.
Všechny civilizace v historii měly svá období růstu, vrcholu a pak zákonitého úpadku...čím to, že něco v maximálním rozkvětu najednou padá? Jako by se nakonec všechno nasytilo. A na troskách vyrůstá něco nového. Znova a znova.
Nevěřím na žádnou absolutní hromadnou transformaci ani na absolutní vyhynutí toho, co právě upadá. :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 15:47:09

irulan píše:
Návštěvník píše:....že utrpení ve světě narůstá a extrémní se dá vypozorovat
takže podle mně jsou dvě možnosti - že dojde k vyhubení lidstva (lidi neničí jen sami sebe ale všechno)
nebo dojde ke změnám lidského vědomí směrem k uvědomění jednoty

jak se to ale bude vyvíjet dál - těžko říct :what: očekávaná transformace zatím evidentně neproběhla :D

mě tyhle dvě extrémní možnosti přijdou jen jako pomyslné hranice, ke kterým se můžeme jen nekonečně přibližovat a pak následně nějakou zákonitostí zase odkloňovat. Jako by všechno bylo cyklické a v nějakých sinusových křivkách. Absolutní ráj nebo peklo pro lidstvo jsou jen čisté teorie a utopie. Tedy to je můj názor, prostě mi to nepřijde ani logický, ani z historie mi nepřijde, že by byl svět jako celek lepší či horší. Prostě něco se "zhoršuje" a něco "zlepšuje", osciluje to kolem rovnovážného stavu a ten pohyb je život.
Všechny civilizace v historii měly svá období růstu, vrcholu a pak zákonitého úpadku...čím to, že něco v maximálním rozkvětu najednou padá? Jako by se nakonec všechno nasytilo. A na troskách vyrůstá něco nového. Znova a znova.
Nevěřím na žádnou absolutní hromadnou transformaci ani na absolutní vyhynutí toho, co právě upadá. :what:


hmmm ....

podle starověkých sdělení existovala doba Zlatého věku :) a naše Země také vždy nenosila lidskou formu bytí na svých bedrech :)
spousta druhů už na Zemi vyhynula :what:
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 15:50:33

čím to, že něco v maximálním rozkvětu najednou padá? Jako by se nakonec všechno nasytilo. A na troskách vyrůstá něco nového. Znova a znova.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tak nějak to bude

říká se, že když jsou vyzkoušeny všechny možné modifikace a dosáhne se vrcholu, tak v oblasti dualitního projevuje zákonitě musí přijít pád :) tak si hraje Univerzum samo se sebou ...
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod irulan » pát 18. črc 2014 15:53:14

Linda píše: Pozoruju, že v posledních dvou desetiletích se celková energie lidstva mění. .........

možná je to a dáno tvými zkušenostmi, žes zažila právě (jen) dobu vzestupu zájmu o duchovnost a svobodu ducha. Přijde mi ale, že pod tímhle "vzestupem" je taky mnoho šaškáren, módy, jiné pýchy, nevědomého egoismu a prázdných snů.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod irulan » pát 18. črc 2014 15:55:49

Návštěvník píše:hmmm ....

podle starověkých sdělení existovala doba Zlatého věku :) a naše Země také vždy nenosila lidskou formu bytí na svých bedrech :)
spousta druhů už na Zemi vyhynula :what:

no právě..a kde a proč ten Zlatý věk skončil? Kde je?
Ano máš pravdu, nemusí se jednat jen o lidi..spíš snad myslící vědomí nebo tak něco :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků