(Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 14:39:15

vostalpetr píše:Já nevím co na tohle říct, protože těmto věcem vůbec nerozumím,
jsem naučenej že jakmile se objeví takovéhle vize,
tak směřuju pozornost úplně jiným směrem k vědomí a ne k těmto vizím či pocitům apd.

Všechno v tom světle plave.


No tomuhle bych rozumněl, to mně nepřijde nějak odlišné od toho nekonečného prostoru.
Ale to světlo by mělo prostupovat podobně jako prostor i tvé tělo, tvý myšlenky a pocity,
tedy naprosto všechno uvědomované (jak uvnitř těla tak i vně těla) v tom světle plavalo
a jako finálovka by jsi měl tím světlem být
bez toho, že by ti zmizelo uvědomování světa

Ale těm vizím, těm teda vůbec nerozumím,
a taky nejsem žádnej duchovní mistr,
jen si myslím, že ty vize jsou tam navíc a jsou na překážku


Já tomu taky nerozumím. Jen popisuji, co se děje a snažím se o maximální bdělost a rozlišování, abych do dobře popsal.
Docházím k přesvědčení, že to světlo není finálovka. To světlo jsem byl v obyčejném nirvikalpa.
Vědomí světa je teď vědomí mě a je to všechno maskulinita mizící do nepopsatelného (ani něco ani prázdno).

Svět už si v pohodě uvědomuji jako sebe, ale jsem čistě maskulinní. :what:
Asi bych to popsal, že ten "nestav" je Brahman a ta sebe/svět si uvědomující maskulinita je Atman. Ta feminita má co dělat s egem resp. s jástvím v hlavě hada.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 14:45:06

Jana píše:
Honzam píše:Uvědomění vyhází z bodu v hlavě - nyní v její přední části. Jakoby odtud vycházely uvědomující si paprsky. Kamkoliv dopadnou nacházejí opět vědomí. Celé projevené tvary jsou tím samým vědomím jako v bodu v hlavě. Je to maskulinita a jsem tím. Celý prostor, ve kterém se uvědomování děje, je uzavřen v "bublině" světla. Není nekonečný, ale uvnitř toho světla. To světlo není vědomím. Když se na to světlo vědomí soustředí ("podívá se do nekonečna"), je to světlo feminní. Když ne, tak je v něm maskulinní projevený svět.

Honzame, co se stane, když se to projevené maskulinní spojí s tím feminním nekonečnem v srdci?
V téhle svaté trojici ta bublina nemůže přežít, v extázi spojení exploduje a všechno se stane nerozlišenou bezpohlavní existencí.
Zlatá křídla Tě přestanou mlátit a přestane Tě bolet hlava. Tedy ona bolet může, ale nebude v Tobě nic, co by Tě s tou bolestí spojovalo.


Maskulinita mizí v hlavě do "něčeho", co není ani existence ani neexistence ani něco. Je tu svět a ten svět jsem jako On.
Ta maskulinita je prázdná. Maskulinita je bez feminity. Feminita byla v hadovi a už není. Jako On ji nenacházím. Není láska. V srdci nic není.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 19:56:49

vostalpetr píše:
Já tomu taky nerozumím. Jen popisuji, co se děje a snažím se o maximální bdělost a rozlišování, abych do dobře popsal.
Docházím k přesvědčení, že to světlo není finálovka. To světlo jsem byl v obyčejném nirvikalpa.
Vědomí světa je teď vědomí mě a je to všechno maskulinita mizící do nepopsatelného (ani něco ani prázdno).

Svět už si v pohodě uvědomuji jako sebe, ale jsem čistě maskulinní. :what:
Asi bych to popsal, že ten "nestav" je Brahman a ta sebe/svět si uvědomující maskulinita je Atman. Ta feminita má co dělat s egem resp. s jástvím v hlavě hada.


No už to začínám trošku chápat,
máš jakoby oddělenou tu nirvikalpovou zkušenost (řekněme světlo)
od uvědomování světa savikalpové zkušenosti

sice vím prd, co myslíš maskulinní a feminní ale to je asi jedno

navíc tam je ještě nějaký ego, ke kterýmu se to vztahuje, což je asi trošku problém,
kterej se snad srovná, časem...


Vědomí světa je teď vědomí mě a je to všechno maskulinita mizící do nepopsatelného (ani něco ani prázdno).


To mně přijde v pořádku, jestli to chápu dobře, tak savikalpa se potřebuje "spojit" s nirvikalpou

PS.
Ale na mě nedej, možná to chápu úplně blbě, já se v tom tvém popisu zas tak nevyznám.. :D

Tedy teoreticky řečeno, když přecházíš z ega do nirvikalpy, tak to ego taky mizí do něčeho nepopsatelného(ani něco ani prázdno).

no a ted do tý nirvikalpy nepřechází ego, ale celé vědomí světa, tedy savikalpa přechází do nirvikalpy

Já to takto osobně neznám, tedy nemám takovouto zkušenost,
ale teoreticky mě to tak vychází, že by to mělo takto být,
a že by se to takto mělo spojit savikalpa s nirvikalpou v sahadža nirvikalpa samadhi...


Díky za rady. Ještě to zhutním. Aktuálně nyní:

vědomí = maskulinita = pozorovatel = svět (tvary i prostor) = já <-> "nestav" = ?
tvar hada s křídly + tvar člověka = tělo (pocit tělesna)
světlo není, feminita není

Nevím proč najednou od neděle jsem ta maskulinita jako vědomí, když předtím jsem byl světlo, ve kterém uvědomování probíhalo. Možná to přišlo se slábnutím toho světla.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 20:00:59

Jana píše:
Honzam píše:Maskulinita mizí v hlavě do "něčeho", co není ani existence ani neexistence ani něco. Je tu svět a ten svět jsem jako On.
Ta maskulinita je prázdná. Maskulinita je bez feminity. Feminita byla v hadovi a už není. Jako On ji nenacházím. Není láska. V srdci nic není.


Je to už jiné, než jsi psal ?
To světlo není vědomím. Když se na to světlo vědomí soustředí ("podívá se do nekonečna"), je to světlo feminní. Když ne, tak je v něm maskulinní projevený svět.


Maskulinní a feminní je pořád ještě dvojnost, mám zkušenost, že oheň v srdci veškerou dvojnost taví v jediné vědomé blažené bytí, které je dokonale bezpohlavní.

Nevím, jestli o tom někde někdy někdo psal, ale aby se ze dvou stalo jedno, musí být tři.

ON + ONA + BŮH (LÁSKA)

Neumím to dost dobře vysvětlit, ale to sjednocení celé existence je v Srdci, ne v lidské hlavě. Je zdrojem, ze kterého vzniká naše oddělenost a ve kterém opět zaniká.

Zcela jistě to, co se v Tobě děje, je přesně takové, jaké má být. Růži také nemusíš radit, jak se má rozvíjet.


Je jen maskulinita. Tak to teď je.

Na rok a půl mi mužsko-ženská polarita zmizela v tom slunci a poté ve světle, ale teď se zase objevila a aktuálně ženská část zmizela. Přijde mi, že nemám srdce - žádné pocity, žádné myšlenky, jen "brutální" maskulinita, která si uvědomuje všechno jako sebe.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 21:12:44

vostalpetr píše:
vědomí = maskulinita = pozorovatel = svět (tvary i prostor) = já <-> "nestav" = ?
tvar hada s křídly + tvar člověka = tělo (pocit tělesna)
světlo není, feminita není



Díky za vysvětlení,
jen jedno nechápu, proč tomu říkáš feminita a maskulinita ?


Tak to vnímám. Už před 4-mi lety, když došlo k odosobnění a kundalini se mi dostala do hlavy, začal jsem si uvědomovat ryzí ženskost a asi rok poté ryzí mužskost. Jako dvě oddělené polarity, které před 1,5 rokem splynuly do toho bezpohlavního slunce napravo od srdce. Popisuji to tady http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=53&t=39 jak jsou ty dva obrázky.

To slunce je pěkně nevychované dítě. Vlastně se z nich narodilo a teď upálilo feminitu a zdá se, že upálí i tu maskulinitu a získá jejich vlastnosti - hadí tělo, uzavření světa do sebe a asi se nakonec stane i vědomím. Ta maskulinita ale zatím zůstává. :D
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 21:45:20

vostalpetr píše:Tak tomu říkám mít Slunce v duši... :confused:


No je fakt, že když jsem se v tom Slunci tehdy uvědomil, tak to bylo asi 10x :D než při tom, co tady od 20.11. popisuji. To Slunce je To NEJ s čím jsem kdy měl tu čest. Klidně bych si dovolil tvrdit, že je absolutnem. Jenže mělo charakter bezpohlavní bytosti. Momentálně řádí jako zlatá ruka a ztratil jsem s ním identifikaci.

Pokud se stane vším, tak to bude:

:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Pokud Tím Všeho Sluncem pak zase budu:

:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 22:12:14

Jana píše:
Honzam píše:
Tak to vnímám. Už před 4-mi lety, když došlo k odosobnění a kundalini se mi dostala do hlavy, začal jsem si uvědomovat ryzí ženskost a asi rok poté ryzí mužskost. Jako dvě oddělené polarity, které před 1,5 rokem splynuly do toho bezpohlavního slunce napravo od srdce. Popisuji to tady http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=53&t=39 jak jsou ty dva obrázky.

To slunce je pěkně nevychované dítě. Vlastně se z nich narodilo a teď upálilo feminitu a zdá se, že upálí i tu maskulinitu a získá jejich vlastnosti - hadí tělo, uzavření světa do sebe a asi se nakonec stane i vědomím. Ta maskulinita ale zatím zůstává. :D

Jejda, Honzo!!! To je ono. :yes:

To je dokonalé. Ano. Bublina osobní duše praskne a duše se vylije do Božího Vědomí.

:)

PS: Už jen to rozfajrovat pozorností v srdci.


Nevím? Začíná to teď nějak doutnat přímo v bodě v hlavě, kde se teď nachází vědomí jako maskulinita. Pozornost je v hlavě. Napravo od srdce teď nic není.
Asi mi shoří mozek :D Pomalu ten "nestav" = požár.

Na 99,9% v bodě v přední části hlavy.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 22:44:55

Spíš takhle :crazy:

apophis.jpg
apophis.jpg (6.83 KiB) Zobrazeno 4785 krát
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod Honzam » úte 13. pro 2011 22:58:22

Zatím to ještě jde :D :

Stargate-SG1-Tanith.jpg
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 15:27:43

    jj,jak rika Karl Renz na vsechny ty otazky ohledne toho co delat-BE HAPPY(nemuzes udelat absolutne nic :) )
      roman
       
      Příspěvky: 265
      Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

      Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

      Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 15:38:56

        no nezavisi to ani na tom,kdyz proto udelas NIC a ani kdyz pro to udelas VSECHNO :)
          roman
           
          Příspěvky: 265
          Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

          Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

          Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 15:41:32

            jinak receno nemuzes udelat ani to NIC :)

              :D
              roman
               
              Příspěvky: 265
              Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

              Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

              Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 15:48:37

                ten vstup muzes tim NIC(neusilim)poskytnout,ale vstoupit musi On
                  roman
                   
                  Příspěvky: 265
                  Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                  Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

                  Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 15:55:26

                  já rozhodně nechci tvrdit, že nic co můžeš udělat, je tím správným NIC o které jde
                    no to spravny NIC nemuzes udelat :confused:
                      roman
                       
                      Příspěvky: 265
                      Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                      Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

                      Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 16:05:05

                        no ten tamas je spatnej start k tomu NIC,tamas je start k radzasu a radzas k sattve.A ta sattva(nebo sattvaradzas)je ten vstup k tomu NIC ktery nemuzes udelat.Proste tamas je otupely nic a sattva zivy NIC a mezi tim radzas-NECO(usili,aktivita,vasen)
                          roman
                           
                          Příspěvky: 265
                          Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                          Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

                          Nový příspěvekod rosada » stř 14. pro 2011 16:20:57

                          tamas je start k radzasu a radzas k sattve


                          Chlapi nechcete tu někde udělat slovníček pojmů, mohlo by se to to třeba jmenovat duchovňácký strašidýlka ;)
                          Uživatelský avatar
                          rosada
                           
                          Příspěvky: 1090
                          Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

                          Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

                          Nový příspěvekod rosada » stř 14. pro 2011 16:24:27

                          Mooji taky říká nedělat nic - There is nothing to do. - což se taky dá přeložit, že tu není nic k udělání.
                          Většinou se ho lidí pak ptaj, jak se to dělá a tak. :crazy:
                          K úsilí a neúsilí řekl toto: Úsilí, když je potřeba úsilí a bez úsilí, když není potřeba. ;)
                          Uživatelský avatar
                          rosada
                           
                          Příspěvky: 1090
                          Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

                          Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

                          Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 16:50:55

                          vostalpetr píše:
                          tamas je start k radzasu a radzas k sattve


                          Kdybych to měl nějak popsat obrazně, je třeba všechno toto transformovat, nebo spíše projít...
                            no jasne ze je to potreba projit a tim padem prekrocit(transcendovat)to je taky smysl duality.vsechno jsou to jen kvality mysli ne Byti.Je to cesta od kamene(nic)az po budhu(NIC),od totalni nevedomosti tamasu az po totalni i sattvu prekracujici Vedomi(to jsou ty ruzny stupne sebeuvedomeni jak pises).Jen pisu ze ten tamas asi nebude ten spravnej VSTUP jak pises,k uvedomeni si Skutecnosti,ikdyz vim ze si neco postoval o tom tamas samadhi,ale me tyhle 2 slova vubec nejdou k sobe,ale mozny je samozrejme vsechno,nechci to nak zpochybnovat.
                              roman
                               
                              Příspěvky: 265
                              Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                              Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

                              Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 17:00:57

                              vostalpetr píše:
                              Mooji taky říká nedělat nic


                              no a to v případě osoby znamená ten tamas, tedy tupost, ani neuvědomování si sebe sama,
                                ale proc by to melo znamenat tamas??prece nedelat nic muzes i se sattvickou mysli ne?
                                  roman
                                   
                                  Příspěvky: 265
                                  Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                                  Re: (Svaté) PŘIJÍMÁNÍ

                                  Nový příspěvekod roman » stř 14. pro 2011 17:30:04

                                    no je to neaktivita osoby,kde v mysli prevazuje sattva guna,kde mysl je jiz dostatecne procistena(to tvou bhogou :) )a je schopna prirozene byti v klidu.Kde ten klid neni netecnosti a tuposti tamasu.
                                      roman
                                       
                                      Příspěvky: 265
                                      Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                                      Další

                                      Zpět na Cokoliv je libo

                                      Kdo je online

                                      Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

                                      cron