Místní zemětřesení....:-D

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:19:56

přesunuté z jiného vlákna...
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:21:31

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 9:47:45



PS. Tenhle příspěvek jsem původně napsala sem viewtopic.php?f=224&t=2931&start=590 , ale zmizel.

Najdete ho v Subfóru. Nedivte se. když v Subfóru budete nacházet všechny moje reakce, které píšu jinde - přemísťuje je tam Jana, která mi zakazuje psát jinde než tam.

Cože???To snad ne... :(
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:22:53


Re: Počasí u nás

Příspěvekod Linda » ned 01. čer 2014 9:54:52

Jojo :)

Přesunula tam z vlákna "Mizení konatele" i to, co jsem včera večer napsala já a Petr Vostál k Irulanině příspěvku:




Linda píše:



irulan píše:
... to je presne ten rozpor mezi osobou nepodminenou spontaneitou a snahou dosahovat a udržovat nejake stavy. Nekonatelstvi - nemůžeš s tim nic dělat, nemůžeš to nijak podmínit a ovlivnit. Tim, ze se snažíš napodobovat a znovunastolovat podmínky, při kterých se něco stalo (aby se to opakovalo,prodluzovalo,prohlubovalo..), vytvaris pak treba i nesmyslne a rádoby univerzální poučky a návody. Treba sedění v lotosu či jiné praktiky.
Existuje velká řada dějů, které člověk nemůže ovlivnit. Například nedokážeme žádným způsobem přímo komunikovat s rostlinnými buňkami a přimět je, aby se začaly množit. Paradoxně je ale možné vytvořit určité podmínky, za kterých k tomu může začít docházet samo od sebe: když má rostlina dostatek vláhy, je větší pravděpodobnost, že se buňky začnou spontánně množit, než když se rostlina nezalévá a začne usychat.

Myslím, že rozumná duchovní praxe spočívá taky jen ve vytváření určitých podmínek současně s jasným chápáním, že celá řada nezbytných podmínek se nachází mimo dohled vědomí a mimo možnosti vědomého já je jakkoliv ovlivnit. To vede k naprostému sebevzdání. Člověk si jasně uvědomuje, že nemá sebemenší moc nad tím, jestli nastane neomezené prostorové vnímání bez vnímajícího já - stejně jako nemůže zařídit, aby se rostlinné buňky množily. Může nanejvýš vytvořit určité podmínky, nic víc. Podmínky, které by se v tomhle případě daly nazvat totální relaxací na všech úrovních, vytvářejících jedince.

Když se tohle jasně uvědomuje, zmizí očekávání, že by se tím dalo něčeho dosáhnout, a vědomí se utiší v současném okamžiku, bez ulpívání na čemkoliv. Existuje jen ustání v bezvýhradném Inšalláh - děj se Jeho vůle.



vostalpetr píše:
No není to zas tak úplně jednoduchý,
být bez touhy a bez cíle,
protože ego je vlastně jedna veliká směs tužeb...

ale každý úspěch a zkušenost "se počítá"

především v tom pochopení (ega) že každá snaha je kontraproduktivní...



Linda píše:
... protože právě ona ego vytváří.Uživatelský avatar
Linda Příspěvky: 764Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47





Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 9:57:13



Jana:
Zkouším dva experimenty:

1) zlepšení zraku
2) harmonická diskuze na Poradně v duchu spolupráce




Jani, máš k tomu nějaké vysvětlení, proč to přesouvání? Je to v rámci programu: harmonická diskuze na Poradně v duchu spolupráce?
Naposledy upravil Tara dne ned 01. čer 2014 9:58:04, celkově upraveno 1
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:28:56

Re: Počasí u nás

Příspěvekod irulan » ned 01. čer 2014 9:57:49

Počkej počkej....jeste před tvým příspěvkem jsem tam dala ja o zemetreseni, taky jsem si myslela, ze do "pocasi", ale je v subforu...je to nejaka chyba a nevím, jestli jsem ji nezpůsobila ja nepozornosti, či čím to bylo. Nedelala bych nejaky závěry, svádět to na Janu :what:

"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Linda » ned 01. čer 2014 10:00:07

irulan píše:
Počkej počkej....jeste před tvým příspěvkem jsem tam dala ja o zemetreseni, taky jsem si myslela, ze do "pocasi", ale je v subforu...je to nejaka chyba a nevím, jestli jsem ji nezpůsobila ja nepozornosti, či čím to bylo. Nedává dela bych to na Janu :what:
Jana tam přesunula Tvůj i můj příspěvek, asi aby bylo jasné téma - protože jinak by to tam nedávalo smysl.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 10:04:19

To přesouvání nevidím jako šťastné, protože už i tak se tady vyznat mezi fory, vlákny, subfory je těžké. Obvykle když někde reraguji, tak se snažím zapamatovat název vlákna nebo obsah vlákna, o čem se tam psalo a když bych se k tomu chtěla vrátit, tak už to nenajdu.
Administrátor by podle mne toto dělat neměl i když by jeho motivací bylo zlepšení přehlednosti, protože podle mne způsobí pravý opak no a o přispění k větší harmonizaci v duchu spolupráce na Poradně ani nemluvě.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Linda » ned 01. čer 2014 10:05:05

irulan píše:
Počkej počkej....jeste před tvým příspěvkem jsem tam dala ja o zemetreseni, taky jsem si myslela, ze do "pocasi", ale je v subforu...je to nejaka chyba a nevím, jestli jsem ji nezpůsobila ja nepozornosti, či čím to bylo. Nedelala bych nejaky závěry, svádět to na Janu :what:
Na Janu nic nesvádím: v sz mi kateRgoricky oznámila svůj požadavek, že smím psát jen do subfóra, a trvá na tom.

Nemyslím si, že v tom co píšu je něco závadného, a tak píšu dál sem a ona moje příspěvky přemísťuje tam. A s nimi někdy i předcházející příspěvek někoho jiného, na který jsem reagovala. Nebo přesune příspěvek někoho, kdo zareagoval na ten můj - viz viewtopic.php?f=277&t=3148&p=76245#p76243

Taková hra :) na to, kdo to dřív vzdá :D


Re: Počasí u nás

Příspěvekod irulan » ned 01. čer 2014 10:12:21

Linda píše:

irulan píše:
Počkej počkej....jeste před tvým příspěvkem jsem tam dala ja o zemetreseni, taky jsem si myslela, ze do "pocasi", ale je v subforu...je to nejaka chyba a nevím, jestli jsem ji nezpůsobila ja nepozornosti, či čím to bylo. Nedelala bych nejaky závěry, svádět to na Janu :what:
Na Janu nic nesvádím: v sz mi kategoricky oznámila svůj požadavek, že smím psát jen do subfóra, a trvá na tom.

Nemyslím si, že v tom co píšu je něco závadného, a tak píšu dál sem a ona moje příspěvky přemísťuje tam. A s nimi někdy i předcházející příspěvek někoho jiného, na který jsem reagovala. Nebo přesune příspěvek někoho, kdo zareagoval na ten můj - viz viewtopic.php?f=277&t=3148&p=76245#p76243

Taková hra :) na to, kdo to dřív vzdá :D
Cože? A proboha proc? Uz jsem z toho tady jelen..



Kód: Vybrat vše
Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 10:15:52

A měla k tomu nějaké vysvětlení???? Mi nad tím zůstává taky rozum stát... :knock:



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Linda » ned 01. čer 2014 10:17:13

tohle:




Linda píše:



Jana píše:
Stojíš o fórum, do kterého nebudu mít přístup. Tedy nedělej kompromisy a nechoď, prosím, do fóra, do kterého mám přístup.
Až uvidím, že stejné Tvé nabídce vyhověli všichni ostatní, kteří veřejně projevili zájem vytvořit fórum, do kterého nemáš přístup, a že do společné diskuse už nikdo z nich nepíše, budu uvažovat o možnosti se k nim připojit.

Do té doby se měj pěkně a zkus to s námi vydržet :)

Lída



Jana píše:
Lído,

takže ber na vědomí, že nebudu mít zábrany Tvé reakce na mé reakce mazat, případně, že se budou opakovat, budu Tě banovat a to jsem proti Tobě ještě nesmírně velkorysá, že Ti dávám k dispozici vlastní Subfórum, kam nebudu vstupovat, Ty bys pro mě neudělala ani to, Ty bys mě nemusela banovat, protože bys mi zamezila na Tvé fórum přístup rovnou.

Nejsem prašivá a nejsem nic jiného, než Ty.
Měj se krásně,

Jana


Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 10:22:00

Ze kterého data to je, Lindo, ty SZ?


Re: Počasí u nás

Příspěvekod Linda » ned 01. čer 2014 10:24:07

ta moje je ze sob 31. kvě 2014 10:48:15
Janina ze sob 31. kvě 2014 11:04:22



Re: Počasí u nás

Příspěvekod irulan » ned 01. čer 2014 10:27:27

No Lído, jestli ti Jana vadí, pak je ti nejakym zpusobem souzena...měla bys to vadeni obejmout a prijmout :D
(Vubec se nedivím, jak vy dvě reagujete, však jiná nejsem)
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:35:09

Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 10:28:02

Co k tomu říct, že...

Moje příspěvky asi nepřesouvá, nebo jsem si toho nevšimla a na mé přání mne zabanovat, které vzniklo v den, kdy zabanovala armina a Petru, také nebylo reagováno.
Tak fakt nevím, co už si o tom myslet.
Hold hra je hra a vyhrává ten, kdo má moc. Ovšem nevím, jestli bych o takovou výhru stála...



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Linda » ned 01. čer 2014 10:35:18




irulan píše:
No Lído, jestli ti Jana vadí, pak je ti nejakym zpusobem souzena...měla bys to vadeni obejmout a prijmout :D
(Vubec se nedivím, jak vy dvě reagujete, však jiná nejsem)
To víš že jo :) dá se s tím pracovat - dřív bych asi reagovala jinak.

Na její sz s požadavkem, abych psala jen do svého subfóra, jsem jí v sob 31. kvě 2014 10:14:25 odpověděla



Jano,

vážím si Tvé ochoty. Souhlasila jsem ale s Tvou nabídkou Petře a mně jen proto, že by tak mohla vzniknout oblast, která by se stala jakýmsi "samostatným fórem" v tom Tvém: že by tak vzniklo "Nové fórum" pro všechny zájemce, o kterém se tak obšírně diskutovalo. Jenže Petra ani nikdo další neprojevil o Tvou nabídku zájem, a tak i já dávám přednost tomu nechat všechno při starém, žádné samostatné fórum nezřizovat ani pro mě.

Budeš-li souhlasit, můžeme se ale dohodnout, že my dvě nebudeme na sebe v diskusi reagovat.

Přeju Ti pěkný víkend

Lída

ale ona mou nabídku ignorovala a dál trvala na tom, že mám psát jen do subfóra.





Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 10:39:46

irulan píše:
No Lído, jestli ti Jana vadí, pak je ti nejakym zpusobem souzena...měla bys to vadeni obejmout a prijmout :D
(Vubec se nedivím, jak vy dvě reagujete, však jiná nejsem)
Vyjádřím se za sebe. Mne Jana nevadí, je to hold Jana, (Tara, irulan, Linda, Pavla, petra atd.), každý jsme svůj specifický originál, který nějak spoluvytváří to, co se v prostoru děje.
Tím společným prostorem pro nás je zde prostor Poradny, který spravuje Jana a spravuje ho svým specifickým způsobem. Má na to právo.
Každý její zásah, moderování i každá naše reakce tvoří ducha prostoru, takový potom ten prostor je.
Že Jana spravuje prostor svým způsobem (každý si udělá představu podle svého vnímání a posouzení) je jedna věc. Druhá věc je, jak se já, ty, on, ona v takovém prostoru cítí.
Já teda ne moc dobře.
Technicky je dobře udělaný, mě např. vyhovuje, jak mi Jana nastavila forum Tara - bez možnosti diskuze. Často se tam vracím, když něco hledám, co mě osolovilo a zde vím, kde to mám bez nabalených dalších slov a třeba i někdo další sem chodí číst nebo koukat.
Nevyhovuje mi, JAK se zde Jana chová, jak zasahuje - z titulu moci, neadekvátně a čistě jak jí to pasuje do krámu. S tím hluboce nesouhlasím (s jejím zasahováním - JAK - byť má na to právo) a při první příležitosti, pokud se najde jiný, vhodný prostor, se ráda přesunu jinam. Jak jsem psala, nevyhovuje mi ani to, JAK vystupuje vostálpetr. Normálně do hospod pátých cenových skupin nechodím, zde je mi servírovaná aniž bych o to stála.Tara Příspěvky: 280Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22



Re: Počasí u nás

Příspěvekod irulan » ned 01. čer 2014 10:53:53




Linda píše:



irulan píše:
No Lído, jestli ti Jana vadí, pak je ti nejakym zpusobem souzena...měla bys to vadeni obejmout a prijmout :D
(Vubec se nedivím, jak vy dvě reagujete, však jiná nejsem)
To víš že jo :) dá se s tím pracovat - dřív bych asi reagovala jinak.

Na její sz s požadavkem, abych psala jen do svého subfóra, jsem jí v sob 31. kvě 2014 10:14:25 odpověděla



Jano,

vážím si Tvé ochoty. Souhlasila jsem ale s Tvou nabídkou Petře a mně jen proto, že by tak mohla vzniknout oblast, která by se stala jakýmsi "samostatným fórem" v tom Tvém: že by tak vzniklo "Nové fórum" pro všechny zájemce, o kterém se tak obšírně diskutovalo. Jenže Petra ani nikdo další neprojevil o Tvou nabídku zájem, a tak i já dávám přednost tomu nechat všechno při starém, žádné samostatné fórum nezřizovat ani pro mě.

Budeš-li souhlasit, můžeme se ale dohodnout, že my dvě nebudeme na sebe v diskusi reagovat.

Přeju Ti pěkný víkend

Lída

ale ona mou nabídku ignorovala a dál trvala na tom, že mám psát jen do subfóra.
To je mi trochu líto. Blby je, ze většinou to, co chceme vyčlenit z zivota a vyhnout se tomu, nás stejne dostihne a budeme muset se s tim "poprat" zblízka. Vy jste obě fajn inteligentní a příjemní lidičky, ale dohromady vám to nejak nejde...



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Petra » ned 01. čer 2014 10:58:47

.
Vždyť už jsem psala, že se každý má nejdříve podívat, do čího fóra píše. Když je to Janino, je nebezpečí, že příspěvek zmizí.
Když je to zajímavá diskuze a člověk ji chce mít necenzůrovanovou, tak si ji může přenést do svého fóra -třeba pod názvem Zmizení konatele -2.
:)



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Linda » ned 01. čer 2014 10:59:20

Beru to tak, že všechno je k něčemu a nic se neobjevuje náhodou.

Tara napsala "pokud se najde jiný, vhodný prostor, se ráda přesunu jinam" a možná by se nás takových našlo víc. Zatím ale ta možnost není, a tak to tu beru jako trenažér. Učit se reagovat jinak než obvyklým "útok nebo útěk" má taky smysl, a možná větší, než si v pohodě povídat někde jinde.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Petra » ned 01. čer 2014 11:00:31




Linda píše:

Nedivte se, když v Subfóru budete nacházet všechny moje reakce, které píšu jinde - přemísťuje je tam Jana, která mi zakazuje psát jinde než tam.

Místní zemětřesení :D

To snad ne?!
:what:



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Petra » ned 01. čer 2014 11:08:32




Jana píše:
Co se týče druhého experimentu:
2) harmonická diskuze na Poradně v duchu spolupráce

Papadev upozornil na kopání do zadku na Poradně a objevila se vize zářivého láskyplného prostoru, kde je všem fajn.

V tu chvíli jsem si uvědomila, že nejsem spasitel, nejsem nic víc, než kdokoliv z Vás, všichni máte úplně stejné možnosti, protože je ve Vás stejná podstata jako ve mně. To ovšem nevylučuje možnost plnit každému to, co mu vidím na očích.

Objevil se tady kupříkladu příspěvek:



"Návštěvník-Linda"


armin píše:
Takže pokud někdo je té vůle založit fórum, kam by se Jana ani Petr se svými produkty nedostali, tak se tam rád přestěhuji.
Nikdo se k tomu nemá. Ty jsi už kdysi fórum měl, praxi s tím máš, tak bys ho mohl založit.

A jelikož se nikdo k tomu splnění přání neměl, tak jsem takové fórum, kam já a Petr nemůžeme psát, stvořila tady.

Zkoumala jsem, proč u Armina-Miroslava a Atmanky na tom, aby psali jen tam, netrvám, protože oni docela férově psali většinou pod svým jménem a tak je jejich projev celkem čitelný, tím Návštěvníkem, který tady rozehrával psychoanalýzy iluze, kopání do zadku a zahánění do kouta byla zpravidla anonymně Lída.

Lídy si vážím a nemám zájem, aby někdo musel tady přijít o její kolikrát velmi dobré neosobní postřehy, což by se asi velice rychle stalo, jelikož nemám problém zabanovat bez pardonu každého, kdo tady začne rozehrávat nějaké konfliktní situace. V Subfóru si může psát cokoliv, klidně i tyhle psychohrátky, je to jen její věc, co tam bude mít, je tam stejně neomezený prostor, jako tady na Poradně, takže tam může vznikat cokoliv.

Žádám od Lídy jen jedno, aby tady nevznikala nějaká nevyváženost, ve které bych já měla být tou lepší, tolerantnější a láskyplnější, než ona.
Přála si fórum, na které nesmím já, má ho s tím, že bude respektovat, že nebude psát na fórum, na které píšu já.
Pokud bude chtít všechny výhody jen sama pro sebe bez ohledu na to, že stejné není ochotna poskytnout i ona mně a začne psát kamkoliv do zbytku fóra, tak okamžitě banuji všechny její přístupy, na to jsem ji písemně po marné snaze se s ní domluvit, upozornila.

Věřím, že to její fórum bude prosperující, protože tam může psát například Luck a další, kteří nemají zájem komunikovat s Petrem Vostálem, se mnou a s anonymními Návštěvníky.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 11:08:56




Petra píše:
.
Vždyť už jsem psala, že se každý má nejdříve podívat, do čího fóra píše. Když je to Janino, je nebezpečí, že příspěvek zmizí.
Když je to zajímavá diskuze a člověk ji chce mít necenzůrovanovou, tak si ji může přenést do svého fóra -třeba pod názvem Zmizení konatele -2.
:)
Obvykle se reaguje spontánně a tam, kde mne něco osloví. Nedívám se, kde reaguji, na vlákně koho a zda tu něco hrozí, nebo nehrozí. A taky se často nepřihlašuji jako Tara, protože je to krom navíc, to přihlášení a často využívám anonymní přihlášení, jen když chci dát něco do fora Tara, tak se "musím" přihlásit, jinak nevidím důvod se přihlašovat a dávat si na krk nálepku, kdo píše. Vyhovuje mi to takto a je ta možnost to mít takto. V poslední době ale i Jana je proti tomu, aby někdo psal anonymně, tak nevím, jak to dopadne. Např. zulina sem taky píše jenom jako anonym, nemá potřebu se tu ani registrovat, protože jí to takto vyhovuje.
:what:



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 11:09:35

Vysvětlení je tady.

Lída si přála fórum, na které nemůžu psát , zřídila jsem jí ho a abych nebyla lepší, tolerantnější a láskyplnější než ona, tak si přeji fórum, na které nemůže psát Lída.

Doufám, že to jsi Lído ochotná respektovat a že tohle byl opravdu Tvůj poslední příspěvek v místě, kam můžu já psát. Díky.
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:40:44

Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 11:11:46

Návštěvník píše:

Petra píše:
.
Vždyť už jsem psala, že se každý má nejdříve podívat, do čího fóra píše. Když je to Janino, je nebezpečí, že příspěvek zmizí.
Když je to zajímavá diskuze a člověk ji chce mít necenzůrovanovou, tak si ji může přenést do svého fóra -třeba pod názvem Zmizení konatele -2.
:)
Obvykle se reaguje spontánně a tam, kde mne něco osloví. Nedívám se, kde reaguji, na vlákně koho a zda tu něco hrozí, nebo nehrozí. A taky se často nepřihlašuji jako Tara, protože je to krom navíc, to přihlášení a často využívám anonymní přihlášení, jen když chci dát něco do fora Tara, tak se "musím" přihlásit, jinak nevidím důvod se přihlašovat a dávat si na krk nálepku, kdo píše. Vyhovuje mi to takto a je ta možnost to mít takto. V poslední době ale i Jana je proti tomu, aby někdo psal anonymně, tak nevím, jak to dopadne. Např. zulina sem taky píše jenom jako anonym, nemá potřebu se tu ani registrovat, protože jí to takto vyhovuje.
:what:

Lídě jsem poradila, ať si dá své fórum do oblíbených a nevstupuje z portálu, tak ji nebude lákat reagovat na příspěvky ve fóru, do kterého mám přístup a já to mám s Vostálpetrem zařízené tak, že do jejího fóra nemůžeme psát.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 11:14:52

Jak se začne dělit, Jani (vzpomeň vytvoření Posvátného háje na FJZ), je to začátek konce...

Např. na Lídino forum bych nemohla psát jako návštěvník, je to tak? Musela bych se vždycky přihlásit?



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 11:16:34




Tara píše:



irulan píše:
No Lído, jestli ti Jana vadí, pak je ti nejakym zpusobem souzena...měla bys to vadeni obejmout a prijmout :D
(Vubec se nedivím, jak vy dvě reagujete, však jiná nejsem)
Vyjádřím se za sebe. Mne Jana nevadí, je to hold Jana, (Tara, irulan, Linda, Pavla, petra atd.), každý jsme svůj specifický originál, který nějak spoluvytváří to, co se v prostoru děje.
Tím společným prostorem pro nás je zde prostor Poradny, který spravuje Jana a spravuje ho svým specifickým způsobem. Má na to právo.
Každý její zásah, moderování i každá naše reakce tvoří ducha prostoru, takový potom ten prostor je.
Že Jana spravuje prostor svým způsobem (každý si udělá představu podle svého vnímání a posouzení) je jedna věc. Druhá věc je, jak se já, ty, on, ona v takovém prostoru cítí.
Já teda ne moc dobře.
Technicky je dobře udělaný, mě např. vyhovuje, jak mi Jana nastavila forum Tara - bez možnosti diskuze. Často se tam vracím, když něco hledám, co mě osolovilo a zde vím, kde to mám bez nabalených dalších slov a třeba i někdo další sem chodí číst nebo koukat.
Nevyhovuje mi, JAK se zde Jana chová, jak zasahuje - z titulu moci, neadekvátně a čistě jak jí to pasuje do krámu. S tím hluboce nesouhlasím (s jejím zasahováním - JAK - byť má na to právo) a při první příležitosti, pokud se najde jiný, vhodný prostor, se ráda přesunu jinam. Jak jsem psala, nevyhovuje mi ani to, JAK vystupuje vostálpetr. Normálně do hospod pátých cenových skupin nechodím, zde je mi servírovaná aniž bych o to stála.

Taro, tím pádem je i pro Tebe Subfórum jako stvořené, nemám tam přístup pro psaní, tudíž tam nemohu ani psát a ani se o tenhle prostor nebudu starat a nebudeš tam potkávat ani Vostálpetra.




Re: Počasí u nás

Příspěvekod irulan » ned 01. čer 2014 11:18:25




Tara píše:



irulan píše:
No Lído, jestli ti Jana vadí, pak je ti nejakym zpusobem souzena...měla bys to vadeni obejmout a prijmout :D
(Vubec se nedivím, jak vy dvě reagujete, však jiná nejsem)
Vyjádřím se za sebe. Mne Jana nevadí, je to hold Jana, (Tara, irulan, Linda, Pavla, petra atd.), každý jsme svůj specifický originál, který nějak spoluvytváří to, co se v prostoru děje.
Tím společným prostorem pro nás je zde prostor Poradny, který spravuje Jana a spravuje ho svým specifickým způsobem. Má na to právo.
Každý její zásah, moderování i každá naše reakce tvoří ducha prostoru, takový potom ten prostor je.
Že Jana spravuje prostor svým způsobem (každý si udělá představu podle svého vnímání a posouzení) je jedna věc. Druhá věc je, jak se já, ty, on, ona v takovém prostoru cítí.
Já teda ne moc dobře.
Technicky je dobře udělaný, mě např. vyhovuje, jak mi Jana nastavila forum Tara - bez možnosti diskuze. Často se tam vracím, když něco hledám, co mě osolovilo a zde vím, kde to mám bez nabalených dalších slov a třeba i někdo další sem chodí číst nebo koukat.
Nevyhovuje mi, JAK se zde Jana chová, jak zasahuje - z titulu moci, neadekvátně a čistě jak jí to pasuje do krámu. S tím hluboce nesouhlasím (s jejím zasahováním - JAK - byť má na to právo) a při první příležitosti, pokud se najde jiný, vhodný prostor, se ráda přesunu jinam. Jak jsem psala, nevyhovuje mi ani to, JAK vystupuje vostálpetr. Normálně do hospod pátých cenových skupin nechodím, zde je mi servírovaná aniž bych o to stála.
Dík za odpoved :)
Kazdej jsme originál, to se mi líbí, jak jsi to napsala. A tak je to i ve světe, setkáváme se s různými situacemi a lidmi bez ohledu na to, jestli si je vybíráme. No a tady jsou taky různí lide. Kdyz nám něco vadí, mužem zkoušet změnit svět a jiné, ale většinou to proste nejde. Leda tak sebe, mužem změnit svůj pohled a tim i postoje, tim, ze si všímáme treba vlastního vzteku nebo nechuti, nebo se mužem treba sebrat a jít, kdyz to nejde. To se stává často, ale pak se tyhle situace pravděpodobně opakuji zase někde jinde (treba jiný forum).
Janina doteď zasahovala, myslím si, minimalne a snažila se vyhovět pokud mozno všem. Pak se ji všechno sesypalo na hlavu, nelze všem spravedlivé vyhovět. A navíc soustavne narážky na jeji komentáře a jeji život. Vždyť treba Armin dokáže tak zajímavě psát treba o prazdnu, jenže ho porad někde dráždí Janiny "nesmyslne" výroky, ale halt na to zřejmě nemůže hodit bobek. Jestli Janina "nadrzuje" vostalpetrovi - nedivím se, ma ho rada a nechce o nej přijít, je to normálně lidsky, nejsme roboti bez citu. Aby tady admin musel byt naprosto nestranný, tak nejlépe nikoho neznat a nezapojovat se.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 11:19:14

Víš, že jsem vždy vystupovala proti založení Posvátného háje a mohli bychom se z toho už poučit, že to nebylo funkční řešení, ale kdo ví...

To, co navrhuješ a nejen navrhuješ, už podle toho konáš - přenášíš nebo mažeš, popř. hrozíš zabanováním, když se bude psát jinam, než kam ty chceš, už tady jednou bylo...



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Petra » ned 01. čer 2014 11:20:29

Jestli je opravdu zájem o nové fórum v duchu JZ a nevadilo by účastníkům, že ho otevřu já, tak bych se o to pokusila. Neumím to sice, ale mohl by mi pomoci syn, doufám.
Nemám taky dost času. Až za rok to bude lepší.

Mohu slíbit, že ho nikdy nebudu vidět jako svoje fórum, ale jen jako naše. To znamená, že všechna rozhodnutí by byla společná.
Kdo o to má zájem, tak ať mi dá tady nebo na vlákně Nové fórum vědět. Popřípadě i s návrhy, jak by mělo nové fórum vypadat/fungovat.

:)


Re: Počasí u nás

Příspěvekod roman » ned 01. čer 2014 11:21:24




Tara píše:
z titulu mociVíš, to máš těžký vytvořit prostor, který nebude na pozadí nějaké formy síly, moci-jak píšeš("z titulu moci"), protože jediný takový prostor je svobodný ve všech projevech, včetně vulgarit, agitací, smysluplné diskuse, nesmysluplné diskuse, apod. Každý projev je akceptovaný a slučujicí se s tak duchem svobodného fora. Tato forma se mi zdá se vám z nějakého pro mně nepochopitelného důvodu ale nezamlouvá.Pak je tady možnost řekněme demokratického fora, kde se vytvoří nějaké podmínky, pravidla fora třeba hlasovaním, kde bude asi většina spokojena, ale je to stále síla většiny proti menšinovému názoru, takže i zde bude nějaká forma "titulu moci", ikdyž to na první pohled může vypadat jinak.Pak ješte zbývá forum, kde veškeré pravidla a nároky si klade provozovatel fora sám.Takže s tím forem bez projevu moci bych byl opatrnej. Ta možnost tu určitě je, třeba tady(ikdyž ted jak tak koukám Jana taky nak čachruje:-)), ale paradoxně pro většinu co chtějí jiné forum je takové forum zase příliš svobodné. Vždyt i omezení vulgarity pomocí pravidla je již formou uplatnění moci, ikdyž tato moc může být nastolena demokratickou formou.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 11:25:05

Já se hlásím - Tara - jen o zřízení bych asi dala vědět SZ nebo na e-mail těm, kteří o to stojí, kteří se o to přihlásí. Nezveřejňovala bych adresu veřejně...

Tzn. je dobré, jak jsi teď napsala, - ať se ten,kdo má zájem o přesunutí se na jiné forum - ať se přihlásí.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 11:25:54




irulan píše:
Kazdej jsme originál, to se mi líbí, jak jsi to napsala. A tak je to i ve světe, setkáváme se s různými situacemi a lidmi bez ohledu na to, jestli si je vybíráme. No a tady jsou taky různí lide. Kdyz nám něco vadí, mužem zkoušet změnit svět a jiné, ale většinou to proste nejde. Leda tak sebe, mužem změnit svůj pohled a tim i postoje, tim, ze si všímáme treba vlastního vzteku nebo nechuti, nebo se mužem treba sebrat a jít, kdyz to nejde. To se stává často, ale pak se tyhle situace pravděpodobně opakuji zase někde jinde (treba jiný forum).
Janina doteď zasahovala, myslím si, minimalne a snažila se vyhovět pokud mozno všem. Pak se ji všechno sesypalo na hlavu, nelze všem spravedlivé vyhovět. A navíc soustavne narážky na jeji komentáře a jeji život. Vždyť treba Armin dokáže tak zajímavě psát treba o prazdnu, jenže ho porad někde dráždí Janiny "nesmyslne" výroky, ale halt na to zřejmě nemůže hodit bobek. Jestli Janina "nadrzuje" vostalpetrovi - nedivím se, ma ho rada a nechce o nej přijít, je to normálně lidsky, nejsme roboti bez citu. Aby tady admin musel byt naprosto nestranný, tak nejlépe nikoho neznat a nezapojovat se.
Nadržuji Vostálpetrovi, protože vidí v psychoanalýzách iluze oddělenosti (ega) stejné nesmyslné tlachání, jako vidí Roman nebo já. Ale na Lídiném subfóru je i tohle možné, pokud Vám to Lída strpí.

O co tady jde, je naše skutečné pravé Já, tudíž je nesmysl dělat rozbory nějakého iluzorního já někoho druhého, které není skutečným pravým Já.




Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 11:28:15



Vždyt i omezení vulgarity pomocí pravidla je již formou uplatnění moci, ikdyž tato moc může být nastolena demokratickou formou.

Přijde ti normální, když si sama Jana dá pravidlo, že děkuje za reakce v duchu přátelství, respektu a úcty a pak na toto vlákno píše vostál své vulgarity a jí to nevadí, nic s tím neudělá a zabanuje armina a Petru?
No o čem to je? :what:
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:46:00

Re: Počasí u nás

Příspěvekod irulan » ned 01. čer 2014 11:32:46

Jana píše:
...
Nadržuji Vostálpetrovi.....
Jani, to nebyla kritika.




Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 11:34:12

Návštěvník píše:


Vždyt i omezení vulgarity pomocí pravidla je již formou uplatnění moci, ikdyž tato moc může být nastolena demokratickou formou.

Přijde ti normální, když si sama Jana dá pravidlo, že děkuje za reakce v duchu přátelství, respektu a úcty a pak na toto vlákno píše vostál své vulgarity a jí to nevadí, nic s tím neudělá a zabanuje armina a Petru?
No o čem to je? :what:
Přečti si to pořádně, děkuji sama sobě, že reaguji v duchu přátelství, respektu a úcty, je to moje afirmace, která slouží výhradně mně.

:)


Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 11:34:45


irulan píše:



Jana píše:
...
Nadržuji Vostálpetrovi.....
Jani, to nebyla kritika.

Irulan, jsi zlatá.
:)




Re: Počasí u nás

Příspěvekod roman » ned 01. čer 2014 11:36:27




Návštěvník píše:


Vždyt i omezení vulgarity pomocí pravidla je již formou uplatnění moci, ikdyž tato moc může být nastolena demokratickou formou.

Přijde ti normální, když si sama Jana dá pravidlo, že děkuje za reakce v duchu přátelství, respektu a úcty a pak na toto vlákno píše vostál své vulgarity a jí to nevadí, nic s tím neudělá a zabanuje armina a Petru?
No o čem to je? :what:No normální těžko řict, ale blbý mi to přijde, to je fakt. Tak budto nechám projevy svobodný a nepíšu nic o respektu a úctě, nebo to potírám všude. Ale zas samo respektuju, že je to její forum a každej to vidí jinak. I to, že i vulgarita může být ve jménu respektu. Ale to je na jinou diskusi.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 11:38:46



Jana: Nadržuji Vostálpetrovi, protože vidí v psychoanalýzách iluze oddělenosti (ega) stejné nesmyslné tlachání, jako vidí Roman nebo já. Ale na Lídiném subfóru je i tohle možné, pokud Vám to Lída strpí.

O co tady jde, je naše skutečné pravé Já, tudíž je nesmysl dělat rozbory nějakého iluzorního já někoho druhého, které není skutečným pravým Já.

Tedy popisování procesu seberozpomínání, sebenalézání je pro tebe, Romana a Vostála tlacháním, protože neexistuje nic, než Já, Láska.

Ano, to je přesně ten bod, ve kterém se v duskuzích střetávají dvě skupiny - jedna, vědoucí, že je stále ještě na cestě sebenacházení se, uvědomování si a druhá, která už to má, protože neexistuje nic než Já, Láska, popř. u Vostála hovno.

Je to těžké potom sladit takové skupiny tak, aby na Poradně byla harmonie a jasný prosotro, nebo jak jsi to psala, že máš vizi.

Ale přece jen jedna věc - podle míry tolerantnosti se pozná, kdo více tlačí (tlak, přesvědčování až vulgarita) či pochopení v duchu výroku: "Moudrý se nesnaží spícího probudit", protože ví, že všechno má svůj čas...




Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 11:39:51




Jana píše:



Návštěvník píše:


Vždyt i omezení vulgarity pomocí pravidla je již formou uplatnění moci, ikdyž tato moc může být nastolena demokratickou formou.

Přijde ti normální, když si sama Jana dá pravidlo, že děkuje za reakce v duchu přátelství, respektu a úcty a pak na toto vlákno píše vostál své vulgarity a jí to nevadí, nic s tím neudělá a zabanuje armina a Petru?
No o čem to je? :what:
Přečti si to pořádně, děkuji sama sobě, že reaguji v duchu přátelství, respektu a úcty, je to moje afirmace, která slouží výhradně mně.

:)
To jsi změnila? Zajímavé...




Re: Počasí u nás

Příspěvekod roman » ned 01. čer 2014 11:41:35




roman píše:



Návštěvník píše:


Vždyt i omezení vulgarity pomocí pravidla je již formou uplatnění moci, ikdyž tato moc může být nastolena demokratickou formou.

Přijde ti normální, když si sama Jana dá pravidlo, že děkuje za reakce v duchu přátelství, respektu a úcty a pak na toto vlákno píše vostál své vulgarity a jí to nevadí, nic s tím neudělá a zabanuje armina a Petru?
No o čem to je? :what:No normální těžko řict, ale blbý mi to přijde, to je fakt. Tak budto nechám projevy svobodný a nepíšu nic o respektu a úctě, nebo to potírám všude. Ale zas samo respektuju, že je to její forum a každej to vidí jinak. I to, že i vulgarita může být ve jménu respektu. Ale to je na jinou diskusi.

děkuji sama sobě, že reaguji v duchu přátelství, respektu a úcty, je to moje afirmace, která slouží výhradně mně.
aha, vysvětlení :) tak pak ok, nak jsem to nečetl, tak jsem reagoval v domění, že navštěvník použil relevantní argument



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 11:43:39

Ne, to pravidlo Jana změnila, znělo jinak. Bohužel nyní už to není dokazatelné, když ho změnila. Pokud není mnou jinde citované - v době, kdy jsem několikrát ukazovala na rozpor s tímto pravidlem. Je zajímavé, že až nyní se k tomu Jana vyjadřuje, že je to afirmace pro ni - jasně, když ho změnila.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod malpan » ned 01. čer 2014 11:46:38




Jana píše:
O co tady jde, je naše skutečné pravé Já, tudíž je nesmysl dělat rozbory nějakého iluzorního já někoho druhého, které není skutečným pravým Já.
Dokážeš si odpovědět na jednoduchou otázku: Jak to víš? Teda přesněji, jak to víš Ty, bez ohledu na to, kdo co kde napsal...? Mě to neříkej, odpověz prosím jen sobě.
Jak chceš poznat Já, když zavrhuješ poznání já? Pokud jej chceš překročit jako neJá, pak potřebuješ vědět, co to překračuješ...



Re: Počasí u nás

Příspěvekod vostalpetr » ned 01. čer 2014 11:52:56




Jana píše:
Vysvětlení je tady.

Lída si přála fórum, na které nemůžu psát , zřídila jsem jí ho a abych nebyla lepší, tolerantnější a láskyplnější než ona, tak si přeji fórum, na které nemůže psát Lída.

Doufám, že to jsi Lído ochotná respektovat a že tohle byl opravdu Tvůj poslední příspěvek v místě, kam můžu já psát. Díky.

:D :D :D :D :D


Koukám, že Jana je můj dobrej žák.... :D :D :D

Chtěli jste forum bez mě a bez ní,
a nebyli jste schopni si ho udělat,
tak vám ho udělala...

No a recipročně, aby nebyla pozádu ve vymýšlení pitomostí přesouvá vaše příspěvky.... :D :D :D


Já třeba osobně taky nevidím, proč bych neměl vymýšlet pitominy, když je klidně druzí vymýšlejí,
no řekněte mně, proč bych to neměl dělat ???
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:51:16

Re: Počasí u nás

Příspěvekod vostalpetr » ned 01. čer 2014 11:57:18




malpan píše:



Jana píše:
O co tady jde, je naše skutečné pravé Já, tudíž je nesmysl dělat rozbory nějakého iluzorního já někoho druhého, které není skutečným pravým Já.
Dokážeš si odpovědět na jednoduchou otázku: Jak to víš? Teda přesněji, jak to víš Ty, bez ohledu na to, kdo co kde napsal...? Mě to neříkej, odpověz prosím jen sobě.
Jak chceš poznat Já, když zavrhuješ poznání já? Pokud jej chceš překročit jako neJá, pak potřebuješ vědět, co to překračuješ...


No v podstatě, když bys použil třeba metodu neti neti,
pak nic z toho co děláš není Já...

A nebo použiješ metodu Všechno je Já (láska) a pak jakýkoliv skutek je Já

Dvě protikladné metody, které vystihují ne-dvojnost... :D


(samozřejmě, záleží pak jen na tvé mysli, jaký vymyslí kokotárny dle svých tendencí...)



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 12:06:16




Návštěvník píše:



Jana píše:
Přečti si to pořádně, děkuji sama sobě, že reaguji v duchu přátelství, respektu a úcty, je to moje afirmace, která slouží výhradně mně.

:)
To jsi změnila? Zajímavé...

Už je to tam hodně dlouho, bylo to hned po tom, co Vostálpetr napsal po napsání těch pravidel první hovno, tak mi došlo, že si tahle pravidla můžu žádat akorát sama po sobě, ale že to není vůbec špatný.

:D



Re: Počasí u nás

Příspěvekod roman » ned 01. čer 2014 12:07:02



Tedy popisování procesu seberozpomínání, sebenalézání je pro tebe, Romana a Vostála tlacháním, protože neexistuje nic, než Já, Láska.
No ješte k tomu tlachání, protože i minule jsem o něm psal. Já v tlachání nic špatného nevidím a tím výrazem označuju prostě slovní projev, který stejně je vždy pouze tlacháním. Žádný negativní podtext v tom nehledej. I když to slovo může vzbuzovat negativní podtext, dehonestaci snahy něco vyjádřit, apod., ale je to jen "slovo", slovo poukazující na slovní vyjádřování, které nebude nikdy ničím jiným než slovním výronem vycházejícím z menší či větší hloubky uvědomění.Ale jo, samo pro někoho jsou slova o tom jak rozpoznat iluzornost sebe sama důležitou věcí hodnou respektu :)


Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 12:10:01



No v podstatě, když bys použil třeba metodu neti neti,
pak nic z toho co děláš není Já...

A nebo použiješ metodu Všechno je Já (láska) a pak jakýkoliv skutek je Já

Dvě protikladné metody, které vystihují ne-dvojnost... :D


(samozřejmě, záleží pak jen na tvé mysli, jaký vymyslí kokotárny dle svých tendencí...)

Toto není ne-dvojnost ve smyslu skutečného Poznání, Pochopení, toto je postoj mysli se závěrem (jen!) mysli, tedy vždy forma a nemá to nic společného se skutečným Pochopením.

Forma není prázdnota
a prázdnota není forma.

Jinak řečeno:

Slovo není bůh, ale bůh je i slovo.

Což pro silně intelektuální mysl není zatím možné k pochopení. Prožití.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 12:11:00




malpan píše:



Jana píše:
O co tady jde, je naše skutečné pravé Já, tudíž je nesmysl dělat rozbory nějakého iluzorního já někoho druhého, které není skutečným pravým Já.
Dokážeš si odpovědět na jednoduchou otázku: Jak to víš? Teda přesněji, jak to víš Ty, bez ohledu na to, kdo co kde napsal...? Mě to neříkej, odpověz prosím jen sobě.
Jak chceš poznat Já, když zavrhuješ poznání já? Pokud jej chceš překročit jako neJá, pak potřebuješ vědět, co to překračuješ...
Malpane, to je jasné, když si kohokoliv uvědomíš jako bezpodmínečnou lásku, co na něm potřebuješ dál zkoumat ? Znáš ho nejlíp, jak je možné někoho znát.

Dáš mu prostor, ať se projevuje podle své přirozenosti, není pro Tebe nijak špatný, a nemusíš si ho ani nastěhovat domů a sdílet s ním projevy, které zrovna sdílet nepotřebuješ a nevisíš na něm.


Re: Počasí u nás

Příspěvekod vostalpetr » ned 01. čer 2014 12:13:17




Návštěvník píše:


No v podstatě, když bys použil třeba metodu neti neti,
pak nic z toho co děláš není Já...

A nebo použiješ metodu Všechno je Já (láska) a pak jakýkoliv skutek je Já

Dvě protikladné metody, které vystihují ne-dvojnost... :D


(samozřejmě, záleží pak jen na tvé mysli, jaký vymyslí kokotárny dle svých tendencí...)

Toto není ne-dvojnost ve smyslu skutečného Poznání, Pochopení, toto je postoj mysli se závěrem (jen!) mysli, tedy vždy forma a nemá to nic společného se skutečným Pochopením.

Forma není prázdnota
a prázdnota není forma.

Jinak řečeno:

Slovo není bůh, ale bůh je i slovo.

Což pro silně intelektuální mysl není zatím možné k pochopení. Prožití.


No to není,
to máš pravdu,

ale jaksi předpokládám, že pokud je někdo realizovanej, tak se nejspíš zdejšími pitomostmi nebude nikterak zabývat...



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 12:15:15




Návštěvník píše:


No v podstatě, když bys použil třeba metodu neti neti,
pak nic z toho co děláš není Já...

A nebo použiješ metodu Všechno je Já (láska) a pak jakýkoliv skutek je Já

Dvě protikladné metody, které vystihují ne-dvojnost... :D


(samozřejmě, záleží pak jen na tvé mysli, jaký vymyslí kokotárny dle svých tendencí...)

Toto není ne-dvojnost ve smyslu skutečného Poznání, Pochopení, toto je postoj mysli se závěrem (jen!) mysli, tedy vždy forma a nemá to nic společného se skutečným Pochopením.

Forma není prázdnota
a prázdnota není forma.

Jinak řečeno:

Slovo není bůh, ale bůh je i slovo.

Což pro silně intelektuální mysl není zatím možné k pochopení. Prožití.
Vnímání prázdnoty všech pěti skandh zachraňuje všechny bytosti od utrpení.
Forma se neliší od prázdnoty, prázdnota se neliší od formy.
Forma je prázdnota, prázdnota je forma.
Žádné vznikání, žádné zanikání.
Žádná nečistota, žádná čistota.
Žádné přibývání, žádné ubývání.
Všechny dharmy jsou prázdné.
Žádné poznání - žádné dosažení.
Nirvána.
Nejvyšší, dokonalé osvícení - anuttara samyak sambodhi.
Gaté, gaté, paragaté, parasamgaté, bódhi sváhá!

Forma se neliší od prázdnoty a prázdnota od formy. Forma je prázdnota, prázdnota je forma.

Sútra srdce učí: "forma je prázdnota a prázdnota je forma". Většina lidí neví, co to znamená - a nemají o tom ponětí dokonce ani někteří starší studenti meditace. Přitom to lze velice snadno pozorovat v našem každodenním životě. Zde je například dřevěná židle. Je hnědá. Je masivní a těžká. Vypadá, že vydrží dlouho. Sedíte na ní a ona nese vaši tíhu. Můžete na ni pokládat různé věci. Potom ale židli zapálíte a odejdete. Když se vrátíte, židle už tu není! To, co se zdálo být tak mohutné a pevné, je teď jen hromádkou uhlíků a popela, který poletuje ve větru. Tento příklad dokazuje, že židle je prázdná: není ničím stálým, věčně trvajícím. Neustále se mění. Nemá samostatnou existenci. Židle se dříve či později změní a stane se něčím zcela jiným, než čím je v okamžiku svého vzniku. Tato hnědá židle je tedy úplně prázdná. I když má vždy povahu prázdnoty, je formou: můžete na ní sedět a stále vás bude podpírat. "Forma je prázdnota a prázdnota je forma."

Proč je ale nutné to pochopit? Protože mnoho lidí ulpívá na jménu a formě a to je příčinou takřka všeho utrpení. Jestliže chceme, aby se lidé vyléčili z tohoto lpění, musíme použít lék jména a formy. Nejprve musíme dokázat, že jména a formy nejsou skutečné ani trvalé: bez ustání se mění. Jestliže jste bohatí, musíte vidět, že bohatství, po němž prahnete, je prázdné. Jste-li připoutáni ke slávě a uznání ostatních lidí, musíte si uvědomit, že to, oč bojujete a za co trpíte, je prázdné. Většina lidí uctívá svoje tělo; vynakládá spousty peněz na to, aby je udrželi zdravé nebo krásné. Ale jednoho dne, krátce po tom, co zemřete, toto tělo zmizí. I když si svého prázdného těla ceníte sebevíc, nemůžete si je vzít s sebou. Nemůžete si odnést svou slávu. Nemůžete si odnést peníze. Nemůžete si vzít sex. Nemůžete si vzít vůbec nic! Dnešní lidé jsou k tomu všemu velmi připoutáni. Nade vše uctívají jména a prázdné jevy. Jen aby si je uchránili, ubližují sobě i ostatním. Chtějí získat peníze, výhodnou pozici, nebo mít s někým dobrý vztah. Zoufale bojují o dosažení vysokého postavení. Lidé podrobují svou mysl vždy tomu nejhoršímu zlořádu a utrpení jenom proto, aby tyto prázdné a nestálé věci získali a uchovali je. Dnes je mnoho lidí velmi připoutáno k sexu. Nic z toho však není nutné. Veškerá forma je prázdná a úvahy o tom, že lze něco získat a udržet si to, jsou největším bludem. To je učení tohoto verše.

Nejdůležitější je: o co vám právě teď v životě jde? To vytváří vaši mysl a ta tvoří váš život. Tím je určován váš současný i příští život. Když pochopíte, že všechny věci jsou úplně prázdné, můžete je odložit a jenom žít, aniž byste trpěli jejich pomíjivostí.

Jestliže neulpíváte na jménu a formě, jste úplně svobodní. Vypráví o tom slavný příběh. Kdysi dávno žil v Athénách velký filosof jménem Diogenes. Byl to nejlepší a nejuznávanější filosof ve starém Řecku. Přesto žil jako potulný pes. Spával pod širým nebem a nestaral se o to, zda bude mít co jíst, obvykle nenosil žádné oblečení. Učil přirozenému způsobu života. Jednoho rána, jak tak spal na ulici, ucítil náhle chlad a probudil se. Nad ním stál sám Alexandr Veliký, nejmocnější muž tehdejšího světa. Podrobil si mnoho zemí a díky jeho vojenské síle a inteligenci se ho každý bál a obdivoval jej. Toho dne si Alexandr Veliký přál navštívit Diogena a dozvědět se něco z jeho učení. Stál tu v plné zbroji a jeho impozantní, mohutná postava vrhala na dosud ležícího Diogena stín.

Diogenes na něj pohlédl přivřenýma očima: "A heleďme se, Alexandr Veliký! Jak se ti vede?"
"Dobře. Ale rád bych ti pomohl, Diogene. Dobyl jsem celý svět. Patří mi nádherné paláce, spousty zlata, mé bohatství je nezměrné. Dám ti vše, co si budeš přát: zemi, peníze, vysoké postavení. Stačí jediné slovo a je to tvoje. Co by sis přál?"
"Ach, ty mi chceš pomoci?"
"Ano," řekl Alexandr Veliký. "Chci ti pomoci."
"Ó, děkuji."
"Přál by sis tedy něco?"
"Ano," odpověděl Diogenes, "něco bych si přál."
"Jen to vyslov a je to tvoje. Ať je to cokoliv."
"Alexandře Veliký, mohl bys, prosím, trochu poodstoupit? Stíníš mi."
"Ach, ano, ano. Promiň." Alexandr popošel stranou.
"Děkuji ti mnohokrát. To je všechno, co jsem chtěl."
Ha ha ha ha! (Dlouhý, nepřetržitý smích posluchačů)

Tento příběh nás přes svou jednoduchost učí velmi dobře formě a prázdnotě. Alexandr Veliký stál ve slunci a to nemohlo svítit na Diogena. To je všechno. Ha ha ha ha ha! Na otázku, jaké přání by chtěl splnit, Diogenes pouze řekl: "Mohl bys, prosím, poodstoupit? Stíníš mi." Jen to! V tom bodě není žádná touha. Diogenes již dosáhl úplné pravdy: pochopil, že hmota je prázdná. Poznal, že jméno a forma jsou také prázdné. Proto ho nezajímalo bohatství, sláva, milenka, rodina ani vysoké postavení. Vše je prázdné - tak proč po tom dychtit? To mému životu nepomůže. Ale právě teď toužím po troše slunečního svitu. To je vše. Diogenes byl zcela svobodný, neboť plně pochopil, že "forma je prázdnota, prázdnota je forma." Když dosáhnete tohoto bodu, není žádná touha, k níž by stálo za to se připoutat, protože pochopíte, že jste již úplní. Právě teď vám vůbec nic nechybí. To je velmi důležité. Potom není třeba žádné meditace. Není třeba meditačních ústraní. Ani řečí dharmy není třeba. Když jste však připoutáni ke svému myšlení, potom je meditace zcela nezbytná. Jestliže jste nedosáhli poznání, že "forma je prázdnota a prázdnota je forma", potom je pro váš život sezení dlouhých ústraní velmi důležité a musíte hodně a vytrvale cvičit. Když se na okamžik zastavíte a podíváte se na to, uvidíte, že potřeba praxe je také zcela nesmyslná. Ha ha ha ha!

http://www.kwanumzen.cz/text/sutra_srdce.htm


Re: Počasí u nás

Příspěvekod malpan » ned 01. čer 2014 12:18:33




Jana píše:
to je jasné, když si kohokoliv uvědomíš jako bezpodmínečnou lásku
dokud to dělá mysl, bude s tím konfrontovaná - jinými slovy, bude ji to dohánět a bude to dál ve svém životě řešit, dokud jí to nedojde. Jakmile to nedělá mysl, pak se s tím mysl nezabývá, protože není proč...


Re: Počasí u nás

Příspěvekod vostalpetr » ned 01. čer 2014 12:18:42

No já bych z toho nedělal nějakou vědu,

POKUD NĚKDO OPRAVDU PRAKTIKUJE DUCHOVNÍ CESTU,

tak v případě neti to tady víceméně fuckuje nebot to není Já,

a pokud někdo praktikuje Všechno je Já, no tak potom je všechno prostě Já,
a už pak jen záleží na vašich tendencích mysli, jakou kokotárnu vymyslíte,
nebot vše je Já, i kdyby jste třeba druhým srali na hlavu...



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 12:22:36

Pokud je to Peťane děláno jenom na úrovni intelektu, mysli, pak je tu ztotožnění s formou, jménem ať chceš nebo nechceš a myslíš si a prezentuješ cokoliv a je to znát - se všemi důsledky takového intelektuálního postoje..., přesně jak píše malpan.
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Alaja » ned 01. čer 2014 13:54:34

Re: Počasí u nás

Příspěvekod Iru-lan » ned 01. čer 2014 12:32:09



slova o tom jak rozpoznat iluzornost sebe sama důležitou věcí hodnou respektu

:D



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Jana » ned 01. čer 2014 12:40:53




malpan píše:



Jana píše:
to je jasné, když si kohokoliv uvědomíš jako bezpodmínečnou lásku
dokud to dělá mysl, bude s tím konfrontovaná - jinými slovy, bude ji to dohánět a bude to dál ve svém životě řešit, dokud jí to nedojde. Jakmile to nedělá mysl, pak se s tím mysl nezabývá, protože není proč...

Může tady být obojí, může tady být i vědomí, čím to všechno je a může tady být i ta hra, kdy Ježíš vyhání penězoměnce z chrámu.

Penězoměnci symbolizují připoutanost k hmotě, k projevu, k iluzi ega.



Re: Počasí u nás

Příspěvekod vostalpetr » ned 01. čer 2014 12:49:39




Tara píše:
Pokud je to Peťane děláno jenom na úrovni intelektu, mysli, pak je tu ztotožnění s formou, jménem ať chceš nebo nechceš a myslíš si a prezentuješ cokoliv a je to znát - se všemi důsledky takového intelektuálního postoje..., přesně jak píše malpan.

No a ?

Mně to vůbec nevadí,
lidi prostě mají všeliké nápady, tak at je mají...



Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 12:51:45

Jistě, pak svět vypadá jak vypadá...



Re: Počasí u nás

Příspěvekod vostalpetr » ned 01. čer 2014 12:54:04

No to jo,
vypadá to tak,

ale možná při sebepoznání to může vypadat i jinak

Copak se neříká, že když změníš sebe, tak změníš celý svět,
tedy spíše změníš své vidění celého světa

Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 12:56:15

Nemyslím, když změníš sebe, změníš i ten svět...


Re: Počasí u nás

Příspěvekod malpan » ned 01. čer 2014 12:58:49




Jana píše:



malpan píše:



Jana píše:
to je jasné, když si kohokoliv uvědomíš jako bezpodmínečnou lásku
dokud to dělá mysl, bude s tím konfrontovaná - jinými slovy, bude ji to dohánět a bude to dál ve svém životě řešit, dokud jí to nedojde. Jakmile to nedělá mysl, pak se s tím mysl nezabývá, protože není proč...

Může tady být obojí, může tady být i vědomí, čím to všechno je a může tady být i ta hra, kdy Ježíš vyhání penězoměnce z chrámu.

Penězoměnci symbolizují připoutanost k hmotě, k projevu, k iluzi ega.
Dobře, napíšu to jinak - ještě s tím budeš konfrontovaná


Re: Počasí u nás

Příspěvekod Tara » ned 01. čer 2014 13:09:19



Dobře, napíšu to jinak - ještě s tím budeš konfrontovaná

Jako osoba...
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod malpan » ned 01. čer 2014 14:05:32

Kdokoliv nechce něco vidět nebo slyšet a "násilím" to ze svého života vytlačuje žádá si o karmickou zkušenost, kdy přijde silnější info o tom, že je potřeba to zpracovat. Platí pro nás všechny, co strkáme hlavu do písku, cíleně přehlížíme nebo mažeme názory druhých nebo si ucpáváme uši. Karma je skutečně prostý princip, který platí na nás všechny a je fuk, zda si myslíme, jestli se nás to týká nebo ne.
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 14:09:35

Jsou taky osoby, které si myslí, že už osobami nejsou, že na ně zákon karmy nedopadá, že je dovoleno vše, protože vše je láska, nebo hovno. To, že jsou stále mleti kolem karmy, berou jako úžasnou hru na existenci, která nemá chybu.

Šťastné děti. ?
Návštěvník
 

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod malpan » ned 01. čer 2014 14:12:48

Návštěvník píše:Šťastné děti. ?

šťastné děti poznáme na první pohled, takže si úsudek může udělat každý sám za sebe, jak se věci mají
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 01. čer 2014 14:14:32

Ano.

Dost se to pozná v okolí těchto "šťastných" dětí.
Návštěvník
 

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod malpan » ned 01. čer 2014 19:32:59

vostalpetr píše:tak například já budu nejspíše poslán do prdele...

takže karma u tebe není "trestem" ani impulzem k ponaučení - prostě radost všedního dne :D :D :D
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Pavla » ned 01. čer 2014 20:14:47

Jana píše:
vostalpetr píše:Tedy podle mne tady vznikla (ohledně karmy a vasán) vcelku komická situace
nebot jsou zde dva protikladné názory :

jeden názor tvrdí, že je v silách osoby rozpouštět vasány (což je víceméně klasický názor jogy)

a pak názor opačný, že to není v moci osoby...

Rozpouštět vasány může jen vědomí Já, tedy bezpodmínečná láska,
osoba (ego-mysl) má šanci akorát vasány vytvářet.

asi bys mela dodat, ze podle tebe to tak je... aby se nemohlo zdat, ze ti, co rikas, je nejaka pravda... :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Pavla » ned 01. čer 2014 20:21:47

vostalpetr píše:
asi bys mela dodat, ze podle tebe to tak je...


To by to tady musel dodávat každej, že podle něj (či případně že to říká nějakej mistr)
ano, proc ne
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Pavla » ned 01. čer 2014 20:31:31

Jana píše:No, já nabízím stejně jako každý tady jen popis toho, co se jeví jako nejlepší možný popis pravdy, ale žádný popis není pravdou, ta se ještě nikdy nikomu nepodařila slovy zachytit.

ale nabizis tvuj osobni popis pravdy...ktery se jako nejlepsi jevi tobe..
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Místní zemětřesení....:-D

Nový příspěvekod Pavla » pon 02. čer 2014 3:28:53

Jana píše:
Pavla píše:
Jana píše:No, já nabízím stejně jako každý tady jen popis toho, co se jeví jako nejlepší možný popis pravdy, ale žádný popis není pravdou, ta se ještě nikdy nikomu nepodařila slovy zachytit.

ale nabizis tvuj osobni popis pravdy...ktery se jako nejlepsi jevi tobe..

Uvědomuješ si, že právě teď děláš úplně to samé ?
Tvé vyjádření o mém vyjádření je také tvuj osobni popis pravdy...ktery se jako nejlepsi jevi tobe..

Můžu Ti nabídnout také globálního moderátora ?
Měla bys už zájem o to osobní fórum ?

uvedomuju a zajem nemam, dik
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků