Pitomina a pitomec

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod .Petra » ned 25. kvě 2014 8:50:29

Malé "já" se často domnívá, že kdo napíše pitominu (ať ono samo nebo někdo jiný), ten se stane pitomcem a je pitomec.
Identifikuje se s tou pitominou. A to je bolestivé. Místo aby se přestalo identifikovat, začne se bránit. Nejlepší obrana je útok, říká se.

:)
.Petra
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 9:02:14

Návštěvník píše:
je neskutecne tezke, priznat to sobe

protože první instinkt je bránit se, najít chybu na tom druhém

je potreba neskutecna odvaha vstoupit do oceanu vlasni spiny..

a pokora

Jen tehdy

jaosiva1 píše: rozpoznam v pitomci jeho bozskou podstatu,rozpustim tim take trochu pitomosti v sobe...

I ta - i moje domněnka o něčí pitomosti........ je božské podstaty
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 9:03:22

Návštěvník píše:Teprve pak můžu začít mluvít s druhým a ne se svou představou o něm jako o pitomci.

Když zmizí moje vidění někoho druhého jako pitomce, zmizí i zájem a potřeba se konfrontovat s "pitomcem".
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod .Petra » ned 25. kvě 2014 9:15:08

Jana píše:
A nebo zůstáváme v té iluzi, že Ty jsi takový, já jsem makový, Ty jsi špatný, já jsem dobrý, Ty nevíš, já vím, Ty jsi blbej, já jsem chytrej, Ty se mnou manipuluješ, já s Tebou nemanipuluji...




...vy jste nevědomí, já jsem vědomá. Tak už to konečně pochopte!!!

:)
.Petra
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod .Petra » ned 25. kvě 2014 9:21:13

Jana píše:
Pavla píše:
Návštěvník píše:Zcela prosté a jednoduché: Ego je láska.
:)

:) ano


Tak jsem si zadala schválně do http://www.google.cz, jestli ještě někdo jiný hlásá takovou pitomost a vyšlo jen tohle:

Seznam vlastností ega je nekonečný, protože všechno, co není láska, je ego.

:D


Malé "já" často trpí tím, co mu dělají ostatní, nevidí, že dělá to samé.

:)
.Petra
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 9:21:37

Jana píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Teprve pak můžu začít mluvít s druhým a ne se svou představou o něm jako o pitomci.

Když zmizí moje vidění někoho druhého jako pitomce, zmizí i zájem a potřeba se konfrontovat s "pitomcem".


Super, pak nám nebrání nic poznávat v našich bližních stejnou božskou podstatu, jaká je v nás, což je nesmírně osvobozující

:)

a zmizí potřeba se vyhýbat všemi způsoby těm, které my sami vidíme a hodnotíme jako pitomce:

Jana píše:Proto pokud potkáš pitomce, vyhni se mu, zapomeň na něj, nebav se s ním.... Otoč svou pozornost do sebe... Osvobozuje Tě to od potkávání pitomců, kteří by Ti mohli uvíznout ve Tvé hlavě a kteří by mohli z Tebe udělat pitomce.

...Ten, kdo má zájem a potřebu se konfrontovat s pitomcem, má šanci jinde...
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod .Petra » ned 25. kvě 2014 9:24:54

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:
A nebo zůstáváme v té iluzi, že Ty jsi takový, já jsem makový, Ty jsi špatný, já jsem dobrý, Ty nevíš, já vím, Ty jsi blbej, já jsem chytrej, Ty se mnou manipuluješ, já s Tebou nemanipuluji...




...vy jste nevědomí, já jsem vědomá. Tak už to konečně pochopte!!!

:)


:D :D :D


Mě zase napadá: jste Boží, jste celí Já.

Uvědomte si to.

:)


Nejsem to, co si ty pod Já představuješ.
Uvědomit si to nemůžeš. Můžeš jen čekat na Milost Boží.

:)
.Petra
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 9:32:00

Když zmizí moje vidění někoho druhého jako pitomce, zmizí i zájem a potřeba se konfrontovat s "pitomcem".

Jana píše:Super, pak nám nebrání nic poznávat v našich bližních stejnou božskou podstatu, jaká je v nás, což je nesmírně osvobozující

Čím tedy zmizí vidění druhých jako pitomců?

Jako dobrý začátek vidím uvědomit si, že je za pitomce považuju a potřebuju se proti tomu co vnímám jako jejich pitomost bránit - například mazáním jejich příspěvků nebo doporučováním nevšímat si pitomosti druhých.
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod malpan » ned 25. kvě 2014 9:53:51

je-li něco pitomina, pak se jedná o jiný názor, než teď sami sdílíme, ponížený o naši neschopnost přijmout, že druhý má stejné právo na svůj názor jako my. Soud a sobectví v jednom... Trochu zvrácenost - ne? Druhý má právo i čas si k jakémukoliv názoru dozrát. Sami sebe taky nepovažujeme za pitomce jen proto, že jsme v minulosti měli jiné názory než dnes...

Jak to je? - je skutečně pitomcem ten, kdo je za něj označován nebo ten, kdo tím prstem ukazuje? Trochu paradox - no ni?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 9:56:26

Když zmizí moje vidění někoho druhého jako pitomce, zmizí i zájem a potřeba se konfrontovat s "pitomcem".

Jana píše:Super, pak nám nebrání nic poznávat v našich bližních stejnou božskou podstatu, jaká je v nás, což je nesmírně osvobozující

Čím tedy zmizí vidění druhých jako pitomců?

Jako dobrý začátek vidím uvědomit si, že je za pitomce považuju a potřebuju se proti tomu co vnímám jako jejich pitomost bránit - například mazáním jejich příspěvků nebo doporučováním nevšímat si pitomosti druhých.

Jak si to uvědomit? Začíná to pochopením nepříjemného faktu, že když radím ostatním, jak se nemuset s pitomci konfrontovat, zřejmě některé účastníky vidím jako pitomce.
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 10:11:05

malpan píše:Druhý má právo i čas si k jakémukoliv názoru dozrát. Sami sebe taky nepovažujeme za pitomce jen proto, že jsme v minulosti měli jiné názory než dnes...

Největší dobrodružství je od své obvyklé (od přírody sebeobranné) reakce, jejím rozpoznáním a přijetím, popocházet k novému pohledu :) Nejdřív jen tu a tam, ale když Pámbu dá - je to jen v Jeho režii :yes: se to pomaličku uvnitř přeprogramovává
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 10:22:00

:)
Přílohy
10329309_4299867230996_5029463958235934780_n.jpg
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Pavla » ned 25. kvě 2014 11:29:05

malpan píše:je-li něco pitomina, pak se jedná o jiný názor, než teď sami sdílíme, ponížený o naši neschopnost přijmout, že druhý má stejné právo na svůj názor jako my. Soud a sobectví v jednom... Trochu zvrácenost - ne? Druhý má právo i čas si k jakémukoliv názoru dozrát. Sami sebe taky nepovažujeme za pitomce jen proto, že jsme v minulosti měli jiné názory než dnes...


není to ztotožnění se s názorem, s osobou, když posoudím, že je-li mi řečeno, že něco, co říkám je pitomost, tak v tom vidím, že mi říká, že jsem pitomec (a býti za pitomce mi nevyhovuje)?...
Lidé plácají nesmysly, já plácám nesmysly a často mi to moji nejbližší dají najevo...už se kvůli tomu nezlobím, mají pravdu, co si nalhávat...

malpan píše:Jak to je? - je skutečně pitomcem ten, kdo je za něj označován nebo ten, kdo tím prstem ukazuje? Trochu paradox - no ni?


pitomcem není nikdo, nebo všichni... všichni jsou stejným dílem jediného
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod malpan » ned 25. kvě 2014 13:02:24

můžeš se na to dívat i takto:
všichni jsme tvůrci pitomostí, které nás posouvají v pochopení - a když ti toto dojde, pak pochopíš, že to bylo to nejlepší, aby ses posunula i přesto, že se současně na to můžeš koukat jako na pitomost. Takže pitomost či to nejlepší?
Pavla píše: když posoudím, že je-li mi řečeno, že něco, co říkám je pitomost, tak v tom vidím, že mi říká, že jsem pitomec

zásadní "problém" je to - když mi někdo říká, že je něco pitomost, pak tvrdí, že je to něco pitomost - nic víc. Pokud si tam navíc přidáš, že jsi pitomec, pak je to tvé vyhodnocení....
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 13:24:43

malpan píše:všichni jsme tvůrci pitomostí, které nás posouvají v pochopení - a když ti toto dojde, pak pochopíš, že to bylo to nejlepší, aby ses posunula i přesto, že se současně na to můžeš koukat jako na pitomost. Takže pitomost či to nejlepší?

Když je to to nejlepší, je to potom pitomost? Nebo je to spíš nedovedná reakce, která se zákonitě objevila, protože v té chvíli nedokážu jinak zareagovat?

Co v nás to považuje za pitomost?

Pro mě to signalizuje bezděčné nepřijetí, odsouzení něčeho - a to má svůj konkrétní důvod. Něco preferuju, něco odmítám. Dualita jak když vyšije. A advaitové pochopení není v té chvíli k ničemu, protože osobní já vidí něco, co v té chvíli vnímá jako reálné - natolik reálné, že na to zčistajasna právě tak reálné ego potřebuje zareagovat.
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 13:55:30

bezděčné nepřijetí, odsouzení něčeho - a to má svůj konkrétní důvod. Něco preferuju, něco odmítám. Dualita jak když vyšije.

Jana píše:Dualita, jak když vyšije:
Do polívky dám sůl a do kávy cukr, ne obráceně.

Vidím určitý rozdíl mezi volbou cukru či soli a mezi odsuzováním jednoho nebo druhého.
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Alaja » ned 25. kvě 2014 13:55:50

:D
mě by spíš zajímalo, který nevhodný dualitní příspěvek od pitomce způsobil, že jsou najednou pitomci v titulcích.... :crazy:
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 14:05:08

Alaja píše: mě by spíš zajímalo, který nevhodný dualitní příspěvek od pitomce způsobil, že jsou najednou pitomci v titulcích.... :crazy:

nebyla to spíš potřeba označit ho jako pitomost pocházející od pitomce ? :what:
Návštěvník
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Alaja. » ned 25. kvě 2014 15:26:46

Příspěvekod Jana » čtv 22. kvě 2014 22:11:07

Jinak před spoustou let jsem měla v šuplíku lístečky, na kterých jsem měla napsaná svá přání, všechna se splnila, ty lístečky ještě mám schované.

Funguje to, naprosto dokonale to funguje.
viewtopic.php?f=67&t=3433

Někdy před sedmi lety Jana dorazila na JZ a pak i na další diskusní fora o duchovnu.
A potkávala všude dost lidiček, kteří nějak nechtěli pochopit o čem píše ona, protože oni to viděli úplně jinak. :)
Tahle sorta lidiček se svými vlastními duchovními zkušenostmi, to má podobně - vidí, že Jana zaboha nechce pochopit o čem píší oni, protože ona to vidí zcela jinak.
Takže nejspíš nyní Jana usoudila, že tu má mezi diskutujícími nenapravitelné pitomce... :crazy:

Návštěvník píše:
Alaja píše: mě by spíš zajímalo, který nevhodný dualitní příspěvek od pitomce způsobil, že jsou najednou pitomci v titulcích.... :crazy:

nebyla to spíš potřeba označit ho jako pitomost pocházející od pitomce ? :what:


nebo označit je jako pitomce, co píší pitomosti? :what:
Alaja.
 

Re: Pitomina a pitomec

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. kvě 2014 15:39:05

O pitomcích

INTELIGENTNÍ člověk vám prodá ojeté auto tak, že na tom oba vyděláte, BANDITA vás okrade, VRTÁK prodělá, zatímco vy vyděláte, a PITOMEC vám to auto naboří.


Žádný učený z nebe nespadl, praví přísloví, a zkušenost dodává: zato pitomce jako by vidlemi házel. Je až s podivem, že tak frekventovaný jev, jakým je výskyt pitomců, se dočkal vědeckého zpracování teprve v době nedávné.

Je to možná dáno schopností adaptace a určitého otupění, což postihl již Karel Havlíček, když o pitomci Lávrovi, který každoročně věšel holiče na šibenici, napsal:

Divili se lidé, mrzela je dost
na tom dobrém králi tato ukrutnost.
Co však král chce, zdrávoť pro poddané
tak nakonec zvykli si Iračané
na tu podivnost.

Práce se ujal Carlo M. Cipolla, který sepsal arcidílo nazvané Základní zákony lidské pitomosti (neplést si s Chválou bláznovství Erasma Rotterdamského – ta je o něčem úplně jiném). Vzhledem k tomu, že Cipolla je často vykrádán jinými autory a úplné znění jeho díla není naší veřejnosti známé, některé myšlenky pak vytrženy z kontextu mohou být vykládány zkresleně, rozhodl jsem se seznámit českou veřejnost s jeho spisem v tomto přehledném sdělení.

PRVNÍ ZÁKON: Každý z nás zákonitě, nevyhnutelně a stále podceňuje počet cirkulujících pitomců.

Je zcela lhostejné, jak vysoko odhadnete míru pitomců ve svém okolí, vždy se objeví člověk, o němž jste mysleli, že myslí racionálně, a on se zachová jako naprostý pitomec.

Pitomci se vynořují na nejneočekávanějších místech a v nejneuvěřitelnějších momentech. Kdybyste si stanovili určitou předpokládanou numerickou hodnotu pitomců v dané populaci, můžete vsadit sirotčí peníze, že jich tam bude vždy o několik víc.

Počet pitomců se proto vyjadřuje pouze symbolem „σ“ s vědomím, že vždy je σ > odhad.

DRUHÝ ZÁKON: Pravděpodobnost, že určitá se osoba ocitne v kategorii pitomců, je nezávislá na jakýchkoliv dalších charakteristikách této osoby.

Genderové bojovnice kalibru militantních feministek jsou v této oblasti zcela bez práce, protože po celé Zemi je percentuální zastoupení pitomek mezi ženami naprosto ekvivalentní zastoupení pitomců mezi muži, a to bez ohledu na geografické podmínky, charakter panující vlády, sociální či ekonomické poměry nebo převládající náboženství.

Nejde totiž o sociální, ale o přírodní úkaz, podobný skutečnosti, že stejné je to s pohlavím novorozenců; výskyt chlapců je na celém světě o zlomek procenta vyšší než počet děvčátek.

Autor tuto hypotézu testoval v jednotlivých sociálních vrstvách. Začal u nevyučených a se základním vzděláním, kde σ by bylo možno připsat právě uvedeným charakteristikám souboru. Zjistil však stejné σ ve stále vyšších sociálních etážích a hledané charakteristiky našel ve skupinách vysokoškoláků, jejich profesorů a nakonec také u souboru laureátů Nobelovy ceny.

Uzavírá proto, že vzdělání či sociální zařazení nemá na výskyt pitomců žádný vliv, že jde o přírodní zákon. Je-li, nebo není-li kdo pitomcem, je dílem Prozřetelnosti.

TŘETÍ (ZLATÝ) ZÁKON předpokládá, ačkoliv to nevyjadřuje explicitně, že lidské bytosti se mohou ocitnout ve čtyřech základních kategoriích uvedených na začátku tohoto textu a pro přehled uspořádaných do latinského čtverce takto:

Obrázek

Autor doslova píše: „Jestliže Tom podnikne nějakou akci, na níž sám prodělá, zatímco Dick vydělá, dostává se Tom mezi vrtáky. Jestliže ale podnikne akci, na které vydělají oba, je to slušný inteligentní člověk. Podnikne-li akci, na níž on vydělá a Dick tratí, dostává se Tom do kategorie banditů. Pitomci pak jsou jedinci, kteří způsobují jiným ztráty, aniž na tom sami vydělají, dokonce někdy tím sami utrpí nevyčíslitelné škody.“


Bandita se chová hnusně, ale konzistentně, takže v zásadě je možné vybudovat si proti němu jakousi obranu. Pitomec ne.

Z praktického pohledu jsou pěknými pitomci samozřejmě i bandité, metodicky však toto zařazení neobstojí, protože bandité na našich škodách profitují; pitomci ne. Nicméně řada banditů nakonec do kategorie pitomců sklouzne, protože skutečně inteligentních mezi nimi mnoho není.
Občas se setkáme s lidmi, s nimiž spolupráce přináší oběma stranám výhodu.
Častěji s těmi, kteří nás chtějí natáhnout a obrat.
Zřídka s jedinci, které můžeme obrat my.
Denně s pitomci, jejichž nepředvídatelné aktivity nás přivádějí do stavu GAKI, což je – jak říkal okultista Jurajda – stav hladových duchů.

Většina lidí se nechová úplně stabilně: za některých okolností může inteligentní člověk reagovat jako vrták a naopak. Výjimku tvoří pouze pitomci, kteří patří do kategorie ševců houževnatě se držících svého kopyta. Jejich síla a tím i nesmírná moc spočívá v tom, že racionálního člověka nenapadne, co mohou během okamžiku udělat.

Bandita se chová hnusně, ale konzistentně, takže v zásadě je možné vybudovat si proti němu jakousi obranu. Pitomec ne. Proto je racionální člověk jeho činy překvapen, a kdyby se nakrásně na ně připravil, je ohromen jejich pitomostí.

ČTVRTÝ ZÁKON: Nepitomci vždy podceňují míru a sílu škodlivosti pitomců.

Speciálně zapomínají na to, že když se kdykoliv a kdekoliv zapletou s pitomcem, je to vždy jejich osudová a draze zaplacená chyba.

Že vrtáci, zejména bytostní, nerozpoznají nebezpečí pitomců, je celkem logické. Překvapivé ale je, že inteligentní lidé i bandité selhávají ve včasném rozpoznání nebezpečí, které pitomci v sobě nesou.


Bandité nakonec jen přesunují majetek, kdežto pitomci zbídačují a rozvracejí celou společnost.

Jsou ochotni se k nim přiblížit, aniž by vyloučili dostatečné množství adrenalinu, který by připravil jejich organismus na rvačku nebo na důstojný úprk (= poplachová stresová reakce). Během staletí a tisíciletí zařval nespočet lidí, protože nepočítali se „Čtvrtým zákonem“, čímž vznikly lidstvu nezměřitelné škody. Z toho plyne:

PÁTÝ ZÁKON, který jasně říká: Pitomec je nejnebezpečnější typ osobnosti. Pitomec je mnohem nebezpečnější než bandita.

Bandité nakonec jen přesunují majetek, kdežto pitomci zbídačují a rozvracejí celou společnost. Jejich proporce je místně i historicky stále stejná; předností zdravých vyvíjejících se společenství je, že je nepustí do akce. Protože pitomci v akci jsou malignější než zemětřesení, tsunami, mor a kobylky dohromady.

Jeden pitomec zastřelil 8. prosince před 31 roky Johna Lennona.

http://psychologie.cz/o-pitomcich/
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miroslav a 21 návštevníků