Sociální inteligence

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » čtv 24. bře 2016 12:01:58

A největší průser je, že to funguje i když nic neřeknu, jen si něco o tom blbovi pomyslím a na ty jeho kraviny nezareaguju.

Jede po mně stejně dál jako drákula, i když k tomu už nemá vůbec žádný vnější důvod.

Když ale udělám co ten pán v tom článku, vezmu ho vnitřně do náručí, protože mi přijdou ty moje naštvanosti ouplně k ničemu, a on to co dělá nedělá přece úmyslně, jen si nemůže pomoct, pokaždý se pak začne zničehonic chovat kamarádsky. Přitom je to chlap, se kterým se osobně vůbec neznám, jen na dálku z diskuse na webu.

Řekněte mi, jak je to probůh možný? Jsme snad všichni nevědomky jasnovidní?

takhle fungují egregory

Jj, neustále se automaticky napojujeme na egregory obdobných emocí a tedy i vibrací, v jakých jsme sami.

Proto automaticky zareagujeme na to, co druhý cítí, když na nás myslí, i když je na míle daleko.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » čtv 24. bře 2016 12:17:18

PS. To automatické napojování se na egregory rozhoduje, jak zareaguju, jen dokud si neuvědomím, co právě doopravdy cítím, a dokud se dotyčný pocit nezmění; není to vždycky snadné, protože někdy ten pocit neodpovídá úplně myšlence, kterou doprovází: můžu druhého v duchu omlouvat, a přitom mám na něj nepřiznaný a neuvědomovaný dopal. Ten pak odstartuje jeho agresivní reakci.

Když si tenhle svůj nenápadný pocit schovaný za myšlenkou uvědomím a (pokud je Pámbu doma) se mi podaří si vzpomenout a začít přímo vnímat, že je to tvar Bezformového, odmítavý pocit se i se vztekem v tu ránu rozpustí. Došlo tak k odpojení od negativního egregoru nižších vibrací a druhý člověk pak automaticky zareguje v pohodě na nový, současný stav energie, která nás spojuje, i když slova, kterými mu odpovím, můžou být stejná.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek. » čtv 24. bře 2016 15:58:43

Když se odevzdáním všeho negativního rozpustí odpor, je tu neosobní stav, druhý i jeho pocity se vnímají jako tvary Jediného; zmizelo z toho osobní chtění (třeba i být láskyplný) a nic se k nikomu nevysílá. Jen tu je, co tu je.

Každý to ale asi vnímá po svém, záleží na tom, jaké máme zkušenosti.
reseek.
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod vostálník » čtv 24. bře 2016 16:18:50

No ale nejde jen o negativní pocity, ale i pozitivní pocity,

pozitivní pocity se jen tak samy o sobě nerozpustí, když si je hýčkáme,

o nich platí to samé co o těch negativních...

Takový "já" a "moje" jsou vcelku pozitivní pocity...

Já bych dokonce řekl, že negativní pocity zde vznikají proto, protože máme pozitivní pocity,

takový malý dítě je štastný, ale když mu to narušíš, tak je pak zlý a vezme tě lopatkou přes hlavu,

protože funguje na pocitech štěstí...

Pokud bych měl třeba hovořit o bezpodmínečný lásce, tak to je dle mého názoru

neutrální postoj či neutrální prostor...
vostálník
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » čtv 24. bře 2016 17:49:56

vostálník píše:No ale nejde jen o negativní pocity, ale i pozitivní pocity,

pozitivní pocity se jen tak samy o sobě nerozpustí, když si je hýčkáme,

o nich platí to samé co o těch negativních...

Takový "já" a "moje" jsou vcelku pozitivní pocity...

Já bych dokonce řekl, že negativní pocity zde vznikají proto, protože máme pozitivní pocity,

takový malý dítě je štastný, ale když mu to narušíš, tak je pak zlý a vezme tě lopatkou přes hlavu,

protože funguje na pocitech štěstí...

Pokud bych měl třeba hovořit o bezpodmínečný lásce, tak to je dle mého názoru

neutrální postoj či neutrální prostor...

Jo, negativní je neoddělitelné od pozitivního, pozitivní pocity můžou vznikat i z potřeby zabránit vznikání těch negativních. Dokud místo obyčejného, plného přijímání toho, co právě je, tu je nějaká osobní motivace, sledujeme něco, na něčem nám záleží, vzniká pořád aktivita osobního já.

Každému jsou nejspíš příjemné jiné kombinace pocitů. Někdo se rád vzteká a někdo je rád milující, protože se v tom cítí dobře nebo jako "správný". Záleží na tom, co z toho preferujeme, obojí naplňuje potřeby osobního já.

V křesťanských zemích je tradicí dělat z pozitivních pocitů něco vyššího, no ale dokud to člověk potřebuje, tak proč ne?
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod vostálník » čtv 24. bře 2016 19:21:20

Co se u mě týče, já mám nejradši pocity namixovaný,

jako zálivka salátu :

cukr, ocet a sůl (ta je nad zlato) a trošku oleje aby to pěkně klouzalo
vostálník
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » čtv 24. bře 2016 19:51:09

vostálník píše:Co se u mě týče, já mám nejradši pocity namixovaný,

jako zálivka salátu :

cukr, ocet a sůl (ta je nad zlato) a trošku oleje aby to pěkně klouzalo

:)

vostálník píše:Pokud bych měl třeba hovořit o bezpodmínečný lásce, tak to je dle mého názoru

neutrální postoj či neutrální prostor...

jenže to nekonečné prázdno působí děsivě, dokud vzniklá sebemenší neuvědomovaná potřeba prožívat jen příjemné;
no a ta existuje, dokud si to Vesmír v tom svém tvaru dostatečně neužije - s tím žádná osoba nic nenadělá
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod vostálník » pát 25. bře 2016 9:20:27

V křesťanských zemích je tradicí dělat z pozitivních pocitů něco vyššího, no ale dokud to člověk potřebuje, tak proč ne?


Tak nějak po letech zkušeností a diskuzí získávám pocit,

že bych měl nechat nejen katolíky na pokoji (na ty z vejšky kašlu a vždy jsem kašlal)

ale i duchovnáky,

nebot co si kdo zafixuje do podvědomí svou touhou, záměrem a cílem (sankalpou)

to je neodstranitelné rozumovou úvahou

a tak každému se děje dle jeho touhy či vůle pro kterou se rozhodl sám a dobrovolně na podkladě informací

a zaměřuje pozornost na onu "svatost"
vostálník
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » pát 25. bře 2016 11:49:53

vostálník píše:
V křesťanských zemích je tradicí dělat z pozitivních pocitů něco vyššího, no ale dokud to člověk potřebuje, tak proč ne?


Tak nějak po letech zkušeností a diskuzí získávám pocit,

že bych měl nechat nejen katolíky na pokoji (na ty z vejšky kašlu a vždy jsem kašlal)

ale i duchovnáky,

nebot co si kdo zafixuje do podvědomí svou touhou, záměrem a cílem (sankalpou)

to je neodstranitelné rozumovou úvahou

a tak každému se děje dle jeho touhy či vůle pro kterou se rozhodl sám a dobrovolně na podkladě informací

a zaměřuje pozornost na onu "svatost"

Zaměření pozornosti by asi ještě nebyl tak velký průšvih,

kdyby hned automaticky nenásledovalo,

že současně něco v nás začne tím směrem tlačit a vznikne snaha udělat pro to všechno, co jde

a ten nátlak je tak navyklý a samozřejmý
(zvlášť když je důsledkem ´ušlechtilé´ potřeby udělat/získat, mít a udržet ´to nejlepší a jedině správné´),

že si ho vůbec neuvědomujeme a nedochází nám,

že se v podstatě neliší potřeby vyhrát na burze tolik,
aby tu konečně bylo trvalé sebezabezpečení, které nic nemůže ohrozit

blaho trvalého pocitu bezpečí
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod vostálník » pát 25. bře 2016 12:49:30

To je vcelku přesně napsaný...

Bohužel si vůbec ty tlaky neuvědomujeme,

a už vůbec zde není možnost uvědomit si nějaký tlak (záměr a touhu) pokud se s ní ztotožníme coby duchovní touhou...
vostálník
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » sob 26. bře 2016 0:06:11

vostálník píše:Bohužel si vůbec ty tlaky neuvědomujeme,

a už vůbec zde není možnost uvědomit si nějaký tlak (záměr a touhu) pokud se s ní ztotožníme coby duchovní touhou...

Co tedy umožňuje, aby se naše vnitřní výtvory překrývající přirozený stav, ve kterém "jsme zbaveni strachu a všech potřeb a cílů ..." přestaly dotovat energií? Vypadá to na pohled strašně jednoduše - ale jen na pohled. Protože to znamená přestat skákat na špek všem navyklým "zájmům" o duchovno kvůli potřebě být takový nebo makový nebo dokonce vnímat se jako osvícený - i snahám zbavit se všeho nežádoucího, aby...
(tedy ve skutečnosti kvůli zájmu o to, co se tím dá získat. :D A kdo že to může získat? ;) )

Být k celé té pozitivní i negativní vnitřní ZOO tiše pozorný... uvolněně, bez odporu se to pozoruje (včetně nenápadných breberek, co se tváří "já nic, já muzikant", a přitom se chystají vyrazit za nějakým ušlechtilým cílem, který je přitahuje, nebo se rozhodnou něčeho se v sobě zbavit... ) Nezáleží na tom, jestli se to daří, nebo ne... je to jedno, děje se, co se děje a jak se to děje... no a to je všechno.

Když se ta milá cháska tiše, pokojně v té osobě pozoruje... nedostává nažrat.

Aby přežila, potřebuje se co nejčastěji krmit zaujetím, spojeným s touhou... která vzniká z potřeby něčeho dosáhnout... a to může zařídit jen osobní já, kterému neustále něco chybí nebo přebývá, a proto to chce dát do pořádku...
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod vostálník » sob 26. bře 2016 1:26:53

S tím lze souhlasit,

ale podle mě bude efekt minimální

a to z důvodu toho, že existuje nejen vědomí ale i podvědomí,

a tudíž jsme schopni si uvědomovat jen to co si uvědomujeme,

ale to všechno jsou pouze následky příčiny, jenž leží v podvědomí...

Takže příčina leží v podvědomí či nevědomí a my o tom víme velký kulový...

Takže to co potřebujeme je odprogramovat či vyčistit nevědomí,

což je vlastně to, čemu ve spánku říkámě tma a nevědomost, či jinak řečeno ne-vědomí,

ne-bdělost a ne-pozornost a ne-uvědomování
vostálník
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » sob 26. bře 2016 10:55:13

vostálník píše:existuje nejen vědomí ale i podvědomí

Jj, v něm celá ta ZOO bydlí :D

Když skáču, jak ti mazánci pískají, tak se v něm dál nevědomky přikrmují.

Potom, co se nakonec přijme, že vevnitř je holt tahleta skrytá ZOO, a přestanu do podvědomí neustále cpát všechno, co podle mě není "dost duchovní", nebo to, co ve mně neodpovídá mému přesvědčení, přestane se na podvědomí tlačit; pak se kupodivu začne samo pomaličku pootevírat - a žádná nuda to teda není.

Některý z nevědomky hýčkaných mazlíčků tak občas vypluje až ke hranici s vědomím a najednou se dá zahlídnout
(to je mi ale překvapení :confused: tohle jsem si vykrmil a ani o tom nevím!!! :what: )

Pak je možné rozpoznat i jeho příčinu (tázavým zaměřením pozornosti), která se tak dostane do vědomí. I když se ta příčina nezpracuje v regresi (což je nejúčinnější - jejím rozpuštěním vymizí i její důsledky), nevadí: od té chvíle místo aby se ten mazánek pokaždé potlačil a pumpovala se tak do něj další energie, nebo aby se dál automaticky jelo podle jeho oblíbeného scénáře jako doteď, klidně se může i dál objevovat, jak je mu libo a jak je zvyklý, akorát už nedostává nažrat. Rozpoznaná příčina se pak během doby ve vědomí jasně rozpozná a uvědomuje se jako irelevantní... už neplatí...

A když se tak přestala dotovat jejich energie, jen se v pohodě zařadily k ostatním předtím neuvědomovaným skrytým napovídačům a spouštěčům, ten sklon se začne postupně projevovat míň a míň razantně, evidentně mu chybí žrádlo ztotožnění vědomí s ním... a po čase se nakonec rozpustí... kde nic, tu nic...

Jenže když některý ten mazlíček pozorováním zeslábne, protože přestal být důležitý a už tolik nezaclání, tak většinou už předtím, než úplně zmizí, se začnou rozpoznávat někteří další z obyvatelů ZOO, kteří nebyli doteď vidět, protože ti nejvypasenější dělali takový kravál, že přitahovali všechen zájem a pozornost jen na sebe.

No a pozornost se tak může začít věnovat těm dalším

:phew:
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod vostálník » sob 26. bře 2016 11:25:43

Pokud toto začneš dělat,

vychází to z tvého podvědomí které tě ponouká k nějaké takovéto činnosti ...

Proč to proboha děláš ? Proč to chceš rozpouštět ?

Odpověd nalezneš uloženou v podvědomí, kterýmu správně říkáš ZOO...
vostálník
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » sob 26. bře 2016 11:42:56

vostálník píše:Pokud toto začneš dělat,

vychází to z tvého podvědomí které tě ponouká k nějaké takovéto činnosti ...

Proč to proboha děláš ? Proč to chceš rozpouštět ?

Odpověd nalezneš uloženou v podvědomí, kterýmu správně říkáš ZOO...

Chtění něco rozpouštět by automaticky mělo za následek zájem, jestli se to daří nebo ne,
a ten tu chybí

reseek píše:Být k celé té pozitivní i negativní vnitřní ZOO tiše pozorný... uvolněně, bez odporu se to pozoruje (včetně nenápadných breberek, co se tváří "já nic, já muzikant", a přitom se chystají vyrazit za nějakým ušlechtilým cílem, který je přitahuje, nebo se rozhodnou něčeho se v sobě zbavit... ) Nezáleží na tom, jestli se to daří, nebo ne... je to jedno, děje se, co se děje a jak se to děje... no a to je všechno.

Ono to po všech těch předchozích snahách a snaze se nesnažit nakonec nastalo samo, ale proč, bůhví

Ještě že mi to může bejt fuk :D
když se to děje, tak holt se to děje , když se to dít přestane, tak holt se to dít přestane

no a co?
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod reseek » sob 26. bře 2016 12:19:08

vostálník píše: pozornost se automaticky sama zaměřuje k vasánám

jj, děje se to nevědomě, nevědomě vznikají i reakce na ně
a osobní já je bere jako naprostou samozřejmost.
Obrázek

Reaguje tak kdekdo a je to přirozené reagování,
dokud sama nenastane zcela neosobní, prostorová pozornost k vyvstávajícím obsahům vědomí,
bez vznikání potřeby něco pozorovat a ovlivňovat, jaké reakce se objeví.

Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod vostálník » sob 26. bře 2016 15:36:32

prostorová pozornost


Prostor je to nejdůležitější
vostálník
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. led 2019 14:39:04

vostálník píše:
Tak nějak po letech zkušeností a diskuzí získávám pocit,

že bych měl nechat nejen katolíky na pokoji (na ty z vejšky kašlu a vždy jsem kašlal)

ale i duchovnáky,

nebot co si kdo zafixuje do podvědomí svou touhou, záměrem a cílem (sankalpou)

to je neodstranitelné rozumovou úvahou

a tak každému se děje dle jeho touhy či vůle pro kterou se rozhodl sám a dobrovolně na podkladě informací


Svatá pravda :) protože čím víc mu oponuješ, tím víc se ve svém přesvědčení utvrdí

No a nakolik se ti daří nechávat duchovňíky být?
Zatím to vypadá spíš jako bys měl neodolatelnou potřebu jim svým oponováním napomáhat, aby se ve svém přesvědčení ještě víc utvrdili

:)
Návštěvník
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod vostal petr » úte 08. led 2019 15:20:36

Utvrzení je v pořádku,

prostě jen furt chodíš dokola a dokola a dokolečka,

až se ucho utrhne...

Když někdo potřebuje voddych, no tak mě zabanuje,

já mám času dost...

Serfování je svým způsobem v pořádku,

nebot i Maharadž říká o pomatených voluntaristech že :

Musíte vyvinou obrovský úsilí udělat nic...

Takže utvrzení je v pořádku...


A přechod od serfování k wu wei a klidu mysli se pozná...
vostal petr
 

Re: Sociální inteligence

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. led 2019 15:29:52

vostal petr píše:i Maharadž říká o pomatených voluntaristech že :

Musíte vyvinou obrovský úsilí udělat nic...

Pro voluntaristu který potřebuje v diskusích pořád ty ostatní kritizovat by to mohl být zajímavý návod :D
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron