Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod malpan » pon 03. úno 2014 19:51:13

vostalpetr píše:
malpan píše:
Návštěvník píše:Ta úcta nebo neúcta se objevuje, aniž to můžeme ovlivnit, a o nás to vypovídá víc, než tušíme

nemůžeme to ovlivnit nyní, ale je to naše práce - přesto souhlasím s tím, že ta výpověď je přesahující


Doprdele,
ale co mně je do toho, co to vypovídá o mě, nebo o někom jiným ???

Mně je to úplně fuk...co mně je do nějakýho konkrétního jednotlivce,
úplně stačí že jsem s jedním blbcem ztotožněnej
natož abych zaobíral druhými a jejich kádrovými profily...

Peťo, k ničemu tě to přeci nezavazuje, pokud sám nechceš reagovat, nikdo tě nedonutí - můžeš to přehlížet jako velké, širé, rodné lány
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Alaja » úte 04. úno 2014 8:43:13

Pěstování mrkve reportáž.avi


:)
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Alaja » úte 04. úno 2014 9:34:48

Mrkvový guláš

Ingredience

2 lžíce oleje, 800 g hovězího masa, 1 cibule, 10 mrkví, 2 lžíce hladké mouky, 500 ml tmavého piva, 1 hovězí masoxová kostka, sůl a pepř podle chuti, 3 bobkové listy, špetka cukru, 1 větší snítka tymiánu (nebo větší špetka sušeného)

Postup

Maso nakrájíme na kostky, cibuli nahrubo, mrkev na kolečka.
V litinovém kastrolu či pekáčku rozpálíme olej a opečeme na něm maso ze všech stran, aby se zatáhlo a zhnědlo (trvá to asi 10 minut). Potom maso z kastrolu vyndáme a opečeme v něm cibuli s mrkví, dokud neztmavnou. Pak je posypeme moukou a zamícháme. Maso vrátíme k zelenině, promícháme, podlijeme pivem a přidáme rozdrobenou kostku masoxu. Ochutíme solí, pepřem a cukrem, přidáme bobkový list s tymiánem. Povaříme asi pět minut. Přikryjeme pokličkou a vložíme do trouby vyhřáté na 170-180°C. Pečeme asi 2 a půl hodiny, dokud maso úplně nezměkne. Během pečení hlídáme, podle potřeby podlijeme horkou vodou.



http://www.mamincinyrecepty.cz/hovezi/mrkvovy-gulas
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. úno 2014 10:56:14

Tak to aby si místní osazenstvo hledalo nové místo k diskutování, třeba na překlenovací dobu zatím tady:
. http://diskutuj.blogspot.cz/search?upda ... -results=2
a později někam jinam... :D
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Alaja. » úte 04. úno 2014 11:36:27

Něco pro Petra:

Nerybařit. Piktogramy poradí, co nedělat na záchodcích v Soči

Toalety v olympijské vesnici v Soči nejsou jen tak nějaké zařízení. Visí na nich série piktogramů, v nichž se uživatelům zakazuje dělat to či ono. Například nesmí na toaletě rybařit.

Obrázek vyfotil kanadský snowboardista Sebastien Toutant. Kromě vyměšování vsedě se nesmí dělat prakticky nic jiného. Ani močit vestoje.

Některé požadavky jsou vcelku logické: nešlapat na prkénko, nezvracet do záchodu či nebrat drogy. Otazníky budí přeškrtnutá postavička, která v záchodové míse zkouší rybařit na udici.

Vzhledem k tomu, že součástí ZOH rybolov není, je nepravděpodobné, že by s sebou sportovci měli potřebné vybavení. A i kdyby, ani největší optimista by nemohl věřit, že v míse chytí cokoli zajímavého.

V souvislosti s toaletami vzbudila pobavení i fotografie dvou záchodků v jedné kabince v biatlonovém středisku. Nápadů, co všechno by se na podobných toaletách dalo dělat a k čemu jsou určeny, bylo bezpočet. "Tohle je způsob, jak Rusko chápe potřeby sexuálních menšin," byla jedna z reakcí.

Obrázek

Obrázek

http://www.novinky.cz/koktejl/326555-ne ... -soci.html

Alaja.
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. úno 2014 12:51:52



v těch piktogramech zapomněli ještě obrázek zakazující ze záchodu pít a mýt se v něm :)
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. úno 2014 13:44:24

Jana píše: Takže ten Tvůj model, kdy se všechno to kecání vzápětí smaže je opravdu nadčasový.
Je to jako sezení u řeky a plivání do vody.

:)


takovej nadčasovej chat :)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. úno 2014 15:47:55

Jak se můžeš takhle ptát? :confused:
Vždyť jim vyznává lásku, kudy chodí :yes:
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. úno 2014 15:50:47

Návštěvník píše:Jak se můžeš takhle ptát? :confused:
Vždyť jim vyznává lásku, kudy chodí :yes:



:D :D :D

je to tak, láska je pozornost :)
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. úno 2014 17:24:21

z toho jak se kdysi diskutovalo na JZ další člověk (Pedrito) přišel na pár zásad, jak to diskuzi ve zdraví přežít :D

"1. Nevěřit nikomu, kdo o sobě veřejně na diskusních fórech prohlašuje, že realizoval nejvyšší přikázání. Přičemž i v soukromé poště posílá zprávy napěchované emocemi, plné podsouvaných těžkostí - problémů ega.

2. Pokud není žaludek na boj, raději nereagovat. Jakékoliv nesouhlasné byť věcné projevy budou dotyčnou osobou okamžitě atakovány, převráceny naruby, tak aby vyzněly v její prospěch (trůn jednoty, atd).

3. U podobných typů opravdu nemá smysl dopustit, aby na nich člověku cokoliv vadilo, z toho pak je jen potrava pro jejich "roli".

Tahle zkušenost se netýká pouze tohoto tématu a fóra, i když v mém případě se to díky tomuto fóru objasnilo. Pro mnohé to není nic nového, v mém případě nepochybně jeden z nejdůležitějších poznatků posledních let."



http://www.jitrnizeme.cz/forum.php?kam= ... tazid=1558
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. úno 2014 17:29:32

"Jde doktor na každodenní obchůzku, když tu najednou vidí pacienta, jak tahá za sebou zubní kartáček na špagátku. Nechtěl být k pacientovi zlý, a tak se mu říká:

"Jak pejsek? Papá?"

Blázen mu na to odpoví :

"Pane doktor, nejste blázen?"

Doktor se nešťastně zatváří a odejde znechuceně pryč.

Blázen se ohne ke kartáčku, pohladí ho a řekne:

"Ale, že jsme ho dostali, viď Fifinko!"


:D :crazy: :D
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. úno 2014 17:46:17

Návštěvník píše:opravdu nemá smysl dopustit, aby na nich člověku cokoliv vadilo, z toho pak je jen potrava pro jejich "roli".


To asi platí obecně - co nám na druhých vadí, to v nich naší averzí znovu a znovu aktivujeme.
Lidské podvědomí je přímo jasnovidné :D
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. úno 2014 8:11:27

vostalpetr píše:
„A viděl Bůh, že je to dobré -tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovihovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil. Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko. Byla to naprostá katastrofa. Celý svět, celé mé vědění, celé mé já se rozbilo na cimpr campr, že z toho byl úplný otřes, zemětřesení.

Drtikol

Tohle je naprosto Boží cesta, ano, mně osobně pomáhala Einsteinova věta: Všechno má nějaký smysl, i když tomu nerozumíme" a maminčino: "Všechno je k něčemu dobré."
Pak se to nějak slilo a spojilo v poznání, že všechno je dobré, když to žádný smysl nemá.
:D

Největšího přikázání je branou do Božího království, kterou vstupuje člověk, ale není nikdo kdo by vešel.
Jenže tady může nějaký čas zůstávat paměť na toho vstupujícího.

Což je dobré, protože to může ukázat cestu, kudy dovnitř.
:D


No to vcelku koresponduje s tím, jak se diskutovalo na JZ a o čem se diskutovalo.

Proto říkám, že tady já osobně nemá příliš o čem diskutovat a s kým diskutovat,
nezajímá mě nějaká individuální cesta, kdy osoba dělá to a to a usiluje o to a to

Pokud se to prokoukne, tak tady opravdu žádná individuální cesta není, není tady žádné individuum, žádné ego. Blbý ale je, pokud tady zůstane představa individua, ega a zmizí cesta.
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. úno 2014 12:15:31

vostalpetr píše:
Největšího přikázání je branou do Božího království, kterou vstupuje člověk, ale není nikdo kdo by vešel.
Jenže tady může nějaký čas zůstávat paměť na toho vstupujícího.

Což je dobré, protože to může ukázat cestu, kudy dovnitř.


Jak dovnitř ???

V tom tvým nejvyšším přikázání není ani slova o dovnitř, a u Drtikola také ne.

Tady tímto "dovnitř" co se furt učí se vytvářejí akorát rozdíly mezi "uvnitř" a "vně"

Potom nás to "vně" ruší a vyvolává v nás nepříznivé pocity a myšlenky a my se furt musíme uvnitřnovat

Prostě VŠE A VŠUDE

Proto tady není žádná cesta, protože VŠUDE

Jednou dírou dovnitř, dvěma dírama ven a když je venku, tak je teprve tam...
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod nula » stř 05. úno 2014 12:42:25

Péťo, ja niekedy len nechápavo zírám, čo to ty stále riešiš... :phew:
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. úno 2014 12:51:50

nula píše:Péťo, ja niekedy len nechápavo zírám, čo to ty stále riešiš... :phew:


:D

Dělá prostě co ho baví: užívá si a naplno projevuje svoje tendence a snahy napravovat a hodnotit okolí :D

Akorát je nevidím jako nablblé, tendence jsou prostě tendence.
Proč by si jich neměl užívat? Vždyť mu to umožňuje obviňovat z nich všechny kolem

:D :D :D
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. úno 2014 13:00:48

vostalpetr píše:
Návštěvník píše:
nula píše:Péťo, ja niekedy len nechápavo zírám, čo to ty stále riešiš... :phew:


:D

Dělá prostě co ho baví: užívá si a naplno projevuje svoje tendence a snahy napravovat a hodnotit okolí :D

Akorát je nevidím jako nablblé, tendence jsou prostě tendence.
Proč by si jich neměl užívat? Vždyť mu to umožňuje obviňovat z nich všechny kolem

:D :D :D



Seš srandista,
já přece jsem na rozdíl od zdejší populace teoretik a píšu teorie,
nikoliv praktik


nepodceňuj se, v tomhle seš přímo vzorem důsledného praklikování, to teda klobouk dolů

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod nula » stř 05. úno 2014 13:12:42

Ale Péťo ja ti predsa nechcem nič vziať a tobôž nie niečo vyčítať. Ja som len popísala, ako čumím. To možno svedčí o mojej nablblosti. :)
Ale povšimla som si, ako si fóra zlievaš a spájaš do jedného protivníka. "...nikoliv praktik jako vy...i když tedy o tý vaší praxi bych přece jen po letech jaksi poněkud pochyboval..." JÁ a VY. :)
A moje ego mi našepkáva, že som ti žiadne praktiky neponúkala a ani neponúknem. :)
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

Re: Jak se kdysi diskutovalo na Jitřní Zemi

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. úno 2014 13:22:15

pokud je tu přesvědčení, že je nutné hledat království boží, tak je zcela na místě začít ho hledat v sobě samotném a ne v okolním světě. i když většinou prvotně ho většina z nás hledá mimo sebe, než se dostane k informaci, že musí obrátit pozornost k sobě

kdo ho nalezl, zjistil, že to byla jenom neuvědomění, které vytváří iluzi oddělenosti tedy hranice :)
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků