Smysl života

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Smysl života

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. pro 2013 11:17:09

.

Jaký je smysl života podle vás?

.
Návštěvník
 

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 11:23:46

žít. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 11:28:59

je to jako se zeptat jaka je chut bananu ... da se o tom spousta napovidat a napsat ... ale jak jednou do nej kousnes ... to je chut bananu! ... bylo to az vsemi temi slovy.
s zivotem je to jednodussi ... nemusi se nikde nic shanet ... kupovat ... hledat ... zivot se deje furt ... furt do nej kousem ... ochutnavame ho ... hmmm.
ma ruzny chute ... ale je to zivot ... je to presne ono. :)
takze ... jaky je smysl zivota? ... kousat, prezvykovat, ochutnavat ... zivot ... zadny dalsi smysl nevidim. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Smysl života

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. pro 2013 11:33:54

Někde jsem četla, tuším v Zasvěcení od Haich - produchovnit hmotu.

Pozvednout ji na stejnou úroveň, aby bylo "jak v nebi", tak na zemi", jak dole, tak i nahoře...

To, co píše Josef mi přijde pouze jako konzumní záležitost.
Návštěvník
 

Re: Smysl života

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. pro 2013 11:55:18

Josef píše:je to jako se zeptat jaka je chut bananu ... da se o tom spousta napovidat a napsat ... ale jak jednou do nej kousnes ... to je chut bananu! ... bylo to az vsemi temi slovy.
s zivotem je to jednodussi ... nemusi se nikde nic shanet ... kupovat ... hledat ... zivot se deje furt ... furt do nej kousem ... ochutnavame ho ... hmmm.
ma ruzny chute ... ale je to zivot ... je to presne ono. :)
takze ... jaky je smysl zivota? ... kousat, prezvykovat, ochutnavat ... zivot ... zadny dalsi smysl nevidim. :)

Nějaký hluší smysl života tedy není, než jen kousat, přežvykovat, ochutnávat?
Návštěvník
 

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 12:03:16

Návštěvník píše:
Josef píše:je to jako se zeptat jaka je chut bananu ... da se o tom spousta napovidat a napsat ... ale jak jednou do nej kousnes ... to je chut bananu! ... bylo to az vsemi temi slovy.
s zivotem je to jednodussi ... nemusi se nikde nic shanet ... kupovat ... hledat ... zivot se deje furt ... furt do nej kousem ... ochutnavame ho ... hmmm.
ma ruzny chute ... ale je to zivot ... je to presne ono. :)
takze ... jaky je smysl zivota? ... kousat, prezvykovat, ochutnavat ... zivot ... zadny dalsi smysl nevidim. :)

Nějaký hluší smysl života tedy není, než jen kousat, přežvykovat, ochutnávat?

no ... ano ... nic dalsiho neni. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 12:05:17

Návštěvník píše:Někde jsem četla, tuším v Zasvěcení od Haich - produchovnit hmotu.

Pozvednout ji na stejnou úroveň, aby bylo "jak v nebi", tak na zemi", jak dole, tak i nahoře...

To, co píše Josef mi přijde pouze jako konzumní záležitost.

to je jen takova hra na nebe a zemi a dole a nahore ... co vymyslel clovek ... aby nemusel ... kousat, prezvykovat, ochutnavat ... to co prave je ... zivot. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 12:08:46

Josef píše:žít. :)

... a to je to co vsichni delame ... takze neni co menit, predelavat, dosahovat, hledat ... staci ... kousat, prezvykovat, ochutnavat ... ten zivot ... co se prave deje. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Smysl života

Nový příspěvekod jaosiva » stř 18. pro 2013 13:18:28

Kdo chce znat Smysl Zivota-necht at se zepta Jeho!

.oOXOo.
jaosiva
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 18. pro 2013 6:24:49

Re: Smysl života

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. pro 2013 13:27:01

Užívat si!
Návštěvník
 

Re: Smysl života

Nový příspěvekod Aves passeri » stř 18. pro 2013 14:00:48

Já o smyslu života kdysi psala u sebe na blogu. První část toho článku je na http://zitjak.wordpress.com/2013/08/07/ ... s-passeri/. No, druhá část je chráněná heslem, ale jako pointu jsem tam do závěru napsala tohle (takže to už nemusíte číst celé u mě):

Smyslem života podle AP je tedy být sám sebou, být tím, čím mi bylo dáno být, objevit to i vytvořit zároveň, žít to … a žít to svobodně. Aniž by byl člověk závislý na svých představách, touhách a obavách, otevřený v důvěře ve svět. A svět nás k takové svobodě vede krůček po krůčku, protože touhy a obavy v nás vyvolávají pouze utrpení a odpovědí na utrpení je hledání, jak se mu vyhnout.

Protože smyslem života přece není utrpení, ale radostné žití. Nebo ne?

A AŽ JEDNOU ČLOVĚK ZJISTÍ, ŽE NEBUDE TRPĚT JEN TEHDY, AŽ NEBUDE ZÁVISLÝ NA JISTOTÁCH, ALE BUDE OPRAVDU SVOBODNÝ (což neznamená, že si bude dělat, co chce, ale že nebude na ničem závislý, ani na tom, co chce, ani na tom, co nechce) A TEN KROK KE SVOBODĚ UDĚLÁ, PAK TEPRVE NAPLNÍ SVŮJ SMYSL ŽIVOTA…

Tak jsem zvědavá, jestli se mnou budete souhlasit :-))))
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 10:10:24

Re: Smysl života

Nový příspěvekod nop » stř 18. pro 2013 14:41:46

Návštěvník píše:Někde jsem četla, tuším v Zasvěcení od Haich - produchovnit hmotu.
Pozvednout ji na stejnou úroveň, aby bylo "jak v nebi", tak na zemi", jak dole, tak i nahoře...
To, co píše Josef mi přijde pouze jako konzumní záležitost.

Obávám se, že je to hlubší. O zkušenosti řekl Buddha, že jí rozumí jen ten, kdo ji zakusil, tak jako kdyby někdo nikdy neokusil chuť manga. Mohli by mu lidé tu chuť přirovnvat k jinému ovoci a nebylo by to ono, dokud neochutná mago, bude mít jen představu.
Josef píše o banánu, ale není to o konzumu, ale o zkušenosti, zažití toho, co jsme předtím nepoznali.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 14:44:05

je utrpeni .. slapnout na hrebik?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Smysl života

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. pro 2013 14:50:43

nop píše:
Návštěvník píše:Někde jsem četla, tuším v Zasvěcení od Haich - produchovnit hmotu.
Pozvednout ji na stejnou úroveň, aby bylo "jak v nebi", tak na zemi", jak dole, tak i nahoře...
To, co píše Josef mi přijde pouze jako konzumní záležitost.

Obávám se, že je to hlubší. O zkušenosti řekl Buddha, že jí rozumí jen ten, kdo ji zakusil, tak jako kdyby někdo nikdy neokusil chuť manga. Mohli by mu lidé tu chuť přirovnvat k jinému ovoci a nebylo by to ono, dokud neochutná mago, bude mít jen představu.
Josef píše o banánu, ale není to o konzumu, ale o zkušenosti, zažití toho, co jsme předtím nepoznali.

To je stále o chutnání = konzumaci něčeho. Poznat cuť banánu, manga, atd. atd., kousat, žvýkat a to je všehno, píše Josef.

?
Návštěvník
 

Re: Smysl života

Nový příspěvekod nop » stř 18. pro 2013 14:58:29

Návštěvník píše:
nop píše:
Návštěvník píše:Někde jsem četla, tuším v Zasvěcení od Haich - produchovnit hmotu.
Pozvednout ji na stejnou úroveň, aby bylo "jak v nebi", tak na zemi", jak dole, tak i nahoře...
To, co píše Josef mi přijde pouze jako konzumní záležitost.

Obávám se, že je to hlubší. O zkušenosti řekl Buddha, že jí rozumí jen ten, kdo ji zakusil, tak jako kdyby někdo nikdy neokusil chuť manga. Mohli by mu lidé tu chuť přirovnvat k jinému ovoci a nebylo by to ono, dokud neochutná mago, bude mít jen představu.
Josef píše o banánu, ale není to o konzumu, ale o zkušenosti, zažití toho, co jsme předtím nepoznali.

To je stále o chutnání = konzumaci něčeho. Poznat cuť banánu, manga, atd. atd., kousat, žvýkat a to je všehno, píše Josef. ?

Tak to zkusím jinak.
Kdyby někdo znal jen určitý hudební žánr, chodil by jen na country muziku nebo zpíval s kamarády při pivě a potom by uslyšel na koncetě symfonii nebo operu, měl by nové poznání, jaké předtím neměl.
Když se někdo zamiluje, objeví cit, jaký předtím neznal.
Nejde o banán, jde o rozdíl stavu před poznáním a po poznání a to mu nelze zprostředkovat slovy. Stejně tak o osvobození lze vyprávět, ale lépe je to zažít.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 14:58:37

konzum je pohyb ... podstata tohoto sveta.
to co je se da bud konzumovat ... nebo o tom psat knihy a nikdy to neochutnat. :)

to co je ... je konzum co konzumuje sam sebe
.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Smysl života

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. pro 2013 15:14:04

Josef píše:konzum je pohyb ... podstata tohoto sveta.
to co je se da bud konzumovat ... nebo o tom psat knihy a nikdy to neochutnat. :)

to co je ... je konzum co konzumuje sam sebe
.

Podstata tohoto světa je konzum a my můžeme jen konzumovat. Tak?
A to je smyslem našeho života?
Návštěvník
 

Re: Smysl života

Nový příspěvekod nop » stř 18. pro 2013 15:27:47

Návštěvník píše:
Josef píše:konzum je pohyb ... podstata tohoto sveta.
to co je se da bud konzumovat ... nebo o tom psat knihy a nikdy to neochutnat. :)
to co je ... je konzum co konzumuje sam sebe.

Podstata tohoto světa je knzum a my můžeme jen konzumovat. Tak?
A to je smyslem našeho života?

Mým tělem procházejí tekutiny, jídlo, kyslík. A mými myšlenkmi probíhá všelicos (něco se rodí ve mně).
A nad tím vším je má bytost.
Jako v autobuse jsou prvořadí cestující a vezou se nad souborem matiček a nosníků, a pod nimi probíhá spalování nafty v motoru, ostřikování okna atd.
Podstatou života není konzum, ale ten patří do podkladu, který nás nese životem těla, nad kterým je život duše.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 15:41:21

nop píše:Mým tělem procházejí tekutiny, jídlo, kyslík. A mými myšlenkmi probíhá všelicos (něco se rodí ve mně).
A nad tím vším je má bytost.
Jako v autobuse jsou prvořadí cestující a vezou se nad souborem matiček a nosníků, a pod nimi probíhá spalování nafty v motoru, ostřikování okna atd.
Podstatou života není konzum, ale ten patří do podkladu, který nás nese životem těla, nad kterým je život duše.

pri vsi ucte Nope ... duse neni ... je to jen myslenka ... predstava ... tu si vymyslel clovek ... aby nemusel konzumovat zivot ... coz stejne nepomaha.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Smysl života

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 15:42:35

vostalpetr píše:
nebo o tom psat knihy a nikdy to neochutnat. :)


No ale při psaní knih zase ochutnáváš to psaní knih.... :D

jasne ... konzum je dokonaly ... uplne!! :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků