Zimní setkání

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. pro 2013 10:09:28

nop píše:
Jana píše:Dimo psal, že by se mohlo zajít do raw restaurací v Praze a ochutnat různá vitariánská jídla. Od Opičáka máme pozvání do kostelíka Nalezení svatého kříže ve Stodůlkách, ale nevím, jestli je to technicky možné, tedy jestli se bude chtít. ...

Kde je? nenašel jsem kostel Nalezení, ani na stránce Arcibiskupství pražského http://www.apha.cz .
Jestli se slovem Stodůlky myslí část Praha 13, pak tam znám sv. Jakuba v Kovářské ulici a moderní kostel sv. Prokopa jako Komunitní centrum na Slunečném náměstí.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaple_Nalezen%C3%AD_svat%C3%A9ho_K%C5%99%C3%AD%C5%BEe_(Praha)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod irulan » pát 06. pro 2013 11:14:18

ahoj lidičky, tak se těším na všechny a je mi jedno, jestli budeme courat po venku - po přírodě nebo hezkých kostelících, nebo sedět v čajovně, hospodě, nebo ve vířivce. :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod Honzam » pát 06. pro 2013 12:54:27

Jana píše:
šelma píše:Účast je pro mě spojená s velkou obětí. :(

6. 11. jsem podesáté otěhotněla, 19. 11. mám termín, někdy kolem 26. 11. znovu otěhotním a termín pro jedenácté dítě teoreticky vychází na 9. 12. při cyklu 20 dní. Zatím to vycházelo spíš na 19,5 dne, proto by se teoreticky měla jedenáctá duše uvědomit 7.-8. 12. a narodit 8.-9. 12., ale nejpravděpodobněji vidím jedenáctý porod na 8. 12. Bude záležet, který den přesně počnu. Těhotenství trvá 12,5-13 dní. Po porodu opravdu nemívám moc náladu a energii se družit a veselit.

Teoreticky není problém v případě potřeby odjet kdykoliv domů, teoreticky můžeš mít v sobotu a v neděli dopoledne skvělou náladu.


Tak jsem před chvílí porodil pojedenácté. Dítě jsem měl už od 22. 11. a přenášel ho jeden den. Stále nevím, jestli nebudu svou přítomností pohoršovat, ale je to spíš moje vlastní výmluva, protože jsem líný. :) Ještě budu přemýšlet.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod irulan » pát 06. pro 2013 14:54:04

Honzam píše:...... Stále nevím, jestli nebudu svou přítomností pohoršovat, ale je to spíš moje vlastní výmluva, protože jsem líný. :) Ještě budu přemýšlet.

..asi moc přemýšlíš :) vsadím se, že tady není nikdo, koho bys pohoršoval :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod nop » pát 06. pro 2013 15:10:28

Pomůžete neznalému? kde se vlastně sejdeme, když nejsem ohlášený v hotelu a nemám tudíž odpověď a v ní adresu?
na odkaze je hezky psané:
"Anděl Apartmány se nachází na příjezdové trase Plzeň - Praha Smíchov, nedaleko od Plzeňské ulice a 200m od Strakonické ulice - příjezd České Budějovice - Písek - Praha Smíchov.
MHD - 150 m bus. st . Na Knížecí, metro Anděl..",
ale našel jsem na síti:

Adresa: U Santošky 933/20, 15000 Praha 5
Telefon: 251 553 811

sejdeme se nejspíše v restauraci, navrhuje se nějaký čas ?
pro milovníky historie zišťuji, že pár kroků nahoru jsou v zatáčce dva kostely: evangelický a husitský.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod ros » pát 06. pro 2013 17:02:27

Mám dobrou zkušenost s touto restaurací (ovšem před lety), ale chtělo by to asi rezervačku.
Ale je to pře řeku, tudíž na cestu tramvají. Jinak samozřejmě je kolem Anděla hospod dost
Je vůbec nějaká idea, kdy se začneme scházet?
...
hle - hned vedle je kavárna Poselstní :-)
ros
 

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod ros » pát 06. pro 2013 17:09:39

oprava: ta kavárna se jmenuje Poselství :) Líbí se mi název, jak tematické :)

s tou adresou jsem zmatená, mělo to být na Zbraslavi a jsme skoro v centru Prahy? Mail od Jany nemůžu dohledat.
No to je tak, když něco doháním na poslední chvíli.
Chjo - jesli je to u Anděla - tak klidně naposlední chvíli své místo přenechám jiné ženě, která by se rozmyslela na poslední chvíli a pojedu přespat domů.

Ale jinak, se na Vás těším
Těším se :) :) :)
ros
 

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod irulan » pát 06. pro 2013 17:44:31

ajajaj....no když jsou zmatení i Pražáci, tak co my přespolní? Abychom se vůbec našli.. Janinko, prosím, nemohla bys napsat kdy a kde přesně?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 06. pro 2013 18:32:12

Mohli byste sem pak dát aspoň jednu společnou fotku pro nás, co tam s vámi fyzicky nebudeme :-)
Pěkné setkání.
Návštěvník
 

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod irulan » pát 06. pro 2013 19:30:11

prima :) posnažím se dorazit přibližně jako vy děvčata ústecký
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 06. pro 2013 19:53:41

urcite neprijedu ...
uzijte se navzajem ...
vzpomenu si na vas ... :)

pozdravujte ode mne. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod nop » pát 06. pro 2013 20:39:32

irulan píše:ajajaj....no když jsou zmatení i Pražáci, tak co my přespolní? Abychom se vůbec našli.. Janinko, prosím, nemohla bys napsat kdy a kde přesně?

K hotelu Apartmány Anděl.
Nejbližší orientační velký bod je křižovatka U Anděla.
Ještě bližší je menší křižovatka „Na Knížecí“
Z různých vlakových nádraží tam jedou přímo tyto tramvaje do zastávky Na Knížecí:
Od Holešovic č. 12 ze zastávky Nádraží Holešovice,
Od nádraží Praha – Vršovice č. 7 ze zastávky Nádraží Vršovice,

Od Hlavního nádraží č. 14, ze zastávky Jindřišská, k ní lze projít kousek ulicí Jeruzalémská, kolmo přes parčík od východu z nádraží.
Stejně daleko parčíkem od východu z hlavního nádraží, ale po pravé ruce, je jiná trať se zastávkou Hlavní nádraží, odkud jede tramvaj č. 9 do zastávky Anděl, ale po vystoupení tam se potřebujete dostat ještě kousek na plácek Na Knížecí a na ten plácek to není z Anděla tak blízko jako ze zastávky Na Knížecí u tramvaje č. 7. 12 a 14.
V Metru v lince B můžete použít stanici Anděl. Ta má dva východy, jeden na křižovatku Anděl, druhý opačným směrem k východu na náměstíčko Na Knížecí, kde jsou samá nástupiště MHD.
Kdo se už dostane na plácek Na Knížecí, má ještě dvě možnosti na rozmyšlení:
a) může dojít pěšky ulicí Ostrovského okolo velké funkcionalistické budovy Ženské domovy z 30.-tých let (stavěných „podle pravítka“), přejít jedny koleje tramvaje do mírného kopečka a za první zatáčkou doleva tam to je.
b) Nebo mezi třemi nástupišti autobusů MHD vsednout na autobus č. 137 (směr U Waltrovky), který jezdí velmi často a jet jednu zastávku do zastávky Santoška.
K nástupišti č. 137 se dostanete od tramvaje 12 nebo 14 popojděním zpět asi 20 kroků k prostranství Na Knížecí, které je sestavené z velké plochy asfaltu a mnoha odpočívajících autobusů, a kteréžto obejdete na druhou stranu konce asfaltové plochy k zastávkám. Z tramvaje č. 7 s tímtéž názvem zastávky Na Knížecí je to přes asfalt ještě blíže, asi o polovinu.
Jízdenka MHD platí i při přestoupení. Potom od zastávky Santoška popojdete pár kroků zpět s kopečka a přes ulici u domu číslo 20 až na místo.
Přílohy
Andel,apartmany.jpg
průčelí hotelu Andel, apartmany
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 06. pro 2013 21:08:34

Jana píše:Jozífku, určitě budeš chybět, řekla bych, že se ještě s Tebou setkáme, i když už nejsi ničím.

:)

:)
jj ... tohle je moje nejmilejsi inkarnace ... teda co si pamatuju ... :D :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod nop » pát 06. pro 2013 21:23:49

Jak k hotelu od autobusových nádraží v Praze?
Je více nádraží, některá více při okraji. Největší a zároveň v centru je Na Florenci. Lze tam nastoupit na Metro B (pozor, je tam i vchod do C, vedle sebe), třeba použít B do zastávky Anděl a tam projít pod zemí nástupištěm k východu Na Knížecí.
Z těch menších nádraží je jedno přímo na okraji asfaltové plochy Na Knížecí, staví tam spoje z jihu a od jihu, z Příbrami, Milešova aj. Má plochu jednoho nástupiště vedle tramvaje č 7.
= a abych nezapomenul na směr Plzeň.
Kdo přijede vlakem od Plzně , Karlových Varů , Domažlic, může vystoupit na Nádraží Smíchov, tam vstoupit do tramvaje č. 12, 14 nebo 20, vystoupit v zastávce Na Knížecí, obejít autobusy a vstoupit na autobus 137 a vystoupit u Santošky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Zimní setkání s pizzou

Nový příspěvekod nop » pát 06. pro 2013 22:36:48

Pro toho, kdo má rád pizzu: blízko je pizzerie Papa Cipolla, nad hotelem na rohu téže ulice, U Nikolajky 1097/3,
mírně pod zastávkou autobusu a ještě nad kavárnou Poselství.
Otevřeno každý den od 10:30 do 22:00
,
http://www.mapy.cz/#!t=s&x=14.400717&y= ... _2144126_1
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod Honzam » sob 07. pro 2013 17:46:33

irulan píše:
Honzam píše:...... Stále nevím, jestli nebudu svou přítomností pohoršovat, ale je to spíš moje vlastní výmluva, protože jsem líný. :) Ještě budu přemýšlet.

..asi moc přemýšlíš :) vsadím se, že tady není nikdo, koho bys pohoršoval :D


No uvidíme zítra :)

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod vakr » ned 08. pro 2013 23:18:04

Jana píše:Děkuji všem účastníkům zimního setkání, jmenovitě: Rosadě, Irulan, Yvonce, Monice, Vakrovi, Janě od Tomáše, Nopovi, Michalovi Mullerovi, Vostálpetrovi, Ryuninovi, Romanovi, Pelvanovi, Vlastíkovi, Alfa Skorpionovi, Tomášovi Řemínkovi, Míšovi Čagánkovi a Honzamovi za milou účast.


Děkuju Janičce za krásné setkání a moc rád jsem Vás všechny potkal a viděl.
Těším se na další, tentokrát jarní setkání.
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod Honzam » pon 09. pro 2013 7:53:05

Díky všem, se kterými jsem se měl možnost v neděli vidět.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod irulan » pon 09. pro 2013 8:05:07

Moc děkuji za setkání se všema těma krásnýma a zajímavýma lidičkama :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Zimní setkání

Nový příspěvekod ros » pon 09. pro 2013 14:07:43

děkuju :)
ros
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků