Konec světa

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 15:39:56

Návštěvník píše: Moje věc je, jestli k tomu budu mlčet nebo ne. Někdy je k tomu nemlčení potřeba civilní kuráž.

Té mají nejvíc politici :D
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 15:44:45

Návštěvník píše:
přihlížející píše:... když už si člověk plně uvědomuje všechny svoje vlastní sklony. A kdo z nás si tím může být úplně jistý?


Myslíš, že nikdo?


Pokora a střízlivé vnímání sebe sama jsou vzácné. A dokud je tu někdo, kdo je si něčím jistý... ;)
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod amiable » sob 29. pro 2012 15:51:55

Návštěvník píše:Pokora a střízlivé vnímání sebe sama jsou vzácné

a úsilím a posuzováním druhých se pořád jen posiluje ten, kdo to všechno umí...

Pomáhá vidět - a nesoudit. Odevzdávat Tomu :)

Obrázek
amiable
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 15:57:44

amiable píše:
Návštěvník píše:Pokora a střízlivé vnímání sebe sama jsou vzácné

a úsilím a posuzováním druhých se pořád jen posiluje ten, kdo to všechno umí...

Pomáhá vidět - a nesoudit. Odevzdávat Tomu :)

Obrázek

Tím by se přibližoval KONEC SVĚTA - osobního já :D

Jenže: připustí to? Dokud má dost síly, tak asi sotva
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod přihlížející » sob 29. pro 2012 16:04:26

Čím se osobní já oslabuje ? Obvykle nedobrovolně, utrpením
bohužel :(
přihlížející
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Anim » sob 29. pro 2012 17:46:24

Dlouho jsem tu nebyl, ale vidím, že jsem o moc nepřišel.

Obvyklé hrátky - vzít cokoliv, co někdo napíše, přisoudit to jeho osobě, místo věcného zareagování na obsah. A tak pořád znovu. Dost primitivní způsob, jak se povyšovat nad druhé - jejich ponižováním.

Žádný div, že takový zůstane nakonec v diskusi o tom sám.
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 18:29:33

přihlížející píše:Čím se osobní já oslabuje ? Obvykle nedobrovolně, utrpením
bohužel :(


Duchovní praxí, prací s myslí, disciplínou, sebekázní....naprosto dobrovolně, bez tvého vnitřního souhlasu to přece nejde.
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 18:38:26

Návštěvník píše:
přihlížející píše:Čím se osobní já oslabuje ? Obvykle nedobrovolně, utrpením
bohužel :(


Duchovní praxí, prací s myslí, disciplínou, sebekázní....naprosto dobrovolně, bez tvého vnitřního souhlasu to přece nejde.

Duchovní praxí, prací s myslí, disciplínou, sebekázní se posiluje duchovní já, které tohle všechno dělá. Proto si po nějaké době připadá náramně ušlechtile a pokročile - na rozdíl od těch ostatních - a to je mnohem větší malér než obyčejné já. K sebeodevzdávání, o kterém se tu zmínila amiable, dojde, až když si to uvědomí.
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod přihlížející » sob 29. pro 2012 18:46:38

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
přihlížející píše:Čím se osobní já oslabuje ? Obvykle nedobrovolně, utrpením
bohužel :(


Duchovní praxí, prací s myslí, disciplínou, sebekázní....naprosto dobrovolně, bez tvého vnitřního souhlasu to přece nejde.

Duchovní praxí, prací s myslí, disciplínou, sebekázní se posiluje duchovní já, které tohle všechno dělá. Proto si po nějaké době připadá náramně ušlechtile a pokročile - na rozdíl od těch ostatních - a to je mnohem větší malér než obyčejné já. K sebeodevzdávání, o kterém se tu zmínila amiable, dojde, až když si to uvědomí.

Potom tu schopnost rozlišovat jak když najdeš - rozpoznáváš, co odevzdat ;)
přihlížející
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod amiable » sob 29. pro 2012 18:59:25

Ono jde asi o intenzitu jako takovou, která není spojená s chtěním dosáhnout nějakého duchovního stavu nebo cíle. Člověk přestane usilovat, protože je zřejmé, že jakékoliv duchovní praktikování, které vzniká z potřeby dosáhnout, posiluje to já, které se o to snaží.

Ale přesto dál zůstává nesmírná intenzita - intenzita sebevzdávání Jedinému, v lásce. Mně je hodně blízké tohle, co někdo řekl:

"Mohlo by se stát, že ten, jehož milovaný či milovaná touží po někom jiném, nebude nic namítat a z opravdové lásky nechá milovanou bytost někomu jinému. Takovýto druh intenzity je něco, v čem není žádný osobní záměr. Láska, dokonce i fyzická láska, má takovou intenzitu, že vede k nejkrajnějším obětem. A co se týče hledání, jde-li o duchovní hledání, tou nejkrajnější obětí je obětování "jáství".
amiable
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 19:29:33

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
přihlížející píše:Čím se osobní já oslabuje ? Obvykle nedobrovolně, utrpením
bohužel :(


Duchovní praxí, prací s myslí, disciplínou, sebekázní....naprosto dobrovolně, bez tvého vnitřního souhlasu to přece nejde.

Duchovní praxí, prací s myslí, disciplínou, sebekázní se posiluje duchovní já, které tohle všechno dělá. Proto si po nějaké době připadá náramně ušlechtile a pokročile - na rozdíl od těch ostatních - a to je mnohem větší malér než obyčejné já. K sebeodevzdávání, o kterém se tu zmínila amiable, dojde, až když si to uvědomí.

Bez práce nejsou koláče a ani pečení holuby do úst sami nelétají. 8)

Bez práce sám na sobě, sám se sebou, poznat sám sábe, všechny složky, z kterých se skládám, lze jen dobrovolnou prací sám na sobě. Ne tím, že budu pouze koukat na ty druhé a kritizovat, jak to oni dělají podle mého názoru špatně, aniž sám v sobě rozpoznám a své složky, své city, pocity, emoce, sklony, strachy, obavy atd., nechávám se dál jimi vláčet, podléhat jim, spoléhat na Boha, že mne, hříšníka, ON osvobodí sám, aniž bych já pro to cokoli udělal.
Duchovní cesta je cestou morální disciplíny, sebekázně, askeze, očisty a to za nás Bůh neudělá, to musíme udělat my sami.
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod přihlížející » sob 29. pro 2012 19:39:22

amiable píše:Ono jde asi o intenzitu jako takovou, která není spojená s chtěním dosáhnout nějakého duchovního stavu nebo cíle. Člověk přestane usilovat, protože je zřejmé, že jakékoliv duchovní praktikování, které vzniká z potřeby dosáhnout, posiluje to já, které se o to snaží.

Ale přesto dál zůstává nesmírná intenzita - intenzita sebevzdávání Jedinému, v lásce. Mně je hodně blízké tohle, co někdo řekl:

"Mohlo by se stát, že ten, jehož milovaný či milovaná touží po někom jiném, nebude nic namítat a z opravdové lásky nechá milovanou bytost někomu jinému. Takovýto druh intenzity je něco, v čem není žádný osobní záměr. Láska, dokonce i fyzická láska, má takovou intenzitu, že vede k nejkrajnějším obětem. A co se týče hledání, jde-li o duchovní hledání, tou nejkrajnější obětí je obětování "jáství".

Praxe je nutná jako ta úplně základní etapa, protože dokud si všechny projevy svého jáství plně neuvědomujeme, nemůže být obětováno v každé podobě, ve které vyvstane.
přihlížející
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod praktik » sob 29. pro 2012 19:51:52

přihlížející píše:
amiable píše:Ono jde asi o intenzitu jako takovou, která není spojená s chtěním dosáhnout nějakého duchovního stavu nebo cíle. Člověk přestane usilovat, protože je zřejmé, že jakékoliv duchovní praktikování, které vzniká z potřeby dosáhnout, posiluje to já, které se o to snaží.

Ale přesto dál zůstává nesmírná intenzita - intenzita sebevzdávání Jedinému, v lásce. Mně je hodně blízké tohle, co někdo řekl:

"Mohlo by se stát, že ten, jehož milovaný či milovaná touží po někom jiném, nebude nic namítat a z opravdové lásky nechá milovanou bytost někomu jinému. Takovýto druh intenzity je něco, v čem není žádný osobní záměr. Láska, dokonce i fyzická láska, má takovou intenzitu, že vede k nejkrajnějším obětem. A co se týče hledání, jde-li o duchovní hledání, tou nejkrajnější obětí je obětování "jáství".

Praxe je nutná jako ta úplně základní etapa, protože dokud si všechny projevy svého jáství plně neuvědomujeme, nemůže být obětováno v každé podobě, ve které vyvstane.

Takže Bůh se nejdřív identifikuje jako samostatné ego a osvobozuje se pak z toho Svého mylného vnímání, teprve když se stejnou intenzitou, jako se plně ztotožňoval, se /v podobě ega/ Svého Sebeztotožnění Sobě Samému vzdává. A aby k tomu mohlo docházet, potřebuje to Svoje ztotožnění rozpoznávat, jinak ztotožňování pokračuje dál a dál a pořád znovu vytváří já a nejá...
praktik
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod přihlížející » sob 29. pro 2012 19:58:08

Jenže k tomu může jen samo dojít určitým postupným vývojem, prostřednictvím řetězení zkušeností, protože kdyby ego pojalo úmysl tohle dělat, byla by to zas jen další aktivita ega :D
přihlížející
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod praktik » sob 29. pro 2012 20:17:47

přihlížející píše:Jenže k tomu může jen samo dojít určitým postupným vývojem, prostřednictvím řetězení zkušeností, protože kdyby ego pojalo úmysl tohle dělat, byla by to zas jen další aktivita ega :D

Úchvatná Hra, která přitom má jednotlivé docela mechanické kroky. Ty vyjdou najevo, teprve když se na ně zblízka podíváš a u sebe je sleduješ. Na závěr z toho všeho pak samo vyplyne, že ať ego sáhne na cokoliv, vytváří dvojnost, a je jedno, jestli to je činnost bezbožná, nebo nanejvýš duchovní. Načež - když se tohle uvidí - se to usilování konečně začne pouštět z pracek... a mění se v odevzdanost. Že by tohle bylo konečně spojení jin-jang principu?
praktik
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 22:22:07

přihlížející píše:Jenže k tomu může jen samo dojít určitým postupným vývojem, prostřednictvím řetězení zkušeností, protože kdyby ego pojalo úmysl tohle dělat, byla by to zas jen další aktivita ega :D

Samo?? Tak to by tu muselo být těch "realizovaných" už hodně, zejména ve vládách, v politice, v zábavním průmyslu....nerealizované by měly být jen děti, co mají málo zkušeností......ale nějak to není vidět. :what:

Ani ti duchovní mistři nečekali, až se to "samo" udělá, ale pilně se denně ponořovali do relaxací, koncentrací, meditací, kontemplací, pilně pracovali sami na sobě....pročpak to asi dělali?
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 29. pro 2012 22:40:02

Když se to čte v celé souvislosti, tak z toho co píše přihlížející je zřejmé, že nenavrhuje opomíjet etapy, předcházející vzdávání se.

přihlížející píše:
amiable píše:Ono jde asi o intenzitu jako takovou, která není spojená s chtěním dosáhnout nějakého duchovního stavu nebo cíle. Člověk přestane usilovat, protože je zřejmé, že jakékoliv duchovní praktikování, které vzniká z potřeby dosáhnout, posiluje to já, které se o to snaží.

Ale přesto dál zůstává nesmírná intenzita - intenzita sebevzdávání Jedinému, v lásce...

Praxe je nutná jako ta úplně základní etapa, protože dokud si všechny projevy svého jáství plně neuvědomujeme, nemůže být obětováno v každé podobě, ve které vyvstane.

Takže Bůh se nejdřív identifikuje jako samostatné ego a osvobozuje se pak z toho Svého mylného vnímání, teprve když se stejnou intenzitou, jako se plně ztotožňoval, se /v podobě ega/ Svého Sebeztotožnění Sobě Samému vzdává. A aby k tomu mohlo docházet, potřebuje to Svoje ztotožnění rozpoznávat, jinak ztotožňování pokračuje dál a dál a pořád znovu vytváří já a nejá...

přihlížející píše:Jenže k tomu může jen samo dojít určitým postupným vývojem, prostřednictvím řetězení zkušeností, protože kdyby ego pojalo úmysl tohle dělat, byla by to zas jen další aktivita ega
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. led 2013 8:56:58

Návštěvník píše:Bez práce sám na sobě, sám se sebou, poznat sám sábe, všechny složky, z kterých se skládám, lze jen dobrovolnou prací sám na sobě. Ne tím, že budu pouze koukat na ty druhé a kritizovat, jak to oni dělají podle mého názoru špatně, aniž sám v sobě rozpoznám a své složky, své city, pocity, emoce, sklony, strachy, obavy atd., nechávám se dál jimi vláčet, podléhat jim, spoléhat na Boha, že mne, hříšníka, ON osvobodí sám, aniž bych já pro to cokoli udělal.


Dokud se žije tímto způsobem oddělenost = Bůh a já hříšník, tedy ne Jednota, tak má hříšník práce jako na kostele, nikdy nekončící.
Když se rozpozná, že je jen ON, tak už není co dělat, nebot všechno dělá ON. To rozpoznání dělá ON.


Návštěvník píše:Duchovní cesta je cestou morální disciplíny, sebekázně, askeze, očisty a to za nás Bůh neudělá, to musíme udělat my sami.

I tohle přesvědčení dělá ON.

:)
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod teonik » úte 01. led 2013 10:06:10

jednoduchá vyjádření,jako že :"tohle přesvědčení dělám já.." či "tohle přesvědčení dělá ON.." nevidím jako přesná a 100%,tak myslím je třeba svou řeč chápat,pak je to ok

není člověk a ON...je cosi třetího,co z jedné strany vypadá jako člověk a z druhé jako ON..i toto mé vyjádření je pouze zkratkovitý útržek čehosi v mé mysli...
........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Konec světa

Nový příspěvekod teonik » úte 01. led 2013 11:31:20

víš,Peto,přeju ti,abys tuto praxi sám realizoval ,potom podělení se s náma o výsledky bude jistě šťavnatější...

tuším,že dzogčen říká,že vědomí bez objektů a vědomí s objekty je jedno a to samé vědomí...jde v něm teda o uvědomění si tohoto vědomí,a to lze vždy,at v něm sou objekty nebo ne...at v něm je vědomí jakéhosi ega,jak tomu říkáte,nebo ne...
.....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků