Konec světa

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. pro 2012 23:43:59

Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 0:04:18

Jana píše:Program na 21.12.2012 :

05:00 - Budíček
06:00 - Příchod Mayské delegace
07:00 - Příchod mimozemšťanů
08:00 - Příchod vedoucích představitelů EU
09:00 - Příchod Svatých a nebeské delegace
10:00 - Hymna na počest konce světa - Stairway to Heaven, Highway to Hell
11:00 - Uvítací řeč pronesená organizátory Ivo A. Bendou, Petrem Hájkem a Adamem B. Bartošem
12:00 - Vyhodnocení vývoje lidstva v posledních třech tisíciletích
14:00 - Tisková konference
16:00 - Vyjádření Tomio Okamury
17:00 - Začátek estrády.
17:10 - Dan Nekonečný
17:30 - Tombola o hodnotné ceny
18:00 - Odchod mayské a mimozemské delegace
19:00 - Ohňostroj
21:00 - Odchod nebeských delegací
22:00 - Ukončení slavnosti a závěrečné slovo Václava Klause
23:00 - Konec světa
23:30 - Slavnostní projev o budoucnosti Evropské Unie


Pro velký zájem se bude Konec světa opakovat, a to dne 14.února 2013.
Z daleka přiletí planeta Nibiru a buď proletí velmi těsně kolem naší planety, nebo do ní dokonce drcne... :( :'-( :what:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... nBOa8MA1X8
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 0:33:01

Konec mayského kalendáře:

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 0:41:19

Návštěvník píše:14.února 2013
Z daleka přiletí planeta Nibiru a buď proletí velmi těsně kolem naší planety, nebo do ní dokonce drcne... :( :'-( :what:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... nBOa8MA1X8


"Proč se o Nibiru mluví v souvislosti s rokem 2012?

Opět se dostáváme k fenoménu roku 2012. A to jednoduše proto, že to je rok neobvykle atraktivní, hlavně v poslední době. Vyznavači tajemných teorií jako by dostali jakési pojítko. Když se tedy mluví o roku 2012 jako o době plné katastrof, „tajemná, bludná, ztracená“ planeta nesmí být opomenuta. Prý je možné, že přiletí a způsobí na Zemi zmatky, smrt, hotové peklo.

Na YouTube můžete najít spoustu videí obsahujících údajná pozorování planety Nibiru. Jde však o různé záběry vycházejícího slunce, zapadajícího slunce, měsíce nebo oblaků. Je totiž nesmysl, aby někdo na Zemi natočil údajnou planetu v takové velikosti – vždyť v takovém případě by tato planeta musela být v těsném sousedství Země! A tam by se asi neobjevila z ničeho nic… "

http://konecsveta2012.cz/kosmicke-okoln ... ta-nibiru/
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 12:22:03

http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/3123 ... e-dal.html

21. 12. 2012: Konec světa se nekoná! Co bude dál?

A je to tady. 21. prosinec 2012. Dnes nám končí třináctý baktun a tím současně i celý 5125 let dlouhý mayský cyklus. Teď už víme, že žádný konec světa nenastal, protože stále existujeme.

Tento právě končící mayský cyklus započal 11. srpna 3114 před naším letopočtem a nyní 21. prosince 2012 končí. Už několik let se v médiích diskutuje, co že se v tento den stane. Když pomineme některé naprosté šílenosti, jako například třídenní temnota nebo zásah vlnou fotonů z centra Mléčné dráhy, existují tři hlavní názorové proudy. Nastane snad konec světa? Nebo nastane nějaký nový věk lidstva? Nebo se nestane vůbec nic a vše zůstane při starém? Teď už víme, že první předpoklad je špatný, protože jsme se do 21. prosince úspěšně probudili a stále existujeme. A tak nám zbývají dvě možnosti. Buď nastane nějaká nová éra a nebo vůbec nic. To, že se nestane vůbec nic, je podle mne také špatný předpoklad. Ještě si nepamatuji den, kdyby ve večerních zprávách informovali, že se vůbec nic nestalo. Tak proč by právě dnešek měl být výjimkou? Takže by nastávala nějaká nová éra? Ano, z pohledu mayského kalendáře nastává nový kalendářní cyklus. Ale, že by se nějak promítl do života lidstva? A vlastně proč ne? Nová éra lidstva přeci začíná s každým novým vynálezem, s každým novým vědeckým objevem a nebo, když se někde změní politická situace. A dají se najít i další možnosti začátků nových dob. Děje se tak prakticky každodenně. Každou chvíli někdo ohlásí nějaký převratný objev, který lidstvo posune zas někam víc dopředu. A ani to nemusí být zrovna v některý konkrétní den. Důležité je, že se tak děje a my jsme toho svědky.

Proto buďme rádi, že se svět stále vyvíjí. Nepochybně nás i v těch příštích 5125 letech čekají nové vynálezy, nové objevy a díky nim i zcela určitě nové pohledy na svět, na vesmír i na nás jako takové. Je také možné, že následkem toho vzniknou i úplně nové a lepší ekonomickopolitické systémy, které nahradí ty staré, ty, které jsme znali, v tom předešlém cyklu (monarchie, absolutizmus, totalita, nacionalizmus, socialismus či kapitalismus). Jsem přesvědčen, že až se například prokáže, že ve vesmíru skutečně nejsme sami, bude to mít zásadní vliv na celý svět. Bude to střet pro nás s neznámými a vyššími skutečnostmi. Jak sleduji výzkum v této oblasti (viz mé články v rubrice Vesmír a život v něm), nezbývá mi nic jiného než konstatovat, že k objevu života jinde ve vesmíru jsme stále blíž a blíž. To, že někde ve vesmíru skutečně kromě nás ještě někdo také existuje, se jednou nepochybně dříve či později stejně prokáže, neboť opačná varianta je totálně a krajně nepravděpodobná. A až se tak stane, čeká celé lidstvo zásadní změna myšlení, a to v takovém rozsahu, že to naše civilizace v celé své existenci ještě nepamatuje. V závislosti na pestrosti života ve vesmíru poznáme, jak námi vnímané rozdíly mezi lidmi jsou ve srovnání s vesmírem tak nepatrné až titěrné. A celkově si tak všichni lidi na světě budou o hodně blíž, než je tomu teď. Ty současné systémy, které se s tím nebudou umět vyrovnat, tak hold čeká zánik. A tak není divu, že mnozí představitelé těchto systému se toho bojí. Ovšem lidstvo naopak bude čekat evoluce v poznání sebe samotného a celého vesmíru. Bude to nový stupeň vyspělosti lidstva, který překoná všechny stávající politické a ekonomické systémy, jaké naše civilizace dosud poznala, a to včetně socializmu a kapitalizmu.

A tak Vás vítám jak v novém baktunu, tak v celém novém mayském cyklu. A je jen náhoda, že se tento předěl nastává zrovna o slunovratu? Vzhledem k tomu, že ten předchozí cyklus začal v srpnu, tak, ten příští cyklus zcela určitě nebude za 5125 let končit opět o nějakém takto významném astronomickém okamžiku. Proto je docela možné, že teď vstupujeme nikoliv jen do nového cyklu, ale rovnou do nového cyklu cyklů. Přeji, aby byl tento nový cyklus byl pro lidstvo úspěšný a aby ho upgradoval na nějakou novou a lepší úroveň.

Pozemské lidstvo, hodně úspěchu v novém baktunu i celém novém mayském cyklu!
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 13:30:48

btw: Slunovrat byl dneska v poledne, přesně ve 12 hod 11 minut.

To se naštěstí moc nevědělo, jinak by z té další dvanáctky vznikla ještě větší hysterie a web by byl plný dohadů,
co způsobí ta jedna minuta, chybějící do 12 hod 12´

:P
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod tvarový nestandard » pát 21. pro 2012 13:36:30

Já bych řek, že lidstvu přeskakuje poměrně pernamentně, proto furt říká hop.

Vymysleli jsme si čas, kalendáře, začátky a konce světa a podobný nesmysly.

Chudák bůh se z toho musí hrůzou obracet na nebesích!
tvarový nestandard
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Honzam » pát 21. pro 2012 14:03:30

Co bude dál ...

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 1677
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 16:38:59

Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 16:44:19

Z diskuse k pořadu ČT 2:

"Vlastní sobectví a touha po uspokojení často vede člověka k činům, které neprospívají okolí a celku. Pokud člověk nemyslí globálně dopouští se chyb i na lokální úrovni. Osobní prospěch a sobectví nakonec nevede ani k dobrým výsledkům pro člověka samotného. Jediná cesta, kterou znám a kterou si uvědomuji, je cesta, která je v souladu s ostatními bytostmi a okolím, ve kterém žiji. Nikdo v davu nemůže říci, že je sám. Může pouze říci, že se buď vyčleňuje, cítí se odmítán či osamocen. Většinou však člověk, který je nastaven dávat, se podobným způsobem necítí. Protože žije v jakési vzájemné symbióze s ostatními i s okolím. Nemá tedy ani tendence drancovat a ničit. Protože vnímá a chápe souvislosti, které vedou k rovnováze a ke spokojenému životu v rámci prostoru, ve kterém se právě nalézá. Tedy proto se moderní civilizace dostává do extrémních situací, protože lidé v rámci vlastního sobectví uvěřili extrémním názorům a trpí tedy nesprávnými postoji. Neuvážený nerozumný čin vede k nedobrému výsledku...."
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 18:30:43

http://www.novinky.cz/cestovani/288472- ... 12-11.html

Cesta za koncem světa: Do finálního momentu zbývá už jen chvíle, nastane ve 12:11

Říkejte tomu přechod do další etapy, konec jedné éry, blížící se konec světa či jednoduše jen přefouknutá bublina, hoax - do Belize, Mexika a Guatemaly se sjíždí masy lidí a postupně naplňují i taková ubytovací zařízení, kde o hosty dlouho nezavadili a po odjezdu „apokalyptických výletníků“ o ně znovu sotva zavadí.

Baktun (či přesněji podle mayštiny b'ak'tun) je časové období vycházející z mayského kalendáře. Čítá přesně 144 000 dní, tedy 394 a čtvrt běžného roku.
Dnes 7:07 - San Ignacio (Belize)

Ačkoli má Belize jen asi 300 tisíc obyvatel a rozlohou by zabralo zhruba třetinu ČR, začíná tu být dusno. A to nejen, co se týče teplot, které se každý den poctivě šplhají k 30 stupňům ve stínu. Davy turistů obsadily místní podniky, které jinak zejí prázdnotou. Postupně to tu však začíná víc a víc vypadat jako na srazu komunity hippies. A stejně tak to je někdy i cítit.

Odhady o tom, kolik lidí se sejde při východu slunce 21. prosince na jednotlivých archeologických nalezištích, se diametrálně liší. V guatemalském Tikalu se mluvilo až o 200 tisících lidech, kteří se měli zúčastnit třídenního festivalu, avšak prodej vstupenek zatím naznačuje výrazně nižší počet hostů. Možná až desetinásobný.

A kdy má nastat ta očekávaná chvíle? V 5:11 ráno místního času, tedy 11 minut po poledni v České republice.

Belizský Caracol, největší z mayských pozůstatků, se rozhodl nakonec pustit do svého nitra pouhých 250 hostů, kteří na místě nocují ve stanech. A zbylé stavby? Ani tam nebudou žádné větší sešlosti, hlídá je totiž armáda a nepouští nikoho dovnitř kvůli obavám z poškození památek.

Caracol nakonec hostí pouze poklidnou menší akci. Údajně jen pro 250 osob.

Kde tedy všichni jsou? Paradoxně si pouze užívají atmosféry v kolébce Mayů. Nikde však není ani slechu po apokalypse. Proč? Protože nenastane. Jde pouze o hoax, který vytvořil v druhé polovině 80. let minulého století jistý šarlatán, který se pomocí své smyšlené teorie snažil lépe prodat svou knihu. A Nostradamus? Ten přímo o roku 2012 nikdy nepromluvil.

Třídenní oslavy v Tikalu

V guatemalském Tikalu začala velká slavnost vítající významný slunovrat krátce po druhé hodině ranní SEČ. Mnoho hudebních skupin, profesionální osvětlení a podmínky jako na profesionálně vyprodukovaných koncertech v Evropě, tímto se představuje nejznámější mayská památka v Guatemale.

BEZ KOMENTÁŘE: Potomci Mayů v Guatemale vítají příchod nové éry

"Následující tři dny organizují potomci Mayů. Slavnosti se budou odehrávat zejména na tomto nádvoří, které bylo v rámci města velmi významné. Čekají nás tři dny oslav, kterými vzdáme dík stvořitelům - mayským bohům," řekl Novinkám v guatemalském Tikalu jeden z pořadatelů akce.

A v Belize? Lidé jen poklidně sledovali poslední západ slunce ve 13. baktunu. Za několik hodin vyjde znovu. Tentokrát však již ve 14. etapě. Zda bude v něčem odlišná od té třinácté, určí jen sami lidé.
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. pro 2012 20:17:53

http://relax.lidovky.cz/socialni-sveta- ... avosti_mct

Konec světa se odkládá. Tomio Okamura společně s Klárou Samkovou podali k nejvyššímu soudu stížnost na procesní pochybení při přípravě konce světa.

A znáte byrokraty, ti než se rozhodnou. Obzvlášť ti tady nahoře...

Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. pro 2012 19:54:22Opravdu zajímavé povídání, je tam i řada zajímavých postřehů, např. o hledání lásky, o důsledcích sklonu k sebeobviňování a jak vzniká, a jen tak bokem konstatování, že veřejné psaní je auto-terapeutická činnost...
Návštěvník
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod plm » pát 28. pro 2012 21:22:33

veřejné psaní je auto-terapeutická činnost...

Taky zjišťuju, že když něco soustředěně popíšu, třeba nějakou souvislost, tak si v důsledku toho uvědomím, s čím to ještě souvisí. Například k čemu vedou další nepřímé důsledky, které z toho vyplývají. Tím pochopením se sama vyřeší i řada situací, ve kterých člověk dřív reagoval jen pod vlivem svých nejasných pocitů a to pak vedlo k dalším neuspokojivým situacím. Auto-terapie má různé podoby a tímhle způsobem funguje, když se píše v přátelském duchu, ve společném zájmu o něco - jako se ti dva baví na tomhle videu.

V diskusích na internetu je běžnější snaha toho druhého usadit a přeargumentovat. Dá se tak odreagovat nějaká dřívější nezpracovaná dožranost, vznikne pocit zadostiučinění. Vynahradí se tím nějaké frustrace z dřívějška, kdy se člověk musel podřizovat, a zanechalo to v něm silnou potřebu mít za každou cenu navrch.

V té míře, v jaké člověk nemá v sobě tyhle resty aktivní, nebo když zjistil, že ho "oko za oko, zub za zub a ještě něco navrch" už neuspokojuje, víc než soupeření ho začne přitahovat spolupráce. Obvykle to ale v takovém případě poměrně rychle přejde v soukromou korespondenci.
plm
 

Re: Konec světa

Nový příspěvekod teonik » sob 29. pro 2012 10:40:16

kdyby byl Konec světa už v čr,tak by tady už také byl Začátek světa nového...
ví o něm někdo něco?
.........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 822
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků