Josefe?

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » sob 24. čer 2023 15:23:04

Pedro. píše:To je úplně fuk, navzdory tomuhle mistrovskému ražení tu lidé trpí.


Konkrétně kdo přesně tady teď trpí, Pedrito?

A neví si s tím rady.

A napíše sem ten trpící přesně čeho se to jeho utrpení týká?
Tyhle stránky jsou celé o tom, jak se z utrpení osvobodit. Tady máš abecední seznam témat, kdyby někdo něco konkrétního hledal.

Zapomněla jsi. A to je to, čemu se směji. Ty jsi poznala nejvyšší a svět utrpení zmizel. Komu zmizel?

Svět nezmizel, jen je tou skutečností, která přesně teď tady je, bez připoutanosti k představám, co bylo někdy jindy, co je někde jinde... Zmizelo z něj jen to snové.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » sob 24. čer 2023 15:27:44

Pedro. píše:Tohle říká možná Mistr svým žákům. A žáci cítí, jak to míní. Ale uvědom si že ty nejsi autorizovaným mistrem a my tvoji žáci.


Mistrem je Tvé pravé Já, je jím moudrost ve Tvém srdci, ono je jediným pravým autorem. Je úplně jedno jakým způsobem se to vyjasní. Nepotřebuješ k tomu štempl s osobní autorizací.

Dokážeš cítit, co je správné?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » sob 24. čer 2023 15:42:36

Jana píše:
Pedro. píše:To je úplně fuk, navzdory tomuhle mistrovskému ražení tu lidé trpí.


Konkrétně kdo přesně tady teď trpí, Pedrito?

A neví si s tím rady.

A napíše sem ten trpící přesně čeho se to jeho utrpení týká?
Tyhle stránky jsou celé o tom, jak se z utrpení osvobodit. Tady máš abecední seznam témat, kdyby někdo něco konkrétního hledal.

Zapomněla jsi. A to je to, čemu se směji. Ty jsi poznala nejvyšší a svět utrpení zmizel. Komu zmizel?

Svět nezmizel, jen je tou skutečností, která přesně teď tady je, bez připoutanosti k představám, co bylo někdy jindy, co je někde jinde... Zmizelo z něj jen to snové.

Ty nevidíš svět kolem sebe? Jak dlouho jsi neviděla zprávy?
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » sob 24. čer 2023 15:50:07

Pedro. píše:
Jana píše:
Pedro. píše:To je úplně fuk, navzdory tomuhle mistrovskému ražení tu lidé trpí.


Konkrétně kdo přesně tady teď trpí, Pedrito?

A neví si s tím rady.

A napíše sem ten trpící přesně čeho se to jeho utrpení týká?
Tyhle stránky jsou celé o tom, jak se z utrpení osvobodit. Tady máš abecední seznam témat, kdyby někdo něco konkrétního hledal.

Zapomněla jsi. A to je to, čemu se směji. Ty jsi poznala nejvyšší a svět utrpení zmizel. Komu zmizel?

Svět nezmizel, jen je tou skutečností, která přesně teď tady je, bez připoutanosti k představám, co bylo někdy jindy, co je někde jinde... Zmizelo z něj jen to snové.

Ty nevidíš svět kolem sebe? Jak dlouho jsi neviděla zprávy?


Žiju přesně teď tady v přítomnosti. Nezajímá mě nic zprostředkovaného, neřeším nic, co doopravdy neřeším. Nejsem ředitel zeměkoule. Nejsem odborník na řešení politických situací. Přeji každé bytosti, ať je šťastná. Dávám tomu všemu, co je, svobodu, ať to je takové jaké to je. Tím dávám svobodu i své přirozenosti reagovat na všechno v souladu se svou přirozeností.

Ale jestli Tě můžu poprosit, nepiš mi představy o tom jak si myslíš, že právě teď trpí ti, které jsi viděl někdy ve zprávách. Napiš mi, prosím, kdo konkrétně právě teď trpí přímo tady. Díky.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » sob 24. čer 2023 15:55:01

Jana píše:
Pedro. píše:Tohle říká možná Mistr svým žákům. A žáci cítí, jak to míní. Ale uvědom si že ty nejsi autorizovaným mistrem a my tvoji žáci.


Mistrem je Tvé pravé Já, je jím moudrost ve Tvém srdci, ono je jediným pravým autorem. Je úplně jedno jakým způsobem se to vyjasní. Nepotřebuješ k tomu štempl s osobní autorizací.

Dokážeš cítit, co je správné?


To ano. Guru princip je v každém, tzv Void, to je taková zóna menších čaker kolem Nábhí (Manipury).. Má koulovitý charakter mezi druhou a čtvrtou, v prostřed třetí, které jsou spíš disky. A odtud jde tvůj Guru princip.

Ale! Buď ti dá požehnání učit Mistr, nebo žáci. To je ta autorizace.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » sob 24. čer 2023 15:59:52

Jana píše:
mudrc píše:To je právě ta léčka, to nastavení mysli, že si myslíš že to nějak jde. :)


A nebo naopak je léčka to, že věříš, že to nejde.

Je to obojí a není to vzájemně v rozporu. Pokud to vidíš tak není co vysvětlovat, to je ono. A pokud to nevidíš, nejde to vymyslet, není to hlavolam.
:what:
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » sob 24. čer 2023 16:01:43

Pedro. píše:
To ano. Guru princip je v každém, tzv Void, to je taková zóna menších čaker kolem Nábhí (Manipury).. Má koulovitý charakter mezi druhou a čtvrtou, v prostřed třetí, které jsou spíš disky. A odtud jde tvůj Guru princip.

Ale! Buď ti dá požehnání učit Mistr, nebo žáci. To je ta autorizace.


Tady přece vůbec nejde o to, aby někdo někoho učil. Může tady jít o nabízení různých úhlů pohledů, různých hloubek vhledů. Jestli to v nás nějak rezonuje, tak se k tomu můžeme vyjadřovat a jestli ne, tak nás nikdo nenutí se tím jakkoliv zabývat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » sob 24. čer 2023 16:06:32

Žiju přesně teď tady v přítomnosti. Nezajímá mě nic zprostředkovaného, neřeším nic, co doopravdy neřeším. Nejsem ředitel zeměkoule. Nejsem odborník na řešení politických situací. Přeji každé bytosti, ať je šťastná. Dávám tomu všemu, co je, svobodu, ať to je takové jaké to je. Tím dávám svobodu i své přirozenosti reagovat na všechno v souladu se svou přirozeností.

Ale jestli Tě můžu poprosit, nepiš mi představy o tom jak si myslíš, že právě teď trpí ti, které jsi viděl někdy ve zprávách. Napiš mi, prosím, kdo konkrétně právě teď trpí přímo tady. Díky.


Já ti dám! Právě teď trpí miliardy lidí. Stačí k tomu pouhý Cit. Který spolu s Pozorností stává se Sou-citem.
To že ty bo někdo si velebí v své "nirváně".. a na tohle nemá koule, je jiná věce. Já to chápu.
Tomu říkám psycho útěk do Himaláje. A to co Zdenek citoval, že Buddha před tím varuje.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » sob 24. čer 2023 16:09:06

Jana píše:Ale jestli Tě můžu poprosit, nepiš mi představy o tom jak si myslíš, že právě teď trpí ti, které jsi viděl někdy ve zprávách. Napiš mi, prosím, kdo konkrétně právě teď trpí přímo tady. Díky.

Viděl Buddha po svém osvícení mimo sebe utrpení nebo je neviděl?
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » sob 24. čer 2023 16:23:13

mudrc píše:
Jana píše:Ale jestli Tě můžu poprosit, nepiš mi představy o tom jak si myslíš, že právě teď trpí ti, které jsi viděl někdy ve zprávách. Napiš mi, prosím, kdo konkrétně právě teď trpí přímo tady. Díky.

Viděl Buddha po svém osvícení mimo sebe utrpení nebo je neviděl?


Buddha učil ušlechtilé pravdy:

Ušlechtilá pravda o zaniknutí utrpení
Utrpení je možné učinit konec úplným zničením a zaniknutím právě této žádostivosti. Jejím opuštěním a zanecháním, osvobozením se a neulpíváním na ní.

Poznámka: zánik žádostivosti se vykládá (např. v rámci Théravády) jako zbavení se hlavních kořenů utrpení – zaslepenosti (móha), lpění (lóbha) a nenávisti (dósa).

Kdyby Buddha sám nepoznal, že to není jen teorie, kdyby nepoznal, že tohle je díky jeho učení prakticky realizovatelné, tak by to dozajista neučil.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » sob 24. čer 2023 16:27:43

Pedro. píše:
Já ti dám! Právě teď trpí miliardy lidí. Stačí k tomu pouhý Cit. Který spolu s Pozorností stává se Sou-citem.
To že ty bo někdo si velebí v své "nirváně".. a na tohle nemá koule, je jiná věce. Já to chápu.
Tomu říkám psycho útěk do Himaláje. A to co Zdenek citoval, že Buddha před tím varuje.


Takže se můžeš přidat svou zaslepenosti (móha), lpěním (lóbha) a nenávisti (dósa) k miliardám trpících a rozšířit jejich řady.

Nebo můžeš následovat Buddhu, Krista a ukázat alespoň těm nejbližším, že je možné se od utrpení zcela osvobodit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » sob 24. čer 2023 16:29:54

Jana píše:
Pedro. píše:
To ano. Guru princip je v každém, tzv Void, to je taková zóna menších čaker kolem Nábhí (Manipury).. Má koulovitý charakter mezi druhou a čtvrtou, v prostřed třetí, které jsou spíš disky. A odtud jde tvůj Guru princip.

Ale! Buď ti dá požehnání učit Mistr, nebo žáci. To je ta autorizace.


Tady přece vůbec nejde o to, aby někdo někoho učil. Může tady jít o nabízení různých úhlů pohledů, různých hloubek vhledů. Jestli to v nás nějak rezonuje, tak se k tomu můžeme vyjadřovat a jestli ne, tak nás nikdo nenutí se tím jakkoliv zabývat.

Tak se tím nezabývej. Zabývej se jen tím, co ti lahodí, tedy sebou, skrze niž vidíš vše dokonalé a hotové. Teda až na tu iluzi, v který my, co do všech směrů nevytrubujeme - LÁSKA - toneme.
:D
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 24. čer 2023 16:30:34

Jana píše:
mudrc píše:
Jana píše:Ale jestli Tě můžu poprosit, nepiš mi představy o tom jak si myslíš, že právě teď trpí ti, které jsi viděl někdy ve zprávách. Napiš mi, prosím, kdo konkrétně právě teď trpí přímo tady. Díky.

Viděl Buddha po svém osvícení mimo sebe utrpení nebo je neviděl?


Buddha učil ušlechtilé pravdy:

Ušlechtilá pravda o zaniknutí utrpení
Utrpení je možné učinit konec úplným zničením a zaniknutím právě této žádostivosti. Jejím opuštěním a zanecháním, osvobozením se a neulpíváním na ní.

Poznámka: zánik žádostivosti se vykládá (např. v rámci Théravády) jako zbavení se hlavních kořenů utrpení – zaslepenosti (móha), lpění (lóbha) a nenávisti (dósa).

Kdyby Buddha sám nepoznal, že to není jen teorie, kdyby nepoznal, že tohle je díky jeho učení prakticky realizovatelné, tak by to dozajista neučil.

No právě, nelze zaniknout (a učit o tom) co aktuálně není, co neexistuje.

Totiž ty jsi ze srdeční (zelené) čakry prohlédla iluzi ega ze 3. čakry, ale bez světla poznání z čaker vyšších.

Leč jak praví Ra - jakmile bylo dosaženo zeleného paprsku, schopnost entity vstoupit do modrého paprsku je okamžitá a pouze očekává úsilí jednotlivce.

Ale moc nevim jak. :what:
Návštěvník
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » sob 24. čer 2023 16:35:13

Jana píše:
Pedro. píše:
Já ti dám! Právě teď trpí miliardy lidí. Stačí k tomu pouhý Cit. Který spolu s Pozorností stává se Sou-citem.
To že ty bo někdo si velebí v své "nirváně".. a na tohle nemá koule, je jiná věce. Já to chápu.
Tomu říkám psycho útěk do Himaláje. A to co Zdenek citoval, že Buddha před tím varuje.


Takže se můžeš přidat svou zaslepenosti (móha), lpěním (lóbha) a nenávisti (dósa) k miliardám trpících a rozšířit jejich řady.

Nebo můžeš následovat Buddhu, Krista a ukázat alespoň těm nejbližším, že je možné se od utrpení zcela osvobodit.

Než následovat tuhle tvou představu o Buddhovi a Kristovi. Radši bych navěky trpěl!
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » sob 24. čer 2023 16:38:27

Návštěvník píše:Ale moc nevim jak. :what:

Totiž Ra klade důraz na celkovou vyváženost čaker, před zářivostí nějaké jednotlivé čakry.
A ty jsi ulpěla na té srdeční. Jako blázen. :hm:
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 24. čer 2023 16:46:33

"Celý svět je přímo poznán Probuzeným, který porozuměl.
Otevřena je brána k bezsmrtnému stavu, bezpečí skrze odpoutání může být dosaženo.

Odetnut je proud Zlého, rozbit a zničen.
Buďte plni radosti a dosáhněte tohoto bezpečí, mniši..." Buddha
Návštěvník
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » sob 24. čer 2023 16:56:59

Návštěvník píše:"Celý svět je přímo poznán Probuzeným, který porozuměl.
Otevřena je brána k bezsmrtnému stavu, bezpečí skrze odpoutání může být dosaženo.

Odetnut je proud Zlého, rozbit a zničen.
Buďte plni radosti a dosáhněte tohoto bezpečí, mniši..." Buddha


Díky, Návštěvníku,

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » sob 24. čer 2023 16:57:43

mudrc píše:
Návštěvník píše:Ale moc nevim jak. :what:

Totiž Ra klade důraz na celkovou vyváženost čaker, před zářivostí nějaké jednotlivé čakry.
A ty jsi ulpěla na té srdeční. Jako blázen. :hm:

Ale nevědomně, kdy to je zprostředkováni rozumem, věděním. Mozek to může pobrat, má na to kapacitu.
Je odrazem universa. A proto jeho druhá strana je cit. V citu pozonost zblbne jako fík, a v rozumu taktéž. Levá a pravá hemisféra, co se stáčejí trochu dopředu a dozadu. Ádžňa. To je centrum mozku. Je ještě jedna malá čakra pod ní. Hamsa čakra. A to je čisté rozlišování. Ádžňa je mysl. A tady jde do tuhýho...
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod dodo » sob 24. čer 2023 16:58:06

To je tvoja predstava Pedrito, nie Janina. :)
P.S. S vyjadreniami, že by si radšej trpel, buď veľmi opatrný, aj keď to iste nemyslíš vážne.
dodo
 
Příspěvky: 744
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » sob 24. čer 2023 17:04:42

Pedro. píše:
Jana píše:
Pedro. píše:
Já ti dám! Právě teď trpí miliardy lidí. Stačí k tomu pouhý Cit. Který spolu s Pozorností stává se Sou-citem.
To že ty bo někdo si velebí v své "nirváně".. a na tohle nemá koule, je jiná věce. Já to chápu.
Tomu říkám psycho útěk do Himaláje. A to co Zdenek citoval, že Buddha před tím varuje.


Takže se můžeš přidat svou zaslepenosti (móha), lpěním (lóbha) a nenávisti (dósa) k miliardám trpících a rozšířit jejich řady.

Nebo můžeš následovat Buddhu, Krista a ukázat alespoň těm nejbližším, že je možné se od utrpení zcela osvobodit.

Než následovat tuhle tvou představu o Buddhovi a Kristovi. Radši bych navěky trpěl!


Takže Tvou ušlechtilou pravdou je, že cítíš, že je správné prožívat utrpení s miliardami bytostí, které si představuješ, že zrovna teď trpí. Tvou ušlechtilou pravdou je učit stejným způsobem trpět s představou miliard aktuálně trpících své vlastní děti a pak se na ty své děti dívat, jak trpí a trpí - až do konce života. Ano?

Tohle je to, co jsi jim chtěl předat?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků