Kdo je opice - aby se to nepletlo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 11:43:29

Jana píše:Jaká pak je pak pošetilost tvrdit: "Mám na rozdíl od tebe přednostní právo na Boží království, protože jako muž jsem inteligentnější."

Jo, to je ta ženská logika :).

Za prvé, žádné právo na Boží království neexistuje, to je nápad drzé mysli.
Za druhé, muž má přednostní právo na určení cesty k němu, protože je moudřejší (teda... bývá... když tady člověk čte třeba doda, tak už si tak jistej není...).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod miroslav » ned 20. čer 2021 11:50:55

Obrázek

Feminismus nemá s duchovní cestou co dělat. Je to boj za pozitivní diskriminaci. Většinou ho prosazují a vyznávají zamindrákované ženy.
Paní Tomášová například nic takového nikdy neřešila.
Moje žena například je úspěšná top manažerka a muži pod ní ji poslouchají jako nadšení pejskové a mají ji rádi a ti muži nad ní si ji velice cení.
Žádné kvóty atd. k tomu nepotřebuje. Jen potřebnou odbornost a schopnosti.

Ale opakuji s duchovní cestou nemá postavení žen a mužů nic společného. Kdo se toho chytá, identifikuje se svým tělem a za to bojuje za "spravedlnost", misto aby hledal Pravdu.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 20. čer 2021 12:18:55

Ale opakuji s duchovní cestou nemá postavení žen a mužů nic společného.


A říká tu snad někdo něco jinýho, krom Zdeňka, co se tím furt ohání? Máš pocit že krom něho to tu někdo řeší?
Doposud jsem si nebyl jistej, co to ten feminismus je... A zřejmě jde o aktivitu žen, co se cítily nebo cítí, být muži
utlačovány. A myslím že v evropě už by tohle mohlo být pasé. Pokud chlap ženskou utiskuje, páč si myslí že je nejspíš v žebříčku nad ní, tak nad tím visí zákon.

Něco jiného jsou země, kde ženy nemají dosud uzákoněna žádná práva a kde jsou poslušny starým tradicím, pokud chtějí zůstat naživu...
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » ned 20. čer 2021 13:08:20

Zdeněk píše:
Jana píše:Jaká pak je pak pošetilost tvrdit: "Mám na rozdíl od tebe přednostní právo na Boží království, protože jako muž jsem inteligentnější."

Jo, to je ta ženská logika :).

Za prvé, žádné právo na Boží království neexistuje, to je nápad drzé mysli.
Za druhé, muž má přednostní právo na určení cesty k němu, protože je moudřejší


Zdeňku, jak je to tedy podle Tebe se ženami, s jejich rozumem, moudrostí a možností jejich Probuzení (nalezení Božího království)?

Kdybys měl porovnat svou vlastní inteligenci s inteligencí žen, se kterými tady komunikuješ, jsi si jist, že Tobě byla na rozdíl od nich dána inteligence plnými hrstmi a ony tak obdařeny nemohly být, protože jsou ženy? Čím to je, že moje dcery, ač jim, jak tvrdíš, nebylo plnými hrstmi naděleno jako Tobě rozumu, zcela lehce dosáhly vzdělání, jakého Tys pravděpodobně ani nedosáhl?

Jsi si jist, že ve Tvém životě se plně projevovala Tvá moudrost, když jsi svou beznaděj utápěl v alkoholu? Jsi si jist, že moudrost i právě teď vede Tvé kroky životem, který tím pádem nemůže mít chybu? Ji si jist, že všechny ženy musí být na tom s moudrostí a inteligencí hůř, než Ty, protože jsi muž?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » ned 20. čer 2021 13:17:21

A paradoxně inteligence pro mě není vůbec tím, co by určovalo něčí hodnotu.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 20. čer 2021 15:08:50

Nicméně v náboženské oblasti, co se Cesty týká, se mužům nerovnají. Sv. Pavlem mají zakázáno ve společenství mluvit. Amen.
Podle Buddhy mniška nesmí kritizovat mnicha. Tečka.
Teda nevím jak podle Mohameda, ale odhaduji že můžete bejt rádi, že to nevíte.


Pokud vím, Ježíš nic takového nezakazoval. Pavel nebyl Ježíš...

A co se kritiky týče, ta bývá mezi hledajícími zcestná v jakém koliv směru.
A dobré když zůstává v rukou Mistrů, nebo alespoň těch, od kterých je o to zájem.
páč jinak z toho bývaj jen nekonečné souboje kritik.

Ale proti gustu žádný dišputát.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 15:24:55

Pedriito píše: Pavel nebyl Ježíš...



:yes:
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Vopičák » ned 20. čer 2021 15:37:17

Zdeněk píše:Za druhé, muž má přednostní právo na určení cesty k němu, protože je moudřejší (teda... bývá... když tady člověk čte třeba doda, tak už si tak jistej není...).


Děláš si srandu, že? Moudrý muži, řekni prosím, že si děláš srandu.
Vopičák
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 18:41:55

Pavel nebyl Ježíš :yes:, ale je to nejvýznamnější apoštol, napsal většinu listů Nového zákona a jeho křesťanský význam je neoddiskutovatelný tak kušujte.
Ježíš si nevybral za ženu žádného z apoštolů, z Tomášova evangelia cituji:
Šimon Petr jim řekl: Ať Marie od nás odejde, neboť ženy nejsou života hodny. Ježíš pravil: Dávejte pozor! Já ji povedu, abych ji učinil mužem, aby se stala živým mužným duchem podobným, jako jste vy. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebe.

Byl snad Buddha žena? Nebo Ježíš? Nának? Mojžíš? Mohamed? Nebo snad Sokrates, Platon, Aristoteles, Parmenides? Či snad Tesla, Einstein, Newton, Koperník? Nebo Michelangelo, Shakespeare, Picaso?

Jistěže ženy mohou vejít do království božího, ale samy o sobě to mají mnohem těžší a musí se tedy v obecné rovině opřít o muže. Buddhistickou mnišku Dhammadinná Thérí uvádím zde snad už podesáté. Rád poslouchám např. naši Martinu Kociánovou a jsem si jist, že má více moudrosti než většina zdejšího mužského osazenstva. Jenomže četnost žen v této oblasti je prostě malá, v porovnání k mužům, dá se říci zanedbatelná.

To jsou zkrátka fakta a jak já si v nich stojím je přece jedno.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 18:44:05

Jana píše:Jsi si jist, že ve Tvém životě se plně projevovala Tvá moudrost, když jsi svou beznaděj utápěl v alkoholu?

Eckhart Tolle (atd.) mnoho let trpěl depresemi a úzkostmi. To je prostě součástí cesty, ale já ti to nemůžu vysvětlit, už jsem to zkoušel mnohokrát, nejde to. A protože nemáš ani pokoru tak se prostě nedá nic dělat. Resp. můžu mlčet ale tak nějak ze slušnosti chci odpovědět, no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » ned 20. čer 2021 18:48:23

Zdeněk píše: cituji:
Šimon Petr jim řekl: Ať Marie od nás odejde, neboť ženy nejsou života hodny. Ježíš pravil: Dávejte pozor! Já ji povedu, abych ji učinil mužem, aby se stala živým mužným duchem podobným, jako jste vy. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebe.


Nicméně Ježíš mluvil tady o spáse ženy, nikoliv o spáse muže. Když mluvil o spáse obecně, tak říkal: "...když uděláte to, co je mužské, a to, co je ženské, jedním jediným, aby nebylo mužské mužským a ženské ženským; ....."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » ned 20. čer 2021 18:53:21

Zdeněk píše:
Jana píše:Jsi si jist, že ve Tvém životě se plně projevovala Tvá moudrost, když jsi svou beznaděj utápěl v alkoholu?

Eckhart Tolle (atd.) mnoho let trpěl depresemi a úzkostmi. To je prostě součástí cesty, ale já ti to nemůžu vysvětlit, už jsem to zkoušel mnohokrát, nejde to. A protože nemáš ani pokoru tak se prostě nedá nic dělat. Resp. můžu mlčet ale tak nějak ze slušnosti chci odpovědět, no.

Nevyčítám Ti, že jsi trpěl depresemi. Jen se ptám, jestli jsi si vždy jist svým moudrým počínáním, které by mělo podle Tebe být zaručeno už tím, že lpíš na ztotožnění s tělem muže. Přesněji řečeno, nemoudře vycházíš z přesvědčení, že jsi tělem.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 19:15:08

Zdeněk píše:Pavel nebyl Ježíš


Ženy to měly díky mužům, jako byl Pavel, těžké, bez možností k duchovnosti. Neměly přistup do synagogy, ani ke vzdělání.

Proti takovým ignorantům musel Ježíš ženy bránit. A aby jejich arogantní hloupost uklidnil, tak jim řekl, že z nich udělá muže. :D Protože muži mohou samozřejmě všechno. :D

Šimon Petr jim řekl: Ať Marie od nás odejde, neboť ženy nejsou života hodny. Ježíš pravil: Dávejte pozor! Já ji povedu, abych ji učinil mužem, aby se stala živým mužným duchem podobným, jako jste vy. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebe.

Chudák Ježíš. Neměl to s těmi vystrašenými mužskými, kteří chtěli vidět ženu jen v područí u plotny, lehké. :(
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 19:19:07

Zdeněk píše:
Jana píše:Jsi si jist, že ve Tvém životě se plně projevovala Tvá moudrost, když jsi svou beznaděj utápěl v alkoholu?

Eckhart Tolle (atd.) mnoho let trpěl depresemi a úzkostmi.

On ale kvůli tomu nepil alkohol, pokud vím. Tak daleko neklesl.
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 19:22:22

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Jsi si jist, že ve Tvém životě se plně projevovala Tvá moudrost, když jsi svou beznaděj utápěl v alkoholu?

Eckhart Tolle (atd.) mnoho let trpěl depresemi a úzkostmi.

On ale kvůli tomu nepil alkohol, pokud vím. Tak daleko neklesl.


P.S. A neříká nic negativního o ženách. Nerozlišuje v duchovnosti na muže a ženy.
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod salmo1cz. » ned 20. čer 2021 20:00:28

Já to zkusím nějak jednoduše.
Žena jako taková je vysoká vybrace sama o sobě.Přirozeně tedy tíhne k nízké vybraci což je muž nebo hmota ATP.Muž je nízká vybrace a přirozeně tíhne k vysoké vybraci což je žena, duchovno ATP.
Žena má naopak výhodu, protože cit a intuice jsou jí vlastní, stačí tedy obrátit pozornost k rozumu(vědomí a Pravdě) a nenechat se vláčet city.
Muži je rozum vlastní, ale cit a intuici pokud je nemá nenahradí.
salmo1cz.
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 20:26:17

Jana píše:
Zdeněk píše: cituji:
Šimon Petr jim řekl: Ať Marie od nás odejde, neboť ženy nejsou života hodny. Ježíš pravil: Dávejte pozor! Já ji povedu, abych ji učinil mužem, aby se stala živým mužným duchem podobným, jako jste vy. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebe.


Nicméně Ježíš mluvil tady o spáse ženy, nikoliv o spáse muže. Když mluvil o spáse obecně, tak říkal: "...když uděláte to, co je mužské, a to, co je ženské, jedním jediným, aby nebylo mužské mužským a ženské ženským; ....."

A komu to říkal?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 20:29:11

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Jsi si jist, že ve Tvém životě se plně projevovala Tvá moudrost, když jsi svou beznaděj utápěl v alkoholu?

Eckhart Tolle (atd.) mnoho let trpěl depresemi a úzkostmi. To je prostě součástí cesty, ale já ti to nemůžu vysvětlit, už jsem to zkoušel mnohokrát, nejde to. A protože nemáš ani pokoru tak se prostě nedá nic dělat. Resp. můžu mlčet ale tak nějak ze slušnosti chci odpovědět, no.

Nevyčítám Ti, že jsi trpěl depresemi. Jen se ptám, jestli jsi si vždy jist svým moudrým počínáním, které by mělo podle Tebe být zaručeno už tím, že lpíš na ztotožnění s tělem muže. Přesněji řečeno, nemoudře vycházíš z přesvědčení, že jsi tělem.

Fyzické tělo je výsledkem těla duševního. A i to je mužské nebo ženské. Kdybys svou ženskost nepopírala, věděla bys, že nemůžeš jít mužskou cestou, byla bys moudřejší.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » ned 20. čer 2021 20:29:36

Zdeněk píše:
Jana píše:
Zdeněk píše: cituji:
Šimon Petr jim řekl: Ať Marie od nás odejde, neboť ženy nejsou života hodny. Ježíš pravil: Dávejte pozor! Já ji povedu, abych ji učinil mužem, aby se stala živým mužným duchem podobným, jako jste vy. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebe.


Nicméně Ježíš mluvil tady o spáse ženy, nikoliv o spáse muže. Když mluvil o spáse obecně, tak říkal: "...když uděláte to, co je mužské, a to, co je ženské, jedním jediným, aby nebylo mužské mužským a ženské ženským; ....."

A komu to říkal?

Svým učedníkům, kteří měli jeho učení šířit dál.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 20:29:58

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Pavel nebyl Ježíš


Ženy to měly díky mužům, jako byl Pavel, těžké, bez možností k duchovnosti. Neměly přistup do synagogy, ani ke vzdělání.

Proti takovým ignorantům musel Ježíš ženy bránit. A aby jejich arogantní hloupost uklidnil, tak jim řekl, že z nich udělá muže. :D Protože muži mohou samozřejmě všechno. :D

Šimon Petr jim řekl: Ať Marie od nás odejde, neboť ženy nejsou života hodny. Ježíš pravil: Dávejte pozor! Já ji povedu, abych ji učinil mužem, aby se stala živým mužným duchem podobným, jako jste vy. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebe.

Chudák Ježíš. Neměl to s těmi vystrašenými mužskými, kteří chtěli vidět ženu jen v područí u plotny, lehké. :(

Tohle povrchní dodovsky pitomoučké vysvětlení pochopitelně napadne snad každého. Ale příčina je ontologicky hlubší. Což Návštěvnickým ignorantům vysvětlovat smysl nemá.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků