Kdo je opice - aby se to nepletlo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 6:55:43

p.s.
připomínáš mi Prokopa Remeše kdysi z christnetu :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 8:19:22

Zdeňku, nejspíš pro tvou neochotu podívat se na věc jinak, nově, bez šablony, ti uniká, o čem Vopičák píše. S připoutaností k mysli nechápeš o čem ta připoutanost k mysli je. A tenhle mentální deficit, který zřejmě podvědomě tušíš, si kompenzuješ povyšováním se nad ostatní. Člověk bez mindráku se neholedbá tím, že je víc, než jeho pes. Pochyby o sobě a mimo jiné i o své inteligenci si kompenzuješ namlouváním si, že z titulu muže máš zákonitě nárok na vyšší inteligenci, než má žena. Přitom když navštívíš nějaký ústav pro mentálně postižené, tak v něm bude obvykle víc mužů, než žen. Tu záruku, že jsi inteligentnější, než zdejší ženské osazenstvo ti nikdo nedá.
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Vopičák » ned 20. čer 2021 8:39:43

Pokud je pro tebe sever nahoře a basta,
I když k tomu není sebemenší vědecký důvod.
Tak mnohé jemnější věci ti netřeba vysvětlovat.

Ale naštěstí nejsi středobod vesmíru. Ten překlad jsem tam dal, i když vím, že ty anglicky umíš, protože vím, že mnoho zdejších ne.
To je vše. Ale nechtěl bych být v tvé hlavě, když tě tohle vyděsí.
Vlastně bych vůbec nechtěl být v tvé kůži. Ale karma je karma, co naděláš, že.
Vopičák
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod miroslav » ned 20. čer 2021 9:02:00

Vopičák píše:Pokud je pro tebe sever nahoře a basta,
I když k tomu není sebemenší vědecký důvod.


Taky by mohl být sever vpravo nebo vlevo.

Co vy to řešíte za problémy
a proč?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3825
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 20. čer 2021 9:21:15

Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 9:25:09

Píšu latinkou, ač by mi zdejší zmatení mohli psát, že k tomu nemám sebemenší vědecký důvod, vždyť třeba existuje azbuka, a odpustit si k tomu poznámky o mé připoutanosti k mysli, středobodu vesmíru a nadřazenosti k mému psu. :D

Vážení, vyvážení neznamená Jany rozmixovaná blbost (neboť pak není pak co vážit), ani Vopičáka nekonvenční chození po hlavě, vyvážení znamená uspořádání částí v celku, kde hlava je na místě hlavy a nikoli paty, jak by se osvobozené feministické oběti zdejších mužských idiotů mohlo zdát.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 9:45:40

Zdeněk píše:Píšu latinkou, ač by mi zdejší zmatení mohli psát, že k tomu nemám sebemenší vědecký důvod, vždyť třeba existuje azbuka, a odpustit si k tomu poznámky o mé připoutanosti k mysli, středobodu vesmíru a nadřazenosti k mému psu. :D

Vážení, vyvážení neznamená Jany rozmixovaná blbost (neboť pak není pak co vážit), ani Vopičáka nekonvenční chození po hlavě, vyvážení znamená uspořádání částí v celku, kde hlava je na místě hlavy a nikoli paty, jak by se osvobozené feministické oběti zdejších mužských idiotů mohlo zdát.


Ale klidně si bud' antifeminista, každý má nárok na svůj názor, ale proč to sem pořád tlačíš, když o to tady nikdo nestojí? Proč si nezajdeš mezi Jehovovi svědky? Ty také považují ženu za podřazenou muži, tedy tvoje liga. A tam najdeš i ženy, které tomu věří.
:)
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 9:57:58

Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 9:59:36

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Píšu latinkou, ač by mi zdejší zmatení mohli psát, že k tomu nemám sebemenší vědecký důvod, vždyť třeba existuje azbuka, a odpustit si k tomu poznámky o mé připoutanosti k mysli, středobodu vesmíru a nadřazenosti k mému psu. :D

Vážení, vyvážení neznamená Jany rozmixovaná blbost (neboť pak není pak co vážit), ani Vopičáka nekonvenční chození po hlavě, vyvážení znamená uspořádání částí v celku, kde hlava je na místě hlavy a nikoli paty, jak by se osvobozené feministické oběti zdejších mužských idiotů mohlo zdát.


Ale klidně si bud' antifeminista, každý má nárok na svůj názor, ale proč to sem pořád tlačíš, když o to tady nikdo nestojí? Proč si nezajdeš mezi Jehovovi svědky? Ty také považují ženu za podřazenou muži, tedy tvoje liga. A tam najdeš i ženy, které tomu věří.
:)

A proč kromě Svědků Jehovových vytěsňuješ Buddhu, Mohameda, sv. Pavla, přinejmenším z apokryfních textů Ježíše...

Tak proto :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod dodo » ned 20. čer 2021 10:11:50

Zdeněk píše:
dodo píše:je téma veľmi diskutabilná a vidíš ju podľa mňa veľmi zjednodušene, t.j. tak, ako to bolo určené a prezentované nevedomým. Mudrci totiž vždy zohľadňujú aj miestne a dobové zvyklosti, aby nevyvolávali morálny konflikt u začínajúcich hľadajúcich a taktiež aby neuvážene neprovokovali ľudí mimo mníšskeho rádu k nepriateľským postojom. To je z ich strany zrejme nevyhnutým ústupkom (svetu)

"Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži". Dokážeš si představit tohle říkat při náboženské disputaci zbožným Zákoníkům či Farizeům tehdejší neateistické doby? To jim snad ani nic horšího už říci nemohl.
Ty jsi opravdu feministicky nemocen na hlavu, dodo.


Váha tvojich argumentov, je skutočne " zdrvujúca".

Až mám obavy ti povedať, že tráva je zelená, lebo pobežíš hľadať vysušené zažltnuté steblo trávy, ktorým mi potom budeš mávať pred očami, ako z nevyvrátiteľným faktom toho, ako veľmi sa mýlim. :D
dodo
 
Příspěvky: 757
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 10:12:12

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Píšu latinkou, ač by mi zdejší zmatení mohli psát, že k tomu nemám sebemenší vědecký důvod, vždyť třeba existuje azbuka, a odpustit si k tomu poznámky o mé připoutanosti k mysli, středobodu vesmíru a nadřazenosti k mému psu. :D

Vážení, vyvážení neznamená Jany rozmixovaná blbost (neboť pak není pak co vážit), ani Vopičáka nekonvenční chození po hlavě, vyvážení znamená uspořádání částí v celku, kde hlava je na místě hlavy a nikoli paty, jak by se osvobozené feministické oběti zdejších mužských idiotů mohlo zdát.


Ale klidně si bud' antifeminista, každý má nárok na svůj názor, ale proč to sem pořád tlačíš, když o to tady nikdo nestojí? Proč si nezajdeš mezi Jehovovi svědky? Ty také považují ženu za podřazenou muži, tedy tvoje liga. A tam najdeš i ženy, které tomu věří.
:)

A proč kromě Svědků Jehovových vytěsňuješ Buddhu, Mohameda, sv. Pavla, přinejmenším z apokryfních textů Ježíše...


To bylo tenkrát, co se týče společenského postavení ženy (= patriarchát). To samé najdeš dnes jen u Jehovových svědků a pak v třetím světě. Ale i tam se to začíná pomalu hýbat přes odpor mnoha mužů tvého typu.
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Vari » ned 20. čer 2021 10:24:13

Možná důvod, proč se tu tak řeší je,
že obrácení úhlu pohledu se jednou na duchovní cestě stane. Nemluvím teď asi ani o horizontu lidského života. Ale stane se to.
Takže zkoušet si to na jednoduchých a zřejmých věcech je trénink, hra, sport.

Ane ne každého to baví.
Zdeňkova reakce mě překvapila :-)
Vopičák si v první chvíli myslel, že se děsí nových technologií.

Duchovní cesta podle mě není o nalezení toho nejlepšího úhlu pohledu a toho se držet. Ale zkoumat a prověřovat, dívat se, a zkoumat...

Jasně, že jsou určité fáze života, ve kterých třeba pro takové zkoumání není prostor. A přijde mi v pořádku, že se v takovém případě člověk uchýlí k nějaké usvědčené technice nebo skupině. Ale pokud má člověk prostor být tady na fóru a vnímat tu pestrost názorů a postojů, pak si myslím, že v takovém období hájení není. Výjimkou by asi bylo, pokud někdo, chce jen jednostranně světu sdělovat, na co přišel. Hlásat to a čekat, až na to přijdou i ostatní (debilové).

Touha po pevných hodnotách, strach, ze ztráty kontroly, když se to všechno rozmixuje. I to je pochopitelné a vlastně v určitých situacích i na místě.
Je to však to, co chceme zažívat tady na fóru?
Vari
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 10:25:54

dodo píše:
Zdeněk píše:...


Váha tvojich argumentov, je skutočne " zdrvujúca".

Až mám obavy ti povedať, že tráva je zelená, lebo pobežíš hľadať vysušené zažltnuté steblo trávy, ktorým mi potom budeš mávať pred očami, ako z nevyvrátiteľným faktom toho, ako veľmi sa mýlim. :D


:D :D :yes: :D :D
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 10:29:53

Divnopřikázání o ženách o tu vložená byla:
viewtopic.php?f=131&t=9002

Ale jsou i jiná, opravdu se k tomuto všemu z minulosti, chceš hlásit?
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. čer 2021 10:39:12

citace z videa:
"Nepožívejte verše z Bible jako bič na druhé lidi"
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 20. čer 2021 10:41:56

Tak jsem si konečně přečet tu definici feminismu, kterým tu Zdeňek furt kolem sebe mlátí.

Njn, máš to blbý, ženský se začaly dožadovat společenské rovnoprávnosti :D

Ale neřek bych, že tím myslí - být jako muži - myslím že jim jde o ta práva.

S rolí otce a s rolí matky těžko nějakej ismus pohne.

Nicméně mám za to, že v tom duchovnu jde kapku o něco jiného než o rodinné a společenské role...
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » ned 20. čer 2021 10:44:06

Vari píše:
Duchovní cesta podle mě není o nalezení toho nejlepšího úhlu pohledu a toho se držet. Ale zkoumat a prověřovat, dívat se, a zkoumat...



Ano, hlavně to není lpění na představě, že jsem oproti druhým inteligentnější a že mám z nějakého vrozeného titulu přednostní právo na Boží království.

Nejde o prestiž ega sbírajícího metály a ocenění, ale jde o tohle:

vostal petr píše:Nejvyspělejší Duchové všech náboženství ve všech dobách a zemích učí, že člověk je svým původem z Boha a je z jeho království. Říkají tuto Pravdu více či méně jasně, jak jen to jejich okolí dovoluje.

Činí tak i Ježíš a nejčistší filosofie jak křesťanská, tak židovská i antická. Učení bible o původu člověka i jeho světa mluví v tomto směru jasně. Žili jsme v božském světě - v nebeském království a to božsky.

O naší božské podstatě mluví Ježíš jasně: „Pravím vám, bohové jste.“ Nejsme Bohem, ale božští a tato naše božská podstata trvá stále, ale není námi projevována a proto žijeme nebožsky a v nebožském světě.

Proto se nám radí, abychom se vrátili do našeho prvotního božského stavu a zde dosáhli trvalého štěstí božského života. Tento návrat se uskutečňuje nikoliv zevně, ve světě, ale vnitřně, v nás a v naší božské podstatě. Není zevní, ale vnitřní, není hmotný, ale duchovní.

To je zřejmé i ze skutečnosti, že nejsme hmotným tělem, které dočasně obýváme, ale nehmotným Duchem, který je podstatou naší bytosti.

Toto je základní Pravda o člověku a jeho podstatě a jeho návratu do nebeského království, ve kterém je náš život trvalou a božskou blažeností.

Vzdor této věčně platné duchovní pravdě se téměř celé lidstvo ve všech dobách a zemích vydalo stezkou přesně opačnou. Zkoumá svět místo sebe a snaží se jej ovládnout v pošetilé víře, že jsou tělem, která dočasně obývají a nikoliv věčným duchem.

Lidstvo jako celek je vedeno nepravdou „já jsem tělem“ místo pravdou „Já jsem božský Duch“ a slouží plně a bez pochyb této lži o naší hmotné podstatě. Proto místo do svého nitra se lidé obracejí zevně ven v pošetilé víře, že v tak pokleslém světě, jako je ten náš zevní, naleznou věčné a neposkvrněné štěstí a blaženost. Zákonitě se mýlí, protože vycházejí z nepravdy, že jsme tělem. Nejsme a nikdy jsme nebyli i v době nejhlubšího pádu.

Celé lidstvo uvěřilo lži, že nalezne věčné štěstí a blaženost, když se vydá cestou lživé víry „já jsem tělo“ a obrátí svou pozornost plně zevně do světa a nikoliv tam, kde skutečně leží řešení všech jeho neštěstí a utrpení...viewtopic.php?f=60&t=9014


Přesněji, nejde o to vidět sebe z pohledu ega jako někoho významnějšího, lepšího, než jsou ti druzí, ale nalézat a skutečně poznávat to stejné božství v každé bytosti, kterou poznáváme. Nejde ani o to, dělat z někoho nedokonalého něco lepšího a dokonalejšího.

Dívat se z pohledu dokonalého Já, které je podstatou každé bytosti; objevovat tu skutečnou dokonalost samotné existence - tohle je Boží království. Poznávat každého a všechno s láskou jako Lásku.

To je zřejmé i ze skutečnosti, že nejsme hmotným tělem, které dočasně obýváme, ale nehmotným Duchem, který je podstatou naší bytosti.

Jaká pak je pak pošetilost tvrdit: "Mám na rozdíl od tebe přednostní právo na Boží království, protože jako muž jsem inteligentnější."
Je to přesně obráceně. Brány Království božího jsou zavřeny všem, kdo věří, že jsou hmotným tělem, a lhostejno, jestli mužským nebo ženským.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7623
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 20. čer 2021 11:04:45

Tak jsem si konečně přečet tu definici feminismu, kterým tu Zdeněk furt kolem sebe mlátí.


No, kdyby jen jím, žejo.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 20. čer 2021 11:20:44

A pak se divte Petrovi, kterej díky takovýmu a podobnýmu "duchovnímu" chování si začal myslet, že za to můžou Mistři svých žáků, a už to bere sakumprdum... A jak mu teď kdo vysvětlí, že za to nemůžou Učitelé ale někteří jejich nablblí žáci?
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 20. čer 2021 11:41:44

Pedriito píše:Njn, máš to blbý, ženský se začaly dožadovat společenské rovnoprávnosti :D

Proti společenské rovnoprávnosti nemám námitek :). V podstatě sdílím stanovisko E. Tomáše (byť se plete v příčině – ta je hlubší než jen společenská role ženy v minulosti).

Nicméně v náboženské oblasti, co se Cesty týká, se mužům nerovnají. Sv. Pavlem mají zakázáno ve společenství mluvit. Amen.
Podle Buddhy mniška nesmí kritizovat mnicha. Tečka.
Teda nevím jak podle Mohameda, ale odhaduji že můžete bejt rádi, že to nevíte.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků