Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 21:14:28

miroslav píše:
dodo píše: Jane jednoducho nerozumieš, lebo jej rozumieť nemôžeš, pokiaľ sám nepoznáš to, o čom píše a potom je zrejme zbytočné sa tu okolo toho akýmkoľvek diskutovaním točiť a o niečom ťa presviedčať.


Ty si myslíš, že Jana má nějakou duchovní zkušenost. Bohužel nemá. Kdybys měl sám hlubší duchovní zkušenost, viděl bys to také.
Jsou to od ní jen slova, slova, buď citovaná většinou v jiném kontextu než byly Mistrem sdělované a nebo je to její vlastní tvorba odvozená z těch slov Mistrů a tam už to jsou úplné kočkopsi. To není otírání se o Janu, ani odsuzování Jany, to je moje poznání, jak se věci mají. Proto píšu o Janě a Janě co píšu.
Právě že znám to, o čem Jana píše, tak vidím, že ona o tom jenom píše a sama tu zkušenost nemá, jen si myslí, že její sebestředná sebeláska je to, co Mistři popisují jako Skutečnost, Poznání, Pravdu, Osvícení atd.


V tomto s tebou zcela souhlasím. :)
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:20:31

P.etra píše:
miroslav píše:
P.etra píše:
Mimochodem: Tebe taky ani ve snu nenapadne, že je to třeba pravdivý postřeh, když píšu, jak tě vidím. Tvoje stálá reakce na veškerou kritiku - jak ode mne, tak ostatních - je: Takový nejsem. :D To seš holt celý ty. :)


No to mne napadne, že bys mohla mít pravdu a když vidím, že takový, jak píšeš opravdu nejsem, tak to tobě či jinému sdělím a nehádám se s ním. Třeba taková Tara nebo obzvláště Zdeněk jsou schopni si o mně navymýšlet - třeba zrovna teď Tara. No tak co s tím jiného?


Oni si nevymýšli, nýbrž popisují, jak tě vnímají, jak na ně působíš.

Občasně dosti mířeně. Což nelze přehlédnout. A jinak herdek, už maj něco za sebou... Ne?
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:21:27

Co ten Dodo zas vyplodí?
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:23:15

A já ho měl za Irona, my letci máme ...
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 21:24:28

Pedriito píše:
P.etra píše:
miroslav píše:No to mne napadne, že bys mohla mít pravdu a když vidím, že takový, jak píšeš opravdu nejsem, tak to tobě či jinému sdělím a nehádám se s ním. Třeba taková Tara nebo obzvláště Zdeněk jsou schopni si o mně navymýšlet - třeba zrovna teď Tara. No tak co s tím jiného?


Oni si nevymýšli, nýbrž popisují, jak tě vnímají, jak na ně působíš.

Občasně dosti mířeně.


U Tary určitě ne, vždyt víš, jak je jí Miroslav důležitý.
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:29:55

Má ho holt ráda. No a. To přece není vada na kráse. Jen cit.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod dodo » sob 09. pro 2023 21:30:40

miroslav píše:
dodo píše: Jane jednoducho nerozumieš, lebo jej rozumieť nemôžeš, pokiaľ sám nepoznáš to, o čom píše a potom je zrejme zbytočné sa tu okolo toho akýmkoľvek diskutovaním točiť a o niečom ťa presviedčať.


Ty si myslíš, že Jana má nějakou duchovní zkušenost. ...


Nemyslím Miroslave, to poznám.

O tom som ti tu predsa písal, o potrebe vlastného poznania.

Ale zas sa len potvrdilo, že celkom zbytočne, tak ako som aj predpokladal.
dodo
 
Příspěvky: 757
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 21:34:10

miroslav píše:
P.etra píše:
Mimochodem: Tebe taky ani ve snu nenapadne, že je to třeba pravdivý postřeh, když píšu, jak tě vidím. Tvoje stálá reakce na veškerou kritiku - jak ode mne, tak ostatních - je: Takový nejsem. :D To seš holt celý ty. :)


No to mne napadne, že bys mohla mít pravdu a když vidím, že takový, jak píšeš opravdu nejsem, tak to tobě či jinému sdělím a nehádám se s ním. Třeba taková Tara nebo obzvláště Zdeněk jsou schopni si o mně navymýšlet - třeba zrovna teď Tara. No tak co s tím jiného?


Jak člověk vnímá sám sebe a jako ho vnímají ostatní, je povětšinou rozlišné.

Proto jsem napsala za třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :)
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:34:31

dodo píše:
miroslav píše:
dodo píše: Jane jednoducho nerozumieš, lebo jej rozumieť nemôžeš, pokiaľ sám nepoznáš to, o čom píše a potom je zrejme zbytočné sa tu okolo toho akýmkoľvek diskutovaním točiť a o niečom ťa presviedčať.


Ty si myslíš, že Jana má nějakou duchovní zkušenost. ...


Nemyslím Miroslave, to poznám.

O tom som ti tu predsa písal, o potrebe vlastného poznania.

Ale zas sa len potvrdilo, že celkom zbytočne, tak ako som aj predpokladal.

Ty jsi fakt neskutečný, zas jsi ně překvapil :D
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 21:35:03

Návštěvník píše: To mu radši neříkej vůbec nic a přenech ho někomu jinému, kdo by mu opravdu mohl pomoci.

Prostě jen ukázat na příčiny a následky chování dotyčného a to bez zcela zbytečného osobního posuzování, jak je pro mne hloupý a nedospělý. To právě uměl můj Boží člověk. Je to zřejmě schopnost, kterou má málokdo. Bez moudrosti a citlivosti/ohleduplnosti to nejde. :)


Třeba přenechat Vostálovi. Jenže on sem teď nepíše, tak ho teď zastupuji já, no.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:37:29

P.etra píše:
miroslav píše:
P.etra píše:
Mimochodem: Tebe taky ani ve snu nenapadne, že je to třeba pravdivý postřeh, když píšu, jak tě vidím. Tvoje stálá reakce na veškerou kritiku - jak ode mne, tak ostatních - je: Takový nejsem. :D To seš holt celý ty. :)


No to mne napadne, že bys mohla mít pravdu a když vidím, že takový, jak píšeš opravdu nejsem, tak to tobě či jinému sdělím a nehádám se s ním. Třeba taková Tara nebo obzvláště Zdeněk jsou schopni si o mně navymýšlet - třeba zrovna teď Tara. No tak co s tím jiného?


Jak člověk vnímá sám sebe a jako ho vnímají ostatní, je povětšinou rozlišné.

Proto jsem napsala za třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :)

Ale já tě vidím hezky. A moc bych se divil, kdyby Miroslav ne. :-)
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 21:40:54

Pedriito píše:
dodo píše:
miroslav píše:
Ty si myslíš, že Jana má nějakou duchovní zkušenost. ...


Nemyslím Miroslave, to poznám.

O tom som ti tu predsa písal, o potrebe vlastného poznania.

Ale zas sa len potvrdilo, že celkom zbytočne, tak ako som aj predpokladal.

Ty jsi fakt neskutečný, zas jsi ně překvapil :D


Dalo se to čekat. Je holt ve fázi hájení Jany. Tou jste si různě dlouho prošli všichni, pánové. :D Chvíli dokonce i Miroslav. To jsem objevila až po letech, co byla JZ už zavřená, ale číst se tam dá nebo dalo.
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 21:42:53

miroslav píše:
Návštěvník píše: To mu radši neříkej vůbec nic a přenech ho někomu jinému, kdo by mu opravdu mohl pomoci.

Prostě jen ukázat na příčiny a následky chování dotyčného a to bez zcela zbytečného osobního posuzování, jak je pro mne hloupý a nedospělý. To právě uměl můj Boží člověk. Je to zřejmě schopnost, kterou má málokdo. Bez moudrosti a citlivosti/ohleduplnosti to nejde. :)


Třeba přenechat Vostálovi. Jenže on sem teď nepíše, tak ho teď zastupuji já, no.


:) ( :D )
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:46:32


Proto jsem napsala za třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :)

Ale já tě vidím hezky. A moc bych se divil, kdyby Miroslav ne. :-)[/quote]
Jinak, mi pověz, jak mě vidíš, od tebe mě to zajímá, a buď tvrdá.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 21:54:09

P.etra píše:Oni si nevymýšli, nýbrž popisují, jak tě vnímají, jak na ně působíš.


Dyk jo, v pohodě, ale když si někdo vymýšlí že jsem dělal, co jsem nedělal nebo naopak že jsem nedělal co jsem dělal, že jsem třeba k žádným Tomášovům nejezdil atd. atd. o tak to mi ukazuje, že jsou nejspíš dost vedle, že mne nevidí moc reálně.
Já zásadně nelžu a pokud snad někdy řeknu nějaký detail jinak, co jsem kdy tady napsal nebo nenapsal, tak proto, že si to přesně nepamatuji. Ale to, kam sem chodil do práce a co jsem tam dělal a že nejsem třeba Jirka, tak to si zatím pamatuji.

Ale to je v pohodě. Taky se to někdy zkouší, co druhý na to atd. Nikdo nejsme neomylní stejně tak já ne. A tady tou komunikací se učíme o sobě i o lidské duši vůbec a trochu i o tom v čem ta skutečná a neskutečná duchovnost spočívá a to docela zábavnou a nezávaznou formou.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:54:34

Dalo se to čekat. Je holt ve fázi hájení Jany. Tou jste si různě dlouho prošli všichni, pánové. :D Chvíli dokonce i Miroslav. To jsem objevila až po letech, co byla JZ už zavřená, ale číst se tam dá nebo dalo.


Nojo furt,... Se přiznávám, ale byl to jen týden, hráli jsne hru v mailu, ona mi napsala, že jsem boží. A já udělal v tom omámení tím mým prvním fórem a lidma tam a Janou strašnou kokotárnu...
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 22:02:10

Pedriito píše:Jinak, mi pověz, jak mě vidíš, od tebe mě to zajímá, a buď tvrdá.


Vnímám, že máš duchovní zkušenost. Na kolik se tvoje kostka cukru rozpustila, to nevím.

Když básníš, tak vnikáš do sfér, které už nepodléhají běžnému světskému. Jsi pak opravdu milý.

Je možné, že dříve jsi byl na tom duchovně lépe. Problémy běžného života např. partneské vztahy tě v posledních letech táhnou dolů. Aspon mi to tak připadá.

Nelíbí se mi, když jsi agresivní a nadáváš. Mám pocit, že to k tobě vůbec nepasuje.

:)
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara. » sob 09. pro 2023 22:06:19

P.etra píše:
Pedriito píše:Jinak, mi pověz, jak mě vidíš, od tebe mě to zajímá, a buď tvrdá.


Vnímám, že máš duchovní zkušenost. Na kolik se tvoje kostka cukru rozpustila, to nevím.

Když básníš, tak vnikáš do sfér, které už nepodléhají běžnému světskému. Jsi pak opravdu milý.

Je možné, že dříve jsi byl na tom duchovně lépe. Problémy běžného života např. partneské vztahy tě v posledních letech táhnou dolů. Aspon mi to tak připadá.

Nelíbí se mi, když jsi agresivní a nadáváš. Mám pocit, že to k tobě vůbec nepasuje.

:)

Pod to se podepisuji :-)
Tara.
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 22:07:30

miroslav píše:
P.etra píše:Oni si nevymýšli, nýbrž popisují, jak tě vnímají, jak na ně působíš.


Dyk jo, v pohodě, ale když si někdo vymýšlí že jsem dělal, co jsem nedělal nebo naopak že jsem nedělal co jsem dělal, že jsem třeba k žádným Tomášovům nejezdil atd. atd. o tak to mi ukazuje, že jsou nejspíš dost vedle, že mne nevidí moc reálně.
Já zásadně nelžu a pokud snad někdy řeknu nějaký detail jinak, co jsem kdy tady napsal nebo nenapsal, tak proto, že si to přesně nepamatuji. Ale to, kam sem chodil do práce a co jsem tam dělal a že nejsem třeba Jirka, tak to si zatím pamatuji.

Ale to je v pohodě. Taky se to někdy zkouší, co druhý na to atd. Nikdo nejsme neomylní stejně tak já ne. A tady tou komunikací se učíme o sobě i o lidské duši vůbec a trochu i o tom v čem ta skutečná a neskutečná duchovnost spočívá a to docela zábavnou a nezávaznou formou.

Bať. :čtyrlístek:
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 22:11:30

P.etra píše:
Pedriito píše:Jinak, mi pověz, jak mě vidíš, od tebe mě to zajímá, a buď tvrdá.


Vnímám, že máš duchovní zkušenost. Na kolik se tvoje kostka cukru rozpustila, to nevím.

Když básníš, tak vnikáš do sfér, které už nepodléhají běžnému světskému. Jsi pak opravdu milý.

Je možné, že dříve jsi byl na tom duchovně lépe. Problémy běžného života např. partneské vztahy tě v posledních letech táhnou dolů. Aspon mi to tak připadá.

Nelíbí se mi, když jsi agresivní a nadáváš. Mám pocit, že to k tobě vůbec nepasuje.

:)

Díky. :poklona:
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků