Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 18:01:58

Ono taky zákeží na krevní skupině. Jedna nyslím maso vyžaduje, jinak bude chorá. Nevím už ale která. A jedna zas vůbec, naopak ji to může ublížit.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 18:11:40

Vnímání jsou mnoholičná. Někdo z česneku sere jak amina, a někdo sotva pšoukne.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 18:12:28

Pedriito píše:Ono taky zákeží na krevní skupině. Jedna nyslím maso vyžaduje, jinak bude chorá. Nevím už ale která. A jedna zas vůbec, naopak ji to může ublížit.


O tom jsem nic neslyšela. :what:

Ale kočky prý nepřežijou vegetarianství, psi ano.

:)
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 18:16:49

Pedriito píše:Vnímání jsou mnoholičná. Někdo z česneku sere jak amina, a někdo sotva pšoukne.


Já nesnesu droždí. Zkoušela jsem to několikrát, protože je zdravé, ale moje tělo si s ním neporadí, akorát v nepatrném množství v houskách a tak. Kdepak droždová pomazánka.
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 18:19:37

P.etra píše:
Pedriito píše:Ono taky zákeží na krevní skupině. Jedna nyslím maso vyžaduje, jinak bude chorá. Nevím už ale která. A jedna zas vůbec, naopak ji to může ublížit.


O tom jsem nic neslyšela. :what:

Ale kočky prý nepřežijou vegetarianství, psi ano.

:)

Kočky jsou šelmy, musí mít maso. Psi ... umřou za svého pána.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 18:23:36

P.etra píše:
Pedriito píše:Vnímání jsou mnoholičná. Někdo z česneku sere jak amina, a někdo sotva pšoukne.


Já nesnesu droždí. Zkoušela jsem to několikrát, protože je zdravé, ale moje tělo si s ním neporadí, akorát v nepatrném množství v houskách a tak. Kdepak droždová pomazánka.

No, už jsem to dlouho nejed, ale v dětství jsem klíďo zblajzl kostku :-)

A zapil šumákem ..
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod dodo » sob 09. pro 2023 19:24:45

miroslav píše:
dodo píše:
A aj ked sem nepíše, ako teraz, tak len hlúpy, si môže stále namýšľať, že má problém s jeho odsudzovaním a súdením a nedá mu, neobtierať si o ňu ustavične dookola ústa.

To si nejde nevšimnúť.


Ja si ústa o Janu neobtierám.
Když někomu něco vysvětluješ, je dobré uvádět pro lepší pochopení názorné příklady.
To není odsuzování nebo souzení ani obtiéranie, ty nečteš Janiny komentáře, jak reaguje na jakoukoliv kritiku své osoby nebo toho, co píše?


No, keď to hovoríš, že si neobtieraš, tak to je „zaručená pravda“ lebo to hovoríš ty však, aj keby to pravda nebola. :)

Miroslave, samozrejme že čítam komentáre Jany, aj tvoje aj ostatné. Po rokoch skúseností okrem iných aj s tebou, z toho čo píšeš nepredpokladám, že sa snažíš o pochopenie toho čo ti je zdeľované, skôr sa snažíš len oponovať tomu, čomu jednoducho nerozumieš. To robia ale celkom bežne ateisti a ty si duchovňák, ak sa nemýlim. Jane jednoducho nerozumieš, lebo jej rozumieť nemôžeš, pokiaľ sám nepoznáš to, o čom píše a potom je zrejme zbytočné sa tu okolo toho akýmkoľvek diskutovaním točiť a o niečom ťa presviedčať.

Skús sa preto aspoň trochu zahľadieť najprv sám do seba, skôr než budeš kritizovať niekoho iného. Je to ťažké, vidieť sa objektívne, viem a pokiaľ sám seba dôkladne sebapozorovaním neanalizuješ, je to jednoducho nemožné poznať objektívne najprv sám seba a potom aj iných. Veď o tom (okrem iného) je duchovno, to Ťa nemohli Tomášovci predsa neučiť.
dodo
 
Příspěvky: 757
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 19:35:51

dodo píše:
miroslav píše:
dodo píše:
A aj ked sem nepíše, ako teraz, tak len hlúpy, si môže stále namýšľať, že má problém s jeho odsudzovaním a súdením a nedá mu, neobtierať si o ňu ustavične dookola ústa.

To si nejde nevšimnúť.


Ja si ústa o Janu neobtierám.
Když někomu něco vysvětluješ, je dobré uvádět pro lepší pochopení názorné příklady.
To není odsuzování nebo souzení ani obtiéranie, ty nečteš Janiny komentáře, jak reaguje na jakoukoliv kritiku své osoby nebo toho, co píše?


No, keď to hovoríš, že si neobtieraš, tak to je „zaručená pravda“ lebo to hovoríš ty však, aj keby to pravda nebola. :)

Miroslave, samozrejme že čítam komentáre Jany, aj tvoje aj ostatné. Po rokoch skúseností okrem iných aj s tebou, z toho čo píšeš nepredpokladám, že sa snažíš o pochopenie toho čo ti je zdeľované, skôr sa snažíš len oponovať tomu, čomu jednoducho nerozumieš. To robia ale celkom bežne ateisti a ty si duchovňák, ak sa nemýlim. Jane jednoducho nerozumieš, lebo jej rozumieť nemôžeš, pokiaľ sám nepoznáš to, o čom píše a potom je zrejme zbytočné sa tu okolo toho akýmkoľvek diskutovaním točiť a o niečom ťa presviedčať.

Skús sa preto aspoň trochu zahľadieť najprv sám do seba, skôr než budeš kritizovať niekoho iného. Je to ťažké, vidieť sa objektívne, viem a pokiaľ sám seba dôkladne sebapozorovaním neanalizuješ, je to jednoducho nemožné poznať objektívne najprv sám seba a potom aj iných. Veď o tom (okrem iného) je duchovno, to Ťa nemohli Tomášovci predsa neučiť.

Dodo, odkud ty to taháš? Fakt ze sebe musíš dělat takovýho vola? Po slovensky (kokota).
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod dodo » sob 09. pro 2023 19:47:05

Skús ten chren Pedrito, ako som ti poradil vedľa na vlákne. :D
dodo
 
Příspěvky: 757
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 19:48:01

P.etra píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:
Právě jsem si představovala, kdyby mi někdo řekl, že se chovám nedospěle a hloupě. První by bylo: Aha, tak mne vidí. Druhé: Má nějaký problém s tím, jak se chovám. Třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :what:

:)


To seš celá ty.
To, že je to třeba pravdivý postřeh, to by tě ani ve snu nenapadlo.


Vnímala bych, že je to pro něj zřejmě pravdivý postřeh, ale co to má co dělat se mnou? :what:

Moudrý, citlivý člověk by mi nikdy nic takového neřekl. Ani kdybych za ním přišla, že se mi daří špatně a že nevím, co mám dělat, tak by se mi snažil pomoci a ne mne odsuzovat, že jsem hloupá a nedospělá. Takovéhle odsuzování přece nikomu nepomůže.
:)

Já jsem myslel, že to psala Jana jako Návštěvník. Pro tu je to charakteristické.
Pokud chceš někomu pomoci, nejlépe je mu říci pravdu, co víš, co vidíš, co si myslíš. Ne třeba ho uklidňovat sebelépe myšlenými milosrdnými ležmi.
Já bych někomu řekl, že je nedospělý a hloupý, kdyby to tak bylo, kdyby se mi tak jevil a snažil bych se mu to ukázat čím se to projevuje.
Kdyby to ale bral jako odsuzování, jak tomu u hloupých lidí bývá, tak by to samozřejmě nepřijal a bral by to jako nějaký útok, moje vyvyšování, záměr ho dehonestovat atd. a vůbec by nevnímal co mu vysvětluji či ukazuji.
Mnozí to tak v diskuzích dělají, že mají jiný záměr než ti něco objasnit nebo ukázat. To tě možná mate.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3825
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 20:02:54

dodo píše: Jane jednoducho nerozumieš, lebo jej rozumieť nemôžeš, pokiaľ sám nepoznáš to, o čom píše a potom je zrejme zbytočné sa tu okolo toho akýmkoľvek diskutovaním točiť a o niečom ťa presviedčať.


Ty si myslíš, že Jana má nějakou duchovní zkušenost. Bohužel nemá. Kdybys měl sám hlubší duchovní zkušenost, viděl bys to také.
Jsou to od ní jen slova, slova, buď citovaná většinou v jiném kontextu než byly Mistrem sdělované a nebo je to její vlastní tvorba odvozená z těch slov Mistrů a tam už to jsou úplné kočkopsi. To není otírání se o Janu, ani odsuzování Jany, to je moje poznání, jak se věci mají. Proto píšu o Janě a Janě co píšu.
Právě že znám to, o čem Jana píše, tak vidím, že ona o tom jenom píše a sama tu zkušenost nemá, jen si myslí, že její sebestředná sebeláska je to, co Mistři popisují jako Skutečnost, Poznání, Pravdu, Osvícení atd. A takových lidí jako Jana je více, není v tom sama. Je to naopak častější jev než opravdu duchově zkušení lidé.
Možná jsou to ti falešní proroci.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3825
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » sob 09. pro 2023 20:07:37

Pokud chceš někomu pomoci, nejlépe je mu říci pravdu, co víš, co vidíš, co si myslíš. Ne třeba ho uklidňovat sebelépe myšlenými milosrdnými ležmi.
Já bych někomu řekl, že je nedospělý a hloupý, kdyby to tak bylo, kdyby se mi tak jevil a snažil bych se mu to ukázat čím se to projevuje.
Kdyby to ale bral jako odsuzování, jak tomu u hloupých lidí bývá, tak by to samozřejmě nepřijal a bral by to jako nějaký útok, moje vyvyšování, záměr ho dehonestovat atd. a vůbec by nevnímal co mu vysvětluji či ukazuji.
Mnozí to tak v diskuzích dělají, že mají jiný záměr než ti něco objasnit nebo ukázat. To tě možná mate.

Nějak si nedovedu představit, že by Míla s Eduardem někomu takovému, řekněme ještě nepolíbenému řekli, že je hloupý atd. A taky si nedovedu představit, že by roky reagovali na stejně a pořád ještě nepolíbeného (to je krásný výraz :- ) a snažili se mu vysvětlit, v čem se mýlí.

Ne, ti by řekli: Vy už nás nepotřebujete (spánembohem a už se nevracejí( :-)

Heleďse, Miroslave, že přesně tuto větu řekli tobě, že už je nepotřebuješ a ty sis to vyložil jako vyznamenání, nebo dokonce, že jsi jejich nástupcem.
No mě picne :D
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2829
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » sob 09. pro 2023 20:12:32

Peťane, ryba, jakákoli, je nejlepší samozřejmě čerstvá (pokud možno), osolit, okořenit podle chuti, trošinku pokmínovat a na másle ze všech stran opéct.
Já mám ryby moc ráda a nejlépe s chlebem.
Vždycky, každý rok, si říkám, že koupíme rybu (u nás jsou sádky, kde se prodávají celoročně živé ryby), ale obvykle asi jen kapři a nikdy k tomu nedojde, vždycky až na Vánoce :-)
Už se na ni mooooc těším :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2829
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 20:21:00

Tara píše:Peťane, ryba, jakákoli, je nejlepší samozřejmě čerstvá (pokud možno), osolit, okořenit podle chuti, trošinku pokmínovat a na másle ze všech stran opéct.
Já mám ryby moc ráda a nejlépe s chlebem.
Vždycky, každý rok, si říkám, že koupíme rybu (u nás jsou sádky, kde se prodávají celoročně živé ryby), ale obvykle asi jen kapři a nikdy k tomu nedojde, vždycky až na Vánoce :-)
Už se na ni mooooc těším :-)

Byl gut vlk, s olivama.
V tom moři je ale ryb!
Jednou jsem se poblinkal z chobotnice...
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 20:42:33

Tara píše:
Pokud chceš někomu pomoci, nejlépe je mu říci pravdu, co víš, co vidíš, co si myslíš. Ne třeba ho uklidňovat sebelépe myšlenými milosrdnými ležmi.
Já bych někomu řekl, že je nedospělý a hloupý, kdyby to tak bylo, kdyby se mi tak jevil a snažil bych se mu to ukázat čím se to projevuje.
Kdyby to ale bral jako odsuzování, jak tomu u hloupých lidí bývá, tak by to samozřejmě nepřijal a bral by to jako nějaký útok, moje vyvyšování, záměr ho dehonestovat atd. a vůbec by nevnímal co mu vysvětluji či ukazuji.
Mnozí to tak v diskuzích dělají, že mají jiný záměr než ti něco objasnit nebo ukázat. To tě možná mate.

Nějak si nedovedu představit, že by Míla s Eduardem někomu takovému, řekněme ještě nepolíbenému řekli, že je hloupý atd. A taky si nedovedu představit, že by roky reagovali na stejně a pořád ještě nepolíbeného (to je krásný výraz :- ) a snažili se mu vysvětlit, v čem se mýlí.

Ne, ti by řekli: Vy už nás nepotřebujete (spánembohem a už se nevracejí( :-)

Heleďse, Miroslave, že přesně tuto větu řekli tobě, že už je nepotřebuješ a ty sis to vyložil jako vyznamenání, nebo dokonce, že jsi jejich nástupcem.
No mě picne :D

Neprovokuj Evino!
Pak se divíš.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 20:55:51

Tara píše:
Heleďse, Miroslave, že přesně tuto větu řekli tobě, že už je nepotřebuješ a ty sis to vyložil jako vyznamenání, nebo dokonce, že jsi jejich nástupcem.
No mě picne :D


Už tě asi piclo. :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3825
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 21:03:28

P.etra píše:
Mimochodem: Tebe taky ani ve snu nenapadne, že je to třeba pravdivý postřeh, když píšu, jak tě vidím. Tvoje stálá reakce na veškerou kritiku - jak ode mne, tak ostatních - je: Takový nejsem. :D To seš holt celý ty. :)


No to mne napadne, že bys mohla mít pravdu a když vidím, že takový, jak píšeš opravdu nejsem, tak to tobě či jinému sdělím a nehádám se s ním. Třeba taková Tara nebo obzvláště Zdeněk jsou schopni si o mně navymýšlet - třeba zrovna teď Tara. No tak co s tím jiného?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3825
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. pro 2023 21:05:27

miroslav píše:Pokud chceš někomu pomoci, nejlépe je mu říci pravdu, co víš, co vidíš, co si myslíš. Ne třeba ho uklidňovat sebelépe myšlenými milosrdnými ležmi.


Samozřejmě, že nelhat.

miroslav píše:Já bych někomu řekl, že je nedospělý a hloupý, kdyby to tak bylo, kdyby se mi tak jevil a snažil bych se mu to ukázat čím se to projevuje.


Říct mu, co se u něho projevuje, co vnímám, je ok, ale tvrdit mu, že je hloupý a nedospělý, není ok, to spíš vypráví o tvé povaze, která se domnívá, že je v právu, když druhým říká, že jsou hloupí a nedospělí. Navíc ještě když víš, že si s takovým odsouzením neporadí. To fakt není inteligentní. To mu radši neříkej vůbec nic a přenech ho někomu jinému, kdo by mu opravdu mohl pomoci.

Prostě jen ukázat na příčiny a následky chování dotyčného a to bez zcela zbytečného osobního posuzování, jak je pro mne hloupý a nedospělý. To právě uměl můj Boží člověk. Je to zřejmě schopnost, kterou má málokdo. Bez moudrosti a citlivosti/ohleduplnosti to nejde. :)
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 21:08:51

miroslav píše:
dodo píše: Jane jednoducho nerozumieš, lebo jej rozumieť nemôžeš, pokiaľ sám nepoznáš to, o čom píše a potom je zrejme zbytočné sa tu okolo toho akýmkoľvek diskutovaním točiť a o niečom ťa presviedčať.


Ty si myslíš, že Jana má nějakou duchovní zkušenost. Bohužel nemá. Kdybys měl sám hlubší duchovní zkušenost, viděl bys to také.
Jsou to od ní jen slova, slova, buď citovaná většinou v jiném kontextu než byly Mistrem sdělované a nebo je to její vlastní tvorba odvozená z těch slov Mistrů a tam už to jsou úplné kočkopsi. To není otírání se o Janu, ani odsuzování Jany, to je moje poznání, jak se věci mají. Proto píšu o Janě a Janě co píšu.
Právě že znám to, o čem Jana píše, tak vidím, že ona o tom jenom píše a sama tu zkušenost nemá, jen si myslí, že její sebestředná sebeláska je to, co Mistři popisují jako Skutečnost, Poznání, Pravdu, Osvícení atd. A takových lidí jako Jana je více, není v tom sama. Je to naopak častější jev než opravdu duchově zkušení lidé.
Možná jsou to ti falešní proroci.

Ne možná.. a že jich je.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 21:09:27

miroslav píše:
P.etra píše:
Mimochodem: Tebe taky ani ve snu nenapadne, že je to třeba pravdivý postřeh, když píšu, jak tě vidím. Tvoje stálá reakce na veškerou kritiku - jak ode mne, tak ostatních - je: Takový nejsem. :D To seš holt celý ty. :)


No to mne napadne, že bys mohla mít pravdu a když vidím, že takový, jak píšeš opravdu nejsem, tak to tobě či jinému sdělím a nehádám se s ním. Třeba taková Tara nebo obzvláště Zdeněk jsou schopni si o mně navymýšlet - třeba zrovna teď Tara. No tak co s tím jiného?


Oni si nevymýšli, nýbrž popisují, jak tě vnímají, jak na ně působíš.
P.etra
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků