Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 15:32:10

miroslav píše:
Návštěvník píše:
miroslav píše:Vymlouvat se na okolnosti a druhé je nedospělé a hloupé.


Tobě to tak připadá, zřejmě ti chybí empatii. Mně zase nepřipadá moudré něco takového všeobecně tvrdit. Nechodíš v jejich mokasínách.

S takovýhlem všeobecným odsuzováním jsem už dávno přestala. :)


To není odsuzování.


Je to odsuzovaní. Moudré je reagovat na danou situaci a ne se ztrácet ve vytváření všeobecných úsudkůch založených na odsuzovaní. Nedospělé je dítě, ale tvrdit o dospělém, že je nedospělý, protože neodpovídá mým představám, je nemoudré.

Každá bytost je zcela jedinečná a dávat ji do zásuvek s jinými nikomu nic pozitivního nepřinese.

:)
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod dodo » sob 09. pro 2023 15:34:26

miroslav píše:
Návštěvník píše:
miroslav píše:Vymlouvat se na okolnosti a druhé je nedospělé a hloupé.


Tobě to tak připadá, zřejmě ti chybí empatii. Mně zase nepřipadá moudré něco takového všeobecně tvrdit. Nechodíš v jejich mokasínách.

S takovýhlem všeobecným odsuzováním jsem už dávno přestala. :)


To není odsuzování. Nedospělost či hloupost je stav bytosti jako každý jiný. Na tom není nic odsouzení hodného.
Hloupí lidé to mají na světě těžké a proto je dobré zmoudřet. Ale není to povinnost. Máme jako bytosti naprostou svobodu a jak si to kdo dělá, takové to má. Nebo myslíš, že je za tvůj život včetně životních okolností odpovědný někdo jiný?
Já naopak cítím s těmi hloupějšími neodděluji se od nich a proto si nimi tady píšu. a taky se učím, jak s nimi komunikovat a co jsou příčiny té které hlouposti, zaujatosti, zabedněnosti atd. Proč myslíš, že reaguji třeba na Janu? nebo na Zdenka?
Z jakého důvodu reaguješ ty?
A s mouřejšími si samozřejmě také tady píšu - zase abych se já něco dozvěděl, nebo na něco přišel.

Tohleto "souzení" "odsuzování" - s tím má problém například Jana, jestli sis mohla všimnout. Proč asi?


Nie nemá, len cíti s tými „hlúpejšími“ ako píšeš ty, ja použijem radšej výraz menej poznávajúcimi a neoddeľuje sa od nich.

A aj ked sem nepíše, ako teraz, tak len hlúpy, si môže stále namýšľať, že má problém s jeho odsudzovaním a súdením a nedá mu, neobtierať si o ňu ustavične dookola ústa.

To si nejde nevšimnúť.
dodo
 
Příspěvky: 757
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 15:34:53

Zdenek by to asi napích na prut.. usmíval se na hvězdy a upíjel z čutory saké
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 15:38:49

Pedriito píše:Taro, ty to budež vědět,
. A jak ak bys ho udělala ty Petro? Má i vočíčko.


Sama už 33 let maso ani ryby nejím a moji synové o "opravdové" ryby nestojí, takže s tím nemám vůbec žádnou zkušenost. Kapra jsem nejedla ani jako dítě, raději řízeček nebo filé. :)
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 15:41:36

To si nejde nevšimnúť.

No není ta slovenčina krásná? Jaktože nejsem slovákom, a jsem čechůňom!
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 15:50:24

P.etra píše:
Pedriito píše:Taro, ty to budež vědět,
. A jak ak bys ho udělala ty Petro? Má i vočíčko.


Sama už 33 let maso ani ryby nejím a moji synové o "opravdové" ryby nestojí, takže s tím nemám vůbec žádnou zkušenost. Kapra jsem nejedla ani jako dítě, raději řízeček nebo filé. :)

No, vycpal jsem ho olivama, .. to bude mazec.
A co máš nejradši?
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 15:54:57

miroslav píše:Hloupí lidé to mají na světě těžké a proto je dobré zmoudřet.


Včera jsem se po mnoha letech dívala na film s Gerardem Philipem "Idiot" od Dostojevského. Nádherně to zahrál. Vždycky jsem ten román a jeho hlavní postavu knížete Myškina měla strašně ráda. Pro většinu lidí to byl hlupák, idiot a špatně to s ním dopadlo. Přesto jsem si přála jako mladá holka být jako on. Byl hloupý = nikoho neodsuzoval, měl každého rád a každému potřebnému chtěl pomoci. Můj jediný "Boží člověk" - katolický farář mi ho dost připomínal. Ted si právě říkám, jaký to byl zázrak, že jsem směla někoho takového v životě potkat.

:)
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 16:02:32

P.etra píše:
miroslav píše:Hloupí lidé to mají na světě těžké a proto je dobré zmoudřet.


Včera jsem se po mnoha letech dívala na film s Gerardem Philipem "Idiot" od Dostojevského. Nádherně to zahrál. Vždycky jsem ten román a jeho hlavní postavu knížete Myškina měla strašně ráda. Pro většinu lidí to byl hlupák, idiot a špatně to s ním dopadlo. Přesto jsem si přála jako mladá holka být jako on. Byl hloupý = nikoho neodsuzoval, měl každého rád a každému potřebnému chtěl pomoci. Můj jediný "Boží člověk" - katolický farář mi ho dost připomínal. Ted si právě říkám, jaký to byl zázrak, že jsem směla někoho takového v životě potkat.

:)


Já mám od přírody trochu jiné vnímání, ale .. . Podívám se na to :-)
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. pro 2023 16:06:15

Pedriito píše:
P.etra píše:
Pedriito píše:Taro, ty to budež vědět,
. A jak ak bys ho udělala ty Petro? Má i vočíčko.


Sama už 33 let maso ani ryby nejím a moji synové o "opravdové" ryby nestojí, takže s tím nemám vůbec žádnou zkušenost. Kapra jsem nejedla ani jako dítě, raději řízeček nebo filé. :)

No, vycpal jsem ho olivama, .. to bude mazec.
A co máš nejradši?


Olivy mám také ráda - na pizze nebo v řeckém salátu.

Nikdy bych se nechtěla vzdát chleba s máslem + ementálský sýr. Jako dítěti se mi dělalo skoro po všem špatně - s výjimkou chleba s máslem a brambor s volským vokem. V pubertě jsem pak začla jíst skoro všechno.

Ted už se těším na vánoční bramborový salát a osmažený ementálský sýr. A samozřejmě na falešnou rybí polévku, kterou jime opravdu jen jednou za rok.

:)
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 16:06:35

P.etra píše:
Je to odsuzovaní. Moudré je reagovat na danou situaci a ne se ztrácet ve vytváření všeobecných úsudkůch založených na odsuzovaní. Nedospělé je dítě, ale tvrdit o dospělém, že je nedospělý, protože neodpovídá mým představám, je nemoudré.

Každá bytost je zcela jedinečná a dávat ji do zásuvek s jinými nikomu nic pozitivního nepřinese.

:)


A je to odsuzování a je to odsuzování a basta!
:D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. pro 2023 16:18:00

Olivy mám také ráda - na pizze nebo v řeckém salátu.

Nikdy bych se nechtěla vzdát chleba s máslem + ementálský sýr. Jako dítěti se mi dělalo skoro po všem špatně - s výjimkou chleba s máslem a brambor s volským vokem. V pubertě jsem pak začla jíst skoro všechno.

Ted už se těším na vánoční bramborový salát a osmažený ementálský sýr. A samozřejmě na falešnou rybí polévku, kterou jime opravdu jen jednou za rok.

:)

Tyjo... já, co jsme vlastně jedly? My ráno vyběhly a večer došly. Jj, byly jsme na chlebu s tvarohovou pomazánkou, co nám házeli z oken.
A nemáš takhle někdy chuť na pořádnej stejk?
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. pro 2023 16:18:25

miroslav píše:
P.etra píše:
Je to odsuzovaní. Moudré je reagovat na danou situaci a ne se ztrácet ve vytváření všeobecných úsudkůch založených na odsuzovaní. Nedospělé je dítě, ale tvrdit o dospělém, že je nedospělý, protože neodpovídá mým představám, je nemoudré.

Každá bytost je zcela jedinečná a dávat ji do zásuvek s jinými nikomu nic pozitivního nepřinese.

:)


A je to odsuzování a je to odsuzování a basta!
:D


Právě jsem si představovala, kdyby mi někdo řekl, že se chovám nedospěle a hloupě. První by bylo: Aha, tak mne vidí. Druhé: Má nějaký problém s tím, jak se chovám. Třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :what:

:)
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 16:24:20

Návštěvník píše:
miroslav píše:
P.etra píše:
Je to odsuzovaní. Moudré je reagovat na danou situaci a ne se ztrácet ve vytváření všeobecných úsudkůch založených na odsuzovaní. Nedospělé je dítě, ale tvrdit o dospělém, že je nedospělý, protože neodpovídá mým představám, je nemoudré.

Každá bytost je zcela jedinečná a dávat ji do zásuvek s jinými nikomu nic pozitivního nepřinese.

:)


A je to odsuzování a je to odsuzování a basta!
:D


Právě jsem si představovala, kdyby mi někdo řekl, že se chovám nedospěle a hloupě. První by bylo: Aha, tak mne vidí. Druhé: Má nějaký problém s tím, jak se chovám. Třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :what:

:)

Jsi svým vlastním Mistrem.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. pro 2023 16:27:28

Návštěvník píše:
Olivy mám také ráda - na pizze nebo v řeckém salátu.

Nikdy bych se nechtěla vzdát chleba s máslem + ementálský sýr. Jako dítěti se mi dělalo skoro po všem špatně - s výjimkou chleba s máslem a brambor s volským vokem. V pubertě jsem pak začla jíst skoro všechno.

Ted už se těším na vánoční bramborový salát a osmažený ementálský sýr. A samozřejmě na falešnou rybí polévku, kterou jime opravdu jen jednou za rok.

:)

Tyjo... já, co jsme vlastně jedly? My ráno vyběhly a večer došly. Jj, byly jsme na chlebu s tvarohovou pomazánkou, co nám házeli z oken.
A nemáš takhle někdy chuť na pořádnej stejk?


Na stejk ani ne, ale na smažený řízek, pečené kuře, párek apod. to někdy jo. Mně maso v dospělosti moc chutnalo. A proto si ráda kupuji nahrážky Maso bez masa. :D Můj syn se nad tím vždycky rozčiluje a říká, že jsem farizejský vegetarian, a že by se nemělo něco takového vůbec vyrábět. Někdy se mě i snaží přemluvit, abych zase jedla opravdové maso.

:)
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 17:20:53

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Olivy mám také ráda - na pizze nebo v řeckém salátu.

Nikdy bych se nechtěla vzdát chleba s máslem + ementálský sýr. Jako dítěti se mi dělalo skoro po všem špatně - s výjimkou chleba s máslem a brambor s volským vokem. V pubertě jsem pak začla jíst skoro všechno.

Ted už se těším na vánoční bramborový salát a osmažený ementálský sýr. A samozřejmě na falešnou rybí polévku, kterou jime opravdu jen jednou za rok.

:)

Tyjo... já, co jsme vlastně jedly? My ráno vyběhly a večer došly. Jj, byly jsme na chlebu s tvarohovou pomazánkou, co nám házeli z oken.
A nemáš takhle někdy chuť na pořádnej stejk?


Na stejk ani ne, ale na smažený řízek, pečené kuře, párek apod. to někdy jo. Mně maso v dospělosti moc chutnalo. A proto si ráda kupuji nahrážky Maso bez masa. :D Můj syn se nad tím vždycky rozčiluje a říká, že jsem farizejský vegetarian, a že by se nemělo něco takového vůbec vyrábět. Někdy se mě i snaží přemluvit, abych zase jedla opravdové maso.

:)


Záleží, jak to bereš. On vesmír pojídá sám sebe. A sní se. . Ale je dobré manifestovaf neublížení. :-) Na mě jedbou zazvonil Krišňák, tak jsem ho pozval. A debatovali jsme o tom všehoníru. A tu se začal ošívat a vytáh z tašky asi pět knih. Říkám ty vado, to je ale knih on mi je chtěl prodat. Říkám , já to nechcu. A tím jsem ho velmi vytočil. A odešel velmi rozhořčen, njn. Byznys.
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. pro 2023 17:36:20

Jedna škola v indii, to ná takhle. Oni chodí kolem sebe, s hlavani u země, a kontrrolují, aby tam nebyl pavouček, brouček...
Pedriito
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 17:40:10

Návštěvník píše:
Právě jsem si představovala, kdyby mi někdo řekl, že se chovám nedospěle a hloupě. První by bylo: Aha, tak mne vidí. Druhé: Má nějaký problém s tím, jak se chovám. Třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :what:

:)


To seš celá ty.
To, že je to třeba pravdivý postřeh, to by tě ani ve snu nenapadlo.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. pro 2023 17:50:13

dodo píše:
A aj ked sem nepíše, ako teraz, tak len hlúpy, si môže stále namýšľať, že má problém s jeho odsudzovaním a súdením a nedá mu, neobtierať si o ňu ustavične dookola ústa.

To si nejde nevšimnúť.


Ja si ústa o Janu neobtierám.
Když někomu něco vysvětluješ, je dobré uvádět pro lepší pochopení názorné příklady.
To není odsuzování nebo souzení ani obtiéranie, ty nečteš Janiny komentáře, jak reaguje na jakoukoliv kritiku své osoby nebo toho, co píše?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3829
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 17:55:33

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Právě jsem si představovala, kdyby mi někdo řekl, že se chovám nedospěle a hloupě. První by bylo: Aha, tak mne vidí. Druhé: Má nějaký problém s tím, jak se chovám. Třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :what:

:)


To seš celá ty.
To, že je to třeba pravdivý postřeh, to by tě ani ve snu nenapadlo.


Vnímala bych, že je to pro něj zřejmě pravdivý postřeh, ale co to má co dělat se mnou? :what:

Moudrý, citlivý člověk by mi nikdy nic takového neřekl. Ani kdybych za ním přišla, že se mi daří špatně a že nevím, co mám dělat, tak by se mi snažil pomoci a ne mne odsuzovat, že jsem hloupá a nedospělá. Takovéhle odsuzování přece nikomu nepomůže.

:)
P.etra
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod P.etra » sob 09. pro 2023 18:00:16

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Právě jsem si představovala, kdyby mi někdo řekl, že se chovám nedospěle a hloupě. První by bylo: Aha, tak mne vidí. Druhé: Má nějaký problém s tím, jak se chovám. Třetí: Když mne tak vidí, tak s tím nic nenadělám. :what:

:)


To seš celá ty.
To, že je to třeba pravdivý postřeh, to by tě ani ve snu nenapadlo.


Mimochodem: Tebe taky ani ve snu nenapadne, že je to třeba pravdivý postřeh, když píšu, jak tě vidím. Tvoje stálá reakce na veškerou kritiku - jak ode mne, tak ostatních - je: Takový nejsem. :D To seš holt celý ty. :)
P.etra
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků