Bhagavadgíta

Bhagavadgíta

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 06. led 2023 20:02:06

Bhagavadgíta - taková, jaká je

Druhé rozšířené vydání v pdf - online ke čtení

s původními sanskrtskými texty,
přepisem do latinského písma, českými synonymy,
překlady a podrobnými výklady
Šrí Šrímad
A. Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda

Tato kniha je drahokamem duchovního poznání. Šrí Kršna přednesl sem set veršů Gíty, aby vedl svého důvěrného přítele
Ardžunu v nelehké situaci jeho života. Moudrost Bhagavadgíty ale není určena jen jemu a všichni mají stejné právo ji slyšet,
neboť přináší osvícení o povaze člověka, přírody, živých bytostí i jejich vztahu k Nejvyšší Duši. Šrí Kršna učí Ardžunu
o způsobu, jakým dosáhnout seberealizace, která jediná je skutečným smyslem lidského života a přináší vše, po čem duše člověka
touží. Přichází k nám prostřednictvím nepřerušeného řetězce učitelů a žáků, který představuje Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédanta
Swami Prabhupáda. Díky jeho oddanosti mluvčímu Gíty samotné - Šrí Kršnovi - a jeho důkladným znalostem védských písem
a sanskrtu dostáváme autorizovanou Bhagavadgítu bez odchylek a interpretací, Bhagavadgítu - takovou, jaká je.
,,Když čtu Bhagavadgítu, jediné co mi přichází na mysl je jak Bůh stvořil vesmír. Všechno ostatní se zdá být malicherné.``
Albert Einstein


,,Jestliže je pravdou to, co fungunje, jak prohlašuje Pierce a pragmatisté, pak musí být na Bhagavadgítě - takové, jaká je, něco
pravdy, neboť na těch, kteří následují její učení, je vidět radostná jistota, obvykle postrádaná v pustých a napjatých životech
jejich současníků.
Dr. Elvin H. Powell profesor sociologie State Univerzity v New Yorku


,,Nalézám v Bhagavadgítě útěchu, kterou postrádám i v, Kázání na hoře'. Když mi nespokojenost zírá v tvář a když ve své samotě
nevidím ani paprsek světla, utíkám se k Bhagavadgítě. Nalézám verš tu a verš tam a počínám se usmívat uprostřed neštěstí, která
mě přemáhají. Můj život byl plný vnějších neštěstí, a nezanechala-li na mně viditelné rány, vděčím za to jedině Bhagavadgítě.``
Mahátma K. Gándhí
Návštěvník
 

Re: Bhagavadgíta

Nový příspěvekod Vostálník » pát 06. led 2023 21:48:53

Já bych tedy řekl,

že Bhagavadgíta určitě není nejblbější knihou na světě,

ale do top ten pitomstí by se určitě vešla,

jinak samozřejmě první místo by obsadil nevíce tištěný žvást na světě - Bible...
Vostálník
 


Zpět na Inspirativní knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků