Síla ticha

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Petra » úte 07. úno 2012 12:50:11

Návštěvník píše:Říká se tomu projekce, co člověk dělá sám, to přisuzuje druhým.


Co tedy přisuzuješ mně a děláš to ve skutečnosti sám?
Nebo je to tak, že tuto formulku nikdy nepoužíváš u sebe, ale zásadně proti druhým?
Tak jak to vypadá s tvojí sebereflexí?
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 13:03:32

Petra píše:
Návštěvník píše:Říká se tomu projekce, co člověk dělá sám, to přisuzuje druhým.


Co tedy přisuzuješ mně a děláš to ve skutečnosti sám?
Nebo je to tak, že tuto formulku nikdy nepoužíváš u sebe, ale zásadně proti druhým?
Tak jak to vypadá s tvojí sebereflexí?
:)


já sice nejsem ten návštěvník co to psal (jsem autor toho předchozího), nicméně je pozoruhodné jakou máš starost o sebereflexi druhých a o to jak to maj oni a co a jak používaj proti druhým atd atd atd :crazy:
:D
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod orog » úte 07. úno 2012 13:17:39

Je vcelku jednoduché, jak se v tom zorientovat: ti, co druhým pořád doporučují, co by měli nebo neměli, to prostě momentálně potřebují dělat. Nic proti tomu, na fórech se chtě nechtě zviditelňují vlastní nevědomé sklony každého z nás a je na nás, jestli a případně kdy v nás vznikne zájem se podívat, co nás zevnitř k tomu nutí. Každopádně je užitečné mít možnost na sebe pohlédnout očima druhých.
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 15:18:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod amiable » úte 07. úno 2012 13:32:19

orog píše:Je vcelku jednoduché, jak se v tom zorientovat: ti, co druhým pořád doporučují, co by měli nebo neměli, to prostě momentálně potřebují dělat. Nic proti tomu, na fórech se chtě nechtě zviditelňují vlastní nevědomé sklony každého z nás a je na nás, jestli a případně kdy v nás vznikne zájem se podívat, co nás zevnitř k tomu nutí. Každopádně je užitečné mít možnost na sebe pohlédnout očima druhých.

To ale nejde bez pokory a pokora je dar od Pánaboha, nemůžeme se k ní "dopracovat". Pozná se z každé věty, kterou takový člověk napíše, stejně jako se pozná nepokora a sebepovyšování. Je moc poučné to sledovat.
amiable
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 13:42:38

Petra píše:Ne, já furt dokola neomílám oblíbené moderní, duchovní formulky. Jsou úplně k ničemu.

[ :)


to máš pravdu Petro, ty furt dokola omíláš jaký jsou ti druzí, jak to maj, co nemaj, co by měli dělat, ale nemůžou, protože jsou takový a makový ... občas to korunuješ tím, že to víš, protože ho prostě cítíš a vnímáš jeho energii, tak to tak holt má a hotovo (tak jsi psala například rosádě na inspiruj)

hele když jsi tak schopná cítit energie, jak je možný, že ani nepoznáš jaký návštěvník zrovna píše ? to k tomu potřebuješ mít registraci a nejspíše furt tu jednu, aby tě to nemátlo ...

:D :yeah:

do toho přidáš pár poznámek, jak jsi na tom ty sama a pohoršený komentář jak jsme my ti ostatní duchovňáci hrozní a jak hrozné to je na duchovních fórech :phew: a jak jsi šokovaná z těch našich manýrů och tfuj - ale co od náš čekáš, když jsme v tvých očích rozvinutí jedinci plní duchovní pýchy ? a taky zapráskneš dveřma aby jdi zase mohla pompézně vstoupit na scénu toho zatracovanýho divadla :crazy:

tak jsme si společně Petro pěkně zaskotačili viď 8)

přínosný od tebe jsou ty citace Maharadže nebo teď ETomáše o které se dělíš, ty čtu moc rád a jsem za to vděčen :yes:

k tvé otázce, zda poznám realizovaného od nerealizovaného proč tě to zajímá jestli to poznám nebo ne ? proč se nestaráš o své rozlišovací schopnosti a nedáš k dobru něco co se ti osvědčilo v této oblasti a co ne a proč tedy to podělení se o životní zkušenosti ...
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Petra » úte 07. úno 2012 13:45:09

Návštěvník píše:
přínosný od tebe jsou ty citace Maharadže nebo teď ETomáše o které se dělíš, ty čtu moc rád a jsem za to vděčen :yes:



No, vidiš. Aspon něco.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod novej návštěvník » úte 07. úno 2012 13:53:03

Petra píše:to, jakým způsobem to zde prezentuješ, dosvědčuje, že to sama neděláš....Takže jsi jistě poznala, že tady momentálně nikdo - včetně tebe - pokoru nežije.... Tak si to po sobě ještě jednou přečti... Tak jak to vypadá s tvojí sebereflexí?... ... ...

:D
Petra by byla dobrej prokurátor, obviňování všech jí jde jedna báseň Neživíš se tím náhodou? Dalo by se to i vzít jako nemoc z povolání, byla by to polehčující okolnost ;)
novej návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Petra » úte 07. úno 2012 14:10:55

Tak já jdu zas něco hledat do Rozhovorů s Eduardem Tomášem. Aspon na chvíli společnost moudrého, dobrého, milého člověka.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 14:20:25

Petra píše:Tak já jdu zas něco hledat do Rozhovorů s Eduardem Tomášem. Aspon na chvíli společnost moudrého, dobrého, milého člověka.
:)


běž, rád si to půjdu přečíst :)
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod ... » úte 07. úno 2012 14:24:35

Samomluva přijde v nouzi vhod, že ;) :D
...
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Petra » úte 07. úno 2012 14:47:50

teonik píše:ahoj

no já jsem jasným pozorováním obsahů přišel na to,že právě jasným pozorováním obsahů tyto obsahy právě tvořím...

člověk přijde k obsahu jako k hotovému a nevšimne si,že jako vědomí si je právě stvořil


...........................


...Ale současně Mudrc zaznamenává, že svět je Jím jakožto Světovou Myslí trvale vytvářen. Toto ovšem ego nevidí a vidět nemůže, i když se této tvorby zúčastnuje...
(E.Tomáš)

Zřejmě si měl vyjímečnou zkušenost, Teoniku. Obrázek
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod ... » úte 07. úno 2012 14:54:25

Návštěvník píše:
... píše:Samomluva přijde v nouzi vhod, že ;) :D

Máš s tím jistě velmi bohaté své vlastní zkušenosti :crazy:

Ne, ale styl každého účastníka se dá rozpoznat. Nezanedbatelná je přitom i motivace, proč se někdo najednou uchýlí k tomu, co předtím u jiných plamenně odsuzoval. Dá se to rozpoznat z celkového kontextu všech nedávných příspěvků.
...
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 15:00:13

Například: "Chválením získej spojence!!!"
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod orog » úte 07. úno 2012 15:12:23

Je dost značný rozdíl mezi oponováním a navážením se. Možná Petře začali oponovat ti, které konečně přestalo bavit, jak se od začátku naváží ona do všech kolem - s výjimkou svého oblíbence. Normálním lidem, kteří mají zájem diskutovat k věci, většinou trvá dost dlouho, než se ozvou proti někomu. Jeden z návštěvníků tu napsal

nezačínám s diskuzí v tomto tónu, nicméně když to přesáhne určitou mez, tak zareaguji v tom samém duchu … má teda možnost pustit se do mne, jakožto málo rozvinutého jedince a nechat ostatní na pokoji … rád jí zprostředkuji hru na přepinkávanou … nota bene s Petrou je to opakovaná zkušenost, nejen tady ale i na dalším foru …


Často to pak končí vzájemným navážením se :hm:
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 15:18:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod orog » úte 07. úno 2012 15:32:21

Podstatné je, jací jsme a jak se díky tomu projevujeme, ne kolik toho víme. Jací jsme se ukáže ve způsobu, jak jednáme s okolím. Vědění může být dokonce na škodu, když nám dá pocit výlučnosti, který se projevuje povýšeným jednáním s ostatníma. To nikdo moudrý nedělá.
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 15:18:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Petra » úte 07. úno 2012 15:44:39

orog píše: Jací jsme se ukáže ve způsobu, jak jednáme s okolím.


Přesně. A tak se stačí podívat jak místní "znalci" jednali s Teonikem, když jim posal svoji mimořádnou zkušenost.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod orog » úte 07. úno 2012 16:02:08

Podstatné je, jací jsme a jak se díky tomu projevujeme, ne kolik toho víme.

Vypráví se příběh o Buddhovi a o jednom z jeho následovníků :)

Byl to hodný a skromný člověk, nedokázal ale pochopit ani ty nejzákladnější pravdy, kterým Buddha učil, i když mu to ostatní znovu a znovu vysvětlovali. Nakonec to s ním ostatní vzdali, protože dosáhnout aspoň základního vědění bylo evidentně mimo jeho možnosti. Postával pak jen stranou... Jednou ho uviděl Buddha, přistoupil k němu a řekl mu, že jako sádhana postačí, když na slunci, které právě naplno hřálo, bude třít svůj bílý šátek. Učedník uposlechl, a jak pořád znovu vytrvale třel svůj šátek, šátek se začal špinit... a to v něm začalo probouzet pochopení příčin znečištění mysli... postupně se tak měnil stav jeho vědomí až k plnému uvědomění, ke kterému došel v minulém životě. A protože byl laskavý, pokorný a tichý srdcem, nastalo Probuzení.
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 15:18:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 16:47:37

Petra píše:
orog píše:
Podstatné je, jací jsme a jak se díky tomu projevujeme, ne kolik toho víme.



Naštěstí nejde o to, jak tobě, nebo tobě podobným, kdo připadá, orogu. Nerozhoduje o tom žádný z lidí, koho si Milost vybere za hodného Poznání.
:)



no naštěstí :yes: kdyby to bylo podle představ co máš Petro o většině z nás, tak bychom úplně zatracení nebo ztracení ? :crazy: no naštěstí o tom ty, stejně jako orog či já a další nerozohoduješ, to je velká Milost už sama o sobě :yes:

rozumná řeč s tebou zatím stále není, když musíš reagovat na orogův příspěvek s příběhem ze starých časů v tomto duchu ...

ale co bychom si o ouplňku nezaskotačili, že ? 8) to já se tady rád proběhnu s jezinkama kolem rybníku :crazy: :yeah:
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Honzam » úte 07. úno 2012 16:56:37

Jsem zatracený. ;) Rád hraju velký hry pro velký kluky :D

BohemianGrover.jpg
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 17:01:23

Obrázek

já jsem taky ztracený, rozsekaný na cimprcampr jezynkama :confused: :yeah: :D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník