Síla ticha

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod teonik » ned 05. úno 2012 21:18:06

ahoj návštěvo
přeceňuješ význam zkušenosti
Zkušenost jako taková je neukecatelná


pravdu máš v tom,že já ti nemohu tvou zkušenost vyvrátit...to jo
ale není vyjímečné,po mnohaletých svých zkušenostech si najednou udělat jinou úplně opačnou zkušenost,co potom zbude z oné předchozí neukecatelné zkušenosti?

bur@na
..................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 21:31:02

ahoj teoniku,

každý zřejmě mluvíme o jiném druhu zkušenosti. Zkušeností omezeného já z objevování sfér ho přesahujících může být bezpočet, na rozdíl od zkušenosti nekonečné Mysli, která všechno modeluje ze sebe v sobě samé

Ale zábavě v získávání dalších zkušenosti já dychtícího po dobrodružství v iluzorním světě se meze nekladou

:yes:
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod vigilant » ned 05. úno 2012 21:50:22

Návštěvník píše: Zkušenost jako taková je neukecatelná :) Je jen Ono a je vším.

A není to cíl, spíš další začátek. Připoutanosti se objevují dál a postupně se rozpouštějí, uvnitř pozorujícího vědomí. Akorát je už šumafuk, jestli nebo kdy se to všechno rozpustí. Prostě sen probíhá, a co. Řídí si ho v sobě Snící. Se vším uvnitř snového těla i kolem něho. Snová osoba je tu dál... dost podobně jako v lucidním snu, kdy víš, že to je jen sen. Taková simultánka iluze a neiluze, jednou trochu převládne to, jindy ono

Podrobně to popisuje Adyashanti viewtopic.php?f=102&t=215&p=11785#p11785
vigilant
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod teonik » pon 06. úno 2012 10:54:55

ahoj

Zkušeností omezeného já z objevování sfér ho přesahujících může být bezpočet, na rozdíl od zkušenosti nekonečné Mysli,


omezené já je zkušenost neomezené Mysli
takže zkušenost omezeného já je také zkušeností neomezené Mysli
proto si ta neomezená Mysl dělá omezenou,aby měla ty zkušenosti,což jí také pomáhá
(pouze moje úvaha,i když někde už jsem něco podobného četl)

jeden říká:je to TAK
druhý říká:je to JINAK
a jak je to doopravdy?

pokud máš zájem se to dozvědět,napiš soukromou zprávu,rád tě poučím..

bur@na
.......................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod přihlížející » pon 06. úno 2012 11:07:47

vigilant píše:
Návštěvník píše: Zkušenost jako taková je neukecatelná :) Je jen Ono a je vším.

A není to cíl, spíš další začátek. Připoutanosti se objevují dál a postupně se rozpouštějí, uvnitř pozorujícího vědomí. Akorát je už šumafuk, jestli nebo kdy se to všechno rozpustí. Prostě sen probíhá, a co. Řídí si ho v sobě Snící. Se vším uvnitř snového těla i kolem něho. Snová osoba je tu dál... dost podobně jako v lucidním snu, kdy víš, že to je jen sen. Taková simultánka iluze a neiluze, jednou trochu převládne to, jindy ono

Podrobně to popisuje Adyashanti viewtopic.php?f=102&t=215&p=11785#p11785

:yes:



...rád tě poučím..

bur@na
.......................


Obrázek
přihlížející
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod vigilant » pon 06. úno 2012 22:52:23

Past duchovního ega

Kdo z nás by ho neznal! Každý ho má. A kdo tvrdí že ne, tak ho má dvojnásob. Ego. Náš všudypřítomný a nezničitelný průvodce našich každodenních kroků.

Kolik rozprav a disputací ve víru vášní jsem slyšel na toto téma! Jedni jsou pro úplně ho zničit, zadupat do země, a druzí zas na něj nedají dopustit a mají ho jako modlu. A kde je pravda? Někde uprostřed? Kdo ví. Kdos bez ega, suď.

Dlouhou dobu se pohybuji mezi "duchovními lidmi". Ten dělá kyvadlo, ta zas karty a automatickou kresbu, tady máme proutkaře, vedle je aura-soma, támhle zase regrese... No a najednou jsem začal pozorovat charaktery jednotlivých aktérů kolem mě. Ze začátku jaksi nevědomě a potom zcela vědomě a úmyslně.

Proč se tak chová? Proč to dělá, když ví, že to tak není správné? Sám o tom přednáší a toto vyvádí v soukromí? Pomalu, ale jistě jsem se začal divit. Ano, není o tom pochyb. Mnoho těchto lidí se lapilo v pasti duchovního ega. Blbost! To není možné, vždyť oni by byli ti první, kteří by to přeci poznali! Vždyť jasně musí vidět, že to, co říká (kolikrát doslova poučuje ve stylu "hele, já to vím, mám napojení nahoru a ty ne!"), a jak se chová, nevychází z lásky srdce, jak říká, ale z jeho ega! Tak a nějak podobně mě vířilo hlavou. A nejen to.

I já jsem okoušel (a nástrahy stále trvají, spíš gradují) pocit duchovní slasti na mém egu. Ono to je VELMI příjemné vědět a znát víc, než ti ostatní. Být ten, který moudře radí a zraky těch "dole" se upínají k tomu "nahoře" - tedy ke mně, co řeknu, jak pomůžu. Protože mám to napojení, je moje slovo zákon a ctí se! Nádherný pocit, být takto ovíván! Celé to je ještě umocněno tím, když přednáším a ostatním říkám - tak to máte dělat. To vám říkám JÁ! A už úplně nejhorší je, když nemáte světské zaměstnání a toto děláte na plný úvazek. Jo, to už není sebekontrola a zpětná vazba z vašeho pracovního okolí a reálného světa vůbec žádná! Jste VY a jenom VY. To se pak těžko poslouchá rady těch "zezdola", že jako blbnete a máte si dát bacha na ego. Na co!? Co si to dovolují, MĚ takto poučovat! A už v tom jedete.

No a další průser je ten, když vám začnou "zezhora" přitakávat v tom, že jedině VY a zase jenom VY tady máte nějaký úkol, který nikdo jiný z těch šesti miliard lidí nemá. Nebo že jste vyvolený pro to a to a že jste tudíž jedinečný a tak. Paráda! Bravo! Jsem větší než ty ostatní! Moje ego - do boje! Teď jim všem ukážeme, KDO jsem! Já + moje poslání = nezničitelné duchovní ego.

No jo, ale když o tom tak přemýšlím, vím já, kdo že to ke mně mluví? Kdo že to je ten, co to o mě tvrdí? Plejáďan? Z Orionu? Vysoký duchovní mistr? Vyspělé bytosti plné lásky a naši pomocníci? Druhá strana? Bratři v černých tričkách? Naši? Moji kluci? Osobně já vím prd, kdo to je. Moje schopnosti jsou příliš omezené, abych to odhalil. Kdokoliv vyspělejší než jsem já, si se mnou může zahrát ošklivou šarádu a já prakticky nemám vůbec šanci zjistit, že tomu tak je.

Nebo snad mám? Proto si dávám velmi bedlivý pozor a vše několikrát zpytuji, prověřuji a několikrát se s okolím radím, je-li skutečně tomu tak, jak se mi to jeví. Pokud ano, pokora, pokora! Vole neblbni, né abys ulít! Dej si bacha na své duchovní ego! Těžké to je, velmi těžké.


http://tredoxe.blog.cz/1112/past-duchovniho-ega
vigilant
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Letgo » pon 06. úno 2012 23:25:15

Plně rozvinuté duchovní ego, které bez vyzvání kdekomu radí, co by měl nebo neměl udělat, už nikdo a nic nezastaví. Potřebuje si tím projít.
Na druhé straně bez takových všeználků by byla na forech trochu nuda :)
Letgo
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod rosada » pon 06. úno 2012 23:31:27

Škoda, že se k tomu nedá něco napsat, aniž bych se tím tiše přihlásila do pasti duchovního ega. Naštěstí máme v práci nováčky a tak mohu dělat chytrou do alelůja. ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod reseek » úte 07. úno 2012 0:47:39

Není snadné v hloubi duše vědět, že ve vesmírné Hře na probouzení

i to je možné, i to je možné, i to je možné ... nevím ... nevím ... nevím ...

Obrázek

Příběh každého z nás je jedinečný

a to co brání v jasném chápání
je v každém z nás vytvářené
kombinací všech předchozích zkušeností

jejichž dotek vstoupí do vědomí
u každého jindy... jinde... jinak...

ale pokaždé

v tu pravou chvíli

Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Petra » úte 07. úno 2012 7:14:49

vigilant píše: Pokud ano, pokora, pokora! Vole neblbni, né abys ulít! Dej si bacha na své duchovní ego! Těžké to je, velmi těžké.
http://tredoxe.blog.cz/1112/past-duchovniho-ega


Přesně tak.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 11:27:30

Petra píše:
teonik píše:
jeden říká:je to TAK
druhý říká:je to JINAK
a jak je to doopravdy?



Toto vědění je nepřenesitelné. Ale to zde zřejmě nikdo neví, a proto ti místní "vševědoucí" pořád dokola opakují, co si někde přečetli nebo slyšeli, a nazývají to vlastní zkušeností. Ale hlavně tím sytí svá duchovní ega: přece o n i vědí, JAK to je, a tak to musí těm ostatním, kteří to ještě "nechápou", neustále psát a to pokud možno n e o s o b n ě, tím se přece nejlépe pozná, jak nesmírně daleko už jsou.
Ale ti opravdově v ě d o u c í jsou ve své neosobní lásce ke každému velmi osobní. To je z jejich rozhovorů poznat.
:)


ano Petro je to tak a zrovna tvůj projev je názornou ukázkou o tom co tu píšeš ...

celé tvé příspěvky jsou plné o tom, že ty víš jak to je (máš to přece stejný jako Mahariší a Maharadž jak jsi opakovaně zdůraznila), ty víš dokonce i to co by měl dotyčný, ke kterému se obracíš s osobními kousavými poznámkami, dělat a jak by to měl mít a dokonce víš i to co on udělá respektive neudělá ... v tvém osobním vyjádření je ironie a despekt k nám blbcům nezralým s duchovními egy plnými pýchy ...

:sos:

taky víš který člověk, jenž je zde citován, je realizovaný a kdo si na to hraje ...

vážně kolikrát žasnu, co všechno je možný a jakým způsobem se do odprezentovat (se odprezentovat) :confused:

je to OK, i tak se děje život :)
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod teonik » úte 07. úno 2012 11:46:54

ahoj návštěvo
nevím,jak daleko je Petra
a z pár příspěvků bych se to neodvážil odhadovat

kdysi (tak před rokem),když jsem pojal podezření,že druhý kecá nad své poměry,taxem mu to dal patřičně najevo,tak jak ty dnes Petře

k čemu je to ale dobrý?

možná k otestování Petry,podle toho,jak bude reagovat,si uděláme přesnější obrázek o její úrovni

a možná k tomu,že se ti ulevilo,jaxis od plic zakritizoval(dobře si pamatuji,jaxem se chechtal svým sarkastickým formulacím a představoval si,jak to ten druhý čte a vzteká se...)
a přiznávám,že po té metodě šáhnu občas i ted
ale sleduji něco úplně jiného-vyprovokovat druhého..to ano,ale pak nějakým zázrakem to otočit a dosáhnout porozumění...mám zatím málo faktického materiálu,kterým bych to mohl ilustrovat..k zázraku totiž dochází zřídka

a proto ti navrhuji,abys provedl experiment porozumění ty
bude to jistě nám všem k užitku

bur@na
........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 12:30:12

teonik píše:ahoj návštěvo
nevím,jak daleko je Petra
a z pár příspěvků bych se to neodvážil odhadovat

kdysi (tak před rokem),když jsem pojal podezření,že druhý kecá nad své poměry,taxem mu to dal patřičně najevo,tak jak ty dnes Petře

k čemu je to ale dobrý?

možná k otestování Petry,podle toho,jak bude reagovat,si uděláme přesnější obrázek o její úrovni

a možná k tomu,že se ti ulevilo,jaxis od plic zakritizoval(dobře si pamatuji,jaxem se chechtal svým sarkastickým formulacím a představoval si,jak to ten druhý čte a vzteká se...)
a přiznávám,že po té metodě šáhnu občas i ted
ale sleduji něco úplně jiného-vyprovokovat druhého..to ano,ale pak nějakým zázrakem to otočit a dosáhnout porozumění...mám zatím málo faktického materiálu,kterým bych to mohl ilustrovat..k zázraku totiž dochází zřídka

a proto ti navrhuji,abys provedl experiment porozumění ty
bude to jistě nám všem k užitku

bur@na
........................


vůbec Petru ani nikoho jiného nepodezřívám z toho, že kecá nad své poměry ... každý kecáme naopak v rámci svých kondicí, krom realizovaných lidí :) Petra téže, proto píšu taky že je to OK, ani na ni neapeluji, aby jednala jiným způsobem ... a dávám jí za pravdu, že to co psala v tom příspěvku tak je ...

co se týká toho experimentu co mi navrhuješ tak k tomu toto: v rámci svého osobního nastavení nezačínám s diskuzí v tomto tónu, nicméně když to přesáhne určitou mez, tak zareaguji v tom samém duchu … má teda možnost pustit se do mne, jakožto málo rozvinutého jedince a nechat ostatní na pokoji … rád jí zprostředkuji hru na přepinkávanou … nota bene s Petrou je to opakovaná zkušenost, nejen tady ale i na dalším foru …
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod vigilant » úte 07. úno 2012 13:09:47

Návštěvník píše: "S Petrou je to opakovaná zkušenost, nejen tady ale i na dalším foru …" - např. na JZ pod nickem Atman.
I tady na poradně je z čeho vybírat, namátkou:

Petra píše:jen uhýbáš. Ale to samozřejmě můžeš, protože nejsi realizovaná. Děláš si o tom jen představy.

Petra píše:Jsem ráda, že jsem od takových představ, jako máš ty, osvobozená... Já jsem se netýrala a Poznání přišlo. Asi pro můj soucit s ostatními.

Petra píše:Měla jsem taky krátkou, trapnou dobu, kdy jsem mluvila podobně svrchu jako ty. Naštěstí to je už za mnou... Nebudu ti radit, aby ses nad tím zamyslela, protože je mi jasné, že to ted nedokážeš. To chce čas.

Petra píše:Ale to ty samozřejmě nemužeš vědět, protože jsi ještě nikdy na té druhé straně nebyla. Jinak bys úplně přesně věděla, o čem je řeč... Zatím si jen na něco hraješ a to ti bohužel brání v opravdovém poznání.

Petra píše: To, co říká Ramana, odpovídá mé zkušenosti. Zkušenost zodpověděla všechno nad veškerou pochybnost a tím je to vyřízené. Zřejmě mají ostatní jiné zkušenosti, ale to není můj problém.

Petra píše: Když se to stalo, tak jsem neměla o nirvikalpě a jejích definici ani ponětí. Pro mě bylo podstatné, že to přineslo poznaní a opravdové osvobození.

Petra píše:Pohled do zrcadla ti určitě nepomůže.
Ale jít na kolena a poprosit o Milost Boží - to by pomohlo. Ale to ti Bohu-žel tvoje duchovní pýcha nedovolí.


Vytrvalé prezentování vlastní osvícenosti a despekt k druhým, provázené jejich ponižováním a radami, co by měli udělat.

K experimentu porozumění: je to prostě jedna z mnohých forem projevu absolutna.
Můžu ji vnímat, a třeba i díky jí u sebe líp rozpoznávat spásné jednání od nespásného :)
vigilant
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 13:26:07

Petra píše:Toto vědění je nepřenesitelné. Ale to zde zřejmě nikdo neví, a proto ti místní "vševědoucí" pořád dokola opakují, co si někde přečetli nebo slyšeli, a nazývají to vlastní zkušeností. Ale hlavně tím sytí svá duchovní ega: přece o n i vědí, JAK to je, a tak to musí těm ostatním, kteří to ještě "nechápou", neustále psát a to pokud možno n e o s o b n ě, tím se přece nejlépe pozná, jak nesmírně daleko už jsou...

Říká se tomu projekce, co člověk dělá sám, to přisuzuje druhým.
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Petra » úte 07. úno 2012 13:50:11

Návštěvník píše:Říká se tomu projekce, co člověk dělá sám, to přisuzuje druhým.


Co tedy přisuzuješ mně a děláš to ve skutečnosti sám?
Nebo je to tak, že tuto formulku nikdy nepoužíváš u sebe, ale zásadně proti druhým?
Tak jak to vypadá s tvojí sebereflexí?
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 14:03:32

Petra píše:
Návštěvník píše:Říká se tomu projekce, co člověk dělá sám, to přisuzuje druhým.


Co tedy přisuzuješ mně a děláš to ve skutečnosti sám?
Nebo je to tak, že tuto formulku nikdy nepoužíváš u sebe, ale zásadně proti druhým?
Tak jak to vypadá s tvojí sebereflexí?
:)


já sice nejsem ten návštěvník co to psal (jsem autor toho předchozího), nicméně je pozoruhodné jakou máš starost o sebereflexi druhých a o to jak to maj oni a co a jak používaj proti druhým atd atd atd :crazy:
:D
Návštěvník
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod orog » úte 07. úno 2012 14:17:39

Je vcelku jednoduché, jak se v tom zorientovat: ti, co druhým pořád doporučují, co by měli nebo neměli, to prostě momentálně potřebují dělat. Nic proti tomu, na fórech se chtě nechtě zviditelňují vlastní nevědomé sklony každého z nás a je na nás, jestli a případně kdy v nás vznikne zájem se podívat, co nás zevnitř k tomu nutí. Každopádně je užitečné mít možnost na sebe pohlédnout očima druhých.
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 16:18:09

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod amiable » úte 07. úno 2012 14:32:19

orog píše:Je vcelku jednoduché, jak se v tom zorientovat: ti, co druhým pořád doporučují, co by měli nebo neměli, to prostě momentálně potřebují dělat. Nic proti tomu, na fórech se chtě nechtě zviditelňují vlastní nevědomé sklony každého z nás a je na nás, jestli a případně kdy v nás vznikne zájem se podívat, co nás zevnitř k tomu nutí. Každopádně je užitečné mít možnost na sebe pohlédnout očima druhých.

To ale nejde bez pokory a pokora je dar od Pánaboha, nemůžeme se k ní "dopracovat". Pozná se z každé věty, kterou takový člověk napíše, stejně jako se pozná nepokora a sebepovyšování. Je moc poučné to sledovat.
amiable
 

Re: Síla ticha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. úno 2012 14:42:38

Petra píše:Ne, já furt dokola neomílám oblíbené moderní, duchovní formulky. Jsou úplně k ničemu.

[ :)


to máš pravdu Petro, ty furt dokola omíláš jaký jsou ti druzí, jak to maj, co nemaj, co by měli dělat, ale nemůžou, protože jsou takový a makový ... občas to korunuješ tím, že to víš, protože ho prostě cítíš a vnímáš jeho energii, tak to tak holt má a hotovo (tak jsi psala například rosádě na inspiruj)

hele když jsi tak schopná cítit energie, jak je možný, že ani nepoznáš jaký návštěvník zrovna píše ? to k tomu potřebuješ mít registraci a nejspíše furt tu jednu, aby tě to nemátlo ...

:D :yeah:

do toho přidáš pár poznámek, jak jsi na tom ty sama a pohoršený komentář jak jsme my ti ostatní duchovňáci hrozní a jak hrozné to je na duchovních fórech :phew: a jak jsi šokovaná z těch našich manýrů och tfuj - ale co od náš čekáš, když jsme v tvých očích rozvinutí jedinci plní duchovní pýchy ? a taky zapráskneš dveřma aby jdi zase mohla pompézně vstoupit na scénu toho zatracovanýho divadla :crazy:

tak jsme si společně Petro pěkně zaskotačili viď 8)

přínosný od tebe jsou ty citace Maharadže nebo teď ETomáše o které se dělíš, ty čtu moc rád a jsem za to vděčen :yes:

k tvé otázce, zda poznám realizovaného od nerealizovaného proč tě to zajímá jestli to poznám nebo ne ? proč se nestaráš o své rozlišovací schopnosti a nedáš k dobru něco co se ti osvědčilo v této oblasti a co ne a proč tedy to podělení se o životní zkušenosti ...
Návštěvník
 

Další

Zpět na Inspirativní knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků