Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Andrew » pát 16. srp 2013 2:21:11

Chci tu upozornit na jednu knížku, která se hodí lidem mající strach z lidí, nedůvěru apod.

Nechci nikomu radit ani pomáhat, ani se na to necítím. Sám mám strach z lidí, sociální fobii chcete-li.
Přesto rád bych upozornil na tuto knížku, jež dle mého názoru nese informace, které mě osobně dávají vysvětlení proč můj psychycký stav je dnes takový jaký je.



Obrázek
Kniha se jmenuje Od iluzí k lásce, v originálu v angličtině se ale jmenuje STEPPING OUT OF FEAR - VYSTOUPENÍ ZE STRACHU.
Je to třetí díl ke knížkám Probouzení zranitelnosti a Jak vzniká důvěra, které autor píše v pořadí. Nezmiňuji se tu o předešlých knihách, píšu nyní jen o této knížce.

Jak ale znám autora... každá z jeho knížek je pro mě jako vysoká škola. Chci říct že knížka obsahuje obrovské množství informací, jež nedokáži všechny udržet a spolehlivě většinu pozapomínám nebo některé věci nedokáži ani pochopit.
Já se špatně učím věci teoretického charakteru, a nemám ani moc rozvinutý úsudek. Vy jste na tom líp a pobrat celou knihu nebude dělat problém.

O čem vlastně kniha je a co je hlavní myšlenkou, která mě zaujala a rád bych se o ni s vámi podělil?

Autor píše svou teorii, ve které vlastně říká, že dospělý jedinec, vlastně nikdy nedospěl.
Jak je to možné? Autor píše o tom, že jako děti jsme jednali ze "závislého" "nesoběstačného" a "idealistického" dětského vědomí.
Až na výjimky jsme nebyli vedeni k samostatnému rozhodování, rozvíjení vlastní jedinečnosti, sebedůvěře...
O tom, že jako děti jsme uměli jen přijímat lásku, ale neuměli lásku dávat.

A dnes - v dospělém věku jsme stále v dětském stavu vědomí, ve kterém hledáme bezpečí, lásku...
které smažou a naplní nejistotu, strach, obavy, pocit nemilovatelnosti, osamění...


Já jsem knížku začal teprve číst, takže nevím co v ní bude. Jaké klíče si autor připravil tentokrát. Věřím že to ale nesklouzne k náboženství, víře... to by byl konec.
Autorovi knížky patří velké díky, jelikož je schopen psát tak aniž by do toho zatahoval víru, náboženství, a jiné fantazie... Aleluja!


Předešlé knihy autora jsem pročetl, ale díky jejich komplexnosti jsem si z nic moc nepobral. Někdy informace byli tak extrémní a šokující, že jsem plný zlosti knihu hodil do dáli. A po nějakém čase co jsem vychládl jsem se k tomu vrátil. Rozhodně tam jsou i pro mě, nepříjemné věci.


UKÁZKY Z KNÍŽKY

...NEMILOVATELNÍ, NEHODNOTNÍ, BEZCENNÍ

Obrázek


Obrázek

Jé ja také nemám ponětí!!!



POSTAREJTE SE O MĚ!

Obrázek


ČEKÁNÍ NA TOHO PRAVÉHO/PRAVOU

Obrázek


...ZOUFALE TOUŽÍME ŽE NÁS NĚKDO SPASÍ...

Obrázek


Použité ukázky byli jen ze začátku knihy po stranu cca 25. Mám v plánu později sem přidat další ukázky.
Pro mě je tahle knížka jednou z posledních nadějí na zvrácení rozsáhlé sebenejistoty, strachu, nepřátelství/strachu z lidí...

Tyto knihy mi opravdu ladí, jelikož opravdu u sebe vidím, že jednám z dětského stavu vědomí.
Plného strachu, nevyváženosti, nejistoty... a upírání touhy, že se objeví ta pravá bytost, která mě naplní a tím zachrání.

Nemachrujte tu, že tohle všechno víte a že se zabývám kravinama. Na základě svých zkušeností, vidím že ze stejné úrovně jednají snad všichni co touží někoho milovat. Jejich motivace jsou stejné. A jak to končí? Rozvodem či rozchodem, a plamennými projevy ženy, že MU dala svá nejlepší léta, plamennými projevy muže, že kdo by to s tou krávou dál snášel... apodobně.

_______________________________________________________
UPDATE SEPTEMBER 12 2013

Obrázek

KNIHA NA OBALU SLIBUJE "OD ILUZÍ K LÁSCE"
MUSÍM ŘÍCT, ŽE NÁZEV NELŽE

V posledních dvou týdnech díky kapitolám 5,6,8 a 18. Se začal hroutit starý systém chápání a žití lásky.

Později tu přesně napíši co se přesně stalo. Ale je to stejně pro vás nedůležité.
Důležité je že jsem konečně rozklíčoval aspoň část chápání probuzeného modelu lásky.

Klasický pohled na lásku je ten, že je člověk závislý na vnějších okolnostech. Věří, že když budou vnější pomínky takové jaké by chtěl - bude to ono. Také věří, že láska příjde spolu s partnerem/partnerou. Primárně získává lásku/radost/naplnění z vnějšího světa.
Taková láska je založená na strachu - že někdo příjde a konečně mě zachrání. Bude mít rád. Motivace takové lásky vychází ze
ŽALU a STRACHU.

Ten druhý probuzený pohled na lásku je ten, že skrze člověka prochází láska ven do světa. Jelikož už lásku má, nepotřebuje stát jako chudák s rukou nataženou, hladovící po troše lásky. Nečeká že ho někdo spasí, zachrání. Je prostě už teď v pohodě. Láska je přirozenou součástí jeho života... stejně jako vzduch.
Láska prochází ním do světa.
Takový člověk samozřejmě nejedná z pozice nedostatku lásky... ale z dostatku. Cítí se naplněný, příjemně... ikdyž je sám.
Je to stále přítomné. Primárně získává lásku/radost/naplnění ze sebe. Prochází to ním do světa.
Partnerovi či partnerce může dát volnost, není na nich závislý. Jelikož není závislý může střízlivě prohlídnout jestli je jejich soužití smysluplné - jestli mají stejnou cestu životem.



A já si s tím teď hraji, zkoumám to, zvykám si na to.
Dost mi pomohla ta kniha.
Pochopit ten osvícený model chápání lásky... to je OBROVSKÝ DAR.

Teď se rehabilituji. Celý život jsem věřil, že lásku získám z vnějšího světa. Prožil jsem spoustu žalostných roků.
Dnes ale vím, že pokud bych měl potomky, byl bych jim schopen toto porozumění předat.
(Já bych nechtěl děti, pokud bych jim nebyl schopen předat probuzené vedení. Aby se nemuseli trápit tak jako já jsem se trápil... a jak se trápí denně drtivá většina světové populace.)
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 16. srp 2013 9:50:04

Hele Andrew ... byl jsi nekdy na satzangu s Gaiou?
casto tam lidi mluvi o bolesti, utrpeni a strachu ... vlastne temer vzdy.
Gaia je vetsinou dokaze jednoduchym, soucitnym a laskavym zpusobem strachem provest ... potkat se s nim ... a uvidet pravdu o tom co opravdu jsme.
tak to u neho vnimam. :)

vim ze to muze znit jako klise ... ale ...
strach je predstava ... myslenka ... nic opravdoveho.
my jsme opravdovi ... skutecni.

jestli by ti pomohlo poslechnout si ... jak to Gaia dela ... tak na uloz.to je nejaky zvukovy zaznam ze satzangu s nim.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Andrew » pát 16. srp 2013 10:04:48

Josef píše:Hele Andrew ... byl jsi nekdy na satzangu s Gaiou?
jestli by ti pomohlo poslechnout si ... jak to Gaia dela ... tak na uloz.to je nejaky zvukovy zaznam ze satzangu s nim.

Jo byl. Jsou to dva roky. Samozřejmě, že po té době si nepamatuji ani ťuk.
Sám mám zvukový záznam z toho satsangu. Zkusím si poslechnout ten co zmiňuješ na uložto.

Gaia na mě působil pozitivně klidně, vůbec nic proti němu nic nemám a rád si to poslechnu.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 16. srp 2013 10:23:38

kdyby jsi to nenasel, tak dej vedet, nejak ti to poslu. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Andrew » pát 16. srp 2013 10:27:23

Josef píše:kdyby jsi to nenasel, tak dej vedet, nejak ti to poslu. :)

No já to právě najít nemůžu, zkouším různé kombinace hesel ale nic...
Můžeš to re-uploadnout na uložto?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 16. srp 2013 10:38:48

Andrew píše:
Josef píše:kdyby jsi to nenasel, tak dej vedet, nejak ti to poslu. :)

No já to právě najít nemůžu, zkouším různé kombinace hesel ale nic...
Můžeš to re-uploadnout na uložto?


http://www.ulozto.cz/xrkRDMPh/gaia-trinec-18-4-2013-zip
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Aves passeri » pát 16. srp 2013 19:45:13

Já tomu dětskému vědomí říkám "Frightened self". Nazvala jsem si tak vlastně Ego, protože jsem s ním nechtěla bojovat, ale nějak ho pochopit... chudáka jednoho vyděšeného :-) Anglicky proto, protože si deník od dob svého dětství, kdy jsem nechtěla, aby mi ho nikdo četl (hlavně ne má sestra, se kterou jsem jako malá byla na nože :-)). Dnes by ho už možná přečetla, i když kdo ví :-)) Se mu nedivím, že touží po tom, že ho někdo osvobodí. Ale podle mě v podstatě nakonec osvobodí... ta jiné Já, které vidí, že není to malé chudé vyděšené ptáče.
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 11:10:24

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod nop » pát 16. srp 2013 23:40:55

Aves passeri píše:Já tomu dětskému vědomí říkám "Frightened self". Nazvala jsem si tak vlastně Ego, protože jsem s ním nechtěla bojovat, ale nějak ho pochopit... chudáka jednoho vyděšeného :-) Anglicky proto, protože si deník od dob svého dětství, kdy jsem nechtěla, aby mi ho nikdo četl (hlavně ne má sestra, se kterou jsem jako malá byla na nože :-)). Dnes by ho už možná přečetla, i když kdo ví :-)) Se mu nedivím, že touží po tom, že ho někdo osvobodí. Ale podle mě v podstatě nakonec osvobodí... ta jiné Já, které vidí, že není to malé chudé vyděšené ptáče.

Nevím, co myslím správně, ale na jaře se na JZ psalo o vnitřním dítěti a že ho máme najít, utěšit a pak ho celý život opatrovat.
Jednou jsem po takovém čtení měl dojem, že jakési dítě ve mně to sleduje, zvědavě, a nevadí mu nic, ještě se lépe cítí než já osobně. (i když se říká "kdo je to já?")
A měl jsem postoj "není-li co správně, napravit, dát do pořádku a už se tomu nevěnovat", asi jako když je pacient posouzen, ošetřen a propuštěný domů.
Ale někdo nalezne dítě a podrží si ho napořád. Moje se obejde bez denního ošetřování.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Aves passeri » sob 17. srp 2013 11:47:06

Jana píše:
Aves passeri píše:Já tomu dětskému vědomí říkám "Frightened self". Nazvala jsem si tak vlastně Ego, protože jsem s ním nechtěla bojovat, ale nějak ho pochopit... chudáka jednoho vyděšeného :-) Anglicky proto, protože si deník od dob svého dětství, kdy jsem nechtěla, aby mi ho nikdo četl (hlavně ne má sestra, se kterou jsem jako malá byla na nože :-)). Dnes by ho už možná přečetla, i když kdo ví :-)) Se mu nedivím, že touží po tom, že ho někdo osvobodí. Ale podle mě v podstatě nakonec osvobodí... ta jiné Já, které vidí, že není to malé chudé vyděšené ptáče.

No, to dětské já je z mého pohledu Božím dítětem, malým Jezulátkem, Boží jiskrou v nás. Pokud je zahrnuto naší láskou a pozorností, tak není chudáčkem, ale je štěstím, pak z něj může vyrůst Kristus, Boží vědomí, které je zdrojem toho pravého štěstí v našem životě nejen pro nás, ale i pro všechny, kdo nás mají rádi.


Pravda je, že jsem kdysi na netu četla o terapiích vnitřního dítěte, tam se k němu přistupovalo vysloveně jako k malému dítěti, které je traumatizované nějakými zážitky, ale láska a pozornost mu pomůže se uvolnit a rozkvést. I tak se na to dá dívat. Kdo ví, kolik těch dětí nás ještě je? :crazy: Frightened self je pro mě to dítě, které už nerozkvete, prostě ego, které zůstane už takové jaké je a je třeba ho tak přijmout, se vším všudy. A neustále mu říkat: Neboj, neboj, nic se neděje, to se ti jen něco zdá :-))
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 11:10:24

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Andrew » sob 17. srp 2013 12:08:10

Aves passeri píše: jsem kdysi na netu četla o terapiích vnitřního dítěte, tam se k němu přistupovalo vysloveně jako k malému dítěti, které je traumatizované nějakými zážitky, ale láska a pozornost mu pomůže se uvolnit a rozkvést. I tak se na to dá dívat. Kdo ví, kolik těch dětí nás ještě je? :crazy: Frightened self je pro mě to dítě, které už nerozkvete, prostě ego, které zůstane už takové jaké je a je třeba ho tak přijmout, se vším všudy. A neustále mu říkat: Neboj, neboj, nic se neděje, to se ti jen něco zdá :-))


A měla jsi také svého průvodce? Moudrého dospělého, který tě naučil zůstat ve svém středu, zvykat si ve svém (zdravém) sebe-------vědomí, věřit sama sobě, dělat rozhodnutí, která vycházela ze tvé VLASTNÍ PŘIROZENÉ VOLBY, ideálně tě dovedl k poznání skutečného sama sebe, .....................................

Nebo jsi měla kolem sebe jenom dospělé, kteří ti řekli v co věřit a v co nevěřit, jaká jsi a jaká máš být, co máš dělat a co nedělat, co máš chtít a co nechtít, jak spoupeřit s ostatními o pár drobků, o tom že "bude hůř", .............................................

_____________________________

Jsou lidé, kteří tě vychovávali šťastní, vyrovnaní, spokojení? You're the lucky one if they were like that.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Aves passeri » sob 17. srp 2013 13:20:02

Andrew píše:
Aves passeri píše: jsem kdysi na netu četla o terapiích vnitřního dítěte, tam se k němu přistupovalo vysloveně jako k malému dítěti, které je traumatizované nějakými zážitky, ale láska a pozornost mu pomůže se uvolnit a rozkvést. I tak se na to dá dívat. Kdo ví, kolik těch dětí nás ještě je? :crazy: Frightened self je pro mě to dítě, které už nerozkvete, prostě ego, které zůstane už takové jaké je a je třeba ho tak přijmout, se vším všudy. A neustále mu říkat: Neboj, neboj, nic se neděje, to se ti jen něco zdá :-))


A měla jsi také svého průvodce? Moudrého dospělého, který tě naučil zůstat ve svém středu, zvykat si ve svém (zdravém) sebe-------vědomí, věřit sama sobě, dělat rozhodnutí, která vycházela ze tvé VLASTNÍ PŘIROZENÉ VOLBY, ideálně tě dovedl k poznání skutečného sama sebe, .....................................

Nebo jsi měla kolem sebe jenom dospělé, kteří ti řekli v co věřit a v co nevěřit, jaká jsi a jaká máš být, co máš dělat a co nedělat, co máš chtít a co nechtít, jak spoupeřit s ostatními o pár drobků, o tom že "bude hůř", .............................................

_____________________________

Jsou lidé, kteří tě vychovávali šťastní, vyrovnaní, spokojení? You're the lucky one if they were like that.


Kdo ví, kolik těch dětí V NÁS ještě je... jsem chtěla říct.
Rozhodně mí rodiče mi neříkali, v co věřit, ani jaká mám být a co dělat, co chtít, jak soupeřit a že bude hůř. U svých rodičů jsem měla velkou svobodu být taková jaká jsem chtěla být, dělat, co jsem chtěla dělat. S mými rodiči jsem jezdívala na dovolené mnohem raději než na akce s mými spolužáky, s rodiči jsem se paradoxně cítila volnější, svobodnější :-) Nemusela jsem nic předstírat, abych zapadla. O ostatních dospělých už to říct většinou nemohu, komunistické školství nevidělo rádo, když si člověk říkal, co chtěl, a dělal, co chtěl :-))
Svoboda byl ten největší dar, který mi dali. Mělo to sice i své stinné stránky, dokonalí rodiče to nebyli (kdo je dokonalý?), hodně toho, co bych si bývala přála, aby mě naučili, mě nenaučili, ale ten dar je zásadní. Jsou šťastní, vyrovnaní a spokojení? Ke konfliktům nedochází a nedocházelo, jsou spolu již téměř 50 let. Být s nimi je legrace a pohoda. Ale opravdu šťastní, vyrovnaní a spokojení v hloubi duše myslím nejsou.
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 11:10:24

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Andrew » sob 17. srp 2013 15:07:17

Aves passeri píše:Kdo ví, kolik těch dětí V NÁS ještě je... jsem chtěla říct.
Rozhodně mí rodiče mi neříkali, v co věřit, ani jaká mám být a co dělat, co chtít, jak soupeřit a že bude hůř. U svých rodičů jsem měla velkou svobodu být taková jaká jsem chtěla být, dělat, co jsem chtěla dělat. S mými rodiči jsem jezdívala na dovolené mnohem raději než na akce s mými spolužáky, s rodiči jsem se paradoxně cítila volnější, svobodnější :-) Nemusela jsem nic předstírat, abych zapadla.

Obrázek peaceful & happy ^ ^ Obrázek
That's the way I like
You're lucky
Good for you
Obrázek

Your story made me happy. Just to know there are people like that... kinda happy people... it's an amazing news for me.
You know - I'm usually very paranoid... I usually see world and people very hostile.

Aves passeri píše:O ostatních dospělých už to říct většinou nemohu, komunistické školství nevidělo rádo, když si člověk říkal, co chtěl, a dělal, co chtěl :-))
Svoboda byl ten největší dar, který mi dali. Mělo to sice i své stinné stránky, dokonalí rodiče to nebyli (kdo je dokonalý?), hodně toho, co bych si bývala přála, aby mě naučili, mě nenaučili, ale ten dar je zásadní. Jsou šťastní, vyrovnaní a spokojení? Ke konfliktům nedochází a nedocházelo, jsou spolu již téměř 50 let. Být s nimi je legrace a pohoda. Ale opravdu šťastní, vyrovnaní a spokojení v hloubi duše myslím nejsou.

Já občas bývám hluboce spokojený. Ale vždy jen na chvíli. Mysli věřím a analyzuji celou svou životní situaci. Po připomenutí všech rizik a fakt, musím se bránit proti možnému ohroží z vnějšího světa. A pak už jsem ve zbrani připraven na boj.

Ale přesto občas jen na krátko bývám spokojený.
Jen se většinu času musím bránit vnějšímu světu. Být připravený.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Aves passeri » sob 17. srp 2013 16:22:43

Do strašidelného zámku s dcerou zásadně nechodím. Mám strach...
Tomu říkám paranoia :-)
Ale svět, ten je na mě docela hodnej... každý máme beztak ten svůj, někoho vyzývá do boje pořád, někoho málokdy. Mně už strašně nebaví bojovat. Tak snad budu konečně hluboce spokojená :-)
A... there are people like that :-) I am not the only one....

Třeba moje dcera, ta má vysloveně spokojené rodiče. Většinou :-)))))) Tedy pokud zrovna nechce něco jiného, než my :-)
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 11:10:24

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Andrew » sob 17. srp 2013 16:43:57

Aves passeri píše:Ale svět, ten je na mě docela hodnej... každý máme beztak ten svůj, někoho vyzývá do boje pořád, někoho málokdy. Mně už strašně nebaví bojovat. Tak snad budu konečně hluboce spokojená :-)
A... there are people like that :-)


Nooo musím říct, že už dlouho jsem nečetl nic takhle inspirativního... (hlas v mé mysli říkal "radikálního" hehehehe)

Thanx a lot
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod rafael » ned 18. srp 2013 21:21:23

Josef píše:Hele Andrew ... byl jsi nekdy na satzangu s Gaiou?
casto tam lidi mluvi o bolesti, utrpeni a strachu ... vlastne temer vzdy.
Gaia je vetsinou dokaze jednoduchym, soucitnym a laskavym zpusobem strachem provest ... potkat se s nim ... a uvidet pravdu o tom co opravdu jsme.
tak to u neho vnimam. :)

vim ze to muze znit jako klise ... ale ...
strach je predstava ... myslenka ... nic opravdoveho.
my jsme opravdovi ... skutecni.

jestli by ti pomohlo poslechnout si ... jak to Gaia dela ... tak na uloz.to je nejaky zvukovy zaznam ze satzangu s nim.


ano strach je projevem mysli, ego se bojí samo sebe své představy, ale lidé kteří toto jště nechápou jim může taková kniha pomoci k nalzení zdroje strachu a pak ho i odstrani..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Andrew » čtv 12. zář 2013 16:47:01

UPDATE SEPTEMBER 12 2013

Obrázek

KNIHA NA OBALU SLIBUJE "OD ILUZÍ K LÁSCE"
MUSÍM ŘÍCT, ŽE NÁZEV NELŽE

V posledních dvou týdnech díky kapitolám 5,6,8 a 18. Se začal hroutit starý systém chápání a žití lásky.

Později tu přesně napíši co se přesně stalo. Ale je to stejně pro vás nedůležité.
Důležité je že jsem konečně rozklíčoval aspoň část chápání probuzeného modelu lásky.

Klasický pohled na lásku je ten, že je člověk závislý na vnějších okolnostech. Věří, že když budou vnější pomínky takové jaké by chtěl - bude to ono. Také věří, že láska příjde spolu s partnerem/partnerou. Primárně získává lásku/radost/naplnění z vnějšího světa.
Taková láska je založená na strachu - že někdo příjde a konečně mě zachrání. Bude mít rád. Motivace takové lásky vychází ze
ŽALU a STRACHU.

Ten druhý probuzený pohled na lásku je ten, že skrze člověka prochází láska ven do světa. Jelikož už lásku má, nepotřebuje stát jako chudák s rukou nataženou, hladovící po troše lásky. Nečeká že ho někdo spasí, zachrání. Je prostě už teď v pohodě. Láska je přirozenou součástí jeho života... stejně jako vzduch.
Láska prochází ním do světa.
Takový člověk samozřejmě nejedná z pozice nedostatku lásky... ale z dostatku. Cítí se naplněný, příjemně... ikdyž je sám.
Je to stále přítomné. Primárně získává lásku/radost/naplnění ze sebe. Prochází to ním do světa.
Partnerovi či partnerce může dát volnost, není na nich závislý. Jelikož není závislý může střízlivě prohlídnout jestli je jejich soužití smysluplné - jestli mají stejnou cestu životem.



A já si s tím teď hraji, zkoumám to, zvykám si na to.
Dost mi pomohla ta kniha.
Pochopit ten osvícený model chápání lásky... to je OBROVSKÝ DAR.

Teď se rehabilituji. Celý život jsem věřil, že lásku získám z vnějšího světa. Prožil jsem spoustu žalostných roků.
Dnes ale vím, že pokud bych měl potomky, byl bych jim schopen toto porozumění předat.
(Já bych nechtěl děti, pokud bych jim nebyl schopen předat probuzené vedení. Aby se nemuseli trápit tak jako já jsem se trápil... a jak se trápí denně drtivá většina světové populace.)
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 12. zář 2013 16:52:07

:yes:
Návštěvník
 


Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod nop » pon 25. lis 2013 6:57:04

Andrew psal o tom kdy se člověk cítí jako troska.
viewtopic.php?f=237&p=52287#p52287
Ale proč nelze k němu něco přidat?:
posting.php?mode=quote&f=237&p=52287
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Chce radu? Na příklad http://www.velkaepocha.sk/2013060421242 ... testi.html
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Od iluzí k láse / Vystoupení ze strachu [KNIHA]

Nový příspěvekod Andrew » pon 25. lis 2013 17:06:56

nop píše:Ale proč nelze k němu něco přidat?

nepíšu tyto topicky jako diskuzi, proto je zamykám.

Mám hned několik důvodů
- příliš informací (!!!) pro mě - čím více informací tím hůř. Snažím se držet věci nejjednodušeji a bez zbytečného povídání jak to jen jde. Já jsem poměrně jednoduchý, a jak něco není jednoduché... jakoby na mě mluvili japonsky
- zbytečné diskuze - jsou tady uživatelé, kteří se "nudí" a diskutují o ničem a další uživatelé, kteří se chtějí jen účelově hádat. To je ztráta času.
- v zamknutých topicích píšu o zkušenostech, popisuji to jak jsem to zažil. Nemám záměr o tom diskutovat. Pokud se objeví stav, kdy se dostávám do jednoty s existencí - tak naopak je konec diskuze a přemýšlení. Činnost mysli je v první řadě důvod, proč je bytí v jednotě zastřeno.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Další

Zpět na Inspirativní knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků