Ram Dass Tanec života

Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod rosada » pon 07. kvě 2012 18:26:03

Obrázek

Citace z knihy:

Jediné, co můžete druhému nabídnout, je stav vaší vlastní bytosti.

Chápete, že tou jedinou věcí, kterou máte dělat pro ostatní, je zůstat sám sebou, být pevným v sobě, a pak dělat cokoliv, co děláte.

...A já si najednou uvědomil, že každá hra, kterou tu hraju, vychází z mého ega. Pochopil jsem, že můj job je pracovat sám na sobě, a mělo-li se něco stát, tak se to stane tak jako tak.

Dobře, hraj ji, ale bez připoutání.

...uděláte to naprosto bez připoutání...bez emotivního připoutání k tomu činu..., avšak při plném vědomí.

Většinu problémů nám způsobuje strach.

...říkám, tak jako Sikhové v Indii: "Jakmile si jednou uvědomíš, že Bůh ví vše, jsi volný."

Když jste uvědomělí, začínáte pozorovat, jak se činy, které tu předvádíte, stávají čím dál optimálnější vzhledem k okolnostem.

To vše mě dovede vždycky k jediné odezvě: Budu na sobě pracovat, protože práce na mně samotném je tou nejvyšší věcí, kterou pro to všechno mohu udělat.

Pravda je všude, ať jste kdekoliv, je přesně tam, kde jste, když ji umíte vidět.

:yes:
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod Jana » pát 13. led 2017 6:35:10

Až když porozumíte tomu, že jsme do sebe oba, ty i já, opravdu zamilováni tam v sobě, v tom místě, jež je v tobě i ve mně, až pak jsme v lásce "společně". Začneme chápat, že láska znamená, že spolu sdílíme tentýž stav.

A tento stav existuje ve mně, jako existuje v tobě.

A vezměte si osvícenou bytost. To, co se s ní stane, je, že rozšíří předmět své lásky z jednoho vybraného předmětu na všechno.

Mohli byste říct, že osvícená bytost je naprosto zamilovaná do celého vesmíru v tom smyslu, že do všeho v tomto vesmíru je blázen a všechno ji vtahuje do toho místa v ní, kde je sama láskou a uvědoměním.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. led 2017 9:30:35

Ram Dassův dopis

rodičům jedenáctileté dívky, unesené a zavražděné.

"Ráchel dokončila svůj úkol na Zemi a opustila scénu způsobem, který nás tu zanechává s mučivým výkřikem v našich srdcích, zatímco křehké vlákno naší víry je takto hrubě zkoušeno. Je vůbec někdo natolik silný, aby zůstal vědomým pod tíhou takové lekce, jaké se dostalo vám? Patrně jen velmi málo, a dokonce i těm by se dostalo jenom pramínku vyrovnání a míru uprostřed dravých proudů vzteku, žalu, hrůzy a prázdnoty. Nemohu zmírnit vaši bolest žádnými slovy a ani bych tak neměl činit. Neboť vaše bolest je pro vás Rácheliným odkazem. Ne snad, že bychom si ona či já vybrali naložit vám takovou bolest, je prostě zde. A musí planout svým očistným způsobem až do konce... Protože něco ve vás umře, když nesete nesnesitelné. A stane se to pouze v takovéto temné noci duše, že jste připraveni vidět tak, jako vidí Bůh, a milovat tak, jako On. Nyní je čas nechat vás vyjádřit váš žal - nikoli falešnou sílu. Nyní je čas, abyste si tiše sedli a mluvili s Ráchel a poděkovali jí za to, že s vámi těch pár let byla, a podpořili ji v pokračování jejího úkolu při vědomí, že vy se tímto zážitkem stáváte soucitnějšími a moudřejšími. Vím ve svém srdci, že se s ní budete setkávat znovu a znovu a najdete mnoho způsobů, jak jeden druhého poznat. A až se potkáte, budete v záblesku vědět to, co vám teď není umožněno. Proč toto musela být ta cesta, která to byla. Naše racionální mysl nikdy nedokáže "porozumět" tomu, co se stalo. Ale vaše srdce, pokud je dokážete udržet otevřená Bohu, najdou svou vlastní intuitivní cestu. Ráchel přišla skrze vás splnit svůj úkol na Zemi (což zahrnuje i způsob, jakým zemřela). Nyní je její duše volná a láska, kterou s ní můžete sdílet, je nezranitelná změnami času a prostoru."

Z knihy od Stephena Levina: Kdo umře?
Návštěvník
 

Re: Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. dub 2020 15:42:27

“The dark night of the soul is when you have lost the flavor of life but have not yet gained the fullness of divinity. So it is that we must weather that dark time, the period of transformation when what is familiar has been taken away and the new richness is not yet ours.”

" Temná noc duše je, když jste ztratili chuť života, ale ještě jste nezískali plnost božství." Musíme tedy nechat vyzrát temný čas transformace, kdy je to, co je známé, odebráno a nové bohatství ještě není naše. “
- Ram Dass
Návštěvník
 

Re: Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 26. dub 2020 18:18:34



Ctíme vzpomínku na radostného a moudrého jogína amerického původu a autora, který moudrost Východu učinil snadno dostupnou pro západní mysl.

Baba Ram Dass opustil tělo krátce před Novým rokem. Byl současníkem zakladatele Yogaville Sri Swami Satchidanandy.

Krátce poté, co náš milovaný učitel přijel do Spojených států v roce 1966, byl Ram Dass - jehož jméno byl tehdy doktor Richard Alpert - na cestě do Indie, aby našel svého gurua. O necelé tři roky později publikoval Ram Dass svou první knihu, TADY a TEĎ.

Tyto sladké obrázky a archivní videa Ram Dasse a našeho Gurudeva ze sdílených vystoupení v televizi a na konferenci byly promítány v Satsangu v Satchidanandě Ashram – Yogaville 25. ledna 2020
Návštěvník
 

Re: Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod Jana » stř 02. čer 2021 15:37:11

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Zpět na Inspirativní knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků