"Vyšší duchovno"

Re: "Vyšší duchovno"

Nový příspěvekod vostálník » ned 18. led 2015 23:29:35

Ano, ano,

duchovní centrum současného světa se nachází v Praze na Zbraslavi,

nedaleko největšího keltského opidia,

jenž bylo osídleno již v době bronzové

http://cs.wikipedia.org/wiki/Oppidum_Z%C3%A1vist


Tam totiž bydlím... :D
vostálník
 

Re: "Vyšší duchovno"

Nový příspěvekod vostálník » ned 18. led 2015 23:33:01

Tedy ted zrovna jsem v českým ráji,

já rád trávím volné chvíle v ráji... :)
vostálník
 

Re: "Vyšší duchovno"

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 19. led 2015 0:13:24

vostálník píše:Tedy ted zrovna jsem v českým ráji,

já rád trávím volné chvíle v ráji... :)


:D
V Nebi je pár set metrů ode mne.... :D

Ale Praha je Praha, ta mne si mne kdysi násilím k sobě přitáhla, trvalo jí to dlouho, ale dosáhla nakonec svého, a pak se do toho mého zduchovnění rychle dala, aniž bych já po tom kdy toužila..... :D
Návštěvník
 

Re: Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod nop » pon 23. led 2017 16:48:14

Návštěvník píše:Ram Dassův dopis

rodičům jedenáctileté dívky, unesené a zavražděné.

"Ráchel dokončila svůj úkol na Zemi a opustila scénu způsobem, který nás tu zanechává s mučivým výkřikem v našich srdcích, zatímco křehké vlákno naší víry je takto hrubě zkoušeno. Je vůbec někdo natolik silný, aby zůstal vědomým pod tíhou takové lekce, jaké se dostalo vám? Patrně jen velmi málo, a dokonce i těm by se dostalo jenom pramínku vyrovnání a míru uprostřed dravých proudů vzteku, žalu, hrůzy a prázdnoty. Nemohu zmírnit vaši bolest žádnými slovy a ani bych tak neměl činit. Neboť vaše bolest je pro vás Rácheliným odkazem. Ne snad, že bychom si ona či já vybrali naložit vám takovou bolest, je prostě zde. A musí planout svým očistným způsobem až do konce... Protože něco ve vás umře, když nesete nesnesitelné. A stane se to pouze v takovéto temné noci duše, že jste připraveni vidět tak, jako vidí Bůh, a milovat tak, jako On. Nyní je čas nechat vás vyjádřit váš žal - nikoli falešnou sílu. Nyní je čas, abyste si tiše sedli a mluvili s Ráchel a poděkovali jí za to, že s vámi těch pár let byla, a podpořili ji v pokračování jejího úkolu při vědomí, že vy se tímto zážitkem stáváte soucitnějšími a moudřejšími. Vím ve svém srdci, že se s ní budete setkávat znovu a znovu a najdete mnoho způsobů, jak jeden druhého poznat. A až se potkáte, budete v záblesku vědět to, co vám teď není umožněno. Proč toto musela být ta cesta, která to byla. Naše racionální mysl nikdy nedokáže "porozumět" tomu, co se stalo. Ale vaše srdce, pokud je dokážete udržet otevřená Bohu, najdou svou vlastní intuitivní cestu. Ráchel přišla skrze vás splnit svůj úkol na Zemi (což zahrnuje i způsob, jakým zemřela). Nyní je její duše volná a láska, kterou s ní můžete sdílet, je nezranitelná změnami času a prostoru."

Z knihy od Stephena Levina: Kdo umře?

Způsob jak hovoří Dass mne neutěšuje, Bolest by se měla spíše tlumit, ne rozdírat v srdci ozvěnou. Dass píše:
...proudů vzteku, žalu, hrůzy a prázdnoty....
. Tak mluví faráři při pohřbu a jitří srdce pozůstalých, rýpou se v tom. Spolehlivě to rozpláče všechny, i nepříbuzné, i ty s okoralým málo citlivým srdcem. A říká:
...vy se tímto zážitkem stáváte soucitnějšími a moudřejšími.
No díky za to dávání domácího úkolu od pana učitele faráře.
Mám dodatek:
Sv. Kateřina Sienská napsala cca sto dopisů, a v jednom utěšuje krajana při tom, když mu umřelo dvouleté dítě, že to se stalo proto, aby Bůh přitáhl jeho srdce více k sobě, aby ho více miloval. To je rétorika jako od Dassa. Je přece více způsobů jak přitáhnout srdce více k Bohu, ne odebrat mu dítě.
Oba se odvolávají na Boha a dělají mu medvědí službu.
Ale vaše srdce, pokud je dokážete udržet otevřená Bohu, najdou svou vlastní intuitivní cestu.
.
Dassovi, pokud by byl farář bych dal pochvalu za umné vpletení náboženských slov do textu, ale z lidského hlediska se mi jeví jako fantasta daleko od reality, jako ta Kateřina.
Dass mluví tak jako k duchovňákům na vysoké úrovni. Ale on to vidí spíše teoreticky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod Tara » pon 23. led 2017 18:26:58

Sv. Kateřina Sienská napsala cca sto dopisů, a v jednom utěšuje krajana při tom, když mu umřelo dvouleté dítě, že to se stalo proto, aby Bůh přitáhl jeho srdce více k sobě, aby ho více miloval. To je rétorika jako od Dassa. Je přece více způsobů jak přitáhnout srdce více k Bohu, ne odebrat mu dítě.
Oba se odvolávají na Boha a dělají mu medvědí službu.

Ale vaše srdce, pokud je dokážete udržet otevřená Bohu, najdou svou vlastní intuitivní cestu.

.
Dassovi, pokud by byl farář bych dal pochvalu za umné vpletení náboženských slov do textu, ale z lidského hlediska se mi jeví jako fantasta daleko od reality, jako ta Kateřina.
Dass mluví tak jako k duchovňákům na vysoké úrovni. Ale on to vidí spíše teoreticky.


Jakou cestou podle tebe by mohlo být "více přitáhnutí srdce k Bohu", než odebrat mu dítě?

Podle mne jsou cesty Páně různé a různé (i intenzitou, bolestí)... podle toho, jakou cestu kdo z nás "potřebuje"....

Mě svého času hodně zasáhla kniha Chatrč: https://knihy.abz.cz/prodej/chatrc-1, viz. stručný obsah: Dějovou kostru tvoří příběh Macka Phillipse, jehož rodina zažije tragickou událost nejmladší Mackovu dceru Missy unese a usmrtí sériový vrah. Smyslem a poselstvím knihy je však vylíčení způsobu, jakým se Mack s touto ztrátou vyrovnává s odstupem času se totiž na základě záhadného pozvání vydá zpět do chatrče, kde byl hrůzný čin spáchán, a setkává se tam s Bohem (v podobě vpravdě neobvyklé trojice lidí), který mu pomůže najít cestu k usmíření. Kniha má šanci zaujmout každého, kdo se v současném světě snaží ujasnit si svůj postoj k Bohu, víře, otázkám dobra a zla, ale především svůj vztah k lidem, rodině, blízkým a k sobě samému.

Vnímavému a hlavně otevřenému čtenáři se tak nabízí spoluprožít tento z lidského hlediska otřesný příběh, ale pokud vydrží od začátku až do konce, pochopením tohoto poselství bude vzkříšení. V Pochopení nalezeném ve věčnosti, které je synonymem vděčnosti.

Kdybych tu knihu měla doma, mohla bych ti ji poslat. Ale bohužel se mi nevrátila, když jsem ji kdysi před léty někomu půjčila....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Ram Dass Tanec života

Nový příspěvekod nop » stř 25. led 2017 9:20:57

nop píše:
Návštěvník píše:Ram Dassův dopis

rodičům jedenáctileté dívky, unesené a zavražděné.

[i] ......
Z knihy od Stephena Levina: Kdo umře?

Způsob jak hovoří Dass mne neutěšuje, Bolest by se měla spíše tlumit, ne rozdírat v srdci ozvěnou. Dass píše:
...proudů vzteku, žalu, hrůzy a prázdnoty....
. Tak mluví faráři při pohřbu a jitří srdce pozůstalých, rýpou se v tom. Spolehlivě to rozpláče všechny, i nepříbuzné, i ty s okoralým málo citlivým srdcem. A říká:
...vy se tímto zážitkem stáváte soucitnějšími a moudřejšími.
No díky za to dávání domácího úkolu od pana učitele faráře.
......
Dassovi, pokud by byl farář bych dal pochvalu za umné vpletení náboženských slov do textu, ale z lidského hlediska se mi jeví jako fantasta daleko od reality, jako ta Kateřina. ....

Nemám nic proti farářům, jsou to inteligentní lidé, ale při obřadech používají agendu starou většinou 500 let, tak jak je to vyučili při studiu, a ta se přetiskuje znovu.
Takže farář používá staré způsoby, které byly vhodné na hříšníky ve středověku, a jinak je to milý člověk.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků