Příběh Alvina Straighta

Příběh Alvina Straighta

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. lis 2018 13:52:21Doporučuje J. Dušek 51:30

Příběh začíná v Laurens, malé vesnické komunitě v severní Iowě, kde žije zatrpklý vdovec s chatrným zdravím - Alvin Straight (Richard Farnsworth). Po jednom ze svých těžkých domácích úrazů a návštěvě lékaře mu dcera Rose (Sissy Spacek) sděluje, že jeho bratr Lyl je na tom mnohem hůř - ranila ho prý mrtvice. Alvin bratra neviděl celých deset let a tato nešťastná událost jej donutí vážně uvažovat o jeho návštěvě. Je zde ovšem "menší" problém, bratr bydlí až v sousedním státě Wisconsin v městečku vzdáleném 600 km. Zarputile hrdý Alvin se špatným zrakem a nedostatkem peněz nemůže snést představu, že by ho někdo za bratrem svezl. Proto Alvin vymyslí bizarní plán: chce uskutečnit cestu na svém zahradním traktůrku! Alvin vyráží na svou šestitýdenní pouť se zapřaženým provizorním přívěsem a nákladem "životně důležitých zásob": odpuzovačem hmyzu a Swisherovým cukrovím.

Rychlostí 5 mil za hodinu se "řítí" nádhernou rovinatou krajinou s podzimní scenérií amerického státu Iowa. Na cestě mezi žlutě zářící kukuřicí Alvin Straight potkává spoustu různorodých lidiček představujících vzorky "typických Američanů", hraničících s karikaturou kněze, družstvo cyklistů, n-náctiletou na útěku, hašteřící se jednovaječná dvojčata, dobrovolníky - hasiče, spolubojovníky z II. světové války a ženu se zvláštní zálibou proměňovat jeleny v oběti dopravních nehod... Jednu míli před domem bratra se Alvinovi traktůrek porouchá. S pomocí místního farmáře zvládne Alvin i poslední míli své cesty. Alvin zastavuje před Lylovým domkem a po dlouhé době se s bratrem opět obejme..
https://www.csfd.cz/film/6258-pribeh-al ... a/prehled/

Velmi kvalitní snímek podle hodnocení IMDB (8.0). Originální jméno snímku je 'The Straight Story'. Dirigentem filmu je v tomto případě David Lynch. Sissy Spacek ve filmu hraje mimo jiné po boku Jane Galloway Heitz. Zhlédněte video k Příběh Alvina Straighta online přímo v prohlížeči na službě prehrajto. V roce 1999 toto dílko poprvé spatřilo světo světa. Tento snímek nabízí celých 112 minut, kdy se nebudete nudit. Mnoho souborů k filmu najdete po kliknutí na tlačítko 'stáhnout z hellspy'. Příběh Alvina Straighta zhlédnete online přímo ve vašem prohlížeči, nebo si ho prostě stáhnete.
http://kezhlednuti.online/pribeh-alvina-straighta-3033
Návštěvník
 

Zpět na Inspirativní filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník