Jak dojít k probuzení?

Re: Jak dojít k probuzení?

Nový příspěvekod Letgo » ned 08. led 2012 12:06:03

a

Jana píše:v souladu s energií života není žádné vědomí jedince, který by něco chtěl nebo nechtěl, žádné dva póly, je tady jen jeden jediný život, který právě je.

:)
Letgo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. led 2012 12:14:44

Jedinec buď energií plýtvá, nebo se jí nabíjí.
Návštěvník

Nový příspěvekod Honzam » ned 08. led 2012 12:42:55

splynutiduse.png

Zde je ještě jeden obrázek, jak by to mělo vypadat při klasickém vysvobození. Jen spekulace založená na předchozích zkušenostech. Tohle u mě neproběhlo.

Had (amrita nádí) je v korunní čakře a Slunce odejde do jeho hlavy spolu s proudem vědomí. V hlavě hada nedochází ke vzniku "jáství", protože proud jde z hada hlavou ven (modré šipky). Stává se Sluncem a vlní se přes křídla dolů (žluté šipky) do forem. Je možné, že jemnohmotné tělo o něco klesne a horní křídla se položí na hlavu.

Proudy vědomí jsem začal vnímat, až když Slunce vyšlo z hada, tedy asi před 3-mi týdny. Předtím bych tohle nenakreslil.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Honzam

Re: neprocházejí tebou samovolné pohyby?

Nový příspěvekod Honzam » ned 08. led 2012 12:47:46

Jarda Malej píše:
Vadžradhara by mělo být sanskrsté ké označení pro Samantabhadru, který je jedním z nejvýznačnějších bhodisatvů Mahaján.
Z mahájánového buddhistického učení se vyvinula vadžrajána doslova diamantové vozidlo (a jsme zase u vozítka)

Vadžrajána pracuje s vyhraněným rituálem, který je vlastně psychologickou metodou.
Používají se tu mantry a vizualizace.
Vedle přednesu manter se počítá s pozorováním mandal a rituálními gesty - mudrami.
( Spontání samovolné pohyby spojené se samovolně tvořenými mudrami mám vyzkoušené,
dělalo se to opravdu samo a může to být užitečné využití formy na cestě k bezforemnosti,
založené zřejmě na hladším transfomování energií)

Vozidlem tu přirozeně není míněn nějaký přemísťovací aparát, nýbrž prostředek k přiblížení se
k osvobození se od ztotožňování s formou.

Myslel jsem to místo mezi 4. a 5. čakrou, kde mám teď Slunce, a kde se spojuje feminita (orlice) a maskulinita (lev).

Jsem teď forma plná lásky, která nejvíce září v tom Slunci a velkých křídlech z něj dozadu vycházejících.
Honzam

Nový příspěvekod Honzam » ned 08. led 2012 12:54:57

Ještě upřesním, že tu hlavu hada mám teď obráceně. V proudu jdoucím hadem vzhůru u mě dochází k maximálnímu vzniku "jáství".

Hlava hada se oddělila, vyšlo z něj Slunce, které zachytila horní křídla a hlava se zase napojila obráceně a Slunce se v jemnohmotném těle usadilo mezi velkými křídly. Celá jemnohmotná struktura opět klesla do fyzického těla a Slunce má teď Honzam nad srdcem, ale není s ním přímo v kontaktu, ale zprostředkovaně skrze tu lásku, která mu jde do hlavy.
Honzam

Nový příspěvekod Petra » ned 08. led 2012 13:01:48

Letgo píše:
Rozlišování dobrého a zlého z pohledu jedince v sobě obsahuje hodnocení toho co se děje a vede k chtění "dobrého" a k odmítání "špatného". Když dosáhne toho, co vidí jako "dobré", vzniká blaženost, když nastane "špatné", je tu utrpení.

Chtění "dobrého" samo o sobě ještě utrpení nepřináší: Dítě pláče, protože má hlad - takže by se to dalo interpretovat tak, že hlad odmítá a chce dobré - tedy jídlo. Když se nasytí, tak je v pohodě.
Problém vzniká teprve tehdy, když se do toho začne zaplétat mysl: "Co když jednou jídlo nedostanu a budu neustále hladový, nebo dokonce umřu?" Dostane strach (utrpení) a začne se zajištovat, aby se to nikdy nemohlo stát - většinou na úkor druhých a tím zapřičinuje jejich utrpení. Potom dostane strach, že by jí to druzí mohli vzít (další utrpení) a začne se zajištovat, aby se to nikdy nemohlo stát - většinou zase na úkor druhých a tím je hlouběji zasouvá do utrpení.

Takže z mého pohledu není problém chtění a odmítání, ale strach - strach, že nebudu mít dost nebo že něco ztratím a že mě to bude bolet... (A je jedno jestli se jedná o jídlo, o peníze, o sex, o pozornost, o pohodlí atd.)

Proto považuji za nejgeniálnější radu radu Ježíšovu - "Nemějte strach ... co zitra budete jíst, co si obléknete atd."

Prostě žít v důvěřě, že budu mít vždy to, co potřebuji... (Funguje to prima.)

Zabývat se tím, že nic nesmím chtít a nic nesmím odmítat, by mně přineslo jen pocit utrpení. A o to opravdu nestojím...

Petra

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. led 2012 13:04:14

Petra píše:
Proto považuji za nejgeniálnější radu radu Ježíšovu - "Nemějte strach ... co zitra budete jíst, co si obléknete atd."

Prostě žít v důvěřě, že budu mít vždy to, co potřebuji... (Funguje to prima.)

:yes:
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. led 2012 13:04:35

Jana píše:
Návštěvník píše:Jedinec buď energií plýtvá, nebo se jí nabíjí.

Je nabíjením energií něco jiného, než láska ? Než sjednocení s tokem života ? Než "hlazení po peří" ?

Nejen láska, cokoliv, po čem člověk jde, ho nabíjí energií.
Někteří politikové mají energie :D
Návštěvník

Nový příspěvekod Letgo » ned 08. led 2012 13:08:36

Chtění "dobrého" samo o sobě ještě utrpení nepřináší: Dítě pláče, protože má hlad - takže by se to dalo interpretovat tak, že hlad odmítá a chce dobré - tedy jídlo. Když se nasytí, tak je v pohodě.

To se asi nedozvíme, třeba je to jen něco jako výkřik bolesti, tedy pouhá reakce na pocit hladu, bez připojeného chtění. Chtění podle mě předpokládá vědomou volbu mezi dvěma věcmi. Asi záleží na tom, co si pod chtěním představujeme.
Letgo

Nový příspěvekod Letgo » ned 08. led 2012 13:11:09

Petra píše:...Prostě žít v důvěřě, že budu mít vždy to, co potřebuji... (Funguje to prima.)

Zabývat se tím, že nic nesmím chtít a nic nesmím odmítat, by mně přineslo jen pocit utrpení. A o to opravdu nestojím...

:yes: Protože by to bylo chtění, abych nic nechtěl :knock:
Letgo

PředchozíDalší

Zpět na Inspirace