Jak dojít k probuzení?

Re: Jak dojít k probuzení?

Nový příspěvekod Honzam » sob 07. led 2012 22:41:03

Návštěvník píše:
Honzam píše:Utrpení je vlnění vědomí proti peří na křídlech směrem nahoru (kdy dochází k uvědomění sebe sama) a blaženost je vlnění po peří na křídlech směrem dolů (kdy nedochází k uvědomění sebe sama).

Utrpení a blaženost se neustále střídají, dokud neustane ulpívání na blaženosti a odmítání utrpení.
Obojí zažívá a svými reakcemi pořád znovu vytváří iluzorní osoba, v podobenství přirovnávaná ke snové osobě.

Jaká iluzorní osoba? Utrpení tu prostě je nebo není podle toho, jak proudí vědomí.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Honzam

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 07. led 2012 22:49:39

Třeba Ti to vysvětlí Jana.

Bye bye
Návštěvník

Nový příspěvekod Crabat » ned 08. led 2012 0:30:24

Parádní rozhovor, skutečně nádherný. Díky chlapi. :yes:
Crabat

Nový příspěvekod Crabat » ned 08. led 2012 1:09:26

:D Máš krásný úsměv a zářivý chrup. :D
Crabat

neprocházejí tebou samovolné pohyby?

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 08. led 2012 9:25:35

Honzam píše:
Honzam píše:Všechny nehmotné tvary jsou oblé. Občas do jehlanu.

Opravuji: Občas do špičky nebo kužele. Nikdy do jehlanu.

Jardo, já jsem nikdy nechtěl někam cestovat, když tu bylo to Světlo, ve kterém byly všechny bytosti vysvobozené. Teď jsem ale někde, kde se snažím zorientovat.
Tvary nemají charakter vozítka, kterým bych cestoval. Jsem jimi sám, což mne v jistém smyslu vrhá do jakéhosi spirituálního kýče 4. cenové.
Prostě jsem forma a musím zjistit, k čemu to je dobré. Cestovat pryč se mi nechce. :)

Kdybys měl nějaké bližší informace o tom, čemu se říká Vadžradhara čakra, byl bych vděčný.

Vadžradhara by mělo být sanskrsté ké označení pro Samantabhadru, který je jedním z nejvýznačnějších bhodisatvů Mahaján.
Z mahájánového buddhistického učení se vyvinula vadžrajána doslova diamantové vozidlo (a jsme zase u vozítka)

Vadžrajána pracuje s vyhraněným rituálem, který je vlastně psychologickou metodou.
Používají se tu mantry a vizualizace.
Vedle přednesu manter se počítá s pozorováním mandal a rituálními gesty - mudrami.
( Spontání samovolné pohyby spojené se samovolně tvořenými mudrami mám vyzkoušené,
dělalo se to opravdu samo a může to být užitečné využití formy na cestě k bezforemnosti,
založené zřejmě na hladším transfomování energií)

Vozidlem tu přirozeně není míněn nějaký přemísťovací aparát, nýbrž prostředek k přiblížení se
k osvobození se od ztotožňování s formou.

:)
Jarda Malej

Nový příspěvekod Letgo » ned 08. led 2012 10:02:44

Jana píše:Pokud naše energie proudí v souladu s životem (po peří).... je pozitivní, je tady blaženost, pokud proudí proti tomu, co je (proti peří).... je tedy negativní, je tady utrpení.

Ano, tak to funguje v dualitě. Blaženost a utrpení jsou dva póly, mezi kterými se jedinec pohybuje.
Letgo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. led 2012 10:10:50

:yes:

Láska a nenávist, blaženost a utrpení - dva póly Univerzální Energie: http://www.yoga.wbs.cz/JIN--A--JANG.html
Návštěvník

Nový příspěvekod Letgo » ned 08. led 2012 10:30:57

Jana píše:
Návštěvník píše:Láska a nenávist, blaženost a utrpení - dva póly Univerzální Energie: http://www.yoga.wbs.cz/JIN--A--JANG.html

"...to, co nás obklopuje..."
Tady je popis stále jen z pohledu iluze dvojnosti. Ty versus to ostatní.

Utrpení a blaženost se neustále střídají, dokud neustane ulpívání na blaženosti a odmítání utrpení.
Letgo

Nový příspěvekod Petra » ned 08. led 2012 10:41:01

Letgo píše:
Jana píše:Pokud naše energie proudí v souladu s životem (po peří).... je pozitivní, je tady blaženost, pokud proudí proti tomu, co je (proti peří).... je tedy negativní, je tady utrpení.

Ano, tak to funguje v dualitě. Blaženost a utrpení jsou dva póly, mezi kterými se jedinec pohybuje.

Dualita znamená víc než jeden, tedy mnohost, různorodost a ne polaritu.
Bez duality nemůže existovat svět. Samozřejmě obojí jsou iluze.
Teprve polarita - rozlišování dobrého a zlého - zapřičinuje utrpení.
Dualita sama o sobě je neutrální.
Dokud se nejí ze stromu poznání dobrého a zlého, tak je svět/dualita ráj.
Petra

Nový příspěvekod Letgo » ned 08. led 2012 10:53:50

Petra píše:
Letgo píše:

Dualita znamená víc než jeden, tedy mnohost, různorodost a ne polaritu.
Bez duality nemůže existovat svět. Samozřejmě obojí jsou iluze.
Teprve polarita - rozlišování dobrého a zlého - zapřičinuje utrpení.
Dualita sama o sobě je neutrální.
Dokud se nejí ze stromu poznání dobrého a zlého, tak je svět/dualita ráj.

Rozlišování dobrého a zlého z pohledu jedince v sobě obsahuje hodnocení toho co se děje a vede k chtění "dobrého" a k odmítání "špatného". Když dosáhne toho, co vidí jako "dobré", vzniká blaženost, když nastane "špatné", je tu utrpení.
Letgo

Nový příspěvekod Letgo » ned 08. led 2012 11:06:03

a

Jana píše:v souladu s energií života není žádné vědomí jedince, který by něco chtěl nebo nechtěl, žádné dva póly, je tady jen jeden jediný život, který právě je.

Letgo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. led 2012 11:14:44

Jedinec buď energií plýtvá, nebo se jí nabíjí.
Návštěvník

Nový příspěvekod Honzam » ned 08. led 2012 11:42:55

splynutiduse.png

Zde je ještě jeden obrázek, jak by to mělo vypadat při klasickém vysvobození. Jen spekulace založená na předchozích zkušenostech. Tohle u mě neproběhlo.

Had (amrita nádí) je v korunní čakře a Slunce odejde do jeho hlavy spolu s proudem vědomí. V hlavě hada nedochází ke vzniku "jáství", protože proud jde z hada hlavou ven (modré šipky). Stává se Sluncem a vlní se přes křídla dolů (žluté šipky) do forem. Je možné, že jemnohmotné tělo o něco klesne a horní křídla se položí na hlavu.

Proudy vědomí jsem začal vnímat, až když Slunce vyšlo z hada, tedy asi před 3-mi týdny. Předtím bych tohle nenakreslil.
Honzam

Re: neprocházejí tebou samovolné pohyby?

Nový příspěvekod Honzam » ned 08. led 2012 11:47:46

Jarda Malej píše:
Vadžradhara by mělo být sanskrsté ké označení pro Samantabhadru, který je jedním z nejvýznačnějších bhodisatvů Mahaján.
Z mahájánového buddhistického učení se vyvinula vadžrajána doslova diamantové vozidlo (a jsme zase u vozítka)

Vadžrajána pracuje s vyhraněným rituálem, který je vlastně psychologickou metodou.
Používají se tu mantry a vizualizace.
Vedle přednesu manter se počítá s pozorováním mandal a rituálními gesty - mudrami.
( Spontání samovolné pohyby spojené se samovolně tvořenými mudrami mám vyzkoušené,
dělalo se to opravdu samo a může to být užitečné využití formy na cestě k bezforemnosti,
založené zřejmě na hladším transfomování energií)

Vozidlem tu přirozeně není míněn nějaký přemísťovací aparát, nýbrž prostředek k přiblížení se
k osvobození se od ztotožňování s formou.

Myslel jsem to místo mezi 4. a 5. čakrou, kde mám teď Slunce, a kde se spojuje feminita (orlice) a maskulinita (lev).

Jsem teď forma plná lásky, která nejvíce září v tom Slunci a velkých křídlech z něj dozadu vycházejících.
Honzam

Nový příspěvekod Honzam » ned 08. led 2012 11:54:57

Ještě upřesním, že tu hlavu hada mám teď obráceně. V proudu jdoucím hadem vzhůru u mě dochází k maximálnímu vzniku "jáství".

Hlava hada se oddělila, vyšlo z něj Slunce, které zachytila horní křídla a hlava se zase napojila obráceně a Slunce se v jemnohmotném těle usadilo mezi velkými křídly. Celá jemnohmotná struktura opět klesla do fyzického těla a Slunce má teď Honzam nad srdcem, ale není s ním přímo v kontaktu, ale zprostředkovaně skrze tu lásku, která mu jde do hlavy.
Honzam

PředchozíDalší

Zpět na Inspirace