Z AKCÍ MAITREA

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Z AKCÍ MAITREA

Nový příspěvekod Andrew » čtv 29. bře 2012 3:33:40

Obrázek

Lektor Joshi z Mairtréi http://www.maitrea.cz/joshi
Specializovaný na "život v přítomném okamžiku" má volně dostupné audio nahrávky z jeho akcí (odkaz níže).
Joshi provádí s účastníky různá cvičení, odpovídá na otázky účastníků, vysvětluje jak chápe svět člověk žijící v přítomnosti...
Docela mi to pomáhá dávat si řadou věcí do souvislostí, a prohlubovat uvědomění.

Při skupinovém nebo individuálním setkání je prostor pro sebepoznání a sdílení fyzických i psychických "problémů", které brání žít spokojený život. Jsem potěšen, když mohu lidem poukázat na jejich vlastní střed, zdroj, klid a svobodu bytí. Na setkání chodí poměrně hodně lidí, kterým se líbí Eckhart Tolle, pokud je to i váš oblíbený autor, přijďte.


Seznam nahrávek ke stažení:
http://mozaika.bloguje.cz/829974-nahravky-ze-setkani-zivot-v-pritomnosti.php
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^



Re: MAITREA

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 11. pro 2017 14:02:09

PRAVÉ A FALEŠNÉ „JÁ“ - Jak je rozeznat a opět objevit své skutečné touhy a sny

Věta: „Začít žit skutečně svůj vlastní život“, se může někomu zdát jako nelogická. Svůj život přece žijeme?

Čí jiný život bychom mohli žít, když ne ten svůj vlastní?
Co se ale na první pohled může zdát jako věc naprosto jednoznačná, se při změně úhlu pohledu jeví zcela jinak.
Žít svůj vlastní život totiž předpokládá, že „víme“, kdo jsme! Odkud přicházíme, co tady děláme a k čemu směřujeme?

Abychom ve svém životě našli opravdu hluboké a trvalé uspokojení, je potřeba si začít tyto otázky klást a postupně na ně nalézat odpovědi.

Naše stávající identita, založená na tom, co jsme byli o sobě naučeni společností a výchovou v rodině především, nám sice posloužila dobře v tom, co bylo potřeba, ale je čas pokročit dál. Starý svět – svět soupeření (boje o své místo), srovnávání, posuzování a závisti – nás pomalu, ale jistě přestává zajímat.
Víc a víc je ve vzduchu cítit touha nás všech po míru a naději, že svět se může stát přátelským místem pro život.
Že láska, zdraví a hojnost jsou k dispozici pro všechny. Pro nás všechny, kdo jsme jim otevření – kdo je očekává. Pozor!: nestačí chtít! Všichni chceme být zdraví, bohatí a milovaní (rozuměj=šťastni). Je potřeba očekávat!! z celé hloubi své duše (a srdce). Teprve pak jsme také schopni vše výše jmenované do svého života opravdu vpustit.

Postupně nám začíná docházet, že nic v našem životě není zbytečné nebo náhodné. Že vše má své místo. Že to někdy bolí – ano, i to k tomu ještě patří. Jak dlouho, je na nás.

Jednou z věcí, které je potřeba si začít všímat je, jestli dávám to, co chci, nebo automaticky to, co se ode mě očekává (nebo co si myslím, že se ode mě očekává).

Jestli umím mlčet, když mám pocit, že na mě okolí tlačí s odpovědí? A naopak – jestli umím sdílet svůj pohled „na věc“, i když je to v rozporu s tím, co se ode mě očekává a přitom ale zůstat ve spojení s ostatními?
Jak moc „pomáhám“ proto, že je to běžná představa většiny, jak fungovat v rodině, partnerství, práci a celé společnosti? A jak moc proto, že je to moje svobodná volba?
Jak ctím svojí vlastní pravdu? = svůj úhel pohledu!

Marcela Pešková
Návštěvník
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků