Buďte čím skutečně jste

Buďte čím skutečně jste

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. kvě 2014 22:08:18

Mahariši: "Buďte čím skutečně Jste"

z předmluvy:

"Po několika letech, kdy žil na jejích svazích, se jeho vnitřní poznání začalo projevovat jako vnější duchovní záření. Toto vyzařování přivábilo malý kroužek oddaných a začal vyučovat, ačkoliv po většinu doby zůstával tichý. Jeden z jeho prvních následovníků, na kterého hluboce zapůsobila zřejmá svatost a moudrost mladého muže, se rozhodl přejmenovat ho na Bhagavána Šrí Ramanu Maharišiho – Bhagaván znamená Pán nebo Bůh, Šrí je indický čestný přídomek duchovní osobnosti, Ramana je zkrácené jméno Venkataraman a Mahariši znamená v sanskrtu „velký mudrc“. Toto pojmenování se zalíbilo i ostatním oddaným a brzy začal být pod tímto pojmenováním známý i ve světě.

V tomto období svého života mluvil Šrí Ramana jen velmi málo, a tak jeho učení bylo předáváno neobvyklým způsobem. Místo aby ho vysvětloval, trvale vyzařoval tichou sílu, která zklidňovala mysl těch, kdo se na něj naladili, a někdy jim umožnila prožít i přímou zkušenost stavu, ve kterém on sám byl neustále. V pozdějších letech projevoval větší ochotu k předávání svých nauk rozhovorem, ale i tehdy bylo tiché učení kdykoliv přístupné těm, kdo na něj dokázali správně zareagovat. Šrí Ramana během celého svého života vytrvale opakoval, že tento tichý proud síly představuje jeho učení v nejpřímější a koncentrované formě. Důležitost, kterou tomu přikládal, dokazují jeho častá tvrzení, že slovní poučení se mají dávat jen těm, kdo nejsou schopni porozumět jeho mlčení."

..........................................................................................................

Tazatel: Někdy říkáte, že Já je tichost. Co je to mounam – tichost, mlčení?

Mahariši: "Stav, který přesahuje řeč a myšlenku, je mounam. To, co existuje, je mounam. Jak by bylo možné vysvětlit mounam slovy? Mudrcové říkají, že jenom stav, ve kterém nevzniká ani sebenepatrnější „já“-myšlenka, je Já, svarupa, které je tichostí, mounam. Jen tiché Já je Bůh.

Tichost či mír je poznání. Bible říká „Buď tichý a věz, že já jsem Bůh“. Tichost je jediným předpokladem poznání Já jakožto Boha."


http://anitram.files.wordpress.com/2012 ... e_jste.pdf
Návštěvník
 

Re: Buďte čím skutečně jste

Nový příspěvekod Jana » pát 13. lis 2020 17:28:24

Obrázek

"Síla učení může být uvědomena kýmkoliv, kdo to uvede do praxe. Zjistěte, kdo má tyto myšlenky. Odkud povstávají? Musejí povstávat z vědomého Pravého Já. Dokonce i neurčité porozumění tohoto učení pomáhá k zahubení ega. Poté, je uvědomění si Jediné Nekonečné Existence možné. V tomto stavu nejsou žádné jiné individuality než Věčná Existence. Tedy, není zde žádná myšlenka smrti anebo utrpení.“

Who Am I?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Zpět na Srí Ramana Mahariši

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník