Šrí Ramana Mahariši

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod Petra » úte 20. srp 2013 22:30:14

Ramana:
Nadjá (the Self) je tady pořád; nic není bez Něho. Budte Nadjá - a přání a pochybnosti zmizí. Nadjá je svědek v hlubokém spánku, ve snu a v bdělém stavu; tyto tři stavy přísluší "já", Nadjá přesahuje "já". Neexistoval jste ve spánku? Věděl jste přitom, že spíte nebo že si nejste vědom světa? - Jenom v bdělém stavu označujete zkušenost spánku jako nevědomý stav; ve skutečnosti je vědomí ve spánku to samé jako v bdělém stavu. Rozeznejte správně toto bdělé vědomí, potom znáte to vědomí, které je svědkém všech tří stavů. Toto vědomí může být nalezeno, když se hledá to vědomí, které je v hlubokém spánku.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod Petra » úte 20. srp 2013 22:49:10

Ramana:
Je to vytrvalé hledání Já, zdroje individuálního "já". Najděte "Kdo jsem já?" Čisté Já je Skutečnost: Absolutní Bytí, absolutní Vědomí, absolutní Blaženost. Když se To zapomene, tak se objeví trápení, když se Toho drží, tak se dotyčného žádné trápení nedotkne.


Ramana:
(The Self) Já vytvořilo "já", toto "já" dodá k tomu své myšlenky, které se zobrazují jako svět, jako stromy, jako rostliny atd. Ve skutečnosti to není nic jiného než Já (the Self).



Může být na 'já" něco chybného, když ho vytvořilo Já?
Jenom pomýlené "já" se domnívá, že je nějakým omylem, nějakou chybou, která musí být napravena nebo odstraněna.
Problém, utrpení, vzniká, když se "já" identifikuje s tělem, když se začne považovat za tělo, osobu.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod rafael » stř 21. srp 2013 21:56:29

božské JÁ je bezchybné,božské JÁ je dokonalé
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod papadev » čtv 22. srp 2013 13:51:21

Bozsske Ja vytvorilo ja myslim s cilem-aby se ja opet prohledlo jako Ja,na zaklade svych zivotnich zkusenosti...

Bozske Ja vytvorilo pro ja moznost se mylit a moznost se nemylit ci chybu opravit...svym myslenim a konanim

A tak ja se bud vzdaluje ci priblizuje cili-prohlednout se jako Ja

To,ze ja se splete--je nedokonalost...cela hra je ovsem dokonala...

Tak at se vam dobre playje,mili spoluhraci
... ... ...
Dik vsem
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod Návštěvní k » čtv 22. srp 2013 15:16:40

papadev píše:Bozsske Ja vytvorilo ja myslim s cilem-aby se ja opet prohledlo jako Ja,na zaklade svych zivotnich zkusenosti...

Bozske Ja vytvorilo pro ja moznost se mylit a moznost se nemylit ci chybu opravit...svym myslenim a konanim

A tak ja se bud vzdaluje ci priblizuje cili-prohlednout se jako Ja

To,ze ja se splete--je nedokonalost...cela hra je ovsem dokonala...


:yes:

Hra probíhá zdánlivě náhodně, ve skutečnosti dokonale zákonitě - prostřednictvím situací a jim odpovídajících reakcí všech přírodních dějů i celků, včetně jedinců... Prostřednictvím reakcí, které jsou v tom momentu jediné možné, protože jsou výsledkem všeho, co předcházelo, i všech dosavadních zkušeností těch individualit, které se ve svém vědomí už vyčlenily z jednoty a reagují a rozhodují se - jak to cítí - podle své vůle.

Z pohledu toho, co se skutečně děje, ale jen neustále probíhají modifikace dění podle přírodních zákonitostí, a ve svých důsledcích směřují k tomu,

aby se ja opet prohledlo jako Ja,na zaklade svych zivotnich zkusenosti...
Návštěvní k
 

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod papadev » čtv 22. srp 2013 17:23:04

také mám,návštěvníku,určité představy,jak hra probíhá,a to nechává Já v klidu--výsledkem je většinou mé velké překvapení a můj úžas..a ted se to děje dost často---takže s nějakým popisem hry už byl opatrnější

jen tak nějak sem přesvědčen,že at táhnu jakoukoli figurkou včetně mou,tak cíl Já bude splněn beze zbytku..a dokonce myslím,že ten poslední tah-uděláme společně...všichni tady v tom kosmu...

... ... ...dv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod roman » sob 07. zář 2013 12:38:30

    PŘEBÝVAT JAKO JÁ - život a základní učení Ramana Maharšiho
        roman
         
        Příspěvky: 265
        Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. říj 2017 10:26:26

        Ta nejtěžší věc, kterou byste mohli chtít někomu vysvětlit
        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. říj 2017 10:29:34

        Zážitek přítomného okamžiku, který právě prožíváte, je to, oč tu jde.
        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. čer 2018 21:27:12

        Šrí Ramana Mahariši:

        „Jediná svoboda, kterou člověk má, je usilovat o nabytí džňány (seberealizace), která mu umožní se neztotožňovat s tělem. Tělo bude procházet událostmi, kterými nevyhnutelně splácí účet podle jeho prárabdha karmy (osudu, založeném na vyrovnání událostí z minulých životů) a člověk má svobodu se buď ztotožnit s tělem a být přivázán k ovoci činů těla, nebo se s ním neztotožňovat a být pouhým svědkem jeho aktivit.“
        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » stř 03. dub 2019 19:52:00

        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. čer 2019 19:11:29

        Máte-li kompletní víru v realizovaného učitele a kompletní oddanost k němu či k ní,
        tak i to samo o sobě vás dovede k cíli. Nemusíte se zabývat ničím jiným a ani se o nic
        jiného nemusíte starat. Nejlepším příkladem, se kterým jsem se setkal, je Mathru Šrí
        Sarada, stoupenkyně Lakšmany Svámího, která si uvědomila Já toliko na základě své
        intenzivní lásky a oddanosti vůči němu. V sedmdesátých letech prováděla džapování
        jeho jména a koncentrovala se na jeho fotografii až dvacet hodin denně a po zbývající
        čtyři hodiny, když spala, se jí o něm často zdálo. Nebyla to pouze intenzivní koncentrace;
        byla doprovázena intenzivním nepřerušovaným proudem lásky k němu. Lakšmana Svámí
        v tu dobu říkal, že ten proud byl tak silný, že ho v noci budil. Jednou ji požádal, aby se
        trochu mírnila, protože on se jinak nevyspí, ale ona nemohla. Láska proudila neustále,
        dvacet čtyři hodin denně směrem k objektu její oddanosti a nakonec síla lásky zapříčinila
        její uvědomění.
        Abyste si uvědomili Já pomocí této metody, musíte mít právě tolik lásky, a pokud
        doufáte, že si uvědomíte Já pomocí sebedotazování, potřebujete pro svou duchovní
        stezku totéž odevzdání a stejně velkou intenzitu.


        Život v inspiraci Šrí Ramanou Mahárišim
        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. srp 2023 10:14:34

        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. říj 2023 14:32:06



        Pokud člověk neodstraní svou mysl,
        nemůže najít mír a štěstí,

        pokud nenajde štěstí v sobě,
        nemůže sdílet štěstí s ostatními.
        Návštěvník
         

        Další

        Zpět na Srí Ramana Mahariši

        Kdo je online

        Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

        cron