Šrí Ramana Mahariši

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod papadev » čtv 22. srp 2013 16:23:04

také mám,návštěvníku,určité představy,jak hra probíhá,a to nechává Já v klidu--výsledkem je většinou mé velké překvapení a můj úžas..a ted se to děje dost často---takže s nějakým popisem hry už byl opatrnější

jen tak nějak sem přesvědčen,že at táhnu jakoukoli figurkou včetně mou,tak cíl Já bude splněn beze zbytku..a dokonce myslím,že ten poslední tah-uděláme společně...všichni tady v tom kosmu...

... ... ...dv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Šrí Ramana Mahariši

Nový příspěvekod roman » sob 07. zář 2013 11:38:30

    PŘEBÝVAT JAKO JÁ - život a základní učení Ramana Maharšiho
        roman
         
        Příspěvky: 265
        Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. říj 2017 9:26:26

        Ta nejtěžší věc, kterou byste mohli chtít někomu vysvětlit
        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. říj 2017 9:29:34

        Zážitek přítomného okamžiku, který právě prožíváte, je to, oč tu jde.
        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. čer 2018 20:27:12

        Šrí Ramana Mahariši:

        „Jediná svoboda, kterou člověk má, je usilovat o nabytí džňány (seberealizace), která mu umožní se neztotožňovat s tělem. Tělo bude procházet událostmi, kterými nevyhnutelně splácí účet podle jeho prárabdha karmy (osudu, založeném na vyrovnání událostí z minulých životů) a člověk má svobodu se buď ztotožnit s tělem a být přivázán k ovoci činů těla, nebo se s ním neztotožňovat a být pouhým svědkem jeho aktivit.“
        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » stř 03. dub 2019 18:52:00

        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. čer 2019 18:11:29

        Máte-li kompletní víru v realizovaného učitele a kompletní oddanost k němu či k ní,
        tak i to samo o sobě vás dovede k cíli. Nemusíte se zabývat ničím jiným a ani se o nic
        jiného nemusíte starat. Nejlepším příkladem, se kterým jsem se setkal, je Mathru Šrí
        Sarada, stoupenkyně Lakšmany Svámího, která si uvědomila Já toliko na základě své
        intenzivní lásky a oddanosti vůči němu. V sedmdesátých letech prováděla džapování
        jeho jména a koncentrovala se na jeho fotografii až dvacet hodin denně a po zbývající
        čtyři hodiny, když spala, se jí o něm často zdálo. Nebyla to pouze intenzivní koncentrace;
        byla doprovázena intenzivním nepřerušovaným proudem lásky k němu. Lakšmana Svámí
        v tu dobu říkal, že ten proud byl tak silný, že ho v noci budil. Jednou ji požádal, aby se
        trochu mírnila, protože on se jinak nevyspí, ale ona nemohla. Láska proudila neustále,
        dvacet čtyři hodin denně směrem k objektu její oddanosti a nakonec síla lásky zapříčinila
        její uvědomění.
        Abyste si uvědomili Já pomocí této metody, musíte mít právě tolik lásky, a pokud
        doufáte, že si uvědomíte Já pomocí sebedotazování, potřebujete pro svou duchovní
        stezku totéž odevzdání a stejně velkou intenzitu.


        Život v inspiraci Šrí Ramanou Mahárišim
        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. srp 2023 9:14:34

        Návštěvník
         

        Re: Šrí Ramana Mahariši

        Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. říj 2023 13:32:06



        Pokud člověk neodstraní svou mysl,
        nemůže najít mír a štěstí,

        pokud nenajde štěstí v sobě,
        nemůže sdílet štěstí s ostatními.
        Návštěvník
         

        Předchozí

        Zpět na Srí Ramana Mahariši

        Kdo je online

        Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník