OPUS MAGUS

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » pon 02. led 2017 4:47:12

DEN 94 2.1.2017

Tak už byla Kalcinace....ono pálení všeho nepotřebného...od čödu až po Jobův příběh....zjednodušit...očistit....spálit až na sám popel.......
Potom Rozpouštění....Práce s Emocemi

Separace...Rozdělování

a tento čtvrtý měsíc...první z nového už období...je co?...ještě jsem se do MacCaunové nepodíval....je chuděra pořád v knihkupectví...bo sem si ji ještě nekoupil...ale chodím si tam počíst aspon pár stránek....asi to bude Spojování...když už byla Separace.......

při té příležitosti podotýkám, že v nakladatelství Dharmagaia vyšle letos kniha OTEVŘENÍ DRAČÍ BRÁNY....tato kniha byla v nakadatelském plánu rekordních asi pět šest či ještě víc let...vím to, bo sem ji měl objednanou...vrtalo mi hlavou, proč tisk stále odkládají...

dneska mám v plánu zajít do knihovny a Bránu si půjčit

............

HRA

Vrátím se k Mišce Miki, jaxi odře koleno....jesli si vzpomínáte....měla možnost si říct:1--- no co, su jen Miška, kreslená figurka z filmu...není třeba se tím trápit...nebo: 2--- AU! Dám si na to aspon leukoplast, at se tam nedostane infekce....

Těchto pár řádků je ZÁKLADNÍM KAMENEM PRINCIPU ALGORYTMU CELÉ HRY

Pojmenoval bych to UDÁLOST A REAKCE NA UDÁLOST...URU

Od rána do večera nedělám nic jiného než URU... a taxe posunuju ve Hře...a Ty, kdo jsi v tom podobně jako já..děláš to samý

Když je to naše hlavní činnost, asi by bylo dobré to rozebrat...hlavně z toho důvodu...že má Reakce na Událost může ovlivnit to, jaká Událost bude následující..tedy to, co příjde...tedy budoucnost

vše rozeberu na situaci myšky Miki po odření kolena= Událost 1...jaké může být URU?

.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » pon 02. led 2017 9:36:24

1---co to Událost je,...z mého pohledu
je to energeticko-informačně-vjemový balíček...takových balíčků obdržím denně mnoho tisíc ne-li víc...a z nich jsem schopen se zabývat jen několika málo...tzn už jen vybrat z mnoha Událostí tu pro mě optimální je velké štěstí....určitá pojistka je, že skoro v každé Události je pro mě něco významného...

druhá věc je zohlednit nejnovější poznatky fyziky, kdy se tvrdí, že ne Událost předchází Vjemu Události, ale naopak...Vjem dá vzniknout i Události...

2--- počáteční situace by se tedy měla říct jako:
MÁM VJEM UDÁLOSTI

a co ted?

ted příde na řadu mentální komplex---součást naší mysli---tzv INTERPRETAČNÍ MODUL....který má za úkol to, co se stalo tzy INTERPRETOVAT

ukáži na příkladu myšky: júúú, odřela jsem si koleno...trochu to bolí...a zašpinila gatě....mamka bude nadávat...ještě že mě nikdo neviděl, jaxem nemotorná....CO TED MÁM DĚLAT???

vidíme, že interpretační modul POPÍŠE- CO SE STALO....ČÁSTEČNĚ TO ROZVEDE A OHODNOTÍ...avšimněte si, že kalkuluje i s interpretací druhých osob...mamka, kolemjdoucí....

Interpretace myšky byla celkem v cajku, bo bychom mohli vidět i docela jiné interpretace téže Události:
1...AU!! Kruci, to bolí, a krev úplně stříká, jsem hříšník a to je moje karma...nechte mě prosím vykrvácet, a já s radostí opustím tento hnusný hádavý svět.......
2... jéé, spadla jsem a nemám nic zlomené, super, trochu teče krev...přilepím si na to lístek jitrocele...určitě to na mě bude mít blahodárný účinek...
3--- ten pád byl znamení, že se mnou chtějí mluvit mimozemštané...jsme jedné krve...ty i já...

interpretační modul máme každý jinej a proto tutéž situaci může každý z nás interpretovat jinak, po svém...

.......................................

interpretační modul situaci rozebere a nachystá k bodu:
A CO TED S TÍM...JAK TO ŘEŠIT...JAXE ROZHODNOUT...NA ZÁKLADĚ TÉTO UDÁLOSTI?

A TED POZOR!!
normální běžná myška si poranění ošetří a poračuje dál k dalším Událostem....

myška , která má trochu lepší představu...jaxem psal výše, uvažuje v tom duchu, že ona je jen figurkou ve filmu, žádnou krev nemá, není třeba nic řešit, atd, atd...
jaké překvapení pak pro tuto myšku je, když za tři dny umře na otravu krve

vidíme sami, že můj rozbor směřuje čím dál víc k otázce:
kdo posílá Události
co jimi sleduje
a jak zase on interpretuje naše řešení

.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » pon 02. led 2017 11:17:20

OCHRANA PŘED ČERNOU MAGIÍ


z debaty na fejsu:
ahoj, černá magie proti tobě je, když ti někdo přeje něco zlého....což není tak zřídkavý jev...

když tě ale pošle do prdele spolužák..tak ten má málo síly magické a nemusíš si toho všímat....

když to ale udělá ssilý černý mág, tak za deset minut jsi v prdeli....z toho vyplývá první zásadní věc..

je třeba navyšovat svou Ssílu, bo ta je automatickou ochranou...čím si silnější, tím víc ovlivnuješ ty okolí a ne ono tebe.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod vostálník » pon 02. led 2017 12:57:50

Jen aby to nebylo naopak,

vždyt nejsilnější je přece prostor, ten prochází i diamantem, jenž je nejtvrdší materiál...

Můžeš po něm házet granátem a stejně jej nezabiješ, nebot on je naprosto průchozí,

a vůbec neovlivnuje okolí, naopak jej vytváří...

Lidé vymýšlej neprůstřelný vesty ale stačí být naopak naprosto průstřelný...
vostálník
 

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » pon 02. led 2017 14:17:31

ahoj Peto
tvá myšlenka není nová..viděl jsem film z období čínského kung-fu..kde bojovnice tak říkajíc zmlhovatěla a meče protivníků jí procházely a neublížily....a ve více filmech jsem to už viděl

a co pomohlo této bojovnici k takové schopnosti?
no samozřejmě---navýšení Ssíly, jak jinak...
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod vostálník » pon 02. led 2017 15:55:28

a co pomohlo této bojovnici k takové schopnosti?


To se zeptej Jany,

ta dokáže zmlžit celá vlákna....

Prozatím ale ještě neumí zmlžit sebe, a tak to trenuje na druhých, tam ji to taky docela jde...
vostálník
 

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » úte 03. led 2017 7:32:36

DEN 95

Dobré a lepší ráno a den všem Entitám v mé Hře v čele s Bohyní a Týmem X...což jsou mí Mistři...možná ani nikdo jiný v mé Hře nevystupuje, kdo ví...

takže zhruba je to tak:

1---je Hra...je to hra na tzv Lidský život..a má Příběh...to je příběh o výcviku Petuly na Čaroděje

2---základním segmentem Hry je Událost..do které se Petula může zapojit pokusem o její řešení...některé Události ani nezaregistruju, některé monitoruju a do některých vstupuju...nějak je interpretuju a na základě zhodnocení pak se rozhodnu a něco vykonám

TOTO ROZHODNUTÍ A VÝKON JSOU MOJE SVOBODNÉ ČINNOSTI...věřím že ony mohou mít částečně vliv na Událost další, následující, tzn vliv na budoucnoust mou a mého příběhu

3--- můj Tým působí jako tým Učitelů...jako Zkoušková komise...jako Pomocníci, kteří mi neohroženě pomáhají..i jako škůdci a překážky, lstivě se mi kladoucí do cesty, včetně kanadského žertování....

ilustrace:
sedím u stolku s přáteli a hrajeme karty...třeba taroky...rozdá se a já najednou už nesedím u stolku s třemi přáteli..ale s třemi vlky, kteří jdou po mně s veškerou svou vehemencí a kreativitou....a já mám co dělat, abych ubránil svých pár štychů...

neboli Tým X, tvořený Mistry se flexibilně modifikuje tu na přátelské tu na nepřátelské prostředí a Entity...

pakliže to mám stále na paměti, nemohu se vrhnout na spoluhráče v těch tarokách a začít ho škrtit za to, že mi vzal krále a dámu...je to jen hra, jen cvičení...

a jako začátečník musím přiznat, že na tohle právě zapomínám a řadu Událostí, které u mě nastávají, interpretuji jako zlovolné činnosti nepřátelsky naladěných osob...které by zasloužily pořádný výprask....

naštěstí už hraji Hru asi tři roky, takže se včas vzpamatuji a zasměji svému omylu

a také pak se nedivím druhým, když je vidím v tomtéž omylu se topit

.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod vostálník » úte 03. led 2017 13:41:04

a jako začátečník musím přiznat, že na tohle právě zapomínám a řadu Událostí, které u mě nastávají, interpretuji jako zlovolné činnosti nepřátelsky naladěných osob...které by zasloužily pořádný výprask....


No a nechceš si to zkusit se ztotožnit s tímto pocitem a pak jim řádně vyprášit kožichy,

víš ty co to obnáší za krásný pocity, víš jak budeš štastnej, když budeš bojovat za pravdu

a ještě k tomu přidáš bezva agresivitu,

to budeš štastnej jak dvě blechy dohromady,

budeš mít lásky plnej hrnec...
vostálník
 

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod vostálník » úte 03. led 2017 13:46:50

Copak nevíš, že bez lásky je všechno špatně,

ale ty jim ty kožichy vyprášíš s láskou a pro lásku,

nebot přesně takto láska laskavě jedná...


No už končím, tak si to laskavě smázni, já jsem si chtěl užít něco štěstí a lásky, tak jsem to sem napsal... :D
vostálník
 

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. led 2017 13:50:03

:D :D :D :D :D :D
Návštěvník
 

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 04. led 2017 5:41:22

DEN 96

Dobré ráno a lepší den všem Entitám mé Hry...zdá se, že se můj Tým trochu zkonsolidoval a začíná trochu víc pomáhat...místo, aby si ze mne jen utahoval...inu nováček to má vždy těžké...

není člověk a Čaroděj
je člověk...přechodná fáze...a člověk, který je trochu víc Čarodějem, než ten počáteční člověk...až do doby, než zase dojde k přechodné fázi...

co mám k dispozici?

VJEMY Z JEDNOHO DNE..NIC VÍC
1- vjemy ze světa..tj okolí
2- vjemy z těla..tj tělesné
3- vjemy z mé mysli...myšlenky, emoce, představy, vzpomínky..atd
4- vjemy z vyšších oblastí..pokyny vedení, nadsmyslová komunikace, mystické stavy atp

CO VNÍMÁM?
UDÁLOSTI..což jsou stavební prvky mého Příběhu a úkolem Hry je dešifrovat Příbeh, zpracovat ho, dát mu pointu...zkrátka udělat u něj kasovní trhák v hitparádě Příběhů....

když se podívám na ten svůj Příběh za posledního půl roku, tak diváci už asi dávno proplakali vstupné a kino vypnuli....abych je nabudil..vymyslel jsem teda dobrodružnou výpravu do Prahy

ale když si maně vzpomínám na knihu Hrabě Monte Christo, tak tam také řadu stran nebohý Dantes malou lžičkou rýpe do stěny...až..kdovízajakdlouho...vyrýpne poslední blok a CESTA NA SVOBODU JE VOLNÁ!!!

.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod nop » stř 04. led 2017 8:17:53

přechodná fáze...a člověk, který je trochu víc Čarodějem, než ten počáteční člověk...až do doby, než zase dojde k přechodné fázi...

Vzpomínáš na dialektiku? poučka: kvantita se mění po krůčkách, až to forma neobsáhne a dojde náhle ke změně formy, v nové kvalitě.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 04. led 2017 8:36:02

Ano nope, je tak..ale já ještě zdůraznil třetí fázi...jako--housenka...první kvantum----kukla....přechodová fáze-----motýl....druhé navýšené kvantum

v podstatě se domnívám, že lidé v podobném procesu jako já..se dostávají do přechodové fáze..kteréž většinou zpočátku nerozumí, neb očekávali onen tebou naznačený kvalitativní skok
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod nop » stř 04. led 2017 12:37:32

arikiran píše:Ano nope, je tak..ale já ještě zdůraznil třetí fázi...jako--housenka...první kvantum----kukla....přechodová fáze-----motýl....druhé navýšené kvantum

v podstatě se domnívám, že lidé v podobném procesu jako já..se dostávají do přechodové fáze..kteréž většinou zpočátku nerozumí, neb očekávali onen tebou naznačený kvalitativní skok.......

mám nelepou náladu, tedy budu nerudný:
obyčejně nic neočekávají, neboť nemyslí, také kuklí nevědomě,

někdy se chtějí skokem dostat ke všemu nejlepšímu ("přeji ti všechno nejlepší"),
chtějí se odvést do nebe na poduškách ve zlatém kočáře (ale tam se musí pěšky, někdy přes hloží) (nebo přes TND),

málo se starají, vše ničí, mají u sebe čtverec, do něhož házejí všechno nové, aby se nemuseli namáhat to pochopit,
nebo s tím něco nového a užitečného vytvořit,

a doufají, že
už osvíceni jsou
jen jim to ještě nikdo neoznámil,

tedy nevědí nic o postupném vývoji, ale máš pravdu, neb
očekávali onen tebou naznačený kvalitativní skok....

ale ohledně té
přechodové fázi..kteréž většinou zpočátku nerozumí,

někdy nerozumí i ne v počátku.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 04. led 2017 12:46:44

ahoj nope
ty očekáváš, ž lidé nic neočekávají
já očekávám, že očekávají

patrně mluvíme každý o jiné skupině lidí
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod nop » stř 04. led 2017 12:59:56

arikiran píše:ahoj nope
ty očekáváš, ž lidé nic neočekávají
já očekávám, že očekávají

patrně mluvíme každý o jiné skupině lidí.......

a navíc jsem po ránu nerudný,
třídím lidi do dvou skupin a to se nemá,
naopak i blonďaté vidím jako zaprášené,
kaji se, jdu sníst rohlík pro zlepšení nálady,
ahoj
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » čtv 05. led 2017 5:56:07

DEN 97 DORŮSTAJÍCÍ LUNA 20:47

Pořád chodím kolem té Hry jako kolem horké kaše...ale vlastně ochutnal jsem zatím docelá málo...pár drobků

Hra...Příběh...Událost...Reakce...Posun dál....anebo také Zacyklení?...

procházet tuto posloupnost vědomě a řízeně k vytčenému Cíli

procházet tuto posloupnost nevědomě, ale v poho a s nadšením...se nechat vést..k vytčenému Cíli

procházet tuto posloupnost nevědomě a v bolestech...s nadávkami a výčitkami...se nechat tlačit k vytčenému Cíli

nechat se táhnout rezignovaně k vytčenému Cíli...já už na to seru...

lavírovat mezi těmito a dalšími jednotlivými módy akce

k vytčenému Cíli

to jsou Cesty Žáků..to jsou trajektorie, které vedly i mě
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod vostálník » čtv 05. led 2017 10:15:31

Koukám, že tam toho máš mnohem více, než co popisuje dzogčhen,

což je dobře, tedy doufejme že jsi to všechno vyzkoušel a víš co jak funguje,

takže jsi možná došel i k nějakému teoretickému závěru...
vostálník
 

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » čtv 05. led 2017 12:14:23

ahoj Peto
moc tvemu příspěvku nerozumím, ale beru to jako pochvalu, takže dík
...............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod vostálník » čtv 05. led 2017 14:00:21

No jasně že je to pochvala,

a má otázka pak zněla, jestli jsi to nějako vyzkoušel co jak funguje a k čemu co vede,

či jáký závěr jsi z toho vyvodil,

nebo k čemu to je,

víceméně o nevyzpytatelných božích cestách....
vostálník
 

PředchozíDalší

Zpět na Jaosiva

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník