OPUS MAGUS

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » ned 25. pro 2016 2:34:19

DEN 86

PRÁCE SE ZLEM

můj pohled: nikdo se nevyhne postižení zlem....taxou nastaveny pravidla...

dotyčný si pak své postižení řeší....a může to dopadnout dobře, tj že se postižení zlem stává méně zraňujícím..anebo zle, tj že se dotyčný do zla stále víc zaplétá....
ale ani on není navždy ztracen či zatracen...

a takto: prací se Zlem, si lidé pomalu tvoří svoji imunitu a odolnost..zlu nepodlehnout...a této imunitě lze říkat Laskavost
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » ned 25. pro 2016 10:14:51

VINA.

z debaty s kamarádkou:

kam:
Můj přítel a učitel tvrdí velikou věc..NIKDO NENÍ VINEN!!!...to snímá s lidí pocit provinění a trestání...osvobodí je to...

já:
jedna vec je povedat si..NIE SOM VINNÝ..a hurá dalej...

a druhá vec je povedat si, ano previnil som sa..cítím ale lůtost, nezrobil som to umyslne..prepáčte..pokusím sa to napravit...

predlož prosím svojmu Učitelovi tento druhý moj návrh, čo na to povie...aj tento postup predsa snímá pocit previnenia...
............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » ned 25. pro 2016 10:19:45

dnešní točení:

NEU
NEU
ČERVENÁ
ČERVENÁ
NEU

NEU
ČERNÁ
ČERNÁ
ČERVENÁ
ČERVENÁ
!!!

ZAJÍMAVÁ PRAVIDELNOST..PÁRUJE SE TO
To pro život naznačuje možnost Spojení...at už muže se ženou...nebo Žáka s Učitelem
i v kasinu by se znalost takové seqence mohla hodit
............................
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » ned 25. pro 2016 12:25:50

PROKLETÍ RODU

Jaké prokletí jsi řešil?

Včera jsem se na fejsu seznámil s kamarádkou..jejíž rod byl postižen prokletím, už asi tři čtyry generace jsou postiženy tak, že umírají muži---otcové rodin, ve věku tuším 37 let
je původem z Ukrajiny a doba a čas prokletí je tedy tam a asi v 19.stol

no a ted je dost ve stresu, bo další na řadě je její syn

shání tedy rady horem dolem, lítá po kartářkách...syn má zatím 11 let...takže jistá rezerva tu je, pro ni ovšem čas pádí jako splašený

když mi problém nastínila, nejprv sem jí doporučil, at zajede do těch míst, kde žili a pokusí se vystopovat bosorku, co na ně kletbu uvalila, myslel jsem, že známá čarodějnice zůstane v povědomí a najde se její hrob
na tom místě bych se pak na Proklínačku obrátil s žádostí či prosbou, aby svou kletbu zrušila, mrtvých už bylo dost...

potom jsme komunikaci ukončili ale já pokračoval dál:

napadlo mě, že Prokletí ani nemusela zosnovat čarodějnice, ale spíš nějaké neštastně zamilované děvče..do nějakého toho příslušníka rodu...a když ji zklamal, naštvala se tak, že celý rod proklela

vzedmutí emocí nenávisti a vzteku možná s trochou nějaké té magie transylvánské... pak vskutku zapůsobilo tak, že se to nese přes staletí dál

to není nic neobvyklého...vzpomen na pohádku Sedmero krkavců...vlastní máma prokleje syny a na průser je zavařeno...

o půlnočním rituálu jsem tedy chtěl zavolat onu dívku a pokusit se ji přesvědčit, aby kletbu zrušila,..problém byl, že se mohla stále zlobit..a také, že když to nebyla bosorka, ani nemusela umět klatbu zrušit

při čekání se mi vybavily ještě dvě věci:

1--prokletí způsobila vlna vzedmutých a exaltovaných emocí vzteku a nenávisti....kamarádka je matka, má syna, kterého chce zachránit...mažná bude muset stvořit opačnou vlnu...ze své lásky k synovi..a poslat jí proti prokletí....bude-li vzedmutí dostatečné, myslím, že kletbu vyruší..což vypadá jako funkčí návod a postup

2--sám jsem si vzpomněl, jaxem ..také rozhněván...cosi jedovatého vyřkl proti své bývalé přítelkyni..a vskutku..nedávno byla na nemocenské, ačkoli je normálně zdravá jako řípa, jesli se to tak dá o dámě říct...

hned jsem tedy vyzkoušel vyrobit vlnu laskavé energie, poprosil za odpuštění...a poslal.

Na ukrajinské děvče jsem čekal asi 13 minut, ale nic zvláštního se nestalo
ráno jsem své poznatky oznámil kamarádce, která je vcelku s povděkem přijala

samosebou v zásobě je ještě požádat o spolupráci kovaného mága, který má s prokletím zkušenosti

.............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » pon 26. pro 2016 9:24:20

DEN 87

V noci velka zdravotni krize, jeste horsi, nez ta, pri ktere jsem se dal prevest do nemocnice...lapal jsem po dechu jako vsichni ti kapri nedavno.....
Obe situace ale byly zcela odlisne...zejmena tim , ze jsem byl rozhodnut do nemocnice nejit
Technika preckani noci byla jednoducha: ssedet a jakz takz dychat....propotil jsem asib10 tricek a to sem mel otevrene okno

V nejhorsi chvili uz jsem myslel, ze to neudycham...k ranu se to zacalo lepsit, ted dycham v celku normalne, ale udelat sibcaj---me zcela vycerpalo
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » pon 26. pro 2016 17:02:12

dnešní točení:

ČERNÁ
ČERNÁ
ČERNÁ
ČERNÁ
ČERVENÁ

ČERNÁ
ČERNÁ
ČERVENÁ
ČERNÁ
ČERNÁ

Před točením jsem si řek: ČERNÁ...dnes umřu
a když jsem viděl tu šnuru černých..taxem se vesele zasmál a řekl si, inu bouda, jako už mnohokrát
na druhé straně---vyloučeno to není..koneckonců výsledek 8:2 tady ještě nebyl.....neboli..jo, Ssíla krouží kolem...synchronicity s kupí...čas na Zázraky přichází...
jen to kurva udejchat

..................................
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » úte 27. pro 2016 8:27:34

DEN 88

Noc dost podobná té předchozí...ale snášel jsem to líp..a aji mi rychlejc utekla....
do novu to asi nebude jiný
nov je 29 asi v 8 hod ráno..tj ve čtvrtek

pak už snad kýžené zlepšení

mantra, kterou jsem dnes používal...ANGA...je mi známá asi od 2005 kdy jsem ji uslyšel ve snu..a od té doby sem tam používal...
po asi deseti minutách říkání mantry..se tělo většinou rozvlnilo a jakoby začalo skládat jinak..tedy jsem tuto mantru považoval za transformační...je tedy nasnadě, že mi přišlo používat ji tedkom....takže skroro celou noc jsem ji říkal

je zajímavé, že skupina jogy, do které jsem ted nedávno zašel, jaxem tady už psal, používá mantru..GORANGA

...............................................

dnešní točení:

ČERVENÁ
ČERVENÁ
ČERNÁ
NEU
ČERVENÁ

ČERVENÁ
NEU
ČERVENÁ
ČERVENÁ
ČERNÁ

po včerejším točení jsem sice neumřel, ale kdo ví, možná že něco umřelo
kamarádka, která mě v noci sledovala, říkala, že jsem umřel 8x
toto ale mohla způsobit její velká starost o mě

dneska se to obrátilo do červených

.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » úte 27. pro 2016 14:49:29

tak přes den jsem dělal zhruba to co v noci...ležel a říkal mantru....
vůbec žádný hlad...snědl 3 topinky
vypil grog
v noci asi budu pít vodu, jen po pár doušcích
................

před každým z nás, co tu snad jsme, se vždy otevírá více cest
některé jsou..jakoby...ověřené a prošlapané mnoha předchůdci..kteří o tom udělali záznamy...bible..tora...mayský kalendář...a někteří z nás uvěří těmto info a praktikují tyto cesty...jsou zdá se bezpečné

jiné cesty jsou nové, vzniklé v hlavách dobrodruhů, kteří na vlastní kůži zkoušejí jejich schůdnost....a jistě se také stane, že přijdou na to, že ta schůdnost je nulová, čest jejich památce...

já si vybral tu druhou možnost....a jsem rád, že jsem si ji vybral, i když možnost omylu je velká....mohli byste říct, že jsem vlastně dopadl špatně, bo se tu dusím a su marod...

jenže, přátelé, já jsem ještě nedopadl
ještě letím
jojo
...........
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 28. pro 2016 4:38:27

DEN 89

Poslal mi kamarád knihu Allatra, taxem koukl do Úvodu

CITÁT Z ÚVODU Z KNIHY ALLATRA:

Vyměnit celou Věčnost za okamžik? V čem je ten smysl? Trpět
v náručí kůže, sloužit hadrům, které chátrají den po
dni... A v tom je život? Život je nekonečný! Není tam
žádné trápení....

tento citát se týká toho, že lidský život je pojímán jako iluzorní a tudíž věčný život Duše je mnohem lepší...


moje připomínka:

dítě si jde zahrát Člověče nezlob se!
co to znamená?

dítě= svobodná Duše jde a dobrovolně se omezí na pravidla hry= iluze...kde paxe stává pinčlíkem= omezeným tvorem a postupuje nebo je vykopávaná...
toužila....a nyní je omezená iluzí hry...slouží pinčlíkovi, který chátrá den po dni...

děti jsou různé...některé propadnou hře a hrají, dokud si je maminky nevyzvednou ze školky...

jiné to nebaví a chtěly by, jako Ridgen(autor úvodu)...hrát něco jiného

inu školka..je tam mnoho her a je tam dobré pobýt a si pohrát a poučit se....

takových těch ofrfňávačů, co je jim vše iluzorní fujtajfl...takových si nevšímej...

čím mín tomu rozumí---tím mín je to baví-
a čím mín je to baví---tím mín to maj rádi-
a čím mín to maj rádi---tím ještě min tomu jsou schopni porozumět...
=začarovaný kruh

štastné ty děti..které to maj naopak....a čím víc něco mají rády....tím víc tomu rozumí..a ano, tyto děti jsou pak schopny, až si vše ve škoce zapamatují a zamilují..tuto s láskou opustit a s odvahou jít dál
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 28. pro 2016 4:46:14

zdravotně se to lepší, dík...
.......

dnešní točení:

ČERVENÁ
NEU
NEU
NEU
ČERNÁ

ČERVENÁ
NEU
NEU
ČERNÁ
ČERVENÁ

první pětka pěkná, symetrická..druhá pétka začala podobně, jakmile mě napadlo..co kdyby byly obě stejné, to by byla bomba..taxe to podělallo
.......

nakonec ovšem nemusí jít o jakési symetrie a pravidelnost....symetrie a pravidelnost svědčí o navýšení Ssíly...to jo..to už jsme skoro prokázali

nepravidelnost pak může být znamením..vlastní info zprávy z točení, takže místo abych se zlobil, že to není stejné, měl bych ty změny lépe studovat
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 28. pro 2016 4:56:15

PLACEBO DOMINA

SVŮJ PŘÍBĚH SI PÍŠI.......X
JÁ JSEM ČARODĚJ.......X
O TOMTO NOVU.......X
PROCHÁZÍM.......X
DRUHOU INICIACÍ.............X
ČÍM VÍC VÍM, TÍM VÍC SMÍM.............X
.....

má každý stejnou šanci splnit si, co si napsal do svého příběhu?
čím vlastně si svůj Příbeh píšu,...tužkou do notýsku?...
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 28. pro 2016 4:58:58

NOV...29.12..ČTVRTEK...7:53

kdo se chce přidat, nechťať se přidá
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod Ja.na » stř 28. pro 2016 9:07:00

To, co skutečně jsem, nevzniklo v okamžiku, kdy to dostalo od svých rodičů jméno Jana.
Ja.na
 

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 28. pro 2016 9:41:50

aha
stylizuješ se do role toho co skutečně jsi...

JANA SE STYLIZUJE DO ROLE TOHO, CO SKUTEČNĚ JE
ANEBO
TO, CO SKUTEČNĚ JE, SE STYLIZUJE DO ROLE jANY?
ANEBO OBOJÍ

PRAVDĚPODOBNĚ TI VADÍ, KDYŽ PÍŠU, ŽE SE JEN STYLIZUJEŠ DO ROLE...
KDYŽ TY VNÍMÁŠ, ŽE TÍM, ČÍM SKUTEČNĚ JSI, SKUTEČNĚ JSI

tak pardon
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » stř 28. pro 2016 22:05:54

V PREDVECER NOVU

V ramci koncentrace Ssily na Dilo pauza na netu.....
.......
Posledni toceni:

CERVENA
NEU
NEU
CERNA
NEU

CERNA
NEU
NEU
CERNA
NEU

Skoro identicke petky...jedina zmena...leva-plan-CERVENA...prava-skutecnost-CERNA
Pozice prvni...tedy palec....tedy Stesti

Ovsem moudrej z toho stejne...zatim...nesu

Krasny nov-y rok
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » pát 30. pro 2016 7:42:48

DEN 91

HRA

počítačová hra Příběh pouze simuluje, žáddný se v ní neodehrává
kdežto lidská mysl je naopak plná příběhů

když v závodu LeMans( mám na mysli počítačovou hru) předjíždíte jiný vůz, zajímá vás, kdo řídí?, jesli nemá rodinu?....dáte-li si s ním pozávodu drink..a tak?
asi ne, je to jen programová figura...krom případu, kdy hrajete s kamarádem a ta figura je jeho avatar..ani potom ovšem nejdete na pivo s figurou, ale s kamarádem

ve Hře na lidský život je tomu jinak, každý koho potkáte na ulici, každý kdo bydlí ve vašem domě, každý, koho vidíte v televizi...vám symbolizuje nějaký Příběh...někde žije, pracuje, má minulost a budoucnost...

kdežto chasník, o kterém byla řeč v LeMans..když ho předjedete...zmizí..neexistuje...je fuč.....leda by se Autoři hry rozhodli, aby zase on předjel vás..to jo, to vy se zčistajasna objevil znova

CO NENÍ V ZORNÉM POLI MÉHO VĚDOMÍ...TO NEEXISTUJE!!!....ŽÁDNÉ PŘÍBĚHY...ŽÁDNÁ KAUZALITA..ŽÁDNÝ ČASOPROSTOROVÝ VESMÍR...

JEN HRA...VY --(tj vaše individualizované vědomí---zkráceně--Já) JAKO EPICENTRUM HRY...VAŠE MYSL,TĚLO..A VAŠE OKOLÍ...A KDESI V POZADÍ TÝM PROGRAMÁTORŮ, CO TO ŘÍDÍ...

je možné, že si myslíte, že to je blbost, ok
ale dejte důkaz, že se mýlím
já zatím o žádném nevím
.................

včera jsem si do magického deníku napsal:
PÍŠI SI SVŮJ PŘÍBĚH...SU ČARODĚJ!!

Když sem to tam psal, dnes si to mohu přečíst..a fakt..stojí tam..su čaroděj..ale fakt?
už když sem to psal, slyšel jsem pochechtávání, samotná pravá ruka se nad tím pozastavila...kdyby mi raděj ostříhal nehty..už zas sou dva zlomené...
zkrátka..nikdo tomu nevěřil..a ani já nic moc...

znamená to, že Hicks má pravdu a Víra v něco přináší něco?...Nevíra pak přinášení oslabuje?
kdo ví
včera jsem si koupil los za deset..a má Nevíra, že vyhraju byla silná, bo už sem dlouho nic nevyhrál, zkušenosti tady hovořily jassně v neprospěch výhry
a hle...proti tomuto přesvědčení jsem vyhrál 50kč
překvapení?
anebo je má Víra silnější, než si myslím?
kdo ví
dnes to půjdu pro kontrolu zopakovat
.................

vím, že sem psal o odmlčení, ale napadají mě věci, co chci zapsat, a taky po noci sedění na židli a mantrování a hekání je to příjemné rozptýlení...

rovněž se dnes chystám na nákup ingrediencí na přírodní antibiotikum

http://www.vyvazenezdravi.cz/extra-siln ... tibiotikum

ačkoli z teorie Hry, kterou jsem předestřel před chvíli výše, vyplývá, že nemám žádné vnitřnosti..pokud mě někdo nerozpáře a neukážou se...tudíž, když mě jakoby něco bolí...je to jen hra scénáristů a režie Hry

moje lidská mysl to ale ještě tak úplně nechápe a je zařízená na příběhy a jeden může být o tom, jaxem se vyléčil přírodním antibiotikem..kdo ví

když myška Miki poskakuje po cestě, spadne a odře si koleno..teče krev..ačkoli v myšce žádná není...je to jen postavička ve filmu pana Disneje
kdyby si ale myška to samé řekla....je to jen film.....a neošetřila ránu....mohla by vykrvácet a umřít....proč mohla?....protože tak by to zrovna stálo ve scénáři..protože tak to řekl rejža...protože tak je to naprogramováno ve Hře....a basta

a s tím, milý Čaroději, zatím nic nenaděláš...

je-li ve scénáři stanoven datum tvého úmrtí..anebo, abych nebyl takový morbidní..datum, kdy se ti rozbije tvůj památný hrnek....je jedna možnost rozloučit se odevzdaně s hrnkem..dokad je celý..anebo druhá možnost..pelášit na režii a snažit se vykomunikovat změnu scénáře ve smyslu zachování hrnku

někteří lidé jsou hrdí, nechcou se doprošovat nějakých změn, padni komu padni

já se zase doprošuju rád a pořád, akorát zatím na mě režie spíš prdí...nebo mi to tak aspon připadá..když vidím, jaxe rozbíjí jeden hrnek za druhým..police už zejí prázdnotou a poslední hrnek..to jsem já.......

jediná moje naděje je, že režije netočí horor o vymlácení rodiny Hrnků...ale poučnou fantasy pro mládež, že i u nás v Klábosivém Peciválově, může někdo akční a nadšený vystudovat na Čarodě......sakra!!.. málem jsem spadl z police....jak to tedy dopadne je ve hvězdách!

sledujte další pokračování!
.................................
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Dýchání a mysl

Nový příspěvekod carodej » pát 30. pro 2016 14:12:31

Vysoupnuti za dvere nebyva nejlepsim lekem...neb zpusobi na truc navyseni nevhodneho upreni pozornosti...nebo jiny vzdor...
Nejlepsim lekem na nevhodne upreni pozornosti...je..ponechani cloveka jeho osudu v onom zlem upreni...protoze jedine tak si onen clovek muze udelat sve vlastni zkusenosti...a nakonec...I kdyz treba az po letech..rekne: byl jsem blbej...nevhodne sem upiral pozornost...promin....

Samozrejme ona dlouha doba je uskalim teto vychovne metody...a malokdo je schopen tak dlouho cekat...pak pride na radu ono vysoupnuti za dvere ci jiny trest....nic ale neme tak vychovne ucinky jako v metode prvni
Jo, mozna docilim lepsich vysledku potrestanim, ale tyto vysledky nevyplyvaji z vnitrni zmeny vychovavaneho....pouze ze strachu z potrestani, je-li vubec jeste nejaky
.......
carodej
 

Re: Dýchání a mysl

Nový příspěvekod carodej » pát 30. pro 2016 14:48:21

To co jsem napsal je z nouze ctnost...
Ja bych mnohdy dal hodne za to, kdybych lusknutim prstu dal dozrat tomu druhemu behem peti minut...I kdy bych ho tim pripravil o radosti a strasti desetileteho obdobi jeho dozravani...
Bohuzel to zatim neumim

Obcas... v nejake knize...ale narazim na vetu ci odstavec...kdy Mistr v pravy cas a na pravem miste cosi drobneho pronese ci vykona...coz se na Zaku projevi jako Podnecujici Znameni....a Lavina, kterou to rozebehne...vykona Dilo tak ohromne...ze v onom Zakovi nezustane nic stareho.......

A parkrat se mi to uz I stalo
Dik,'Bohyne a Mistri
.......
carodej
 

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » sob 31. pro 2016 9:04:14

DÍK jANĚ ZA ZVEŘEJNĚNÍ
JÁ UŽ TUŠÍM, CO TOBUDE


Incorrect string value: '\xF0\x9F\x98\x95\x0Aj...' for column 'post_text' at row 1 [1366]

text jsem kopíroval s fejsu..a tam kamarádka použila smajlíka a ten se asi nelíbil tady překladači...omlouvám se za použití výrazu cenzura...jde spíš o nekompatibilitu dvou servrů

tady jsou krásně vidět chyby, kterých jsme se dopustili

kdyby to byl nrmální článek, ale on to byl článek o Démonech a jak známo, Jana Démony nemusí

když to teda nechtělo článek brát, paranoidně mě napadlo, že se tady o Démonech psát nesmí...jako důkaz jsem chtěl použít a vlastně i použil metodu postupného zveřejnování...která mě dovedla asi k smajlíkovi...a vše bylo jassné....zejména, jaxem to zle odhad

ještě jednou se omlouvám...a přeji nerušenou a klidnou oslavu Silvestra na DEN 92
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: OPUS MAGUS

Nový příspěvekod arikiran » ned 01. led 2017 8:36:32

den 93 Nový rok 2017

HODNĚ ŠTĚSTÍ A SSÍLY!!!
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

PředchozíDalší

Zpět na Jaosiva

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků