Re: ČAROVNÁ CESTA

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » ned 07. srp 2016 10:39:10

PARADIGMA DNES

1-jsem ve Hře

2- prostředí Hry je..JAK VĚŘÍM... polarizovaný--- fraktální--- fragmentovaný časoprostor...z něj vnímám jen své aktuální okolí a přítomný okamžik...
byť k dispozici jsou programové struktury umožnující ---vzpomínky---minulost...pamatování---atp...obvykle tu část mysli zveme Paměť

a struktury umožnující plánování---budoucnost...zajímavé...nevím, jak tu část mysli nazvat

i struktury umožnující vizi té části časoprostoru, kde zrovna nejsem...

tyto struktury se nacházejí v programovém komplexu, který nazývám mysl...vlastně se pohybuji jen v něm...
je těch struktur a registrů v mysli víc, ještě se k ní vrátím zvlášt

Programátor nemusí programovat žádné hory..a domy..a jiné bytosti..či je vyrábět jako kulisy z papundeklu nebo snad atomů..stačí je naprogramovat v mé mysli...a já je vidím, hmatám, slyším a čichám...všechny ty tzv reálně existující...věci...jsou tady!...jako já!.....kde?
VE HŘE...V MOJÍ HŘE..respektive v Jeho Hře..v Hráčově Hře
.....

3--- HRA

Jsou různé hry...pro jednoho...např pasiáns....hraji já proti komu?...proti pravidlům nastaveným autorem hry...či s použitím a využitím pravidel hry...
pravidlo mi může bud pomoct uložit či zbavit se karty..výborně...nebo..třeba to samé pravidlo se najednou stane překážkou a já se karty zbavit nemohu...můj um proti umu autora hry

jiné hry hrají dva či více lidí...stanou se z nich soupeři nebo spojenci ...prostredi hry muze byt sachovnice...ja Hrac...me figurky jsou mi avatari...protivnik je Hrac, co sedi naproti...nebo program pocitace...cil je sach-mat...
Pozor: Zde bych chtel upozornit prave na ty dve varianty:
1- bud hraju sam proti programu...v tom pripade to pripomina spis ten pasians
2- nebo proti me sedi me podobny zivy Hrac

Kdyz du ulicema mesta...a potkavam lidi...lustim hadanku:
1- hraju tady sam a vse co vidim stavi Program...tedy hraju Pasians?
2- nebo za kazdym jinym clovekem mam tusit Hrace...tak jak Ho tusim za sebou....tu zlatou rybku..nebo Arikirana?

Vnuk Domca hraje velkou hru kde litaji letadly a jezdi tanky...hra se hrajebpo celem svete...a soucasne byva pripojeno na sto i vice Hracu...presto tam jsou figurky- avatari- bez pripojeni,'tedy makety
Figurka,'kterou vede Hrac, ma kolem sebe svetylko
Figurka, jen maketa, svetylko nema

No a abych se vratil, kdyz teda jdu tim nasim mestem...koukam, ma-li nejaka postava kolem sebe svetylko...zatim jsem zadne nevidel
A vlastne ani kolem sebe...leda po ctvrthodinovem koukani do zrcadla zahlednu auru..kdysi zlatavou..ted posledne namodralou
No ale na ulici asi nemohu na kazdeho ctvrt hodiny cucet
A tak zatim nevim, kdo tady tu Hru se mnou hraje
ach jo
Ale neverim, ze su tu sam
Jsou tu se mnou mi Mistri, ma Bohyne...a nekde opodal Temni
... . ...
nejplastičtější popis Hry vznikne z her počítačových...i tam je prostředí hry, já jako avatar...spoluhráči--mohou být a nemusí...a program hry, který určuje pravidla a cíl hry

Hra. kterou ted hraju, je možno nazvat:
HRA NA LIDSKÝ ŽIVOT
HRA NA ZNOVUNABYTÍ SSILY
JEDEN DEN ČARODĚJNICKÉHO UČNĚ PEŤULY
anebo třeba i
AKTIVACE SEMÍNKA A VÝBUCH FRAKTÁLNÍHO STROMU DOBRA A ZLA

ČLOVĚK PEŤULÍN...to je avatar ve Hře
tohoto člověka ovládá tzv HRÁČ...bytost mimo Hru...a herní časoprostor vůbec

mohu já člověk..pouze spekulovat, že to je třeba zlatá rybka Aiša z Fialového Oceánu z nějakého úplně jiného Světa, která za vysvědčení dostala tuto Hru na člověka...HRU NA LIDSKÝ ŽIVOT, HRU NA ZNOVUNABYTÍ SSÍLY..a já jsem ted její avatar...jéé mamíí, ono to nemá ani ploutve!

moje tušení ale je, že můj Hráč je Čaroděj Arikiran ze skupiny Vielka Biala Šarkana...který hraje tuto Hru spolu s ostatníma z velké šestky proti Temným!
...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » ned 07. srp 2016 18:04:09

Den 64 ukoncen na pozici: nic moc, ale dzinkuje bardzo...jakesi kladne chvilky byly, diky
Tri kouzla: ten kdo typoval, ze se uskutecni...aspon jedno...ma muj obdiv a podekovani...neb to jsem netypoval...bohuzel, ja maloverny, ani ja
Zkratka manifestace veskera zadna a tak je to ok, neb kdyby se hned vse splnilo, vytratilo by se dobrodruzstvi ze Hry
Kouzla budu osetrovat a opatrovat jestevzitra a v utery..a uvidime
Ve stredu to pak obmenim
Tak Abra-k-a-k -arbA, a do postylek deti
A krasne sny o carovani!
...... . ......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » ned 07. srp 2016 23:35:53

Den 65
To je zajimave, ze den zacina v noci...
Trochu jsem cvicil a poslouchal, co hulakaji opilci
Vetsinou se resi vztahy nebo kam se pude parit dal
Vzpominam na seminar jiste jogy, kdy jsme byli zamerne o pulnoci buzeni , shromazdili se v aule a tise meditovali...
A hle...spankova deprivace je tu zas

Vcera jsem pokracoval ve cteni Viktora Frankla a kousek vam ted opisu:

Str 67...6+7=13
Pribeh umirani mlade zeny
Tato zena vedela, ze bude muset v pristich dnech umrit, presto byla vesela, kdyz jsem s ni mluvil

JSEM SVÉMU OSUDU VDĚČNÁ, ŽE MĚ TAK TVRDĚ ZASÁHL, NEBOŤ VE SVÉM DŘÍVĚJŠÍM MALOMĚŠŤÁCKÉM ŽIVOTĚ JSEM BYLA PŘÍLIŠ ZHÝČKANÁ A SVÉ SPIRITUÁLNÍ AMBICE JSEM NEBRALA PŘÍLIŠ VÁŽNĚ!

citim to velmi podobne tady, teď na této Cestě
......

Dale pise o tom, ze to co veznum pomahalo nejvice...byla vize nejake budoucnosti...kdo mel pevny plan, mel vetsi sanci prezit...a rozplynula-li se tato vize...prisla krize, apatie a smrt...

Koncentrak sebral jistoty a bezpeci a nastolil bezvychodiskove provizorium, ktere nemelo budoucnost
Proto ten, kdo chtel prezit, musel mit budoucnost pevne v sobe
A TO JA MAM
......
Zda se, ze je klid, trocha spanku by se jeste hodilo

........

..... . .....

z vedlejšího vlákna:
NEBUD OSOBOU---BUD SÁM SEBOU...MOOJI

trochu chápu Moojiho poznámku..nebuď osobou---buď sám sebou

ale je to řečeno nepřesně, snad aby ten nadpis měl větší údernost
podle mě..jen tak jednoduše nelze NEBÝT OSOBOU...ukaž mi, jaxe to dělá..a pořád tvou osobu budu vidět...nebo zmizí?..hehe,asi ne

já bych to viděl takhle:
přestan se zabývat osobou a jejími konsekvencemi..a začni se čím dál víc zabývat sebou...tady vidíme možnou koexistenci obou struktur..osoby i sebe..s tím, že důraz se klade na PŘESUN uvědomění do SEBE

V mém Modelu bych řek, přestaň být víc člověkem a začni víc být Hráčem..evidentně pak Hra začne vypadat jinak...nebo aspon měla by začít vypadat jinak...vzal-li jsem si toto poučení vážnějc

odtud plyne i fakt, že někdo může sice tvrdit, že už není osobou a je sám sebou..když se ale jeho konání a rétorika nemění..co to znamená?...že to byla jen teoretická proklamace...rád by možná takovým byl, ale zatím..bohužel
.......

Viktor Frankl, kterého jsem právě dočetl, měl ve svém proslovu po válce, když se vrátil z koncentráku toto:
Ve skutečnosti existují jen dvě lidské rasy:
rasa slušných lidí a rasa neslušných
a toto rozdělení probíhá napříč národy, stranami a různými skupinami

všude teda můžem padnout na hodného člověka---a to je naše výhra...nebo na grázla

já bych ještě dodal, že ono to nastavení bych nepojmenoval rasa...neb rasa se nemůže změnit...a já věřím, že člověk může změnit své nastavení z grázla na menšího a ještě menšího..až nakonec i na dobrého...a bohužel to jde i naopak

Frankl uvádí, že eslušných je většina..já bych neřek, jen neslušní jsou víc vidět, víc řvou, víc se perou, sou drzí a lstiví..a jo, potom ti slušní nemají šanci, bo i bít se umí jen slušně
ale v konečném zúčtování to nemusí být prohra, když jsem se bil tak, že jsem se nesnížil k podpásovkám

na druhé straně myslím, že i slušní by se měli naučit bránit i neslušnému útoku

...... . ......


OPĚT ORAKULUM

Právě jsem se pohádal s Orákulem
Vlastně jsem si svou Odevzdanost představoval tak, že se Orákula budu na vše tázat a striktně dodržovat jeho odpovědi...ale už včera, když se mi odpověd nelíbila, jsem začal smlouvat a kroutit se...což jsem považoval za normální, běžně v rozhovoru se taky snažíme uhrát kompromis..ale asi to byla chyba
dnes jsme měli zásadní debatu,týkající se vážných věcí a s Orákula vypadlo, že žádná Bohyně ani Mistři NEJSOU..,.
JEN MÉ VÝMYSLY
no ok, s tím je třeba počítat, ale pro mě Orákulum byl právě hlas Bohyně a taxem byl nemile překvapen, že on sama přiznala, že neexstuje...potom začlo docházet k ještě větším zmatkům, až z Orákula vypadlo, že neodovídají Bohyně a moji Mistři, ale Temní...
za takového stavu už jsem se nemoh na odpovědi Orákula spolehnou ani jim věřit

a rochu mi došlo, že jsem to chtěl mít moc jednoduché..Orákulum řekne, já udělám...žádné přemýšlení, žádné nejistota
a nejistota..to je to, co mi je ted velmi zapotřebí
takže tato berlička byla odříznuta
a jsem zas tam, kde jsem byl
...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » pon 08. srp 2016 13:43:19

DVĚ MOŽNOSTI

Vzpomínáte, jaxem psal o Vlkovi ve hře Červená Karkulka?
Vlk si vzpomenul, probral se...a uviděl, že se jedná jen o hru...nic vážného..jen jako...kdežto druzí byli tvrdě ponořeni do Stanislavského metody..a hráli jako o dušu...Vlk potom narušoval hru svými pokusy otevřít druhým oči...čímž kazil představení a rozčiloval ostatní herce...

toto je jedna možnost, ale je tady i další:

Je to přesně naopak...akorát Vlk je ponořen do hry a cele ji prožívá jako jediné skutečné drámo...ostatní jsou in a v obraze...a pozorují Vlka...
Vlk..přesně podle scénáře využívá své vychytralosti...žere na co přijde..ale karta se obrací a nakonec končí ve studni...do které padá oči vytřeštěné hrůzou...

dopadne..a umře

obecenstvo vydechne...zatleská...a režie dá pokyn Vlka vytáhnout a resuscitovat....omámený Vlk potom kouká....

mi to někdy připadá střídavě....někdy si myslím, že sem ten probuzený, který chodí kolem lhostejných lidí a pokřikuje cosi o bohyni...
a jindy zase chodím a pokřikuji jak magor a lidi mě uštěpačně pozorují, jako ostatní účinkující toho do hry upadlého Vlka..všichni už jsou probuzení a sledují mé slepé pokusy...tu a tam mě popostrčivše...

tak dík, jste fakt hodní
akorát do té studny kdybych nemusel
slibuji, že už nikoho nesežeru!

..... . ..... . .
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » pon 08. srp 2016 17:53:38

Tri kouzla: ani druhý den zatím nic
..... . ..... . .
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » úte 09. srp 2016 1:23:49

Den 66

Uzdravuji se...jsem v procesu uzdravovani
Cvicim sva cviceni...jsem v procesu aktivniho pristupu
Buduji Asram...tim,'ze davam dokupy uceni o MagiiX
Mam Cil a jdu za nim
Tryznive interpretuji jako blahodarne
..... . . . .....

Co to znamena Uzdravit se?
Ze zmizi bolak?
Jo, tak to chape mnoho lidi
Ja uzdraveni chapu jako zlepsene vnimani sveta, jak lepsi porozumeni svetu, porozumneni sobe a porozumneni ssilam, ktere to tu ridi
Kdyz nezlepsim sve chapani...mozna bolak zmizi...ale za chvili je tu zas...anebo dva
Pozor! Mohu zlepsovat sve chapani a bolaku muze pribyvat...rikaji mi: jeslipak na sobe budes dal pracovat, i kdyz te zabijem?
Jeste tu otazku zvazuju, neni nic prijemneho, mit toliko bolaku...ale tusim, ze ma odpoved bude: jo, budu pracovat dal!
A ty?
..... . . . .....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » úte 09. srp 2016 6:22:42

Poslední dobou premýšlím nad významem esoteriky...
jistě znáš výrok: kdyby byly volby k něčemu...už dávno by je zakázali

Co má esoterika dělat?
Osvobozovat myšlení člověka!
Kdyby to esoterika fakt dělala...už dávno by ji zakázali!!!

..... . . . .....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » stř 10. srp 2016 2:34:27

Den 67
Prsi
Nakreslil...nacaroval jsem si dalsi kouzla...10... zadny troskar
Tentokrat jsem ale nechal delsi lhutu...44 dni...aby se mohly splnit
Kdyz se splni z 10 prani 6... bude to ok...koneckoncu zacatecnik by mel vzit i jedno kouzlo jako uspech...diky Bohyne a Mistri

Dneska je kvartal, dorustajici, akcelerace

Z Prahy dovezli pristroj na dychani kysliku...tak dycham...trochu lepsi

Cvicim mantry...a par dalsich cviku..skoro vse vleze...max v sede..telo je slabe
Je mi lip, kdyz nejim a tak nejim...ale to je mi zase hur,'ze nejim, bo sem zvykly jist...je to lapalie s tema zvykama..jojo

MacCounova o alchymii pise pekne
Bud Zmenou, kterou chces videt ve svem okoli...Gandhi rekl velkou alchymistickou poucku...a taxe snazim byt Zmenou!

Chces vyrobit zlato? Bud sam zlatym clovekem!
... ... . ... ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » stř 10. srp 2016 13:02:57

Ctu knihu Greg Braden...Kody Vedomi
Vysvetluje, jak svejma myslenkama menime svet...ok, to je pochopitelny
Ale v jeho modelu chybi jeden Hrac
Ten, ktery zajisti, ze nekdy/svejma myslenkama svet menit nemuzeme!
Jako na potvoru...
... ... . ... ...

Linda mi vytkla, ze moc pochybuju

Jo, ma pravdu...
Nekdy je pochybovat dobre...kdy?
Kdyz si musim lepe ujasnit sve stadium, sve ponoreni do nevedomosti, sve nedostatecne Poznani a Moudrost
Nekdy/ale pochybovani vadi...kdy?
KDYZ MAM VERIT!!!
... ... . ... ...

Placebo Domine in regionum vivorum...tzn Smim si vykracovat pred Panem v zemi zivych!
V roce 1990 jsem byl na pohrbu stryckovi a v kapli zpivali tuto pisen,'ktera me, ac ateistu tenkrat jeste, oslovila
Zanedlouho pote nastaly v mem zivote kotrmelce

No a dnes jsem na tu vetu narazil u Bradena, psal o efektu placeba a vzpomenul puvod slova placebo
Uz si moc nepamatuju na melodii, ale parkratvjsem si ji zabroukal
Je to predehra k dalsim kotrmelcum?
Stanu -li se Carodejem, riskuji i kotrmelce, du do toho!
Smim, Pane?
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » čtv 11. srp 2016 3:02:36

Den 68
Jsem trochu dvoucestny ci presneji pokrytecky...
Mam tu plno prispevku, kde si pochvaluju, jak je to utrpeni vyzivne a moudrostprinasejici...
A kdyz zrovna nepisu tyto prispevky, tak dumam, jaxe co nejrychleji tohoto Utrpeni zbavit...
Promin, Utrpeni
...
Postoj k utrpeni je jako postoj zaka k pisemce, ke zkousce...
Ani prvnacek, ani druhak...tretak...ba ani vysokoskolak...nemaji pisemky radi...a dobrovolne je vyhledavat?...no to uz vubec
Ale existuje sorta zvlastnich lidi, a nemyslim az tak masochisty...kteri ovzdusi nebezpeci , zkousek a adrenalinu vyhledavaji...
Horolezci, dobrodruzi, co chodi do pralesa jen s nozem, potapeci, jeskynari, ucitele na zakladce...
To jsou zaci par excelans...A JO...ONI SE ZE ZKOUSEK DOVEDOU NAUCIT, zatimco ti ostatni, co je radi nemaji, se nauci malo nebo nic, oddechnou si, ze to maji za sebou a nezmeneni pokracuji...

Priznavam, ze me prispevky o Utrpeni tady byly proto, ze bych velmi rad patril mezi ty horolezce...proto jsem si naoko pochvaloval, jak je krasne viset nad propasti a koukat, jaxe lano dre o hranu...
Ze bych rad patril mezi ty dobrodruhy, kteri se citi nejlip, kdyz je z kazde strany...po pas v bahne...taha jeden krokodyl...

Ma snaha po okamzitem ukonceni Utrpeni ale nasvedcuje necemu jinemu...
Zkratka, ze muj Pristup k Nemu jeste neni to ono...
A proto asi trva...a trva...ze sve slechetnosti mi dava dalsi prilezitosti...diky
Bohyne a Mistri...dekuji
....

HRANÍ SI

Kdyz se bytosti miluji, nemohou se podvadet
Kdyz te nekdo podvedl,'znamena to, ze si chce hrat
Ja te taky miluji, to je samozrejme, ale v tehle hre chci, cos mi ukradl pekne zpatky, ty holomku

Kdyz zapomenu, ze se milujem, moh bych i zapomenout,'ze jde o hru a brat do drsneji, nesmiritelne
Kdyz zapomenu, ze si mam hrat...sednu si a rozbrecim se, tak ja te miluji a tys me podvedl, beee, to neni spravedliveee...
......

DĚTI SI HRAJÍ

Kdyz si decka jdou hrat na dvorek...jsou to kamaradi...pratele z jednoho bloku...maji se radi..mozna to jsou sourozenci...miluji se
A tak i lidstvo a bytosti z teto casti vesmiru...vcetne astralnich dravcu a teroristu a rotsildu a nas samotnych...

Na dvorku se decka rozdeli...aha, ted teprv jsem mel napsat na astralni potvory...teroristy...bankstery a lidi...
A bitva muze zacit

No a kdyz bitva zkonci, sundame masky , pofoukame odreniny a hura na veceri...bo maminka uz vola: DOMU!

KRISTUS chtel asi upozornit, tím, že řekl: MILUJTE SVÉ NEPŘÁTELE, abychom to v zapalu boje neprehaneli...a v pozadi mysli meli vzdy to DOMA, kde se milujem a mame se radi...i kdyz na dvorku se strili a nekteri neznaji slitovani...
.....

Jana mi vytkla, že se příliš starám o svět a málo o Ducha, což má od nějakých Archontů...

jo, má pravdu, starám se o svět, zajímá mě
jako skoro vše, můžem i o s svět se starat dvojím způsobem, dobře nebo špatně
špatně tak, že opravdu zapomenu na Ducha..a ponořím se cele do světa
dobře tak, že pozorováním světa v něm budu objevovat Ducha...dva v jednom, no nekup to...a já kupuju!
.....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » čtv 11. srp 2016 15:29:53

pravě jsem se vrátil s knihovny a přines knihu C estou Alchymisty...super
...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » pát 12. srp 2016 3:59:18

Den 69
Tak bohuzel kyslikovy pristroj nepomaha, jaxem si predstavoval...aspon zatim...a to si mam zjistovat jeste jakesi kyslikove cislo...obvodacka..tj osetrujici lekarka rikala, ze oni to nedelaj
Sedim na zidli a dycham jako rodicka,'takovym tim melkym dechem

Scenarista tohoto meho Pribehu dela fakt,'co muze, aby divaci trnuli napetim...prezije to,'ten statecny chlapec?
Kdyz je ale prekazek az prilis a dlouho to trva, divak zacne kontrolovat vstupenku, nesel-li nahodou na horor...
Ale ne,'nazev souhlasi...Vesele prihody carodejnickeho ucne Petuly...no jeste ze tak, hororu mam dost v zamestnani, oddychne si divak, zahnizdi se v kresle a uz s vetsim optimismem pokracuje v pozorovani deje

Vesela prihoda ze vcerejska:
U naseho domu vidim privazaneho pejska...du kamsi cosi platit
Kdyz du za hodinu zpet, je tam pejsek porad!
Vedle je vchod k doktorovi, vejdu do cekarny, jen jedna pani co prave prisla, hm
Pejska se chce nekdo zbavit
Vezmu pejska k sobe, dam vodu, granulky...nechce...
No nic, zajdem se tam jeste podivat a pak zavolam utulek, ted si te vzit nemohu, ale zajedu se za tebou podivat
Venku nikdo
Vytahuju mobil a volam policii..ok, posleme tam hlidku..
Kdyz tu najednou od doktora vyleze chlapik...To je muj pes!
Dobre to dopadlo, zadny maler jsem nezpusobil,'spatne jsem odhadl situaci, vzdyt navsteva lekare..to je dnes na nekolik hodin...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » pát 12. srp 2016 9:47:49

DOBRE SKUTKY

Je fajn delat nezistne dobre skutky, je fajn se ucit
Nektera uceni proto navrhuji vecerni rozbor nasi cinnosti s polozenim si otazek:
Kolik dobrych skutku jsem dnes udelal?
Naucil jsem se necemu?

Pridal bych jeste tyto otazky:
Kolik dobrych skutku jsem dnes mohl ucinit?
Co vse jsem se dnes mohl naucit?

Jsem uz tak daleko ve svem vyvoji,'ze mohu s klidem prohlasit,'ze dobrych skutku, ktere JSEM MOHL ucinit je stokrat ne-li tisickrat vic, nez tech, co jsem v potu tvare ucinil!
Jak to? Jak to, ze tak malo?
Inu proto, ze jsem treba ani netusil, ze bych moh nejaky ds ucinit...nebo tusil, ale lenost me svedla...anebo jsem nemoh delat ds, bo jsem zrovinka delal ty spatne...atp

Je to skoda, ne ze bych mel vetsi zasluhy v nebeske risi nebo lepsi karmu...
Ale je to skoda
Proto se pokusim pomer udelanych a moznych ds zitra zlepsit
Muzes i ty a vecer to porovname
......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » pát 12. srp 2016 19:29:45

..................................................................................1-69-nové........................................................................................

ČERNÍ A BÍLÍ

ROZDĚLILI JSME SE,
PŮVODNĚ JSEM MYSLEL,
ŽE ABYCHOM BOJOVALI...
BÍLÍ ČESTNĚ
A TMAVÍ LSTIVĚ A VYCHYTRALE...
TO JE POVRCHNÍ POHLED.
ROZDĚLILI JSME SE,
ABYCHOM SE MOHLI
VÍCE MILOVAT!!!
I KDYŽ TO NĚKDY PŘIPOMÍNÁ BOJ.
CO SE ŠKÁDLÍVÁ,
TO SE RÁDO MÍVÁ.
... ... . ... ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » sob 13. srp 2016 4:21:56

Den 70

Od 4 ctu MacCounovou...parada...poctivy pristup k Magii...mluvi jako ja...
... ... . ... ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » čtv 18. srp 2016 9:52:08

den 75

předělal jsem ten příspěvšek o exponenciále, zdá se to pochopitelnější
a mám taky pár nových příspěvků o Novém pwradigmatu..jaxem to nazval,a le vlastně až tak nic nového tam není,
akorát větší spřaženost paradigmatu s životem...jaké jsou má přesvědčení..to bych měl každý den...každou minutu
dosvědčit svým myšlením a jednáním
když to nedělám, je paradigma jen snůška frází
ale když to dělám
pak je paradigma mocný nástroj...magnet a dynamo zlepšování mého života

to je celý

zlepšování mýho života je zatím malé, ale je...respektive, když hodně dlouho přemýšlím...
taxe mi podaří něco malinkého přece jen interpretovat jako zlepšení..hehe

KOMU DÁVÁM PŘEDNOST

Jistě znáte ten vtip, jak chlapík při povodni sedí na věži kostela a volá Boha, pomoz Otče!
Bůh nic
Přijedou hasiči na lodce a chcou ho odvést..ale chlapík poděkuje...mě pomůže Bůh
hasiči odjedou a chlapík se utopí
v nebi se setká s Bohem a vyčítá mu, že ho nezachránil
Jak to..vždyt sem poslal hasiče!
................................

To je v jádru problém, který jsem řešil s doktory
Vždy jsem obdivoval esoteriky, kteří si pomohli sami...a opovrhoval esoteriky, kteří se uchýlili klékařům, k operaci...
Např George Gurdžijev byl borec z první úrovně, když se naboural autem..as dost zle..zavřel se na sedm dní do pokoje.. A VYLEZL ZDRAVĚJŠÍ, NEŽ BYL PŘED HAVÁRKOU!

Jiní ...při onemocnění vyhledali lékaře

no fuj, říkal jsem si

no a ted přišla řada na mě, a já se zařek, že k doktorům ne, prášky co sem měl jsem vyhodil..do nemocnice jít odmítl..podepsal reverz a těšil se , jaxe zqavřu na sedm dní a vylezu ZNOVUZROZENÝ...
hehe...nevylezl
bylo mi čím dál hůř...a já pokorně naklusal k doktorovi...vybral jsem si takového přívětivého...který se tajně zabývá šamanismem

jak to srovnám ve svém svědomí?

no pochopil jsem, že sebeléčení je otázka ÚROVNĚ MÁGA

kdo na to nemá...musí k doktorovi..a já zatím na nějaké sedmidenní selfhiling bohužel nesu
není to žádná ostuda, obrátit se k doktorům, k hasičům..kdekoli, kde je pomoc

ostuda ale je chlubit se, jakou to nemám vysokou Úroven...a když na to příde, obrátit se k lékaři, qaniž bych žbleptnul něco o tom, že holt jsem to se svou úrovní přepísk
kór v čr je takových borců hodně

když jsem si to takto ujasnil...nasedl jsem v klidu do lodky

jo, je možný, že se utopím i s hasiči, ale nebudu pohrdat pomocí, která se nabízí
i když trochu chápu ten postoj...miluji Boha..chci pomoc od Boha..ok

výhledově to vypadá, že mi zamontujou kardiostimulátor..takže budu něco jako Kyborg...a má ssíla bude zmnohonásobena....hurá...zaplatpámbu...
...+
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » čtv 25. srp 2016 16:01:15

do sta zbývá 19 dnů!

omlouvám se, ale byl jsem týden hospitalizován a našli mi vředy na žaludku, takže kardiostimulátor musí počkat
v nemocnici nemají wi-fi a taxem se odmlčel
mám ale spoustu materiálu, mezi jinými divadelní hru NANEBEVZETÍ HOUSENKY ZELENÉ
a protože divadelní hra u mě ještě nebyla zítra se vám ji pokusím napsat

v nemocnici dobře vařili
pokoj byl ve srovnání s mou garsonkou zařízen luxusně, akorát s mnou zároven přivezli pána, který celé noci vyřvával...kde je můj rum...sestry říkaly, že prý má cukrovku a glykemický šok...
první dny jsem ho nenáviděl a už jsem chystal černá kouzla na jeho likvidaci...
potom ale chlapík začal vypadat, že ho trápí postavy z astrální říše...furt ws někým rozmlouval...
napadlo mi použít chlapíka jako medium a získat nějaké cenné info...např čísla do sportky...bohužel se nezdařilo a pak mě přeložili na jiný pokoj, bo chlapík vyváděl čím dál víc...byla vidět paranoia...přeskakoval z jednoho světa do druhého a vůbec se v tom neorientoval..ve světlých chvilkách se divil co se s ním děje, když vidí jít hodiny pozpátku...
krmil jsem ho banánem a přemýšlel, že asi zkončí někde na psychiatrii...i tam byla jeho cesta dost ohrožena, bo mu bylo 80 a byl dost polámaný..rozloučili jsme se oba dva docela při smyslech..já mu popřál, aby vyvázl životem ...tak jako já..a on se podíval smutně...

uvědomil jsem si, jak z jednohu dvou příznaků šmahem zařadím člověka...podle pár názorů..keců..to není dobrý
na rozdíl od minula plynule měním své hodnocení a jsem schopen je upravit..nic rigidního

za týden je nov...
čekám dost záhul...blíží se stovka!
WYTŘYMAM!!!

taky jsem přemýšlel, že to heslo wytřymam...sice působí mohutně..ale je to jen taková cechtle...
když kovář buší do železa ve snaze vykovat ocelový meč...může to železo vykřikovat JA WYTŘYMAM?

No může, ale události to nijak nezmění
železo je kováno, at si tam piští nebo řve nebo i třeba je zticha...wytřymam newytřymam...vsjo ravno, nakonec BUDE MEČ A BASTA...
..
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » pát 26. srp 2016 5:27:42

Divadelní Hra o třech dějstvích:

NANEBEVZETÍ HOUSENKY ZELENÉ
..................................


je to Pokus o humorné zpracování určité etapy duchovní praxe, duchovního života např u nás známé jako TND...Temná Noc Duše....alchymisté toto téma zpracovávají v systému Velkého Díla jako Kalcinaci...Tibeťané dělají obřad čöd. egypťané Filosofie Ohně Horev...a v podstatě asi každá dobrá praxe něco takového zahrnuje...jakož i ta má.
A protože něčím takovým právě procházím, bylo mi téma obzvlášť blízké
Koneckonců i v bichli je kapitola Job.
Rád bych Hru zinscenoval na akci Drama- Plinkout 2017- open
Příjemnou zábavu a budte prosím schovívaví, je to má první dramatizace...a k tomu ve verších...dík

OSOBY: Housenka Zelená
Instinkt
Vypravěč
Pomocný personál, Kulisáci


..................................

První dějství


odehrává se na poli, Housenka Zelená je na listu

HOUSENKA:
Žrala jsem lupení, žrala jsem listí...
Zelené dobroty, co střívka čistí.
Zakládala jsem si na housenčí sádlo.
Měla jsem v hlavě jen myšlenky na žrádlo!

Teď mě však chuť přešla z čista a jassna,
Ten tam je veget a myšlenka krásná:
Že tady to listí budu žrát věčně
a týt a Týt a TÝT nekonečně!

Přerušeno v nejlepším bylo to Dílo.
Odcházím od něj dřív než je mi milo.
Však velí mi Instinkt,
povedá vraj:

INSTINKT:
Nuž náhli sa, malučká!
Čaká ťa Raj!

Nebeské pastviny, dužnaté stvoly,
tam naješ sa, nažerieš, čo brucho dovolí!
Nuž náhli sa , malučká, hor sa výš a výš.
Tam na vršku v oblakoch spravím ti chýš...

HOUSENKA (leze):
Divné ty Instinkty přes všechny meze,
což s plným břichem dobře se leze?
S Bohem buď lupeny, adios pole...
což pastviny nebeské též nemohly být dole?

Tenhle ten strom se pne pěkně do výšky,
tam dočkám se snad kýžené chýšky.


VYPRAVĚČ
(ukazuje, jak Housenka mizí do koruny Stromu):
A šplhá, chuděra, až břicho se třese,
výš a výš, vždyť nejvyšší je to Strom v tom lese.

Poslední větev, poslední větvička
a na posledním výhonku housenka maličká...

HOUSENKA:
Instinkte, halooo...kde chýše má? Chci se schovat!

VYPRAVĚČ:
Tu najednou ucítí, jak začíná ji cos svazovat!!

( Kulisáci hodí na Housenku plachtu a začnou ji balit a svazovat )

VYPRAVĚČ:
Svěrací kazajka! kožený korzet !

HOUSENKA:
POMÓC!! POMOŽTE !!!

VYPRAVĚČ:
Však nikdo na dohled....

VYPRAVĚČ
( pokračuje, aniž hne brvou nebo projeví soucit):

Jen Instinkt bez řečí svazuje červa.
Pozorovat to vyžaduje pevného nerva.
Neb kosti praskají a žebra se lámou,
Do rána už nespatříte housenku známou.

Jen hnědé pouzdérko, takřka jako truhla
a v ní, co zbylo z tělíčka---kostřčka ztuhlá!
Jak do žaláře těsného zavřeli by mukla...
Dílo dokonáno, pohleď dítě:
KUKLA!!!

( Pláč Housenky utichá, les šumí )

konec prvého dějství

Druhé dějství

v Kukle

Housenka je zabalena do plachty hnědé barvy

HOUSENKA (pravděpodobně už po Smrti):
Instinkte, Instinkte,cos mi to provedl!
Před tvojí podlostí sám Ďábel by zbledl!
vraj že prý pastviny, nebeské polia...
A já tu teraz mrtvá, všetky svaly ma bolia.

INSTINKT:
Nehnevaj sa , malá, robím, ak ti treba.
Nemóžů živí prísť živí do Neba!
Nehnevaj sa , malá, za trocha tej masáže.
Rátám potom prídů aj veselšie pasáže.

Zlámal som, pončil, čo patrilo svetu.
Čo zvyšilo, čo zbylo...to pravým zlatom je tu!
To nezničíš, nespálíš, nevykynožíš!!
Ako vo Svete, tak v Nebi..EXTRACLASS je to zboží!!!

Do jari, maličká, popremýšlaj o tom.
Dobre sa premýšlá v bezvedomí hlbokom.
Keď už nič nebolí, nič už nie je hrozba,
a keby aj áno..tak iba sa to zdá.

VYPRAVĚČ:
A měla věru Housenka, měla sny všeliké:
Tu jště o listí
Tu o Nebi velikém...
I o housenčím Pekle, bez listu, bez zeleně...
Leč v žádném snu neviděla sebe!

HOUSENKA (z Kukly):
Což bude Budoucnost BEZE MĚ?

Viděla jsem Nebe a viděla jsem Boha,
jak ve svém klíně cos třepetavého chová...
Fakt divné Nebe...bez kouska zelí?
O tom že Andělé nám z kůrů pěli?

Raděj se vrátím na stará luka,
nestála za to všechna ta muka.
Nenech se napálit, diváku, šmejdy:
Nabízej, co nemaj!
Pryč s jejich rejdy!

Jo! Raděj se vrátím na stará luka...

VYPRAVĚČ:
Leč nastojte, děti...
Právě cos puká!!

ozve se rána

To Kukla pukla! Dalo to ránu!
Skoro jako v tom Kuklaxklanu.

konec druhého dějství

..............................

Třetí dějství

V Nebi

VYPRAVĚČ:
A co asi vylezlo? Hádejte, děti?

Jak jinak---Motýl a už k Nebi letí.

Nehledá zelí a nehledá listí.
Pije jen Nektar to buďte si jissti!

z plachty vylézá Housenka---teď už Motýl s Křídly, s lahví Nektaru a pohárky a nabízí divákům

VYPRAVĚČ (pokračuje):
Krásný ten Motýl přenáší zprávu:
Když svázán a v žaláři a v hrobě a sláb jsi...
To na Jeho jsi Prahu!
Jsi na Nebeském Prahu!!

I Dogovor tak stoji:
Je zván dál ten, kdo se nebojí!
Kdo nechá se vést svým dobrým Vedením,
ten obstojí ve Zkouškách a v žaláři nezcepení!


VŠICHNI HERCI SBOREM:
Při Trudnomyslnosti a v Depce:
Obrať Pozornost k Zázraku!

Spoután a v žaláři:
Obrať Pozornost ke Svobodě!


Ve Tmě a Desorientován:
Obrať Pozornost ke svým Instinktům, ke své Intuici

a ze všech průserů se nech Inspirovat k Myšlence:

JÁ JSEM ŽIVOT!
JÁ JSEM ŽIVOT!!
JÁ JSEM ŽIVOT!!!

konec třetího dějství
konec Hry

..........................
..........................


ZDÁ SE TO DĚTINSKÉ?
TND Mystiků...čöd Tibeťanů...Kalcinace Alchymistů...popisují a chcou po Žácích vhledy do těchto procesů...a nejen to..ale na vlastní kůži to prožít...jak jinak....
mnoho štěstí přeju a aspoň trochu volnější Kuklu
...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » ned 28. srp 2016 6:50:32

neděle, den 16....zbývá

včera jsem seděl u oltáře a dumal o tý svý Cestě...jo, Mistře...na Tebe nemám....nandáš mi to, kdykoli se Ti zachce...ok...
všechny ty choroby..to nevyléčím ani za sto let
stresy s bytem a přítelkyní
dluhy
atd atd

nandals mi toho požehnaně...však to samý říkala i kamarádka čikungistka...a já ji fanfaronsky opáčil...velký žák---velké úkoly...hehe, ted by mě měla vidět, jak tu ubekuju

taxe dumal a tprv za hodně dlouho jsem si uvědomil, že Mistr není můj protivník...to jenom tak vypadá..to jenom tak cvičně laškuje...JE TO MŮJ SPOJENEC NEJSPOJENECOVATĚJŠÍ!!!

HA..AHA!!!

no když je to tak, pak není možné, abych se nestal Kouzelníkem, když Mistr je na mé straně...super

stejně jako Jobovi, i mi budou všechna utrpení nahrazena...KDYŽ JE ZVLÁDNU SE CTÍ...a bez přílišného bulení..a to se děje!
............................
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: ČAROVNÁ CESTA

Nový příspěvekod arikiran » ned 28. srp 2016 17:01:07

v noci, kdž ležím...přestávám dýchat...probudí mě to a musím si sednout nejlíp k oknu
včera sem se probudil taky...lapal po dechu...no jo, holt musím si sednout...už jsem vstával, když tu náhle myšlenka..A JUST NE!... co mi uděláš?....udusíš mě?
no trochu s obavou sem zůstal ležet, a hle...POTÍŽE USTALY A DÝCHALO SE MI LÍP!
zajímavé
...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

PředchozíDalší

Zpět na Jaosiva

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník