Re: POSTŘEHY Z CEST

Re: POSTŘEHY Z CEST

Nový příspěvekod papadev » úte 20. led 2015 19:39:41

"přijímat si můžeš-co chceš"....výborná rada, Peto, přesně to dělám...

ty ale evidentně nepřijímáš, co píšu já,rada pro tebe je tedy at to tady nečteš

donekonečna se vyjadřovat, že to tady je blbost..sice svědčí o tvé vytrvalosti,ale také o jiných věcech

pochop, nepíšu to jen pro tebe

...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: POSTŘEHY Z CEST

Nový příspěvekod papadev » úte 20. led 2015 19:46:04

2

1 TVORBA

Pokusím se rozebrat větu:

Absolutno k Sobě zaujme postoj-a jen proto se zdá,že něco vzniklo,žije,je...


jediné,co existuje skutečně-je Absolutno...nic dalšího široko - daleko neexistuje!

Absolutno jako Zdroj,Podstata,Neprojevené,Nedefinovatelné...(pod pojmem bůh,bůh stvořitel.. rozumím už něco trochu jiného...)...

Absolutno k Sobě zaujme Postoj---tímto "zaujetím postoje" rozumím kouzlo,kdy Absolutno odhlédne od Sebe a svých neomezených schopností---a začne se chápat např jako stvořená bytost se stvořenou-omezenou inteligencí a tělem a stvořeným-omezeným světem okolo...

co se stalo?

je zde zas jen Absolutno,nic víc a nic mín...

a je zde bytost,se svou Inteligencí,světem a osudem,která o Absolutnu nemusí mít šajnu...

cokoli tedy mohu principielně zkoumat dvojím způsobem:

jako iluzorní Stvoření--anebo jako skutečného Tvůrce(který k Sobě zaujímá Postoj-že je Stvořením...)

poslední,co bych chtěl dnes zmínit,je ona druhá má bytostná Inteligence,kterou mám k dispozici

není žádná druhá Inteligence,než ta,vzniklá postojem Absolutna k Sobě...

napadají mě proto tedy jen samé božské myšlenky?

nikoli,mnohdy i velké nesmysly...ano,dějí se velká kouzla

kouzlo,zázrak,div,překvapení---to jsou věci nad pravidly a zákony a logikou...vzbuzující údiv a úžas a pokoru....a naprosté položení té své druhé Inteligence k nohám Absolutna,kterým sem(jak to trefně řekl Ramana...)

...x...

2 PRAVDA DVOU TYPŮ

dnes na ranní procházce s pejskem sem dumal o pravdě...

první typ pravdy je tento:

představte si,že máme krabičku a v ní špendlík...několik lidí hádá co je v krabičce...

první věří,že tam je mince,druhý knoflík,třetí papírek,čtvrtý špendlík a pátý ořech

krabička se otevře a hle,čtvrtý měl PRAVDU!!...ostatní se mýlili

.............................

pravda druhého typu je tato:

máme "krabičku" a v ní cosi.....první člověk řekne:je tam toto...druhý:věřím,že je tam toto...atd,každý opět vidí něco jiného...

krabička se otevře--a každý v ní najde to,co tam viděl,čemu věřil,že tam je...

zde,v našem světě,máme spíš zkušenosti s pravdou prvního typu...

ale já věřím,že celý svět je spíš tou krabičkou pro druhý pokus...pro pravdu druhého typu

...............................

každý esoterik to myslím docela chápe a potvrdí,přesto pak ale s klidem hledá to pravé,to co je..JE!...a nedělá si to,co by chtěl,aby bylo...tzn předpokládá,že ta pravá Pravda je pravdou prvého typu

...x...


3 ÚROVNĚ POZNÁNÍ

Pokud by tady byli skutečně vidoucí...


každý něco vidí---každý je vidoucí...

čím je dáno toto vidění?

mou perspektivou,mou úrovní Poznání,tato úroven se mění...a má zkušenost říká,že bud se posunuju v Poznání výš-k oné skutečnější verzi,tj všeobsáhlejší,celisvější...anebo utužuju svou nevědomost a Poznání stagnuje...

říkat lidem,že mají vidět prázdno...že toto je to pravé vidění...to není má metoda...byť proti vidění prázdna..či bytí prázdnem nic nemám...jen bych to nenazýval skutečné vidění---pouze jednou možností,jaxe ke Skutečnosti blížit

....x....

4 CO PO MNĚ BŮH CHCE?

Bůh nepotřebuje,abych jednal určitým způsobem...učil se,byl štastný,trpěl,žil v klidu,bojoval...toužil po Něm,či se Jím stal...

Bůh míchá událostmi a stačí Mu pozorovat mé reakce,at sou jakékoli...

Jestliže tedy jednám určitým způsobem,je tomu tak proto,že tak jednat chci

K čemu je dobrá tato úvaha?

Osvobozuje mně od nutnosti hledat a dělat "správné" věci

Hledám a dělám si,co chci

Jediné omezení mám,abych tím děláním příliš neomezil dělání a úvahy druhých lidí

To,že já z této činnosti mám nějaký zisk a mohu se i něco naučit,být štastný,žít v klidu či další zajímavé věci---je Boží odměna za to,že se mnou experimentuje...

...x...

5 SLOVNÍČEK

A,AMA,AMAHA=Zdroj
XIA=Vědomí,Vědomí Zdroje
RA=Záře,Záření
QAZARA=Energetický útvar,Fraktál Stvoření

...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: POSTŘEHY Z CEST

Nový příspěvekod papadev » stř 21. led 2015 9:52:57

A na kolik % ,Jani,si myslíš, že už ses MU přiblížila?...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: POSTŘEHY Z CEST

Nový příspěvekod papadev » stř 21. led 2015 9:58:29

3


1 PTÁČCI NADĚJE

Na jednom z posledních stromů na sídlišti...
mezi bankou,supermarketem a nemocnicí...
si dva ptáčci-dobrodruzi
postavili hnízdo...
akcie klesají,potraviny draží,všude plno nemocí,
ale oni nedbají...
nevím,co je to za druh,
ale říkám jim:
ptáčci naděje..
...x...

2 VEN Z 3D

Jak opak souvisí s opakováním:
Často si myslíme,že nová metoda či nový pohled bude opakem starého...
Převrátíme starou metodu-a uskutečňujeme její opak--ale pohybujeme se takto jen z jednoho extrému do druhého...moc možností není...místo studeného-horké nebo ještě studenější,eventuelně vlažné...cik cak zas a znova...
Toto je opakování--a je matkou moudrosti,když přídeme na to,že to nové by mělo jít dál,překonat horizont...povznést se jinam..do jiných kategorií a dimenzí...
kdysi byl papír pro uchovávání dat-tu ruční,tu tenký,tu kniha,tu noviny..a pak zbrusu nové media ...
tak i naše vědomí se dá nastartovat k zcela jinému uchovávání dat,jinému vnímání,tvoření a prožívání...
...x...


3 CO JE SPRÁVNĚ?


(poznámka k předchozímu příspěvku o dvou krabičkách a dvou typech pravdy)
1.oblast-počítáme-li ve známé aritmetice příklad 2+ 13=
pak 15 je správně,16 méně správně a 124,6 úplně špatně...ok,zde má pojem správně,nesprávně a špatně jistý význam i opodstatnění
2.oblast-v kvantové fyzice ale je známý fakt,že při výsledku pokusu je třeba brát v potaz stav vědomí experimentátora...
příklad(zjednodušeně):
dělá -li pokus první experimentátor a předpokládá a očekává a touží po vzniku částice A--vznikne částice A
dělá-li tentýž pokus druhý experimentátor s očekáváním vzniku částice B--vznikne částice B
který výsledek je správný?
jistě existují další příklady z té či druhé oblasti
svět hmoty a forem je spíše charakterizován jako 1.oblast
svět duchovní bych viděl spíše jako oblast 2
bohužel nevhodným zjednodušením teze ze smaragdové desky-jak nahoře-tak(a myslí se bohužel přesně tak)dole...vznikl dojem,že co platí ve světě,platí v duchovnu stejně
a taxe objevuje logika,kauzalita,lineárnost,polární sémantika a další pravidla v jakýchsi duchovních principech,které jediné sou správné
podle mě je to mýlka,žádná kauzalita,žádná logika,žádná linearnost..a žádné principy,zejména ne ty podobné světu 3D v duchovní oblasti neplatí,a také žádné správně a špatně
s tou vyjímkou,že když si kdosi myslí,že platí--pak ano,pak pro něj platí(neboli opět je třeba zahrnout vědomí experimentátora)
...x...

4 SIMULACE

Kdysi kolem 1992 sem čet knihu našeho dobrého jogína Eduarda Tomáše,a on tam psal,že když toužíme po nějaké vlastnosti,a ona se zatím v nás nepříliš manifestuje,tak tomu máme pomoct vizualizací a sugescí,že už ji máme...
tato rada nnou tenkrát byla pochopena jen v negativním aspektu:
řek sem si:
no to je dobrý,tak když chcu být řidičem autobusu,taxi vsugeruju,že už jím sem,nastoupím do nějakého a ...brzy skončím v pankejtu i s pasažerama...
teprv později sem pochopil a v praxi vyzkoušel i pozitivní aspekt:
chci-li být více odvážný,tak dělám,že už jako sem,a skutečně,nebezpečné situace po nějaké době zvládnu líp s mín strachem...
z mé sugesce se stane zvyklost a zvyk je charakter,se někde říká
v poslední době sem si všiml ještě jedné věci,lidé pracující na své Síle,ziskají i sílu slova
je to už několik let,co sem si všiml,že když sem kamarádům bájil o svých schopnostech(nejsem chlubílek,ale občas se zveličení nevyhnu..)...co se nestalo:ty schopnosti se opravdu objevily!!
ovšem stejně tak,když sem se třeba pochlubil,že mohu meditovat i klidně při nějaké bolesti...okamžitě při nejbližší meditaci mě ty bolesti chytly a s úšklebkem řekly:cos to říkal?...fakt?...tak ukaž!!
jsem proto opatrnější ve svých slovech...
slovo tělem učiněno jest
jakož i toto
...x...

5 ODEVZDÁNÍ SE MISTROVI
Odevzdávám se
Odevzdávám se Vyšší úrovni bez podmínek...
Může si se mnou dělat,co uzná za vhodné...
Já si ale také mohu dělat,co uznám za vhodné já...
A vše,co dělám,dělám pro Ni,pro NĚJ
tak,jako Ona-vše,co dělá-dělá pro mě...
Spasi
...x...
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat
JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI JSEM!!!
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: POSTŘEHY Z CEST

Nový příspěvekod nop » stř 21. led 2015 14:56:35

Jana píše:
papadev píše:A na kolik % ,Jani,si myslíš, že už ses MU přiblížila?...x...


Myslet si můžu co chci.

Buď je tady vědomá Boží přítomnost .... musím upravovat fotky z felinoterapie,.....
Přílohy
andulka-kocka_n.jpg
cicak_kutyak_w_11.jpg
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: POSTŘEHY Z CEST

Nový příspěvekod nop » stř 21. led 2015 17:32:37

Jana píše:.....
Nejkrásnější je asi tahle:

21.1.2015 013.jpg

IMHO je to skvělý dokument, jen k osvětlení: cicinka (kocour) s šedivým kožíškem je uprostřed světle oblečených dětí , a bílých lůžkovin,
a tak ji uprostřed musím někde hledat pod jejich rukama.

Možná by byl výraznější byv nasvícený zdrojem světla na kožíšek, třeba silnou baterkou asistentem.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: POSTŘEHY Z CEST

Nový příspěvekod papadev » stř 21. led 2015 20:00:38

pokouším se tady dát dokupy poznámky z mé Cesty
z důvodu přehlednosti se pokusím přendat to na jiné vlákno
ČAROVNÁ CESTA
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: POSTŘEHY Z CEST

Nový příspěvekod papadev » pon 26. led 2015 11:51:19

1

1 SYMETRIE, VYSTŘEDOVÁNÍ, HARMONICKÉ PROUDĚNÍ

pozn z 2013

Poslední dobou si s oblibou hraji s různými obměnami starých zavedených a takřka neměnných rutin,zvyků a praktik...např ted zrovna se učím zavazovat tkaničky naopak,než sem je skoro 60 let zavazoval-jako pravák,učím se je teda zavazovat symetricky-jako levák

Neočekávám od změny zavazování nic extra-kromě jediného:
Ukazuj-li,že sem ochoten zavedené pořádky měnit--možná se změní i něco jiného,podstatnějšího--důležitějšího
A to,co sem viděl takřka 60 let stejně,náhle uvidím jinak!!!

... ... ... ... .
pozn. z 25.1.2015
po několikaměsíčním procvičování ted jsem daleko flexibilnější v používání symetrie..tedy i symetrie těla..a pomáhá to i onomu Vystředování a Harmonii bytí...Rovnováze apod..kamarád s tělem a jeho rotačně spirálovitými pohyby..dík
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Předchozí

Zpět na Jaosiva

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník