Utekl od Boha

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Utekl od Boha

Nový příspěvekod intago » ned 06. led 2019 20:34:14

Před léty do naší skupiny přišel jeden, co mu mystika šla velmi dobře, ač nebyl na tom duševně nejlépe. Rychle se naučil komunikaci s Bohem, brzy začal prožívat mystické stavy v meditacích. Prostě ukázkový mystik, ale až do doby, kdy na něj Temná noc duše dorazila naplno. Ona dělá problémy každému, ale u něj byla odlišná v tom, že začal se Bohu úmyslně vzdalovat. Prý se chce vrátit k obyčejnému životu! Neměl pochybnosti, že by tp snad Bůh nebyl, ani neměl nějaké bolesti, bezvědomí, křeče jako např.Krišnamurti.
Ale i to se u některých už stalo. Prostě zmizeli nám z obzoru. Ale on mne začal vyhledávat a chtěl po mě, aby ho Bůh už neoslovoval a dal mu klid.
Upozornil jsem ho, že jsem na opačný přístup, jak mystický proces zesílit, odvalit balvany z cesty. Tohle že neumím, ani dělat nechci.
Občas ho kamarádi zahlédnou, prý chodí pařit. I takoví jsou. Ale co byste takovému poradili vy?
Ostatně i o takových píše bible. Prorok Jonáš odmítal udělat, co po něm Hospodin chtěl. Za to ho námořníci shodili do moře, kde ho spolkla velryba... Podobně i Mojžíš odmítal plnil boží Vůli. Co vy?
intago
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Utekl od Boha

Nový příspěvekod Jana » čtv 17. led 2019 13:08:50

Jediný způsob, jak je možné komukoliv opravdu pomoci, je zmizet v tichu srdce. Nezaclánět Boží přítomnosti svou osobou, která něco chce, nechce, vidí něco špatně, něco jinak, než jak by mělo správně být, měla by mít zásluhy a ne viny....

Vpustit na své místo Boha, bezpodmínečnou lásku a moudrost. Jen tak může kdokoliv ochutnávat osvobozující pravdu. Jen tak Pravdě nezacláníme.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Utekl od Boha

Nový příspěvekod Pelvan » pát 18. led 2019 13:22:18

Ahoj

Jestliže Bůh promlouvá k člověku skrze jeho emoce, tak vzdalování se od Boha znamená pro člověka odstřihávání se od svých emocí.
Člověk se zablokovanými emocemi je životem vláčen podle libovolných přání lidí a situací okolo něho.
A to není moc pohodlná a bezpečná životní situace.
Ale i v tom vláčení by se možná dala vysledovat boží vůle.
Pokud si vláčený člověk pořádně natluče kokos, tak se mu v tom kokosu může i trochu rozsvítit.:-)

Píšeš:
intago píše: Ale on mne začal vyhledávat a chtěl po mě, aby ho Bůh už neoslovoval a dal mu klid.

V této větě vidím protimluv a nepochopení minimálně toho člověka.
Bůh je mimo jiné i klid, alespoň podle mého chápání těchto pojmů.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Utekl od Boha

Nový příspěvekod Jana » sob 19. led 2019 9:07:50

Pelvan píše:Ahoj

Jestliže Bůh promlouvá k člověku skrze jeho emoce, tak vzdalování se od Boha znamená pro člověka odstřihávání se od svých emocí.
Člověk se zablokovanými emocemi je životem vláčen podle libovolných přání lidí a situací okolo něho.
A to není moc pohodlná a bezpečná životní situace.
Ale i v tom vláčení by se možná dala vysledovat boží vůle.
Pokud si vláčený člověk pořádně natluče kokos, tak se mu v tom kokosu může i trochu rozsvítit.:-)

Píšeš:
intago píše: Ale on mne začal vyhledávat a chtěl po mě, aby ho Bůh už neoslovoval a dal mu klid.

V této větě vidím protimluv a nepochopení minimálně toho člověka.
Bůh je mimo jiné i klid, alespoň podle mého chápání těchto pojmů.

Zdravím


Bůh je naše pravé skutečné Já, kterým ve skutečnosti jsme, a to, co si myslíme, že je odděleno od Boha, je ego, kterým ve skutečnosti nejsme, protože ego je iluze.

Čím hlouběji pronikáme k poznání Pravdy, tím víc pramení informace o tom všem z hlubin naší vlastní podstaty.

Tou poslední informací je nakonec Ticho plné Boha bez přítomnosti ega.

Takže v určité fázi může být setkávání s pravdou dost nepříjemné, když si myslíme, že víme, jací jsme na rozdíl od ostatních borci a ukazuje se, že naše osobní existence v projekci Vesmíru, v nekonečnosti prostoru a času není ani pšouk.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Utekl od Boha

Nový příspěvekod intago » úte 29. led 2019 13:06:51

Je to stejné jak v debatách na ínspiruj.cz i jinde Stručně řečeno, všecko je to jinak. Běžné představy jsou tak strašně vzdáleny realitě o mystice, že vůbec nemá cenu s někým o mystice debatovat... Přes dvacet let se o to snažím, o osvětu v mystice, ale bohužel to nejde, skončí to vždy hádkou. Je to věda jako jakákoliv jiná a oni si myslí, že platí to, co si přejí. To je ale omyl.
Tak už to zabalím, at si lidé říkají co chtějí. Hlavní je, že já výsledky mystiky mám. To, je o ně ostatní nestojí, je jejich věc.
Ale o tom je esoterika... Vlastně co se divím, všichni mystikové to vždy měli stejné a mít budou...

Před pár dny jsem byl v kostele
https://www.webtenerife.co.uk/tenerife/ ... ta-ana.htm
Bůh mě tam oslovil: Povstaň, dám ti úkol: Budeš se starat o začátečníky v mystice... To je ale nevděčná práce, viz ten chlapík co o něm nahoře píšu :confused:
intago
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Utekl od Boha

Nový příspěvekod Jana » úte 29. led 2019 13:09:49

Někteří jsou nakonec docela oblíbení.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Utekl od Boha

Nový příspěvekod intago » úte 29. led 2019 13:23:22

Jana píše:Někteří jsou nakonec docela oblíbení.

:)

No.... leda uctívat je mohou a tím to pro ně hasne. Mnozí mystikové jsou učiteli církve, ale nikdo jejich knihy nečte, jen si je kupuje. Proč? Protože je tam to, co nechtějí styšet. Že duchovnost je vlastně těžká a bolavá, to je ten symbol kříže. Ty jisté zkušenosti máš, ale je to jen začátek, ten příjemnější.
Vrcholná mystika je úplně jiná, ale to nelze popsat ani vysvětlit, tak je to zvláštní a přitom logické-. Lze to jen zažít ale takových je hrstka...

Pardon, chtěl jsem text doplnit o úkol, co jsem dostal a dal jsem ho omylem o příspěvek výš...
Ale interier je zajímavý, kde k tomu došlo:
http://www.primechoice.eu/portfolio/gar ... rettyPhoto[gallery1]/3/
Abyste si nemysleli, pro mystika je oslovení Bohem dosti častá událost :wink:
intago
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Utekl od Boha

Nový příspěvekod lklknml » úte 29. led 2019 21:19:20

intago píše:Před léty do naší skupiny přišel jeden, co mu mystika šla velmi dobře, ač nebyl na tom duševně nejlépe. Rychle se naučil komunikaci s Bohem, brzy začal prožívat mystické stavy v meditacích. Prostě ukázkový mystik, ale až do doby, kdy na něj Temná noc duše dorazila naplno. Ona dělá problémy každému, ale u něj byla odlišná v tom, že začal se Bohu úmyslně vzdalovat. Prý se chce vrátit k obyčejnému životu! Neměl pochybnosti, že by tp snad Bůh nebyl, ani neměl nějaké bolesti, bezvědomí, křeče jako např.Krišnamurti.
Ale i to se u některých už stalo. Prostě zmizeli nám z obzoru. Ale on mne začal vyhledávat a chtěl po mě, aby ho Bůh už neoslovoval a dal mu klid.
Upozornil jsem ho, že jsem na opačný přístup, jak mystický proces zesílit, odvalit balvany z cesty. Tohle že neumím, ani dělat nechci.
Občas ho kamarádi zahlédnou, prý chodí pařit. I takoví jsou. Ale co byste takovému poradili vy?
Ostatně i o takových píše bible. Prorok Jonáš odmítal udělat, co po něm Hospodin chtěl. Za to ho námořníci shodili do moře, kde ho spolkla velryba... Podobně i Mojžíš odmítal plnil boží Vůli. Co vy?

To samozřejmě záleží na tom, jak moc je noc hluboká/intenzívní.
Alkohol může někdy pomoci, jako anestetikum, jako lék proti sebevraždě, tj. dobrodiní. Stane li se lék závislou drogou, pak je to samozřejmě špatné.
Temná noc znamená osamocení. Osamocené zoufalství. Tedy absence Boha. Bůh nikoho neotravuje. Otravuje falešná představa Boha, třeba. Pak je důležité s ní nebojovat, ani od ní neutíkat. Zaujmout neutrální postoj (nikoli zatlačit ji do nevědomí). Přijde? Dobrá. Nepřijde? Taky dobrá. Tím ona představa přestane dostávat palivo. A tak dohoří.
lklknml
 
Příspěvky: 2416
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Utekl od Boha

Nový příspěvekod intago » úte 29. led 2019 21:36:48

Já s temnou nocí pracuji přes 20 let. A nejen svou.
A tak vím, že i tyto představy o ní jsou laické. Vše je prostě jinak, jak stále opakuji... Ale nikdo není, koho by to vlastně zajímalo, jaká mystika ve skutečnosti je... :(
intago
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13


Zpět na Co pomáhá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron